Een oud koperslager le Vianen hoopt a. s. Zondag met zijn vrouw den dag te herdenken waarop zij vóór 65 jaren door den band des huwelijks vercenigd werden. Beiden zijn nog bijzonder kras ofschoon bijna 89 jaren oud 7 hinderen34 kleinkinderen7 achter-kleinkin deren en 7 aangehuwde kinderen maken de vreugde huns levons uit «Zag ik er niet goed uit in mijn heeren cosluum vroeg een actrice aan haren galant na den afloop eener voorstelling. «De helft van het parterre hield me voor een man." «titel u gerustlieve was het antwoord «de andere helft wist het wei beter." Uit Razendael wordt gemeldDoor de hier {«staironaeerde brigade der koninklijke maré- chaussée is een belangrijke aanhouding gedaan. Bij haar was berigt ontvangendal iemand die zich te Gorinchem aan diefstal van f 100 had schuldig gemaakt, waarschijnlijk de vlugl had genomen naar Belgiëen het dus ligt kon zijndal hij zich eenigen tijd le Rozendaal zon ophouden. Hiernaar onderzoek doendetrof men dien persoon wel niet aanmaar kwam men een zeer gewigtige zaak op hel spoor. Namelijk men trof in een logement twee per sonen aanvan welke men den een verdacht dat hij wel de Gorinchemsche dief kon zijn. Men stelde zicb daarom met hem in betrekking «n toen isna een ernstig verhooraan 't licht gakomen dat beide personen niet meer of min der zijn dan de voornaamste personen der bende die verleden week bij den heer Brierd ■advocaat en senator te Antwerpen, een belang rijken diefstal pleegde, waarvan f3000 aan juweelen en andere voorwerpen in hun bezit werden gevonden. Bij het uitvoeren van dien diefstal was zij gewapend met revolvers en had «ij een lijst achtergelaten met de namen van henaan wien zij verder voornemens was mei hetzelfde doel een bezoek te brengen. Ook is door haar onder dal gedeelte van het huis van den heer Biiardwaar zij wist dat een brand kast met een inhoud van fr. 300,000 aanwezig i«een mijn aangelegd. Door surveillance der gezegde brigade moei ook de plaats zijn ontdektwaar deee bendedie haar vertak kingen in Brussel en andere hoofdsteden heelt, de door haar gestolen goederen en gelden veilig waande. Door de bestrating van den Heiligenweg te Amsterdam kan de gevangenwagen lijdelijk niet voor het «Huis van Bewaring" rijden en moeten de gevangenen op den Singel uitstappen en tot het «huis" loopen. Zoo hield Vrijdag de gevan genwagen voor den Heiligenweg stil; de voor bijgangers schaarden zich aan beide zijden van het voertuig om toch vooral te kunnen zien welke misdadigermet wie weet welke afgrij selijke tronieer uit z»u stappen. De rijksveld wachter doel hel portier opende wapenbroe ders scharen zich links en regisen tot groote verwondering der nieuwsgierigen slapten... negen Duitsche daines? in keurige toiletjes uit den wagen Vermoedelijk waren ze op haar doorreis naar de «lieimath" en werden ze als transito goederen tijdelijk in hel entrepot opgeslagen. Op de jaarlijksche veemarkt van het dorp Pokukoin Croatiawas een varken plotseling dol gewerden. Het verwoede dier beet naar alle raenschen en beestendie in zyne nabijheid kwamen. Het gevolg daarvan was dat een pear ossen hunne louwen losbraken en angstig door de volksmenigte heen liepen. Natuurlijk ontstond er een paniekte midden waarvan verscheidene personen onder den voet raakten. Zes mannen en eene vrouw werden doodgetrapt en een aantal anderen geraakten ernstig gekwetstterwijl zeer velen later met gebroken ledematen van den grond werden opgenomen. Ook 29 ossen werden in deze slgeraeene verwarring doodgedrukt. Het varken werd eindelijk door raiddel van een strik gevangen en dadelijk gedood. De gemeente-secretaris tevens brievengaarder van BeertaJ. ten C.die vóór eenige dagen wegens verduistering van dienstbrieven in arrest was gesteld, heeft zicb in het huis van arrest te Winschoten door verworging van 't leven be roofd. Meer bezwarende feiten dan diewaarvan tot nu toe alleen sprake was, moeten omtrent hem aan het licht zijn gebragt. Als een middel om de gearresteerden bij hun vervoer naar de gevangenis of naar elders het onlvlugten te belettenis men op bet denkbeeld gekomen hun de knoopen van de broek te snij den zoodat zij steeds verpligt zijn dat kleeding- stuk vast te honden. Hierdoor wordt de vlugt natuurlijk min of meer belemmerdmaar daarom nog niet verhinderd of onmogelijk gemaakt. K o n n i g e v i n g; e n. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelei op art 18 der wet van den 4 Decent- ber 1872 (Staatsblad No. 134), Brengen ter algemeene kennis, dal eiken Maandag, 's namiddags te één ure, voor eenieder de gelegenheid tot kostelooze inenting wordt gegeven in de daartoe bestemde localiteitgelegen aan de Breedestraat Wijk F, No. 133. Amersfoort, den 11. Augustus 1884. De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCII VAN WiJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het door den provincialen In specteur van 's rijks directe belastingen enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard kohier No. 2 van de personeele belaatlng over hel dienstjaar 1884/85 (wijken F, G, II en I) aan den Ontvanger van 's rijks directe be lastingen alhier is ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wel bepaalden voet l« voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangeplakt te Amersfoort, den 11. Augus tus 1884. De Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gevolg gevende aan hel verzoek bij circulaire d.d. Juli 1L door hel uitvoerend comité der INTER NATIONALE LANDB0U W-TENTOONSTELLING gedaan Brengen ter kennis van de belanghebbenden dat door den heer Minister van Oorlog bij gelegen heid van de bovengenoemde tentoonstelling wor den uitgeloofd Een prijs van f250 voor het beste Inlandsche trekpaard Eene premie van f 100 voor het daaropvolgend beste Inlandsche trekpaard Een prijs van f 250 voor hel beste Inlandsche rijpaard Eene premie van f 100 voor het daaropvolgend beste Inlandsche rijpaard. Door Inlandsche paarden wordt verslaan, paar den waarvan uit een door den Burgemeester der gemeenteaflegeven verklaring blijkt, dat zij in Nederland gewonnengeboren en na hunne ge boorte in Nederland verbleven zijn, soodatdie van gekruist ras, geenszins zijn uilgesloten. Voor de toekenning dier prijzen en premiën welke door een door den heer Minister van Oorlog aan Z. M. den Koning voortedragen Jury zal ge schieden, alsmede voor aankoop voor de re monte wordt bepaald 1. dat de te bekronen paarden geschikt zijn voor den militairen dienst 2. dat zij niet hooger zijn dan 1.26 en niet lager dan 1.52 M 3. dat zij hebben een minimum leeftijd van vel 4 jaar of een maximum leeftijd van 6 jaar; 4. dat uilgesloten zijn bonten, schimmels, wittenisabellen en klophengstenen 5. dat zij gemiddeld legen den maximum re monte-prijs van f650 door het Departement van Oorlog des verkiezende kunnen worden aan geschaft. Geen andere dan de aan deze eischen vol doende paarden worden toegelaten. Eene militaire Commissie zal de Tentoonstelling bezoeken, welke o. a. in opdracht heeft zoo moge lijk eenige voor den krijgsdienst geschikte Inland sche rij- en trekpaarden aantekoopen. De tentoonstelling der hiervoren genoemde paardenzal plaats hebben op Dinsdagdsn 2. en Woensdag, den 3. September 1884. De inzending op de Tentoonstelling moetge- schieden Dinsdag, den 2. Septembertusschen 7 en 9 uren des morgensterwijl de paarden niet vóór Woensdag, den 3. September, 's middags te 4 uren de Tentoonstelling zullen mogen verlaten. Hel comité stelt kosteloos stallen en tenten beschikbaarterwijl hooi of groen voeder tegen betaling op het terrein verkrijgbaar zal zjjn. Opgaaf van het aantal intezenden paarden, met duidelijke opgaaf van naam en woonplaats van den inzender moet schriftelijk en vrachtvrij zijn ingekomen bij den Secretaris van hel Uit voerend Comitéden heer P. F. L. Waldeck Stadhouderskade, No. 82, te Amsterdam vóór den 20. Augustas e. k. Hel Uitvoerend Comité stelt deze medewerking der Uooge Regeering op hoogen prjjs en koestert den wensch dat door het bijeenbrengen van vele voor het leger geschikte paardende belangheb benden zullen toonen, dat in de behoefte van paar den voor de reroonl voor een groot deelzoo niet geheelin ons Vaderland kan worden voorzien. Gedaan cn op de daarvoor gebruikelijke Het wordt drukker op hel terrein der Amsterd. iandbouw-Tentoonstelling. Er zijn verscheidene Fransche inzendingen gekomen vooral machine rieën de werktuigen ter zuivelbereiding van de Arnhemsche firma Nagel zijn aanwezig. Waar schijnlijk zal echter eene Nederlandsche firma de heeren Valk Je De Bussyde eerste zijn 'welker inzending geheel gereed is. De fontein zal worden versierd met reusachtige schelpen voor dit doel door hel bestuur van Arlis welwillend in gebruik afgestaan. De ingangspoort wordt 18 meter hoog en de toegangsweg achter hel Rijksmuseum wordtin orde gebracht, n— vloed op haar gehad. Om hare lippen speelt een tevreden lachje, Aiare oogen stralen van levenslust en vroolijkheid. Daar, aan 'l andere venster, lag in eenen grooten stoel Line. Hare moeder is naast haar gezeten «n heeft de vermagerde hand gevaten be schouwt haar kind inet innige liefde en... mei «en onrustig kloppend hart. Geen wonder ook want eiken dag wordt hare lievelinge zwakker ■eiken dag gebruikt zij minder voedsel en moet «ij hare kleine wandelingen bekorten. Ja de moeder wilde het zich ontveinzen maar zijkan het ten laatste niet meerdat de dood langzaam doch zeker nadert. Osoms dreigt haar 't hart te brekenals zij hel eene oogenblik het jonge meisjeharen toestand welken zij kentvoor eene wijle vergelende plannen voer de toekomst hoort maken om ze spoedig le verwerpen met de klacht: «Een dwaas kind beo ik, moe dertje om te denken aan de toekomstwant ik geloof nietdat ik beter wordt." Maar ook in de laatste weken doei zij dat niet meerwant nn gelooft zij niet langer aan hare beterschap thans weet zijdal zij sterven moei. Zij heeft nu slechts nog één verlangen n. i. om in hel huis, waar zij geboren is, terue te keeren. Vruchteloos heelt hare moeder beproefd om haar van dal denkbeeld af le brengeneindelijk heeft deze aan Larue den wensch harer dochter geschreven en deze had dadelijk geantwoord, dal hij zoo spoedig mogelijk in Napels zou komen om de dames bij hare terugreis te begeleiden. Line verwachtte hem met eene koortsachtige gejaagdheid en ook mevrouw en Lisette ver heugden zich om hunnen weldoener weer le zien. F.lken dag kon hij aankomeozoodat de koffers gepakt waren om dadelijk te kunnen vertrekken. Wordt vervolgd. Op de Belgische grenzen heeft tusschen den kunstschilder Dumoulin en den journalist Mer- meix een duel op den degen plaats gehad. Beiden zijn bij den eersten uitval gewond geraakt. Op raad van den geneesheer hebben de getuigen verklaarddal de strijd niet kon worden voort gezet. Het op Sable eiland gestrande stoomschip Amsterdam is vermoedelijk totaal weg. Het stoomschip was 35 Eng. mijlen builen den koers geraakt en het weder gedurende de reis bui tengewoon misiia. Men had slechts twee dagen helder weder gehad. Hoewel de Amsterdam in den nacht van Woensdag strandde, zijn de passagiers eerst in den nacht van Donderdag 31 Julij aan land gebragt De equipage heeft den geheelen dag de lading over boord geworpen in de hoop hel stoomschip af te kunnen brengen. Volgens de opgavewaren aan boord van de Amsterdam de passagiers de heeren: A. Apfinger en echteenooteII. Fahrenwaldte en echtgenoo- te, C. Ludwig, echlgenoole en drie kinderen; Jos. CarmannsC. Ulderbenevens 203 tus- schendekspassagierste zamen 214 passagiers. De drie verdronkenen zyn H. Schnellenberg van Auerbach (Zwitserland)en W. Dicksvan Creield, passagiers 2e kL, en v. Bommel, stoker. Volgens nader telegrafisch berigt heeft het stoomschip Amsterdam 11 voet water in het ruim. Bij goed weder zou welligt nog een ge deelte der lading geborgen kunnen worden. Het schip ligt op gelijken grond en zit geheel regtop. De gezagvoerder en equipage blijven in de nabijheid van hel schip. Een gedeelte der lading is overboord geworpen en assistentie der waarts gezonden om zooveel mogelijk te bergen. DAGELIJKSCIIE WATERSTANDEN van de Luntersche beek en de rivier de Eem. Datum Roodkii Haam 0*rr- Lam PoTH- OlBU' lui dr boten bcned. iem. out. rrug. STBIlt. aard. Eem. 1884 M. M. M. M. M m. M. M. 3 Aug 4,78 4.84 4,85 2,84 2.80 2,08 0,61 -0,15 4.77 4,85 4,88 2,83 2.26 2,07 0,84 -0,16 8 4.78 4,68 4,81 2.83 2,25 2,07 0,84 -0,10 6 4.78 4,65 4,80 2,82 2,26 2,08 0,63 -0,20 7 4,78 4,65 4,80 2,81 2,27 2,08 0,60 -0,26 8 4.78 4,84 ♦.78 2,81 2,26 2,26 2,06 0,68 -0,10 8 V» 4,84 4,77 2,81 2.06 0,63 -0,10 U.t «•kil i* t» Mdtn A. P.

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2