DAGELIJKSCIIK WATERSTANDEN van de Luntersohe beek en de rivier do Eem. Datum Kou dun Haan bovan boueJ. 1335 M M. 22 Feh 5,55 5,02 23 5,61 409 2+ 5,44 5,05 25 3,40 5,01 20 - 5,«3 4,31 5,42 4.30 28 5,41 4,80 5.23 5.21 6.17 5.15 B,10 5.03 5,05 Gkkre LUI ex STEIN. AARD. M M. M. 0,80 0,15 2.05 0.75 -0,15 2.17 0,30 0,75 0,05 1,89 0,64 0,10 1,80 0,60 —o.io 1,79 0,60 AP. Uet teekan ia banedan A. P. AMERSFOORT2 Maart 18«ri De commissie van rapporteurs van Hoofdstuk VIII der Staatsbegroting voor dit jaar heeft onder meer een amendement voorgesteld tot vermindering van den post «verbetering van Rijksgebouwen en werken enz. in het 4e genie- commnndement" met 1146000. Dit; vermindering betreft a. bouw van een fouragemagazijtt te Amersfoort f25000. b. aankoop en gedeeltelijk inrichten van ter rein voor den bouw van kazernesenz. voor een regiment infanterie aldaar t 26000. c. bouwen vaneen derde overdekte rijbaan en van eene smederij met l»eslagloods aldaar f35000. d. uitbreiding van de gelegenheid tot stal ling aldaar foOOO. Tot toelichting der voorgestelde, vermindering wordt aangevoerd ad a. dat de commissie meent te weten dat den Minister aanbiedingen zijn gedaan .waar door wellicht de bouw van dit magazijn te vermijden zal zijn. ad b. dat de commissie niet ontkent de wen- schelijkheid van het bouwen van kazernen maar meent dat het onraadzaam is thans reeds dien bouw voor te bereiden door den aankoop en het gedeeltelijk inrichten van terrein. Groote uitgaven die eenigszins uitgesteld kunnen wor den behoorennaar haar oordeelvan de begraoting genomen te wordendaar de linan- cieele toestand zulks dringend eischt. De commissie wenscht op dien grond de uitvoering van het kazerneeringsplan op ge leidelijke wijze te doen plaats hebbenen niet te gelijker tijd den bouw van verschillende kazernes te doen ondernemen. ad c. en d. De commissie is van gevoelen dat ook de uitvoering van deze werken nog kan uitgesteld worden. Dinsdag. 3 Maart 1885, 's namiddags 1 uur zal de Gemeenteraad van Amersfoort eene ver gadering houdenwaarin de punten van be handeling zijn 1. Ontwerp-besluit tot toekenning cener ver hoogde jaarwedde aan den onderwijzer D. F. van Slooten. 2. Kohier van den hoofdelijken omslag dienst 1885 3. Benoeming van eene onderwijzeres aan de school lc soort (voor meisjes.^ bezet zal zijn bij de opening op 1 Mei. De prachtige fontein die aan het rijk ten ge schenke is aangeleiden ter plaatsing op het Bin nenhof, is in photographic aan de leden der tweede kamer vertoond. Het is een prachtig mo numentaal stuk, dat. in 't midden van het Bin nenhof (zoo er gen rijkstraverse looptwant dan komt de heer Heemskerk er tegen op) tegenover Ridderzaal en de beide huizen van het Parlementgoede sier zal maken. Als man er nu maar meer water aan waagt dan bij onze fontein op 't Bankaplein die niet racer dienst doet dan een adjudant des konings in buiten gewonen dienst. Niet zonder genoegen zal men zeker le fin mot van den minister van justitie hebben go- hoord over de historie van den politic-coininis- saris, die f000 van een bordeelhoudster leende. Tegenover de verzekering dier vrouwop haar sterfbed gegeven, dat 'tgeld was terugbetaald, hield de commissaris tegenover den officier van justitie voldat hij de som nog schuldig was en hij beiaalde. Tegenover zooveel eerlijkheid kon de minister den maatregel niet toepassen den man le ontslaan. Dal nu heeft nooit iemand verlangd. Den 12. Maart a. s. zal voor de rechtbank tc 'sllage dienen de zaak van de bekende, op 18 Jan. jl. in de koffiekamer van den scbouwbing gepleegde mishandeling. Als eenige beklaagde zal terecht moeten staan graaf v. L. S. jr., daar geen termen zijn gevonden tot vervolging van de beide andere bij dit voorval betrokken jonge lieden. Als verdediger van den bekl. zal optreden Mr. B. M. Vlielandar Hein. Een onderofficier der kurrassierste Versailles in garnizoen, bad in het begin dezer maand op marsch de aardigheidzijn paard eenige malen in de ronde te doen draaien. Toen liii zijn cscadron wilde inhalen gaf bij zijn paard de sporen doch bet beest door liet herbaalde ronddraaien duizelig geworden stortte neder en de ruiter werd met verbrijzelden schedel opgenomen. In bot ballet Messalinedat in Edentheater te Parijs werd gegevenkomt een optocht voorwaaraan verscheidene olifanten deel ne men. Maandag wist een dezer dieren bij het •inde van de opvoeringaan de hand van zijn kornak te ontsnappen en daarop was er een scènedie de danseressen en dansers een oogen- blik grooten schrik bezorgde. De olilant was van het leven «Ier figuranten opgeschrikt en liep de coulissen in de deuren kraakten aan alle kanten en spoedig wandelde de dikhuidige in de couloirsknorrend van ontevredenheid. Hij trad den foyer binnen bekeek zich in den spiegelenzich waar schijnlijk niet schoon genoeg vindend brak hij het glas met den snuit. Intusschen vlogen de danseressen in angst been en weer en liepen de ligurantcn gillende door de couloirs. Hij deze zenuwachtige aandoeningen bleef bet ech ter want de olifant kon spoedig tot bedaren gebracht en naar zijn stal teruggebracht worden. optetredenter voormelde plaatse in het open baar gehouden wordt op Woensdagden 15. April aanstaandedes voonniddags te 10 urea En brengen tevens ter kennis van de belang hebbenden dat de tijd en plaats dier zittingen aan eiken loteling zullen worden bekend gemaakt door middel van een aan zijne woning of aan die van zijnen vader of voogd te bezorgen tbil- ietalhoewel het niet-ontvangen van zoodanig biljet niet ontheft van de verplichting tot het verschijnen voor den Militieraad, of tol het in dienen van de tot staving der redenen van vrijstelling gevorderde bewijsstukken zullende de loteling, die vrijstelling verlangt wegens ziekelijke gesteldheidgebreken of gemis van de gevorderde lengteen de plaatsvervanger of nummerverwisselaar in persoon voor den Militieraad moeten verschijnenieder op het voor hem hierboven vermeld tijdstip. De lotelingendie verlangen bij de ZEE MILITIE te dienenworden uitgenoodigd daartoe vóór den L April aanstaande ter Secretarie zich aantemelden. Amersfoort, den 28. Februari 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCII VAN WUCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gezien de aanschrijving van den heer Com missaris des Konings in de provincie Utrecht van den 26. Februari 1885, n*. 2, N. M. enS. brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeentedat alle werkdagen van ID tol 1 uur op de plaatselijke Secretarie voor een ieder ter inzage ligt de negende jaargang van het op last van het Departement van Oorlog uitgegeven werkje «NEERLANDS LEGER," betrelfende den vrijwilligen dienst bij de Korpsenhet In structie-bataljon de Instructie-compagniede Instructie-batterijde Pupillenschoolde Mili taire hospitalen, het wapen der Maréchaussee, de Koloniale troeoen en het Korps Mariniers de opleiding tot den rang van officier bij de Cursussen en aan de Koninklijke militaire Aca demie de verbintenissen van studenten in de geneeskunde voor de betrekkingen van officier van gezondheid en van reserve-officier van ge zondheid bij de landmachtde toelating als kweekeling bij 's Rijks Veeartsenijschoolde verbintenis als militaire apothekers-bediende en den dienst bij de Militie te land. Dit werkje is tegen den prijs van ecnqulden verkrijgbaar bij Gcbrx. van Cleeff te 's Graven- hage en bij de voornaamste boekhandelaren in het Rijk. Amersfoort, den 28. Februari 1885. De burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gezien artikel 41 dpr gemeentewet Brengt ter kennis van de ingezetenen dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag den 3. Maart aanstaande des namid dags te een ure. Amersfoort, den 28. Februari 1885. De Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. waarts.ik greep haar bij den arm en gilde rneer dan ik zeide «Verraadster.trouwelooze ge hebt mij dus bedrogen." De omstanders bleven roerloos bij dat voor hen geheimzinnige voorval als aan den grond genageld staan zij zelve de schuldige was in haren stoel neergezegenterwijl zij mompelde «Om Gods wil.Willyheb medelijden." Plotseling stond een der jongelieden opmat mij brutaal van hoofd tot voeten en sprak drei gend tot rnij *y> ie geelt u het rechtmijnheeronaan gediend hier binnen te treden en deze dame bovendien beleedigingen toe te voegen *I)al recht, hetwelk hij heeft, die bedrogen is gewordendie in het dierbaarstenamelijk zijn geloof aa vrouwenliefde aan vrouwen- trmiw.Ik kon niet eindigen want Georgette had zich opgericht en raakte mijnen arm aan 'Weg, verraadster, alles is tusschen ons afgedaan elke band is verbroken. Die uren in uw bijzijn doorgebrachtdie urenwelke mij tot heden toe onvergetelijk warenik zal de herinnering daaraan en aan uuit mijn hart rukken.ik vloek ze". <0dat nietsmeekte zijmaar ik hoorde niet meer naar haar en snelde als een razende heen. Wi dl veivolgd. Op de voordracht der benoeming van eene onderwijzeres aan de openbare meisjesschool zijn door Burg. en Wetn. geplaatst de dames 1. C. S. Koning, te Arnhem; 2. II. A. Brands, te Arnhem en 3. C. A. Tadema te Gouda. Ter Vrijdag jl. in «de Arend" gehouden ver gadering dor Amersf. Afd. van bet Utr. Gen. voor Landb. en Kruidk. is met 25 van de 27 aanwezige leden de heer H. W. A. van den Wall Bake tot lid van het Afdcelingsbcstuur benoemd. Vervolgens kwam nog in en werd aange nomen een voorstel van het bestuur om mach tiging tot aanwijzing van drie leden van deaf- deelingdie het bestuur zullen bijstaan in dea aankoop van voorwerpen ter waarde van f500 a f600, die in den loop van dit jaar op eene der vergaderingen onder de leden zullen worden verloot. Uit 's Gravenhage wordt gemeld De koning blijft zorgvuldig in zijn pale.is ver borgen en zijn tr^stand. heeft in de laatste paar weken geen verandering ondergaan. Prinses Hendrik is terug in den Haag om echter na weinige weken voor goed ons te verlaten. Het schijnt ten minste vast te staan dat het jeugdige vorstenpaar voorleopig te Berlijn zicli vestigt. Toch is de mogelijkheid op een lateren terug keer naar ons land niet uitgesloten en althans tijdelijke bezoeken aan den Haag liggen wel in de bedoeling. Daarom zal het paleis Her prinses dan ook ter harer beschikking blijven. De waterververschingsplannen inden alge meen bijvalmaar met de tramhistorie vorderen we geen slag. Badhuis en Passage vorderen ilink maar het eerst® kornt niet gereed voor het badsaizoeuevenmia als de Passage geheel Op den spoorweg tusschen New-York en New- Haven worden thans proeven genomen met een toestellorophone genaamdhetwelk bestemd is om alle machinisten gedurende den rit in directe en onmiddellijke verbinding te stellen met den controleur. Al de machinisten ontvan gen het telegram te gelijk. De stroomketen wordt gevormd door de rails. Bij de schietoefeningen te Shoehuryness barstte een grenaatwaardoor een zeeofficier en een kanonnier onmiddellijk gedoodkolonel Fox Strangwaysdirecteur der artillerieschoolkolo nel Lyons en nog zeven officierenbenevens artilleristen en burgers zwaar gewond werden. Lenigen der gekwetsten zullen vermoedelijk niet in leven blijven. Personendie met een verhuisb>edel in een schuit vrijdagmorgen langs de Houthaven tc Amsterdam voeren hebben het lijk opgevischt van den sedert, zeven weken verdwenen com mandant der hrandweer Dijckmcester. Een por- temonnaie met geld cn een horloge werden op hel lijk gevonden. In Schotland heeft de echtscheiding plaats gehad van een paar, dat 35 jaar getrouwd was en vijftien kinderen had. Men maakt thans in de werkhuizen van den Belgischen staat een locomotief, die voorzeker de zwaarste zal zijn welke ooit werd vervaar digd en die welke de meeste kracht zal kun- jjen ontwikkelen. De locomotief zal tien raderen hebben van meer dan een inclcr middellijn cn 75.IMI0 kilo wegen.

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2