m 5-40 4-. Donderdag 25 Juni 1885. Uitgever A. H. VAN CLEEFP te Amersfoort. Dit blad verschijnt Maandag en UuukriUgmiiMag. Aiioi.nmnrat (ter 3 nuu.mlc* f\.— franco per post ƒ1.16. Advertentiln 1—6 regels 60 CU elke regel Meer 16 Cu.; grnote lottere naar plaatsruimtevoor randen en andere extra inngting gesclliedt boogen prijsberekening. Legale lier regel ii Cts. Af:, niimnert 10 CU. officieêle en onteigen. Adv. per regel 15 Cu Bureau MUUR LIUIZEN hoek KortegrachtWijk B GO. Politieke Revue. Hel parlementair systeem heeft juist in En geland alwaar liet steeds liet weligst tierde «vil gevoelige knak ondergaan. Zelfs met de «/.weep" Ronden een aantal parlementsleden niet geprest worden om op hunne plaatsen te gaan zitten, ofschoon zij betaald worden om hun plicht als volksverte genwoordigers te betrachten. Het gevolg was dan ook de tegenwoordige niinistcrieele crisis. Een crisisdie thans een conservatief minis terie mogelijk maakteofschoon de liberalen (waarvan een aantal niet ter zijner tijd op hun post waren) de meerderheid vormen. Nadat hel was gebleken dat de leiders der lihei ale partij zich niet tegenover Salisbury wilden verbinden geen oppositie Ie maken tegen de voorstellendie bij nog in deze par- leirientszitting zou willen doenbeeft hij zich tevreden gesteld met de verzekering, «lat zij de afdoening der zaken niet willen verhinderen. Zij hebben zich evenwel voorbehoudentegen maatregelen die met hunne beginselen in strijd zijn zich te verzetten. Eeiie regeering die onder zulke voorwaarden optreedtis behoudens het resultaat der toekomstige verkiezingen reeds vanzelf zeer zwak. Wat evenwel voor de «wereld" hij de poli tieke, crisis in Engeland eene hoofdzaak iskan niet \ndcrs zamengeval worden dan in de vraag of lief Ministerie vredelievend zal gezind zijn bij hernieuwde verwikkelingen met Rusland? In de liberale kringen in Engeland circuleerde een verzoekschrift aan Gladstoneom jegens het ministerie-Salisbury geen verplichtingen aan tc gaan. Een togenadres deed de ronde onder de conservatieven, waarin wordt aangedrongen dat Salisbury de regccring niel zal aanvaarden zoo bij niet de verlangde toezeggingen van de liberalen kan krijgen. |te Poterslmrgcr Novosti bevat een bericht, dat Ahdur-Rahman ongeveer al zijne troepen heeft geconcentreerd in Afghaansch Turkestan, en wel onder zijn persoonlijk commando, liet blad voegt erbij, dat de manschappen waaruil een der Afghauusrlic detachementen is sainen- FEUILLETON. 10) CAMILLA. Vrij gevolgd naar 't lloogduilsch door S Een bediende bracht haar op hare aanwijzing eeil album uit haar atelier, waaruit zij de photographic nam. «Ziehier het beeld, maar ik herhaal het, het gelijkt niet. Hierop ontbreekt der jonge vrouw- die trek van melaneolicwelke hare grootste bekoorlijkheid uitmaakt. Zie maar." Zij wierp ee.nigi; strepen op een blad wit papier en lee- kendo in een oogenhlik hetzelfde portretmaar met eene geheel andere gelaatsuitdrukking. «Uitmuntend!" riepen tante Lotje en llilly te gelijk uitook de presidentsvrouw liet zich goed keurend over deze gelijkenis liooren. Met een diepe buiging nam Mortimer liet blaadje van Camill i aanen hoe weinig symplialie hij voor haar gevoelde en hoezeer hem hare hoosaardige plagerijen kweldenwaarmede zij licni voort durend vervolgde zoo kon hij de kunslenarcsse zijne bewondering niet ontzeggen. «Ollilly," zeide Camilla eensklaps«hebt gij u gesneden «Ja maar liet heeft niel veel te beduiden. Het wondje bloedde een weinig en daarom heb ik mijne hand door taille Lotje laten ver hinden." «Dat gebeurde van schrikdat Scholtwitz morgen voor c.enige weken op reis gaatduis terde Hans Camilla toe, terwijl hij zich tol haar vooroverboog om haar potlooddat gevallen wasop te rapeil. gesteld, gewapend v.ijn met de 3ROO achterladers, die onlangs door de Dritscli-lndisclic regeering aan den emir werden ten geschenke gegeven. Ook is reeds hel geschenk van vijftien stukken veldgeschut in gebruik genomen. De Novosti is van oordeel, dat dezetrocpen- afdeeling de gemeenschap bedreigt lusschen ver scheidene van de Hussiscbe voorposten in hel Trans-Kaspisch grondgebied, en gevaar oplevert voor de troepen in Russisch Turkestan inge val deze eene voorwaartschc beweging mochten maken in de richting van Amoe Dana. Het gerucht dat Generaal Gordon niet dood isbegint meer geloof te vinden. In brieven als anderszins worden de zooge naamde gronden aangegeven dat hij nog leeft. 't Is «mogelijk" dat hij nog onder de levenden isdoch men kan er zeker van zijn dat de Engelsche Regeering, indien hij nog leeft, dat wel bet eerst zal weten en dit stellig niet ge heim zal houden. Er zijn in de wereld zoo machtig veel praatjes makers en leugenaarsook in commissiedat het geen verwondering kan haren ook omtrent den dapperen Gordon allerhande onwaarheden wor den gedebiteerd. De Parijzenaars worden wederom met een amusementje door de Fransche regering ver heugd. Namelijk op li Juli bij gelegenheid van de groote wapenschouwing over de Parijsche be zetting geschiedt de uitreiking van 600 medailles aan de uit den Chineeschen oorlog terugge keerde troepen. Verstandig is het niet om in de hondsdagen zooveel krijgslieden en burgers opeentehoopen en te minder nu in Spanje de gezondheids toestand zeer veel te wenschen overlaat. Dat die opeenhooping verleden jaar na li Juli geen zeer betreurenswaardige gevolgen bad is geen reden om aantencmendat ook dit jaar de gezondheidstoestand niet zal worden be nadeeld. Na weder een aantal gure dagen en avonden doorgeworsteld tc zijnis eindelijk vrij lief zomerweder ingetreden. Dat wekt nieuwe levens- en reislust op. «Waarheen?' vraagde zij op dezelfde wijze. «Naar zijne bezittingen in Lausitz." Zal Ruchow liern vergezellen?" «Dat denk ik wel, hoewel ik niet geloof, dat deze er veel lust in heelt." «Die arme man. Wachtik zal hem helpen." Eensklaps wendde zij zich tot den advocaat met de woorden «Ik heb u iets te verzoeken, mijnheer Ru chow. Ik heb het plan om een doek te schilderen waarbij gij mijindien ge wiltzeer goed tot model zoudt kunnen dienen. Zoudt u een paar malen voor mij poseeren willen T* «Met liet grootsle genoegen antwoordde de aangesprokene inet eene buiging. «Dan verwacht ik u morgen reeds voor de eerste zitting in mijn atelier," ging Camilla vriendelijk voortterwijl zij een snellen uil- dagenden blik op Mortimer wierp. De advocaat staarde cenige oogenblikken ver legen naar den grond, toen hervatte hij: «IJ kunt over mij elk uur van den dag be schikken." Camilla zag met kennelijke blijdschapdat Mortimers gelaat eene sombere uitdrukking aannam. Hij wilde Camilla's plan niet verijdelen maar toch was hel hem bang tc moede, dal Paul llilly nu vrij kon naderen want bet was voor hem sedert geruimen lijd geen geheim meer, dat zijn vriend llilly even hartstochtelijk be minde als hij. De presidentsvrouw echterdie dezelfde zekerheid te dien opzichten had was zeer tevreden over Camilla's invalte meer daar zij meende opgemerkt te hebben dal ook de heer von Scbottwitz eene blijkbare sym pathie voor llilly scheen te hebben. Niettemin En al is men nu reeds in de langste dagen en kortste nachten geavanceerdtoch mag men nog veel vooruitzicht voeden omieder naar zijn srnaak en beurs zomernoegens te genieten. De guslibus non disputandein. Over den smaak valt niet te twisten. De een houdt van wandelen de ander van rijden of varen of zeebadplaatsenmuziek op landelijke verblijfplaatsen in de lieve natuur of logeert in de bergstreken, kortom, van liet schoone seizoen wordt naar ieders liefheb berijen natuurlijk naar ieders «kasstaat" geprofiteerd. De charmante natuur levert vooral in den zomer bijna voor eeniederzoowel rijk als arm tal van levensgenoegens op. Er zijn natuurlijk kniezere en vrekken die zo*wel in den zomer als in den winterzich geen levensgenot gunnen, maar deze menschen lellen niet mee als verstandige wereldbewoners want het verstand schrijft gebiedend voor dat men zich ookter bekwamer tijd gepaste uit spanning dient te gunnen. Spoorweg Amersfoort—Nijmegen. De regeering heeft er naar gestreefd nopens de exploitatie van den spoorweg Amersfoort Resteren eene regeling te treffen, waardoor de geheele lijn Amsterdam—Nijmegen in handen van ééne maatschappij zou komen. Het denkbeeld om aan de expl.-maatschappij het gemeenschappelijk gebruik van den Ooster spoorweg (AmsterdamAmersfoort) toe te slaan verdient op dit oogenblik om Iinanricele redenen geen aanbeveling, I. omdat dan te Amsterdam kostbare inrichtingen voor het goederenverkeer moesten worden gemaakt, en 2. omdat dan aan de Holl. IJz. Spw. Mij. eene schadeloosstcllig moest worden uitgekeerd. Die uitgaven gedoogt 's lands toestand niet. Maar evenmin scheen 'I uitvoerbaarde Holl. IJz. Spw. Mij. dadelijk tot het exploiteeren der lijn AmersfoortN ij wegen te verplichten im mers hiertoe moeten overeenkomsten met de Expl. Mij. worden getroffen over het gemeen schappelijk gebruikwaartoeal is de reg. tol vaststelling bevoegd gemeen overleg verkieslijk is eene overeenstemming waartoe de Expl. Mij. I evenwel vooralsnog niet genegen is. kon zij niet nalaten om Camilla toe te voegen «Gij moogt den heer von Ruchow wel dubbel dankbaar zijnCamillawant daardoor moet hij zijn voornemen opgeven om zijn vriend op reis te vergezellen." «Hoe," riep Camilla quasi zeer verwonderd uit, «wel, graaf, wilt gij mij uwen vriend afslaan «Zeker, freule, als u het verlangthernam hij met een zuurzoet lachje. Hij wist zeer wel dat zij zich verheugde hem weer iets onaange naams gedaan tc hebbenhij meende dal dit voortsproot uit eene toegenegenheidwelke zij Paul toedroeg, en die deze natuurlijk in het geheel niet beantwoordde. Hij w ierpzooals hij meende onbemerkt een vijandigenminachtenden blik op haat doch zijn gelaat werd als hel ware door een tooverslag verhelderd, toen hij Hillv's liefelijke stem nevens hem hoorde. Hel bevallige meisje was aan zijne zijde getreden en verzocht vleiend «AVees toch niet boos, graaf von Schuil wil 7. dat Milla u een paar dagen van uwen vriend berooft. Wij zijn allen zoo dankbaar en blij dat zij weer cenigen lust voor de schilderkunst begint te gevoelen." Bewonderend en vol liefde rustte zijn oog op de bekoorlijke spreeksterdubbel bekoorlijk in hare eenvoudige lieftalligheid naast de talent volle trotschc Camilla. «Gij schijnt uwe nicht wel innig lief te hebben," antwoordde hij na eene kleine pauze. «0, ja," hernam llilly zacht op tecderen loon. «Gij kunt u niet voorstellen welk een edel karakter Milla heeft; geloof mij, graaf, Milla bezit een warm hartdat zij onder ven

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 1