V r ij d a g 8 tïs Augustus 1884. m 3305. .gya, AUBFOOSB Milt Uitgever l'it blad verschijnt Maandag en Honderdayaitand. Abonnement per maanden/l. Franco |ier BUfOftQ A H VANCLEEPP )^«t l.lB. Advertentie 1—6 regels BO Cu. elk* regel meer 10 CU. grooU letter, naar MUURHUIZEN plaatsruimtevoor renden en andere extra inrigting geecliiedt boogere prijeberekening. Legale, m -i,nnn te Amersfoort. oflieietle ta onteigen. Adv. per regel IS 'Jta Reclnmet per regel SS Cu. i/r. awwm 10 CU. I1O0K KortöglTclCllt IJK li 0O. Spaarban k. Hel Bestuur zal zijne eerstvolgende zitting houden op MAANDAG 11 AUGUSTUS e. k. ten Raadhoize te Amersfoort, des namiddags van 12 lot 1 ure. A. J. BOS, Secretaris. Politieke Revue Zoolang de wereld bestaat was Egypte veel tijds een broeinest voor onderdrukkingtwee spalt en onzaligheid. Oin b. v. maar iets te noemen de tijden van Mozes, van de Kruistogten, van Napoleon I be wijzen levens dal wie in dat land logeert, daar nooit heel gerust slaapt en werkt en daar zelden oi nooit geluk heil of zegen opdoet. Wie van de Europeesche grootmagten in dat land vasten voel wilde verkrijgenheelt er voetangels en klemmen gevonden. De Franschen waren er meermalen belust opook om de Engelschen er uit te houden. Laatstelijk hebben de Engelschen zich daarin nestelende er veel geld en bloed verloren en om vervolgens de Egyptische zaken netjes te regelen hoofdzakelijk ook de geldzaken kwam eene Conferentie van vertegenwoordigers van groote Europeesche stalen te Londen bijeen. Helaaszooals hieronder blijktis deze Con ferentie thans uiteengegaan of liever gezegd zij is zeer droefgeestig gescheiden ol uitgegaan als eene ordinaire nachtkaars. Wel is waar heeft Engeland daardoor thans, lol grooten spijl van Frankrijk, de handenvrij gekregen om in Egypte den baas te blijven spelen. Maar dal is zoowal dezelfde vrijheid als van iemand, die zijne handen in een wespennest steekt. Engeland heelt door de vernietiging der vroe gere Fransch— Engclsche overeenkomst en hel mislukken der Conferentie eene groole verant woordelijkheid op zich geladen. Of Frankrijk echter voortdurend tijdelijk toe schouwer zal blijven bij hetgeen Engeland in Egypte zal uitvoeren dal is de groote vraag. Dal van uitstel vaak afstel komtwordt ook dikwijls bewaarheid in politieke kringen en bij politieke handelingen. De Londensche con ferentie die na kort zamenzijn zonder veel vrucht telkens weder werd verdaagd en Zalurdag nogmaals bijeenkwamis thans totaal mislukt. FEUILLETON. Eene theevisite en hire gevolgen 16) door S Eindelijk had Larue Lisettes w •'ine: bereikt. Onbevangen schelde hij aan, h-- ijn hart luid klopte. Men liet hem vrij lang wachten, zoodat hij ruimschoots gelegenheid had om de tegenoverstaande huizen in uogenschouw te nemen. Ilij vestigde zijne blikken op een vensier, waaraan eene damë zatschijnbaar druk bezig met een borduurwerkjedoch Larue had te veel in de wereld verkeerd om niet spoedig op te merken dat zij het hoofd niet diep genoeg over haar werk gebogen hield om hein nu eens goed op nemen jahij was er zeker van dal zij hare vriendin eene getrouwe beschrij ving van zijn uiterlijkvan zijne kleeding zou weten le geven. Eindelijk werd de deur door een net dienstmeisje geopend en op zijne vraag of de familie te huis wasontving hij een toe stemmend antwoord. Zij verzocht hem vervol gens om even eene zijkamer binnen te treden terwijl zij mevrouw zijn kaartje overhandigde. Hij naderde het venster om naar builen te zien en bemerktedat de iiverige borduurster van zooeven de naald rusten liet en onafgewend naar hem staarde. Ilij vond dat zeer onaangenaam en wendde zich om juist verscheen hel dienst meisje weer en verzocht hem haar te volgen naar de achterkamerwaar de lamilie zich be vond. Spoedig was deze bereikt. Lisette kwam hein tegemoet en heette hem hartelijk welkom terwijl zij hem vervolgens aan Nadat hel voorstel van den Franschen gezant, betreffende de Egyptische financiëndoor lorei Granville voor onaannemelijk verklaard was bleek dal er ten slotte geen mouw meer aan gepast kon wordenen de voorzitter was ge noodzaakt mede le deelendat de heeren voor hunne tegenwoordigheid werden bedankt en wel tot onhepaalden tijd uileen konden gaan. In hel Lagerhuis had de minister Gladstone de leden met hetzelfde nieuws bekend le maken daarbij uitvoerig uiteenzettendehoe hel zich eigenlijk had toegedragen. Volgens de Observer heeft Frankrijk door dezen uilslag reden tot ergernis maar Engeland reden lot tevredenheid immers heeft deze laatste mogendheid thans de handen vrij gekregen en is voornemens in Egvple dezelfde positie in le nemen als Frankrijk in Tunis; in. a. w. Engeland kan nu in Egypte eens ferm den baas gaan spelen. Natuurlijk heeft de Fransche gezant al zijn best gedaan om lol een schikking tc geraken doch ten slotte ontnam hem Lord Granville hel woord en hij kon slechts verklaren, dat hij niets onbeproefd had gelalen om le komen tot een overeenstemming. Italië en Turkije ondersteunden Engeland's voorstellen. RuslandDuilschiand en Oostenrijk weigerden echterbij het tusschen Engeland en Frankrijk bestaande verschil van meening, voor hun gevoelen uit le koinen. Hel Fransche gele boek is verschenende documenten bevattendewelke over de aange legenheden in Tonkin zijn gewisseld. Hieruit blijkt, dal de Fransche regering aanvankelijk eene schadeloosstelling van 250 millioen eischte voor hel incidenl-Langson waardoor de over eenkomst van Tientsin werd geschonden. Later tengevolge van het uitgevaardigde decreet, waarbij de terugkeer der Chmeesche troepen uil Tonkin werd gelastverlangde Frankrijk alleendat China in beginsel eene schadeloosstelling zou toestaan ten behoeve van de gekwetste soldaten en de betrekkingen der gesneuvelden en tol bestrijding der onkostenwelke dit incident Frankrijk zou veroorzaken. Allerlei. Tegen den beet van wespen, bijen en ander giftig gedierte bestaat geen eenvoudiger en meer hare moeder voorstelde. Deze was eene statige vrouw van omstreeks zestig jaar, met een edel gelaatdal nog sporen van vroegere schoonheid vertoonde. Haar vooi komen maakte eenen bij zonderen gunsligen indruk op Larue en reeds dadelijk gevoelde hij sympathie voor die vrouw. cEn, mijnheer," ging Lisette voort, nadat Larue eenige beleefde woorden tol de weduwe gericht had, «deze jonge dame is mijne zuster Caroline, ol Line, van wie ik u alreeds 'teen en ander verteld heb. Ik heb haar ook onze kennismaking medegedeeld en zij was zoo ver langend om u persoonlijk le leeren kennen dal zij, ondanks onze dringende heden om hare kamer te houden, omdat elke opwinding, zelfs de geringste vermeden moet wordendaartoe niet te bewegen was." «Ik kan niet anders dan ing gevleid voelen door uwe begeerte, mejuffrouw," zoo wendde hij zich tot hel jonge meisjedat op de sofa lag«en hoop ik maardal het geene nadeclige gevolgen voor u zal hebben." Terwijl hij met Lisette en hare moeder een gesprek over allerlei onderwerpen aanknoopte beschouwde hij met deelneming Line die nare groote heldere oogen van den een op den ander richtte. Die oogen waren hare grootste, zoo niet de eenige schoonheid van dat bleeke gelaat, waarop lichamelijk lijden zijnen stempel had gedrukt. Hel ruiine donkere gewaad verborg hare gestaltemaar deze scheen Larue zeer ongeëvenredigd toe. «En, mevrouw, is er dan geen enkel middel dat uwe dochter helpen kan vraagde Larue in den loop van 'l onderhoud. «Neen, mijnheer," antwoordde de weduwe afdoend middel dan hel rap van eene versche uiof wel een papje van hot gestampte vlueseh dier vrucht. Van de zijde van België is bij de Nederlandsche regering aangedrongen op het benoemen eener commissie voor de internationale tentoonstelling die in het volgend jaar te Antwerpen zal gehou den worden. De benoeming dezer commissie is tot nu toe vertraagd omdat de regering gelden beschikbaar heelt voor deze zaak en sommigen door de regering gepolstbezwaar maken om voorzitter dezer commissie te worden. Daar de regering spoedig aan België moet mededeelen welke plaatsruimte de Nederlandsche inzenders noodig hebben op deze tentoonstelling en in onderhandeling treden over gunslige voorwaarden voor genoemde inzenders, wordt de benoeming der commissie door tie regering spoedig verwacht. Vervalschle kussen zijn thans in de mode ge komen. Jonge en coquelle Amerikaansche dames bestrijken hare lippen met eene soort honigzalf, zoodat ook daardoor hare kussen te meer honigzoet worden. Hoe de Nieuwe Wereld dienaangaande der oude de loei nog steeds afsteektis welbekend. De volgende aankondiging van een «spulleiuan die te Orange-tiiy waar veel Nederlanders zijn is opgetredendient lot voorbeeld. «Vele Wonderen in ZichtSta op den uit kijk om ze tijdig te zien. De Eenige Groote Schouwburg in dezen tijd. Monster-schouw burg zauiengesteld uit acht andere groole schouwburgen. Circus Menagerie Museum en Verheven Tooneel. Het komt 1 Hel komt in zijn alles achter zich latende Schepping-Weer kaatsend bestaan Een Onovertreffehjke Schouw burg voor Weinig Geld. Een volmaakte Dooiven warreling van Verbazende Verwarringen. 5 Pot sierlijke Clowns met den Veteraan Chas. Madden aan 'l lloold. Rijders en Rijdsters op 'lOngezadeld Ros. Meer Afgerichte Paarden en Komieke Ezels. Meer Nieuwe Rijkunsten en Stoute Toeren. Meer Gewaagde Sprongen en Uitvoeringen in de Lucht, dan eenige Schouwburg ter wereld. De grootste sensatie van onzen lijd." op treurigen loon, «doch ja, een is er, maar..." een diepen zucht eindigden dien zin. «Mevrouw," zeide Larue, terwijl hij hare hand greep «u kent mij ter nauwernood een half uurmaai ik smeek u toch vertrouw mij. Ziet gijik heb nooit mijne moeder gekend ik ben opgegroeid zonder ooit te welen wat moederzorgwat moederliefde vermag ik heb vele zangen onzer dichters, aan haar gewijd, gelezen en steeds legde ik hel toch ter zijde met de klacht: waarom., mocht ik ze niet sma ken. Ik weet nietwal hel ismevrouw maar ik gevoel mij tot u en de uwen aange trokken op eene wijzewaarvan ik mij zelf geene rekenschap kan geven, 't Is mijals of ik voor u knielen moet met de innige bede - zijl gij mijne moeder, zie in mij uwen zoon. Daarommevrouwvertel mij wal u drukt en vergun mijzoo ik kanom u bij te staan." Lisette had tranen in de oogen en ook me vrouw W3S geroerd. Zij wierp eenen langen onderzoekenden blik op den jongeling en zeide vervolgens «Welnu, mijnheer, 'k zal u vertrouwen, ik zal u niet als een vreemde maar als een vriend beschouwen en als gij u daardoor een weinig gelukkiger zult gevoelenaan ben ikoude vrouw meer dan voldaan. Nu danuiijn jonge vriend en een vriendelijk glimlachje speelde om hare lippen, «de professor heeft ons als eenig middelmaar waarvan de uitslag iwyfel- achtig isaangeraden om eenen geruimen tyd in Italië door te brengen en hier in hel land nooit, d. w. z. niet voordat Line volkomen hersteld is lenig le keeren. God alleen woel hoe gaarne ik dal tuiddel had aangegrepen,

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 1