Donderdag 14 Mei 1885. m 5392. Politieke Revue. FEUILLETON. EEM II A it II E LES Uitgever A. H. VAN CLEEPF te Amersfoort. Uit bind vorichijiit Maandag eu IhmdenlnjmMng. AliainieiiMint jmr a miuuiüiiil f\.— Kraiieu per post ƒ1.15. AdvcrtiMitiCn I--C regels 00 Cu elke regel meer 10 Cts. groote lotton imar plaatsruimte*oor rauileu en andere estru ningtniK grseliieilf lioogere prijsberekening. Legale, ofliüiecle en ouloignu. Adv. per regel 15 Cis. lleclaraes por regel 25 Cl*. -ij- ««a»"» 10 Cts. bureau MUUR HUIZEN hoek KortograchtWijk B (50. Indien men alle elkander afwisselende berichten goed begrijptdan is de vrede tusschen Albion cn Rusland zoo goed als verzekerd. Aan de Köln. Zeit. wordt uit St. Petersburg gemeld dat in Rusland de algcmeene opinie is dat alleen het bezetten van Herat een oplossing van het steeds nog dreigend conIIiet kan zijn. Kolonel Zakrzewski is Zaterdag te St. Petersburg aangekomen hij zal het rapport van Kotnaron overhandigen mondeling gehoord worden en waarschijnlijk rijk gedecoreerd naar KomarofT terugkeeren. Hij zal danmeent de berichtgever, uit de militaire kringen in de hoofdstad de over tuiging medenomen dat men de gevolgen der bezetting van Herat niet vreesten aan generaal Komaroiï een eigenmachtigen stapdie de Re geering voor een tail accompli stelde niet kwalijk zou nemen. Teneinde de hinderpalen uit den weg te ruimendie het hervatten der onderhandelingen over de grens-quaostie in den weg slaanheelt men het voorstel betreffende de scheidsrechter lijke beslissing aangenomen. I>e voornaamste punten der grens quaestie zullen vooraf geregeld worden tusschen de twee kabinettenalleen de. afbakening zul op het terrein zelf geschieden door commissarissen die door de heide gouvernementen zullen aan gewezen worden Ten einde de grensbepaling te vergemakke lijken zullen de Russische en Kngelsche voor posten niet nitgenoodigd worden hunne tegen woordige stellingen te ontruimen naar mate de grenslijn zal bepaald zijn zal zij bezet worden door de troepen der twee rijken (Rusland en Afghanistan), die van dat oogenhlik af verant woordelijk zullen zijn voor de handhaving der orde op hel grondgebied dat hun aangewezen zal zijn. De algemeene verkiezingen in Frankrijk zullen hoogstwaarschijnlijk niet voorden lOden October aanvangen. Wel is door de regeering hieromtrent nog geen besluit genomen, doch Ha vas meent dal hel kabinet wel in dien zin zal belissen. De royalisten maken zich krachtig gereed voor de aanstaande verkiezingen; hel comité te Parijs 34) door S Emy bleef een uur in hare trcuiige over peinzingen verzonkendaarna kleedde zij zich. vastberaden aanverliet toen onbemerkt het hotel en sloeg den weg naar de woning der zangeres in. Nu zou Willy deze toch wel ver laten hebben geloofde zijzij wilde die vrouw vragen welke rechten zij op li aren echtgenoot bezatwaarom zij het geluk van twee men- schen verstoren wilde'? Zij wilde opheldering van haar gedragen zoo het bleek dat die vrouw eischen kon. dan zou zij Willv aan haar afslaanop welke wijzedat was haar nog niet recht duidelijk zij wilde in de eerste plaats de. waarheid vernemen. Het huis der zangeres was schitterend ver licht op Kmy's schellen werd de deur door eenc nette kamenier geopend die de late be zoekster nieuwsgierig opnam. Doch toen deze op bevelenden toon dringend verlangde om hare meesteres te sprekenmatigde zij hare vrijpostigheid en verzocht Emy in een klein vertrek te lieden terwijl zij mevrouws bezoek zou aankondigen. Intussclien vertoefde Willy nog steeds bij Georgette. Zij luid hem verhaald hoe Gerard von Lnchnilz haar bedrogen haddat haar vader gestorven wasen dal zij zich aan de opera verhonden had. «lil hel ceisteindigde zij«na uw vertrek meende ikdat alles op aarde zijne aantrekkelijkheid voor mij verloren heeft circulaires aan de vele rijke leden der partij gezonden om ondersteuning te vragen. De Donapartisten zouden reeds een manifest hebben doen verschijnen als hunne verdeeld heid hen niet zoo zwak gemaakt had. Omtrent den opstand in Canada wordt aan de Times geseind «Telegrammen uit verschillende deelen van hel noordwestelijk grondgehi. fi bevestigen de sr ontvangen berich opstand der Indiaa De Europeescne nederzettingen aan de grenzen algemeenen opstand der Indiaansche stammen. hebben veel van de inboorlingen te lijden gehad. Klaarblijkelijk moet Canada zich voorbereiden op een langen en hloedigen Indiaanschen oorlog. Lord Melgund deed op 7 Mei een verkenning tol op drie mijlen van Balouclies. Overal vond hij de woningen verlaten alle voorwerpen van eenige waarde waren medegenomen. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Nog enkele weken en we zullen ons ook in het bezit van ons nieuwe hadhuis te Scheve- ningen mogen «verheugen." Hoe men ook over de veranderingente dien aanzien gemaakt moge oordeelen over tic krachtige wijze waarop het grootsehe bouwplan is uitgevoerdkan slechts ëén stem Opgaan. Het is verbazend en tegen aller verwachting zal dan ook het nieuwe km haus met Juni geréed komen met inbegrip van het logement. Men zal het geheele gebouw voor het minst bewoonbaar opleverenal moet het voor een deel het volgend jaar nog worden afgewerkt. Met zekere spanning ziet men de voorwaarden van toelating tot het afgesloten terras en kuvhnus te gemoetalsmede het plan voor de feestenwaaromtrent groole dingen worden verteld en wanneer men dit alles voor goe.ic munt wilde aannemen zou men mogen verwachten dat onze badplaats het in de toekomst van de beste in 't buitenland in aantrekkelijke vermakelijkheden zal winnen. Maar we hebben langzamerhand leeren he grijpen dat men niet alles voor goede munt moet aannemen wat als zoodanig klinkt. Het veelbesproken faillissement van den voortvluch- tigen Felix Polak heeft dit nu pas weer aan het had maar later zag ik het dwaze daarvan in cn nu leid ik een vroolijk en aangenaam leven dat mij nog meer toelacht nu ik umijn goeden vriendweer ontmoet heb." En een coquette beweging van haar blondgelokt hoofd vergezelde hare woorden. «Gij zijl wel gehuwdbeste Willy hernam zij eenige. oogcnhlikken later«doch dat zal u hoop ik niet beletten om mij dikwijls te be zoeken niet waar Gij zult m«i altijd recht welkom zijndat verzeker ik u en dan kunnen we nog wel eens praten over dien goeden ouden tijd." En zij wierp hem een blik toe die zijn bloed sneller deed vloeiendie zijn hart luider deed kloppen. Zij was schoonver leidelijk schoon dat wist zijen zij verstond hel meesterlijk (welke vrouw echter niet?) om daarvan partij te trekken. «Ge moet daarom ook dikwijls uwe vrouw medebrengenzij is een goedonschuldig kind.dat u geheel toegedaan isdat geene gebreken in u opmerkt. Ik ken dergelijke ka rakters ik heb ze wel in de laatste jaren leeren kennen. Zij is tevreden met een hartelijk woord niet waar. ge moet daarom altijd lief en vrien delijk jegens haar zijnbeloof mij dat. Ik zou niet gaarne haar geluk willen verstoren en. ge komt toch dikwijls bij mij, nietwaar?" en zij slak hem de hand toe. Hij drukte daarop in vervoering eenen brandenden kus.zij was toch goed.zij dacht zelfs nog aan het geluk barer zuster, terwijl het hare verwoest was. Verblinde dwaas begrijpt ge dan de listigheid dezer sirene niet Op deze wijze alleen is zij in slaat om 11 in hare nabijheid te houden indien zij zich beroepen had op vroegere dagen licht gebracht. Ei wordt nog altijd veel over die zaak geprutteldeensdeels omdat de hoeren curators de eventueele prijzen in de loopende i loterijwaarvan de origineele kooploten in de I massa aanwezig en de gedeelten voor alle klassen uitgegeven zijnals een hale voor de gezamenlijke j crediteuren en niet als het rechtmatig eigendom der eventueele winners beschouwen anderdeels wijl de curators bezwaar schijnen te rnaken om de aanwezige deposito's van in prolongatie ge geven fondsenaan de rechthebbenden te restilueeren zonder gerechtelijke insinuatie. Het voegt natuurlijk niet hier over deze zaken in beschouwingen te tredendoch men kan naar aanleiding van deze opvattingen der curators vermoedelijk nog wel een proces of wat ver- hten. Wij hebben hier eene fransche opcra-clóture gehad zonder fanfareszonder kransen en bloemen. Doch daarvoor zijn wij ietwat schadeloos ge steld geworden, dooi het vlug en spontaneus optreden van een «bloem" als minister van linanciën. Zullen dan nu reeds 's lands geldzaken in Meirozen" worden gehuld'? Zullen zij allengskens «rooskleurig" worden Een knap waarzegger zal er zeker geen «ja" op zeggen. Nadat de heeren Verniers van der Loeff, j Verkerk Pistoriusvan Rosse en anderen hadden bedankt om de portefeuille van linanciën te aanvaardenschijnt er een oogenblik sprake te zijn geweest van een geheele «omwerking'' in net kabinetwaarin de heer Sprengêr van Eyk dan de portefeuille van den heer Grobbée en de secretaris-generaal Jhr. van der Wijck die van koloniën zou hebben genomen. Dit ging niet op en de lieer van Kuijkde commissaris des konings in Drente werd daarna gepolst of hijzoo al geen minister van financiëndan toch minister van binnenlandsche zaken wilde wordenin welk geval de lieer Heemskerk de sleutels der schatkist zou hebben overgenomen. Ook dit gelukte niet. Eerst toen is men bij den tkel"' ook al had bedankt. Bloem teruggekomendie aanvankelijk. Het zal waarschijnlijk reeds spoedig kunnen blijken in hoever de heer Bloem kans heeft bij wanneer zij u schreiend ontvangen had (want waarvan hebben de mannen meer afkeer dan van eene zoogenaamde scènedan waart gij ijlings vertrokken en nunu ligt ge aan hare voeten geknield nu zijl ge haar slaaf. Juist op het oogenhlik dat hij haar dit ver zekerde werd er geklopt en trad de kamenier binnen en bracht Emys verzoek over. De zan geres beval het meisje reeds oni de dame te zeggen dat zij haar den volgenden dag spreken zoutoen eensklaps de gedachte bij haar op kwam dat het wel eene vrouwelijke bediende uit het groote modemagazijn kon zijn waar zij gewoonlijk hare prachtige toiletten bestelde. Daarenboven zouden weldra hare collega's ver schijnen zoodat het tête-a-tèle niet Willv toch weldra gestoord zou worden. Zij beval diis het meisje om de dame over weinige minuten binnen te geleiden. Zii nam daarop een kortfeeder afscheid van Willywees hem een klein ver trek dat door eenc deur gemeenschap had met de kamerwaarin zij zich bevondenen vanwaar hij in de gang kwam. Juist had zij hem zacht daarbinnen gedrongen en op de sofa plaats genomentoen de verwachtte dame verscheen. Als de zangeres misschien geweten had, dat Willy, na vruchteloos beproefd te hebben om de deur van 't vertrekje te openen zich op weinige schreden afstand» van haar bevonddan had zij misschien niet zoo kalm aan hare bezoekster gevraagd wat deze tot haar voerde. «Herkent ge mij nietsignora vraagde Emy, terwijl zij zich haastig van hoed en man tel ontdeed en deze hleedingslukkon achteloos op een stoel wierp.

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 1