BLAD. October 1884. m 5528. TWEEDE V r ij d a g 24 w.w Uitgever A. H. VAN CLEEPP te Amersfoort. Dit blad rerachljnt Maandag ea Vamlrrdaganad. Abnurarit frr 3 aueilea Flues par post/l.lt. Advertentifn 1— regels AO CU.elke regel* «eer It CSe. groote letters uw plaateriuatevoor raadea ea aadere extra inrigtiag geacbiedt koagera prijskarekeaiaf. Lefala officie»!# ea oateigen. Adv. per regel 16 Cta. Reelwaee per sepal 9t Cte. Aft. no-men 10 Ota. Bureau MUURHUIZEN hoek KortegradhtWijk BOO. Spaarban k. Het Bestuur zal zijne eerstvolgende zitting honden op MAANDAG 27 OCTOBER e. k. ten Baadhuize te Amersfoort, des namiddags van 12 lot 1 ure. A. J. BOS, Secrelari». Hulpbank te Amersfoort. Tot het geven van gelden ter leen zal eene Commissie ui' het bestuur op MAANDAG, den 27. OCTOBER aanstaande 's namiddags van halptwek tot halporie, zitting houden in een der localen van hel Raadhuis alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden ook voor hel teruggeven van gelden. J. vC. LE1NWEBER, Secretaris. Aan den Gemeenteraad van Amersfoort is den 22 October jl. de volgende missive verzonden Bij het indienen van een verzoekschrift door ingezetenen dezer gemeente voor het behoud en verfraaing der Koppelpoortveroorlooft de on- dcrgetcekcnde zich ue vrijheid uwe vergadering te herinneren aan een verzoek, door hem met veertig mede-ingezetenen gedaanden negen en twintigsten December van den jarc achttien honderd drie en zestig betrelVendc het zijn of niet zijn van voormelde Boort en aankleve van dien. Door den Voorzitter uwer vergadering destijds is verklaard dat de indiening prematuur wa3 doch later is er niets van vernomen. Vertrouwende nu het tijdstip daar is om het destijds ingediende verzoek te overwegenver blijft ondergeteckende van uwe vergadering met achting de dienstv. Dienaar, P. HONDIUS Tz. Dit adres van 1863 luidt als volgt Dc ondergetekenden inwoners der gemeente Amersfoort, geven met versehuldigden eerbied te kennen dal zij uit het verslag der raads vergadering vernomen hebben dat er een plan tot wegneming van dc Koppclnoort en aankleve van dien zal behandeld wordeneen plan waarvan dc verwezenlijking gewis tot vcri'raaijing der stad zal strekken. Adressanten zijn echter van mceningdat wanneer ooit weder eene everstroomingten gevolge van het doorbreken der Lek- en Slaper dijken de plaats onzer inwoning bedreigde FK UILLETON. DOOR 1)E WERELD BEOORDEELD 5) door S «Nu dan, juffrouw Nanni, ik beloof u, dal ik uwe voorspraak bij mijne kennissen zal zijn d. w. l bij de dames, want ik heb geene moeder ol zusters. Mijn vriendde heer Gus- taaf von Roden is echter wel zoo gclukkic om eene zusier te bezitten, en hy zal u wel by haar aanbevelenniet waarGuslaaf zoo wendde hij zich tot von Roden. «NatuurlijkErnest, hel zal mij aenoegen doen om eene zoo bekoorlijke jonge dame van dienst te zijn." «Nu, heeren, ik dank u wel voor uwe vriendelijkheidmaar tante zal niet weten waar ik blijfen met een bevalligen groet wilde zij het vertrek verlaten, doch Ernest hield baar met zijnen arm tegenterwijl hij haar lief gelaal naar zich wendde onder de woorden «Neen, op die wijze moogl gij niet gaan gij moei inij toch eerst toeslaan een kus op uwe rozenlippen te drukken, zeg, mag ik, één maar," en hij wilde de daad bij het woord voegendoch het meisje wist zich met eene vlugge beweging los te maken en snelde weg, hem schertsend toeroepende: «Dal is mis, mijnheer, en onthoud voor het vervolg, dat gij soortgelijke vrijpostigheden achterwege moet latenals gij tenminste wilt en men zou willen besluiten de stad door af damming hiertegen zoo mede tegen overstroo ming van zeewater te beveiligenhet behoud der boog onder den Koppel aan het Spui zooals dezelve than» bestaateen eerste ver- eischte is. Zij verzoeken alzoo uwe vergadering eene commissie van deskundigen te benoemen ten einde te onderzoeken of eene afdamming der stadin voormeld geval mogelijken hiervoor hel behoud der boog noodzakelijk is. Adressanten vermeenen vooral nog onder de aandacht van uwe vergadering te moeten bren gen dat door de aangenomen richting van den spoorweghet leggen van een dijk ot dijkje op ae bleek van Mej. de Wed. Goldewijk neell plaats gehad, waardoor met dc plaatsing van eene brug over de Eem de waterleiding aan zienlijk verkleind wordt. Omstandigheden die indien zij in 1855 aanwezig geweest waren, voorzeker zouden hebben medegewerkt een grooter gedeelte onzer stad te overstroomen. Vertrouwende dat om dc aangevoerde reden aan hun verzoek door uwe vergadering gevolg zal worden gegevenverblijven de onaerge- teekenden met achting Uwe Pw. Dienaren Amersfoort (get.) P. HONDIUS Tz. 29 Dec. 1863. en 40 onderteekenaars. Aan den Raad der gemeente Amersfoort. - AMERSFOORT24 October 1884. Ter gisterenmiddag en avond gehouden zitting van der. gemeenteraad van Amersfoort waren alle (14) leden aanwezig. (1 vacature). De geloofsbrieven van het onlangs benoemd raadslid de heer W. A. Croockewit werden goedgekeurd en is de geineente-begrooting voor 1885 aangenomen met alg. stemmen. Voorstel van Burg. en Welh. tol 't verstrekken van mest aan minvermogenden. Aangenomen. Voorstel van Burg. en Weih. tot overplaatsing van den onderwijzer D. F. van Slootenvan de school in de Koestraat naar die in de Koning straat. Aangenomen. Benoeming van een onderwijzer aan de school in de Koningstraat. Benoemd is de heer Abr. Veente Nieuwe Niedorp. Rekest van den heer II. Schimmelmet be trekking tol het vervoer der privaallonnenmet voorstel van Burg. en Welh. Dit voorstel is dat wij goede vrienden zullen blijven. Maar denk nu nietdat ik boos benovolstrekt niet.." en lachend liep zij de trap af. «Een bekoorlijk kind," zeide Ernest, terwijl hij zich aan latei zette en door een wenk zijn vriend uitnoodigde om zijn voorbeeld lo volgenhetgeen deze ook deed. «Ja, ja," antwoordde Gustaaf ernstig, «ik hoop voor haar, dal zij spoedig kamers vindt, want..." «Want?" vraagde Ernest, terwyl bij bedaard een broodje smeerde. «Want, oprecht gesproken, ik acht hel ge vaarlijk voor hare zielsrust om dikwijls in uw gezelschap te zijn. Zij is te levenslustig, te bekoorlijk om haren vrede voor eeuwig te verstoren." «Maar, vriendjelief, ik verzeker u, dat ik er niet aan denk om bet goede meisje ook slechts..." «Ja jaik ken uw karakterik weetdal gij al hel mogelijke doen zult om dat lieve kind le naderen. Ik waarschuw u echier, wek in dat jonge hart geene hartstochtengeene wenschen op, waaraan gij later noch voldoen kunt, noch wilt. Ik houd ook van grappenik vind het ook zeer aangenaam om inet een lief meisje te schertsen daarvoor is men immers jongmaar ik drijf het niet le ver. Ik zou evenwel door dat gepraat geheel het doel mijner komst vel gelen. Vertel inij nu eens alleswal er lusschen u en Annie gebeurd is." Ernest verhaalde hem alleswal wij reeds welen en voegde er op ernsligen loon bij «Ondanks hel minder vleiende oordeel van i voor de Schutterij hel burger- aangenomen. Begroot ing< weeshuis en hel burgerlijk armbestuur, voor 1885. Aangenomen. De raissieve van den heer llondius c. a- is voorloopig behandeld ter latere definitieve be handeling. Hel verslag volgt later. Met zekerheid kan worden gemelddat het Groot Amerikaansche Cirkus van den heer Pinder aanst. Dingsdag 28 en Woensdag 29 October te Amersfoort voorstellingen zal geven. Slechts deze twee dagen is "het alhier aanwezig. Een der laatst overgebleven vrijwilligers van 1813, die le Woerden gestreden hebben legen de Franschen, namelijk Gerrit Bakkeroud 90 jarenis den 15 dezer te Woubrugge overleden. Een man te Huisen was drie weken getrouwd, toen hij op hel kantoor van den ambtenaar van den burgerlijken stand aanklopte en zei., «of memeer de trouerie nie kon uulvegen." Als reden gaf de echtgenoot van drie weken aan den ambte naar op, dat hij dacht <n engeltje bi de kop te hebbenmaar 't is 'n duvelkejong wat ik oe zeg." De man keek raar optoen men hem aan 't verstand bragl, dal men dadr wsl aan elkaar bindtdoch niet losstrengell. De ambtenaar had hem moeten zeggendat drie weken te min is om te ooideelen, zoo dat in drie jaren zijn duiveltje wel een engeltje kan worden. Te Petersburg is weer eene mijn ontdekt thans in de straat Kroooverski Prospect. Zij was gerigl tegen een der ravelijnen van de vesting 11. Petrus en Paulus. Zeven personenvier Russen en drie vreemdelingenzijn gearresteerd. In de in het middelpunt der stad Moskou gelegen gebouwen van de passage Solodownikofl, die uitsluitend winkels en magazijnen bevatten is legen den avond een hevige brand ontstaan die 67 winkels in de passage en hel Duitsche theater, benevens nog 9 winkels en 2 kantoren in de a6ch legde. Het rooken der kinderen wordt in verschei dene stalen van Noord-Ainerika met kracht uwe zuster, gevoel ik mij toch lol haar aan getrokken jasedert gisteren avond twaalf uren betrap ik mij zelf op den lust om haar te loonendal ik beter ben dan zij denkt en... wat er volgt zal u minder van mij verwonderen dat zij zich te sterk waant..." «Gij kondt u in Annie vergissenvriendje wat zij zich eens voorgenomen heeft, brengt zij ten uitvoer. Ik herinner my zeer goed een looneel uit hare kinderjaren. Toen mama met haren vader huwde, was zij een meisje van twaalf jaren. De eerste maaldat zij mama ontmoette was zij niet le bewegen een woord lol haar te sprekenhaar zelfs eene hand te reiken hoezeer zij ook bemerktedat zij papa dien zij afgodisch liefheeft, daarmede krenkte. En nog kan zy het mama niet vergeven, dat zij de plaats van hare eerste moeder heeft in genomen en hoewel zij nu ineer haar versland gebruiktis er geene sprake van vertrouwelijk heid van hare zydeniettegenstaande inauia lief en vriendelijk jegens haar is. Zoo gij weel, moet papa voor zijne gezondheid eenige maanden te Nizza doorbrengen nu hadden mijne ouders gaarne gehad, dal Annie hen vergezeld had, maar de jonge dame had daarin niet den minsten lust en nam gretig hel aanbod vap tante von Walden aan om gedurende de alwezigheid der oude lui te harent te komen logceren." «Dus zy blijft nog geruimen tijd hier in de stad?" «Jaden geheelen winter." «Zeg eons, vtiend, nu moet ge mij een ge noegen doen. Als gij uwe zuster straks bezoekt,

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2