BULLETIN. Dingsd ao- 10 December 1884. Uitgever A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort. Dit blad renchijnt Maandag en Donderdagmiddag. A Win.ment get 3 muaclcn /l._. Franco per port/1.16. AdMrtoatii.1—0 regelt 50 C'U. elk. regel II CU.gruole letter, war plaatsruimtevoor randen en andere extra iimgting getchittlt beeger. pnj,ber.kemur. Legale officiettle en onteigou. Adv. per regel 16 CU. lUclame. per retrel 26 Cto. - J/,, nummer, 10 Cl. Bureau MUUHHUIZEN hoek KortegrachtWyk B 60. AMERSFOORT. 16 December 1884. Ter gisteren .Maandagmiddag 15 December, gehouden zilting van den Gemeenteraad van Amersfoort, gepresideerd door den heer Bur gemeester Jhr Mr. T. A. J. van Asch van VVijck waren aanwezig 12 leden enalwezigdeheeren v. d. Wall BakeZand ijk en Gerritsen. Aan de orde was 1. Unlwerp-verordening regelende de grenzen van de kom der gemeente uitsluitend voor de toepassing der politic-verordeningen. Volgens deze verordening loopt de grens scheiding van de kom als volgtbeginnende aan de Kamppoorlsbrug langs den buitensingel tol aan d n groolen Koppelnoordwaarts langs de rivier de Eein tol de grensscheiding der gemeente Hoogland vervolgens in schuinsche rit l.ling over de rivier de Kern langs de noord zijde van de huizinge «Kemzichl," van do per- ceelen kadastraal bekend in Sectie I). n*. 1297 I860 en 1.870 en langs de westzijde van het perceel Sectie l). n°. 1022 naar de Wolfersteeg die steeg volgende naar den ouden Soeslerweg langs dien w< g en den parallelweg naar den overweg van den CentraaUpoorwcg op den Naar- derslraalwegvervolgens langs dien spoorweg en dien van Ainersfoori naar Nijmegen tot den overweg op den Leusdenschen puin wegvan daar in rechte lijn dwars over den Arnlieinschen straatweg nabij «de Bolderwagen" langs den weg loopende voor de huizen van de Bouw maatschappij tol de oostelijke grens van Üee- kestein verder langs die grens naar de buiten- singclgrachl en langs deze tot aan «Monniken dam van daar langs de Heiligenbergerbeek tot en met de waterleiding langs de huizinge «Bellevue" en de Zurink naar de Flierbeek, die beek volgendelot hare verbinding met de buitensingelgrachtlangs die gracht naar de Kamppoorlsbrug. Voorts worden met de kom der gemeente in alle opzichten gelijk gesteld de navolgende straten en wegen daaronder begrepen de daarin uitkomende sloppen en stegengelegen buiten de voormelde grensscheidingmet de daaraan gelegen huizen en woningen met aanhoorig- hedenI de straatweg naar Hoevelaken tot aan de huizinge «Stroopaf' met den verbin dingsweg langs de buitensingelgracht naar de Steencnbrug en van af die brug in rechte lijn naar geiueldcn straatweg2. «Ie Laaglandsche weg lot de VVatorsteeg; 3. de Hooglandsche weg tot den spoorweg; 4. de lleiligenbergerweg van af de huizinge «Bellevue" tot de brug bij «Klaudenhurg." Nadat de artikelen dezer verordening elk afzonderlijk z. h. o.waren aangenomen werd de gehoete verordening mei algeineene stemmen vastgesteld. 2. Onlwerp-verordening tot wijziging der artt. 1-26 en 127 van het algemeen politie-regleinent. Deze verordening verbiedt hel aanleggen van wegen, straten of voetpaden voor het al gemeen toegankelijk of aansluitende aan open bare wegen, stralen of voetpaden op particuliere grondentenzij met vergunning van den Raad en in overeenstemming met de aan eene ver leende vergunning verbonden voorwaarden en stelt regelen vast ten aanzien van het bouwen binnen het gedeelte der gemeente bij de inde hiervorenverincldc verordening regelende de grens van de kom der gemeente aangegeven. Bij het verzoek aan B. en W. om vergunning tot liet stichten van een gebouw of een beslaand gebouw door een ander te vervangen tot woning te bestemmen een gebouw dat aan vankelijk daartoe niel was heslcind, zoomede om een gebouw voor woning van meer dan twee gezinnen te bestemmen en intcrichienmoet «orden overgelegd een- «ehelsleekeraniui dnliM. op eene sehaal van min.lens liioU, duidelijk aanwijzende: liet in de aangifte be doelde lerreinh. den h-lioot lijk afgcvverklen platten urund van l.. t oplericlilen te vernieu wen ol van bestemming ie veranderen ge bouw «denkenddm utsland lussrlien do ontworpen gebouwen ol muren en de straat ol den wegd. de richting der naaststaande gebouwen of muren en de rooilijn der ont worpen gebouwen of muren e. de hoogte der ontworpen gehouwen ef murenf. de inwen dige verdeeling van het ontworpen gebouw g. bij hel bouwen van meerdere niet aan elk ander gebouwde woningen den afstand tus- schen die woningen onderling. Onder de voorwaarden die aan eene vergun ning zullen worden verbonden komt ook deze voor: dat bij den aanleg van nieuwe stralen of wegen gebouwd wordt op een afstand van minstens 6 meters uit de as van den weg. Toen de voorstellen van de heeren Huet en Visser om een paar bepalingen, resp. omtrent den bouw ook anders dan op een trasraam en de plaatsing en inrichting der pompen er in te lasschcn waren aangenomen werd de veror dening met algcmeene stemmen vastgesteld. 3. Ontwerp-besluit omtrent te verleenen me dewerking bij bouwen langs bestaande wegen of aanteleggen straten. Dit ontwerp-besluit, bepalende dat. wanneer, binnen de hiervoren vastgestelde kom, eene straal wordt aangelegd in overleg met en over eenkomstig den wensch van den gemeenteraad en langs die straat of langs een bestaanden weg gebouwd wordt overeenkomstig de plannen door het dag. best. goedgekeurd of goedie keurende gemeente dien wegdesverlangd kosteloos in eigendom en onderhoud zal overnemen, zoonoodig zorgen voor verlichting en betalen in de kosten van eersten aanleg der bestraling een bedrag tot een maximum van de helll dier kosten wordt zonder hoofdelijke omvraag aangenomen. 4. Rekest van de heeren M. Wolff Mz. en J. van den Bergbetrekkelijk de bestrating van den verbindingsweg lusschen den Naarder- straatweg en den Ulrechtschen straatweg. Een ontwerp-besluit waarbij de gemeente aan neemt de schenking van het eigendomsrecht van den grond benoodigd tol verbreeding van dien weg op 6 metersen om dien weg te be straten met waalklinkers over eene breedte van vier metersop voorwaardendat niet zal mogen werden gebouwd binnen 6 meters uit de as van bedoelden weg door de rekwestran ten in de kosten der bestrating zal worden bij gedragen eene som van f900 en de heer Wolff ook voor zijne rechtverkrijgendein overleg met den gemeenie-architect zich verbindt op zijn terreinniet aan den weg eene put met riool voor afvoer van sloom en condensatie water aan teleggen met het recht van walerloozing op het door de gemeente aanteleggen riool in den Ulrechtschen straatweg door middel van een mede door de gemeente daartestellen verbin- dingsriool en daarentegen de walerloozing over den Vlasakkerweg in de sloot te doen vervallen wordt met algemeene stemmen aangenomen. Het betoog van den heer van Beek om met het oog op de nu geraamde kosten van het riooldie net bedrag in de afdeelingen genoemd verre overtreffende zaak aantehoudenvond geene ondersteuning. 5. 2e aanvullings-kohier van den hoofdelijken omslag. Z. h. o. vastgesteld op f643 40. 6. Ontwerp-besluit lot vaststelling van het aantal percenten te heffen van den hoofdelijken oiflslag, dienst 1885. Z. h. o. vastgesteld op 100°/o. 7. Voorstel van Biiir. en Welh. tot het ver leenen van eene gratificatie van f100 aan den eervol ontslagen agent van politie W. Kamphuis. Z. h. o. conform. 8. Verzoek van den heer S. Sehultze om eervol ontslag als Makelaar. Met 10 legen 2 stemmen verleend. Een voorstel van den heer Huetom het ontslag te verleenen zonder hel woord «eervol daarin te vermeldenbleet dientengevolge buiten behandeling. Alleen die heer en de heer Herschel stemden tegen het voorstel otn hel ontslag eer vol te verleenen. 9. Benoeming van een curator van het Gym nasium van een lid der Commissie van toezicht op het middelbaar onderwijsvan een lid der Commissie van toezicht op hel lager onderwijs van een lid der Gezondheidscommissie en van twee leden van het burgerlijk armbestuurwe gens periodieke aftreding. Tot curator werd benoemd de heer Mr. J. Cock Blomhoff, tot lid der commissie van toezicht m. o. de heer Jhr. A. D. J. Calkoen, tot lid der commissie van toezicht I. o. de heer W. G. M. Eyck van Zuylichem. Deze benoeming scheen gewichtig, bij eerste stemming verkregen de heeren Eyck van Zuy lichem 4, Huet 3, Mr. Veder 2 stemmen, W. L. Scheltu» en Mr. A. A. de Vries ieder 1 stemterwijl 1 briefje in bianco wasbij eene tweede vrije stemming verkregen de hee ren F.yck van Zuylichem 5Veder 3Huet 2 stemmen, de Vries en Scheltus ieder 1 stembij de herstemming tusschen de heeren Eyck van Zuylichem en Mr. Veder verkreeg ieder hunner 6 steramen. Ingevolge art. 23 van het reglement van orde was nu eene lo ting noodig bij welke de heer Eyck van Zuy lichem als benoemde werd aangewezen. (De heer Mr. A. A. de Vriesaan de beurt van aftreding, had verzocht niet te worden herbenoemd). Tot lid der gezondheids-com missie werd wijders de heer Groeneboom en lot leden van hel burgerlijk armbestuur de heeren W. van Eeden en J. Zandijk Jr. benoemd. 10. Benoeming van leden der Commissie van fabricage. Benoemd de heeren van Burgsteeden, Zandijk en E. L. Visser. 11. Benoeming van twee leden der Commissie voor de gemeente-reiniging. De heeren Groeneboom en Calkoenaan de beurt van aftreding, geven hun verlangen te ken nen voor eene herbenoeming niet in aanmerking te willen komen. Bij de stemming voor de benoeming van het eerste lid worden op de heeren Groeneboom 5 Huet 4 en Zandijk 3 st. uitgebrachtalzoo geene volstrekte meerderheid van stemmen is verkregen heefter eene tweede vrije stemming plaats waarbij de heeren Groeneboom 7 Zandijk 4 en Huet 1 stem op zich vereenigen, werhalve eerstgenoemde heer met volstrekte meerderheid van stemmen is benoemd. Op de vraag van de Voorzitter ol hij de benoeming aanneemt, antwoordt de heer Groene boom echter dat hijongeacht den aandrang van den Baadzich eene herbenoeming niel Aan laten welgevallen. Bij eene volgende stemming, die nu noodzake lijk is, wordt de heer J. Zandijk Jr. met 8 sL be noemd; op de heeren Calkoen en lluet waren ieder 2 st. uitgebracht. Overgaande lot benoeming van een tweede lid worden op de heeren Calkoen 5Huet 4 st en op de heeren v. Burgsteeden, Visser cn v. Beek ieder 1 slem uitgebrachtbij eene tweede vrije stem ming erlangen de heeren Calkoen en Huet ieder 4, v. Burgsleeden 2 st., v. Beek en v. d. Wall Bake ieder 1 stem weshalve tusschen de heeien Calkoen en lluet eene hei stemming moet plaats hebben, bij welke de heer Calkoen met 5 legen 4 stemmen op den heer Huet uitgebracht, wordt benoemd De heer Calkoen verklaart op de vraag van den Voorzitter niel bereid te zijn de hei benoeming aantenemen, waarna de heer lluet zijne mede leden thans verzoekt otn hunne stemmen niet op hein uitiebreiigen omdat hij geene vrijheid zou kunnen vinden eene evenlueele benoeming aantenemen De Voorzitter, te kennen gevende dat toy den loop der xaken in deze betreurtvei meent, ook omdat de altredende leden geene redenen hebben opgegeven waarom zij zich herbenoeming niet laten welgevallen, dal er uit zou kunnen worden opgemaakt dal in deze commissie moeilijkheden zijn voorgevallente moeten constateeren dat zulks nimmer heeft plaats gehad. De lieer Herschel zounu blijkt dat er zoo wei nig lielhebbers zijn voor liet lidmaatschap der commissie voor Uo gemeente-reiniging, het

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 1