Tusler trachtten de kleine te redden doch juist kwam de trein en trol hen allen. De moeder w+s terstond Jood, de zuster was bij de komst in het gasthuis stervende en hel kind, dut een hetR Ier hoogte van de dij was algeredenver keerde ui bedenkelijken toestand. In den nacht van Dingsdag op Woensdag is in den Russischcn koerierircin in een coupé tweede klasse een koopman uil Koningsbergen vermoord. De man was 29 jaar oud en by het station Swenliany werd hel lijk uil hel portier geworpenhetgeen opgemerkt werd door een machinist van een goederentrein. Daar deze wegens de duisternis niet kon zienwat hel voorwerp was, dal uil het portier gewoipen werdgal' hij van hetgeen hij wist kennis aan het station Swenliany. Men ging van daar naai de aangewezen plaats en vond het lijk met doorgesneden hals. De vermoorde moet veel geld bij zich gehad hebbengelijk uil de brieven- converls bleek die hij bij zich had. Een spoor wegbeambte moet van den moord verdacht zijn. In de nabijheid van Namen sloeg de bliksem in een groep personen die tijdens eeii hevig onweder achter een hooischell een schuilplaats hadden gezocht. Een meisje werd gedood en zes personen, drie mannen en drie vrouwen vielen bewusteloos op den grond. Vier hunner heelt men 's avonds naar huis kunnen brengen. De anderen bevinden zich in bedenkelijken toe stand. -De schelf is afgebrand. 'Aan de hofopera te Berlijn zal een zeldzaam •en eigenaardig jabilenra gevierd worden. Den 'Isten September zal het 50 jaren gel-den zijn, dat frL Barlhold aan het corps de ballet is ver bonden. Welk een drekte er Donderdag te Schevenin- gen moet geheerschl hebben kan afgeleid wor den uil het vervoer van passagiers op dien dag. De Haagsche Tramway-Maalsch. transporteerde 31,240, en de stoomtram 19,000 reizigers. De «hendfe van Neuilly" verontrustte verleden jaarin OctoberNeuilly en Parijs door hare heldendaden. Inbraken waren aan de orde van den nacht en de ongehoorde stoutheid van de dievendie goed gewapend waren en in twee gevallen van hunne wapens gebruik maakten deed denken aan eene sterke rooverbende. liet scheen oi een tweede Cartoucheeen andere «Yzervreter" was opgestaan. Onder de vreedzame burgers van Neuilly heerschle eene paniek. De slotenmakers hadden het druk: men schafte zich revolvers aan en groote honden die bij inbraak veel minder waard zijn dan de kleine keffertjeswaarop de dienen hel in het geheel niet begrepen hebben en het was niet geraden des avonds in hel halfduister te wan delen er waren moedige roannendie altijd mei een revolver gereed stonden om op eiken verdachte te schieten. De inbrekers echter be kommerden zich noch om deze schuttersnoch om de bulhonden. Zij werden integendeel telkens stoutmoediger. Bij een diefstal ten huize van den heer Hovinal ontslaken zij alle lichten in dc eetzaal, waar zij op hun gemak een lang durig drinkgelag hielden terwijl zij voor den huisheer, die aiwetig was. een briHje achter lieten waarin zij o. a. dank betuigden vonr het genolene en verzekerden na acht dagen te zullen terugkeeren. Eindelijk waagden zij in hun overmoed een naar hel hosch gaanmaar hij hield te veel vandeboomen, de vogels en de vlinders om bij zijn besluit lang te kunnen volharden. Spoedig bezocht hij dan weer zijne geliefkoosde plekjes en speelde met de vreemde kinderenmaar hij was er nooit loe te bewegen om hen naar de ouderlijke woning te vergezellen. En Oc kinderen werden ouder en beminden elkander eiken dag meer. Nu zijn zij volwassen en de beide jongens zijn vrienden geworden terwijl Fransje en het meisje... nu moeder ik ben Frans en zij is Liesbeth de dochter van den houtvester." Hij zweeg een oogenblikviouw üicihe ver roerde zich niet. «Ik bevond mij heden weer in 't woud vervolgde hij na eene korte pauze, «maar Lies beth kwam niet, doch wel haar vader, de houtvester. Hij scheen in ernstige overp inzingen verdiept, want hij schrikte, toen ik hem groette. \hzijt gij het Frans," sprak hij op zulk ten treurigen toon dal ik bewogen werd en ik hem zonder te overleggen alles verhaalde. Toen hij dat alles vernomen had drukte hij mij de hand en zeide: Frans, gij zijl een brave jongen, ik heb u als een zoon Kef, terwijl Liesbeth gelaot ik. u ook niet afkeerig gezin 1 is; ik geel' mijne toestemming tol een huwelijk tus- schen ulo-den wanneer gijkinderen eene toenaderingeene verzoening tusschen dc vaders aanval op een winkel tegenover het bureau van politie. Dit werd hun vorder!. Na een hevig gevecht met de agenten werd een hunner ge arresteerd de politie vondnu zij hem had later ook de anderen, die zich met den revolver in de hand en voortdurend schietende een weg hadden gebaand en te Parijs «hel mooiste leven van de wereld b iddenzooals een hunner zeide. Met verbazing vernam ra< n toen, dut die vreeselijke bende van roovers en moordenaars die zooveel vrees had verwektslechts bestond uit drie personenterwijl eene enkele maal een vierde als dilettant had «medegewerkt." Met niet minder verbazing hoorde Parijsdat het hoold van de bendede tweede Cartouche een jonkman was van tweeëntwintig jaar. Marquélel, de aanvoerder van «de bende van Neuillyverliet op zijn zestiende jaar de ouder lijke woningbedelde, stal, werd herhaaldelijk gestraft, liet laatst met drie jaar tuchthuisstraf en keerdeontslagen in Sept. 4883bij zijne •udei s terugniet om sooals zij wenschtcn een beter leven te gaan leiden maar om nieuwe misdaden te ontwerpen. Hij vond al spoedig medepligligen. Marquéiet vond al dadelijk zekeren Cornet, een deserteur uit het Belgische leger en door dezen weder eeu paar andere schurken en misschien nog de ergste schurk van allen een heler van de door hen gestolen goederen. Zij begonnen met een diefstal van eerrige francs in eene Parijsche suikerfabriekzij eindigden met een moord op eene oude vrouw. Dat alles is betrekkelijk gewoonmaar ongewoon en als psychologisch verschijnsel vaa zeker belang is de houding van Marquéiet. Hij speelde den rooveikapitein. Hij vond zich zelven een held. Htj schreef een brief aan de Lanlerne waarin hij een lang verslag gaf van een zyn«-r mis drijven en de redactie op het hart drukte hem vooral ic bewierooken«Wees zoo goed," schroei hij«regl te doea wedervaren aan mijne slouimoedigheid en mijne dapperheid." Misschien vindt de verdediger in dit verschijn sel aanleiding lol eene «schitterende pleitrede." Maar zij zal Marquelet niet redden over de «bende van Neuilly" is het doodvonnis reeds vooral geveld. De vrouw van een werkman te Carlisle is van vier dochters bevallen. Moeder en kinderen zijn welvarend. Een agent, die in last had om eene jonge Duilsclie vrouw tol de grenzen te geleiden en haat- als zonder middel van beslaan over te leveren was ontu ffelijk genoeg om naast zijne dauie in slaap te vallen. De jeugdige landloopster maakte van die gelegenheid gebruik om hare kleederen uil te trekken en door het portier weg te werpen. In dien toestand naderde zij hel Nederlandsche eindstation waar haar geleider ontwaakte en tol dc ontdekking kwam dal zijne gevangene nietol te toonbaar was Door tusschenkomsl van den stationchef bekwam hij de noodzakelijkste kieedingstukken voor haarwaarna hij haar voorloopig in verzekerde bewaring bragt. Te Berlijn is een man gestorven aan de gevolgen van een wond aan den voet, welke hij zich bij liet snijden van zijn likdoorn bad loegebragl door te diep te snijden. Men mag dus wel voorzigtig" zijn met Operation van dien aard door andere dan geneeskundige handen. lol sl.md kunt brengen." Ik blikte hein hij deze woorden verwonderd aan ik wist immers niet wal hij meende. Op mijne vragen heeft hij mij allesalles medegedeeld en voegde daarbij «de zegen des vaders bouwl de huizen der kin deren op." In mijn binnenste klonk echter eene stem die inij toeriepdat Liesbeth en ik nooit vereenigd zullen zijn en ik loefde nog geruimen lijd in hel hoschzonder dal hel mij gelukte om lol kalmte te komen. Jaja kunt gij nu raden wien hel ongeluk getroffen heeft en wien het zwaar te torschen valt." «Mijn kind, mijn zoon," jammerde Grelhe, de h nden wringende, «wat wilt gij doen?" «Niels, moeder, werkelijk nietsals mij ge duldig in mijn lol te schikken zoolang ik zulks echter vermag. Ik snelde in het bosch voor hel beeld der heilige Maagd neer en bad haar um kracht. Doch tegelijkertijd trol mij de gedachte wat of wel smartelijker voor eene moe der zou zijn om haar kind in den hemel tc weten dan om het hier op aarde ongelukkig te zien? Neen, moeder, wees bedaard, ik blijl hij u... ik zal u niet verlaten... Gij hebt genoeg geleden ol liever gij lijdt te veel om u nog meer ver driet te veroorzakenneenik blijl bij u en bij vader." Juist op dat oogenblik klonken er weer schreden op de houten burg. Wordt viiroohjd. Te Antwerpen zou Vrijdag een werkman in hel huwelijk treden. Zijn bruid was hem reeds voorgegaan en wachtte Item op de trap van het stadhuis. Voor de poort stond een aantal vrouwenwaaronder eene met een drietal kin deren. Toen de biuidcgmn aankwam, dreigde deze vrouw hem de oogen uiilekrabben wan neer hij hel stadhuis durldc binnen gaan. De bruidegom bleef cenigen lijd wachten op de Groote Marktdoch ziende dat hij niet onge deerd op hel stadhuis kon komenging bij ten slotte been, zijne bruid in het stadhuis alleen latende, liet tooneel eindigde inplaats van met de onderleekening van hel huwelijkscon tract, met een gevecht lusschen de bruid en de vrouw met de drie kinderen waaraan de politic een einde moest maken. Hel is ann den ijver van den opzigter van Leeuwendie het Vondelspark te Amsterdam bewaaktgelukt een individu op hecterdaad te betrappen, die aldaar zedekwelsende handelin gen met een 14jarig meisje vcrrigUe. Dit sujet woont in de P. C. Hoollstraat en is bakker van beroep. Door waakzaamheid en onverbiddelijke strengheid worde het Iraaije park weder veiliger dan bet een tijdlang was. Een koetsier reed eenige badgasten door het Nero-dal te Wiesbaden; in de «Leichtweiss- höhlo" vond hij den wachter, een oud man, Meister genaamdin zijn bloed badend maar nog in slaat te spreken. Meister vertelde dat 's morgens een 2Ujarig, goed gekleed jongtnensclt hein had verzocht hem het inwendige der grot te laten ziendaar gekomenmet een pistool twee scholen op hem had gelostwaarvan een door het achterhoofd drong. De moordenaar had toen Meisters geld en horloge genomen en was gevlucht. Meisters toestand is beden kelijk de kogel is uil dc wond verwijderd. DAÜKLIJKSGIIK WATERSTANDEN van de Luntor8cbe beek en de rivier de Eem. DATCU iUlOUE 11*48 O V ER l'OTII- (inner- Ltl AAK D. Eu, 188+ M. M M. M M. M M. M. 17 Aug. 4,08 4.57 +.81 2,07 2,18 2,12 0,68 AP. 18 +.82 +.118 4,80 2.08 2,1 2,'i9 0,5(1 -t',30 10 +.80 +.69 +.70 3,30 2.19 0.53 - (1.20 20 +.7# +.70 +.77 2,81 2,28 2,18 0,58 - 0 20 +.79 +.7" +.77 2.7» 2,27 2.18 0,03 AP. 22 +.8U +.00 +.7 2.78 2,27 2.17 Ü.61 - o.ns 23 - *,80 +,70 •.7'! 2,77 2,28 2.1« 0.58 -o.to liet tccken i» he urdea P. Men meldt uit 's Gravenhage Over de droevige gebeurtenis die hier jl. Zon dag heeft plaats gehad, de moord van den ca- rousselhouder Boos op een werkman gepleegd in hel Lamgroen zijn dc meeste bijzonderheden bekend. Men verhaalt treffende staaltjes van de verregaande onverschilligheid van den moorde naar die toen hij zijn woning verliettot de vrouwmet wie hij zaïnenwoonl hij is van zijn wettige vrouw feitelijk gescheiden koel bloedig zeide: «Je ntot maai goed op den boél passenhoorwant vooreerst kom ik niet weerom." De versljgene was een jong gezel. Men verwacht dat de zaak reeds binnen een paar maanden voor hel hof zal kunnen worden behandeld. Iloe geheel anders dan in dc Leidsche ver- giftigings-hisloi iewaarvan men ongeveer niets verneemt, alsof de instructie pas ware aange vangen. Ze is echter afgcloopende stukken een berg van papier, zijn dezer dagen aan den prot\-gen. gezonden en weldra zal de zaak dan tochbij de raadkamer van den llove wor den aangebragl. Alleen door een zeer groot zamcnweefsel van leitenover tal van jaren loopende, is het gelukt, de veelvuldige misda den en tevens do beweeggronden daartoe geldzucht helder aan het licht te brengen. Het schijnt vast te staan dat 27 perso nen door vrouw van der Linden zijn vermoord; maar van niet minder dan 57 anderen is zoo goed als bewezen dal ze onder gelijke omstan digheden met haar in aanraking geweest zijnde onverwacht zijn overleden terwijl ten opzigte van nog circa 20 anderen ernstige vermoedens zijn gerezen dal ook deze door haar toedoen zijn gedood. Men heelt dus met een moordenaarster van plus minus 100 personen te doen bijna al de leden van haar familie heelt zij uil dit tranendal veilosl. Dit alles zal wel ten processe blijkendoch vermoedelijk zal hel op. mi", zich beperken tot een vervolging wegens een vijf ol zestal moordeninde laatste paar jaren gepleegd en die hoven allen twijlcl verheven zijnook al worden ze voor "en deel door de beschuldigde ontkend. Doch al wordt het proces ook op minder breede schaal opgezethel zal een monsleizaak wordenwaarvan de gehele wereld met ontzetting zal spreken en die dan ook in de annalen van de crimineele rcgls- plegiug zonder óénig voorbeeld is.

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2