W WANDGEDIERTE. KEUKENMEID. DOUW- EN WEILAND, S. EEN PERCEEL DITO DITO, 0. EEN PERCEEL DITO DITO, WEI- EN HOOILAND, WEI- EN HOOILAND, li. MA 4 Een perceel Bouwland, 6. Een perceel Bouwland, 8. Eed perceel Weflani, 10. Een perceel Bouwland, I Eed perceel DITO, 12. Een perceel DITO, GESLOTEN IS. plaatsen aangeplakt te Amersfoort den 9. Augustus 1884. De Burgemeester voornoemd, W. A. CROOCKEWITWeth. 1». B'. W—gMSBBHBgB AMERSFOORT11 Augustus 1884. Aanst. Zondag 17 Aug. zal het 25iaren zijn dat de tegenwuoidige gasfabriek in werking trad voor 'l eerst de gasvlammen in Amersfoort schit terden voor 't eerst de zilveren lichtgloed van den nieuwen tijdin den vorm van 'l stads wapen aan het Raadhuis flikkerdealwaar op 47 Aug. 1859 door Burgemeester, Wethouders, Raadsleden en Secretaris den concessionnarissen der gasfabriek een collation werd aangeboden, terwijl den volgenden avond eene feestviering in Amicitia plaats vondter gelegenheid der eerste gasontsteking aldaar. Ook in de Nieuwe Sociëteit en in de Sociëteit Philharmonie werden deswegens feesten gegeven. De vijfentwintigjarige gasconcessie van de faeeren B. van den Berkhof c. s. eindigt op 17 Augustus e. k. en treedt daarna hunne nieuwe concessie met uitgebreider omvang in werking. Zondag 17 Augustus e. k. wordt de dienst •n de Remonstranlsche kerk waargenomen door Dr. i. J. Hille, van Zaandam. Te Amsterdam zijn in de laatste dagen ge ëxamineerd 14 vrouwelijke candidaten en 1 xnann. candidaattoegelaten de heer A. Ver- steege van Amsterdam en 5 dameswaaronder cnej. M. J. Rouxonderwijzeres aan de op. meisjesschool te Amersfoort, die derhalve de ■acte van hoofdonderwijzeres heeft verkregen. Een onzer vriendendie naar Zwitserland is gereisdmeldt ons uit Rigikoelm van 9 Augustus Het gezigt van hier is zeer grootsch. Hel pano rama overtreft alle verwachting. Van hieruit lelt men 23 meren. Een Amersfoortsch sterve ling staat hier verbaasd deze groote natuur te bewonderen. Achter mij zie ik den uitgebreiden Alpeaketenmet de grootegrijze Piialus voor op die zijn kop in de wolken verscholen houdt en een indruk geeft alsof zijne hoogte oneindig is. Door mijne voortreffelijke binocle zie ik dat men op het meer van Luccrn aan hel gondel varen is, 'twelk een prachtig gezigt oplevert Luccrn is een mooije stadliggende zoo lief aan dit schoone meerwaarover ik heden mid dag per stoomboot zal varen en ga dan verder den Gothardtunnel zientot aan de grenzen van Italië, om vervolgens over Zurich, Bern en hel Beroer Oberland naar Bazel leruglekeeren. Te Brussel heeft gisteren plaats gehad de optogt der liberalen onder geleide eener sterke polilieroagL De eisch der liberalen was verwer ping der door het Ministerie voorgestelde school wet en ontbinding der Kamer van Afgevaardig den welke eisch wordt gedaan met beroep op de troonrede van 1878. De manifestatie had een geducht aanzienmaar is goed elgeloopen. Uit 'sGravenhage wordt van Vrijdag jl. gemeld: Alles wal ons nog van koninklijken huize is overgebleven toeft op zomer- en badplaatsen om ie Scheveningen eens een zomer door te brengen schijnt voor ons hof geen aantrekkelijk heid te bezitten. Toch zou dit voor de welvaart van hel badoord zeer gelukkig zijn. Men ziet hoe Ostende door de aanwezigheid van de Bel gische koninklijke familie in trek is. Schevenin gen kan wel is waar op gasten van koninklijken, zelfs van keizerlijken bloede wijzende aarts hertog Reinier van Oostenrijk en gemalin en prins Albert van Pruisen met zijn gade en kin deren toeven er nog steeds maar van ons vorstenhuis ziet men er niemand. O, ik weel het, de democraten, die, als 'tzoo in hun kraam te pas komt spotten met vorstenpraal en de kroon meer ornament dan fundament van den staal noemen, zij vinden de tegenwoor digheid van de grooten der aarde voor een badplaats hinderlijkonnoodig althans. Doch zij die de gunst der vorsten najagen en deze zijn nu eenmaal legio ze zoeken de oorden van uilspanning op waar de gelukster hen wel- ligt op den weg voert die door vorsten wordt betreden; de ondernemersdie fortuinen wagen om hooge gasten naar hun stand en behoeften te kunnen ontvangenze kunnen van de democratische bezoekers niet leven. Toen ik hedenmorgen in de Gothische zaal, op de binnenplaats van hel oude kroonprinselijk paleisde 27 rijtuigenwaaronder een paar •rresleden en kolossale fourragc- of jagtwagens bijeen zag, uit de stallen van de twee zonen des konings afkomstig en toen ik daar binnen de van kroonen voorziene tuigenzadelsdek- kleeden, slalbehoeflen enz. zag ophangen en liggen, terwijl de afslager, te midden van labaks- rook en kooptnans-ruinoereentonig voort- dreunde: (10 en 2, 10 en 4, 10* en 6, een maal andermaalvoor de derde maal voor meneer A I" ja toen gevoelde ik toch ook iels democratisch in me oprijzen. Ik dacht zoo, koning of burgeiman, bij een verkooping van den boedel gaat 't bij allen eender. Arme prins, indien hy 't geweten had dat wei- ligt morgen een bleeker met zijn waschraandcn de groote tentwagen zal beladen, waarvoor hij zooveel geld besteedde. Wie kon ooit Vermoeden dat deze of gene parvenu nog eens in hel bezit zal komen van de prachtige coupé die koningin Sophia den Prins te Leiden scnonk, of van de twee sierlijke poniesdie een vreemd vorst den laatslen kroonprins bij zijn bezoek aan liet Russisch hol ten geschenke aanbood Zoo gaal hel, sic transit gloria mundi. En zoo zal 't morgen gaan met de ongeveer 2800 lles- schen oude wijn uil de kelders van de beide prinsendie misschien nog eens dienst 'zullen doen bij eene zwelgpartij in 'leen of ander café-chantanl met nachtpatent Men klaagt hier te lande over vliegen en mug gen, maar wat beleekent die plaag vergeleken met de vliegen-vervolgingdie de Amerikaansche mensch in 't warme jaargetij te lyden heelL Als een staaltje diene het volgende, dat wy in de Illinois lezen: «Gisteravond plaatste zich een enorme massa zoogenaamde Mormon" vliegen op de Keokuker- spoorwegbrug. Zij waren op hel lantaarnlicht der locomotief afgekomen en de brug was spoedig aan een kant twee voel hoog met doode en ster vende vliegen bedekt. De locomotief kon er on mogelijk doorheen werken en eerst nadat de vliegen, in 'tgeheel 60 bushels, op zijde ge schoven waren kon de reis worden voortgezet." Wie zou nu ooit vermoed hebbendat een vlieg een trein in zijn vaart zou stuiten Te St. Denis heeft een werkman in een gora- fabriek een ander werkmanmet wien hij twist badin eene kuip met kokende gom geworpen. De ongelukkige overleed enkele oagenblikken later aan de bekomen wonden. ADVERTENTIE N. Bevallen van een MEISJE, J. J. KLEBERNeijssel. Amersfoort, 10 Augustus 1884. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijn' dier baren Broeder den Z.Ew. Heer C. KARSTEN President van het Seminarie der Oud-Bissch. Klerezybetuig ikook namens verdere fa milie, mijn hartelijken dank. E. KARSTEN, Wed. R. J. Botman. Enkhuizbn, 6 Aug. 1884. A. VAN SANTBRINK en ECHTGENOOTE betuigen hun hartelijken dank voor de bewijzen van deelnemingondervonden bij hel overlijden van hunne geliefde moeder en behuwdmocder. Die iets te vorderen hebben van- verschuldigd zijn aan-of boeken beschei den papieren als anderszins ouder sioh hebben, behoorende tot den hoedel en de nalatenschap van den IloogEerwaarden Heer Monseigneur H. BLOM, in leven Deken Kanunnik en Pastoor te Amersfoortworden verzocht daarvan vóór den 15<D Au gustas a. s. opgave of betaling te doen, ten kantore van den Notaris Mr. J. M. RICHELLB te Amersfoort. worden attent gemaakt, dat wegens hel in werking brengen der nieuwe stokerij de hoofdkraan gedurende den dag DE DIRECTEUR. R jjgjff Geheel nieuwe vinding. qgjwi Koninklijk Geoclroijeerd. Alleen deze vinding vernietigt al hei WAND GEDIERTE beschadigt niets en geeft geen reuk, met 6 jaar schriftelijke Garantie; dagelijks aoor geheel Nederland te ontbieden; ieder-wacht zich voor nabootsing en bedrog. Adres: B. DAVIDSON k Co., Bagünestraat No. 10, Rotterdam. Wordt gevraagdora zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, een KEUKENMEID, die een goeden burgerpot kan koken en genegen is cenig huiswerk te verrigten. Loon ƒ125.— builen wasch en verval. Brieven letter B. Bureau Amersfoortsche Courant- De Notaris Mr. J. DE LOUTER te Amersfoort, is voornemens om op Dinsdag19 Augustus 1884, 's namiddags 1 uur, in «AMICITIA" aldaar, te VERKOOPEN: VIN DE VICARIËN In de gemeente Amersfoort No. 1. Een perceel best genaamd «de Braaiert," aan den Hoogen- weg, groot 3 hectaren 38 aren 10 centiares. Verhuurd i 302.'sjaars. genaamd «de Roosterkerk," in deGroe- nesteeggroot 4 hectaren 8 aren 94 centiaren. Verhuurd 4 348.'sjaars. gelegen naast het voorgaande groot 4 hectaren 6 aren 70 centiaren. Verhuurd a 378.per jaar. Nos. 2 en 3 afzonderlijk en in massa. geschikt voor BOUWTERREIN genaamd «de Lange A kker" aan den Utrecht- schen straatweg, per rest groot 52 aren 25 centiaren. Verhuurd a 25.'s jaars. 5. Bouwland, Heide-Dennen- en Boschgrond, gelegen over den Centraalspoorwegte zamea per rast groot 7 hectaren b4 aren 32 centiaren. In de gemeente 8oest met de STEEG, aan den Soesterstraatwegstrek kende lot aan den Ouden Soesterweggroot 4 hectaren 13 aren 10 centiaren. Verhuurd voor ƒ141.per jaar. 7. Een perceel best achter het voorgaande, ter wederzijden van den Ooslerspoorweg, groot 6 hectaren 42 aren 78 centiaren. Verhuurd voor ƒ510.per jaar. Nos. 6 en 7 afzonderlijk en in massa. dicht bij den voormelden Ouden Soesterweg in de Birktgroot 2 hectaren 36 aren 80 centiaren. Verhuurd a 78.'sjaars. 9. Een perceel best aan het Voetpad, groot 2 hectaren 32 aren 60 centiaren. Verhuurd voor ƒ112.per jaar. tusschen den Brinkweg en Soesterstraatweg, groot 89 aren 10 centiaren. Verhuurd voor 34 's jaars. op den Engtegenover het voorgaande aan den Soesterstraatweg, groot 1 hectare 72eren 60 centiaren. Verhuurd 72.per jaar. mede op den Engschuins over het voorgaande groot 1 hectare 37 aren. Verhuurd a 47. per jpar. Nos. 10, 11 en 12 afzonderlijk en in massa. Al de perceelen zijn verhuurd tot 24 Doe. 1886 behalve No. 1 en het bouwland van No. 5 tot 24 Dec. 1885 verhuurd. Breeder by biljetten.

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 3