Donderdag 23 Juli 1885. OitRever H. VAN CLEEFP te Amersfoort. l)it blad vonchfjnt Maatula-j ea Dimdi-riiajmiM/uj. Ali puit ƒ1.15. Advortenttón 1 0 regt-lx flu CU. nxe plaatsruimte foor randeu uu andere extra inriirtniir uflicieêle en onteigen. Adv. per regel 15 Cts. Reclames pm t per 3 maanden f I. I'rtll leer 10 CU. groot» letter!, mi.t iiougere prijslmrcieiiing. Legale Bureau MUURHUIZEN hook KortogxachtWijk B 60. FEUILLETON. 1X) CAMILLA. h IJ p" oM 'I Hoogduilsch door S SPAARBANK liet bestuur zal zijne eerstvolgende zitting houden op MA AND Ad 2 7 JU LIJ e. k. ten llaadliuize te Amersfoort, des namiddags van 12 tot 1 ure. A. J. BOS, Secretaris. Politieke Revue. De samenkomst der drie keizers komt in dit seisoen weder herhaaldelijk op hel tapijt. Van i alle kanten wordt zij medegedeeld zoowel uil j Berlijn en Wcencn als uil Petersburgmaar het zonderlinge in deze zaak isdal alle bladen ecno andere plaats van samenkomst aangeven. J Hieruit zou men dus gevoegelijk kunnen op- j maken dal nog geen plaals bepaald isol dat men den naam der plaals geheim houdt. Hel berichtdat de czaar den titel «Keizer van Midden-Azië" wil aannemen heell aan de hoven van Gliiwa en Bokhara ontsteltenis teweeg gebrachtdaar men er een bevestiging in ziet van het geruchtdal aan Rusland het plan toe- j schrijft om al het land tusschen de Chineesche I en Afgliaansehe grenzen le annexeeren en dus ook liet gebied van Gliiwa en Bokhara. De beheerscher van laatsgcnoemd landMuzza- fer Eddin die als afstammeling van den grooten J Tamerlan en als bezitter der heilige stad Samar- kand steeds in hoog aanzien hij dc vorsten van .Middcn-Aziö stondis alles behalve gestichti dat een christen vorstna hem eerst zijn halve gebied met de stad Samarkand er hij ontnomen I te hebbenzich nu ook den titel van «Kessau Mudun Assia El-Wast" toeeigent, die eens door zijn grooten voorvader gevoerd werd. (Tamerlan noemde zich eigenlijk de heer der wereldof de koning aller koningen. Daarbij wordt nog gezegd, dat Muzzafer Eddin de kroningsinsignes van Tamerlan (helm, schild en zwaard) die in zijn paleis bewaard worden aan den czaar zal moeten afstaan om bij zijn koning dienst te doen. De bevolking van Midden-Azië verheugt zich over liet plan van den czaar urn zich tol Keizer van Midden-Azië te laten uitroepen daar zij hooptdat hij dan van de Chineezcn al de landen zal opeischendie eenmaal tol het rijk van Tamerlan behoord hebben en die nog heden Op Mortimers gelaat vertoonde zich eene uit drukking van vastberadenheid en onderdrukte toorn klonk in zijne stem toen hij hervatte ..Ik had reeds tweemalen de eer u te doen op merken dat ik u tot vrouw begeer, dat ik tot geenen prijs afstand doe van liet rechtdut gij mij zelve gegeven hebt. Gij kunt u dadelijk na ons huwelijk met taille Lot je naar Italië be geven waarheen ik u natuurlijk niet vergezellen zalal moge liet voor de wereld zonderling schijnendat ik mijne jonge vrouw alleen laat vertrekken." Camilla blikte hem als versteend aan. «Bij God! gij zijl onzinnig." «Zoovindt gijGij z u 11 mijn naam daar om dragen, opdat gij voor eeuwig aan mij verbonden zult zijn." «Moet ik dat als eene wraakoefening opvatten «In geen geval," hernam Mortimer ernstig. «Dan zou ik wel eens willen weten wal u beweegt om mij legen mijn wil naar het altaar te geleiden T' «Den vvenscliCamilla om eene edele vrouw zooals gijde mijne te noemen." «Gij vergeel lot wie gij (spreekt en onder welke omstandigheden." «Stellig niettot mijne bruid en toekomstige vrouw." Zij zweeg eene wijle, en hief vervolgens liet doodsbleek gelaat tot hem opwaarin zich eene bijna uitsluitend door geloovigen bevolkt worden. In Engeland zal men echter wel niet bijzonder met een en ander ingenomen zijn Volgens een telegram uit Varna aan de Daily News zouden de geruchten die in omloop zijn over de afzetting van den kliedive van Egypte Tewlik-pacha juist zijn De sultan moet verzócht zijn een lirrnan uittevaardigenwaarbij Tewlik van den troon vervallen wordt verklaard en de ex-kliedive Ismaïl-paclia in zijn plaats wordt aangesteld. Voor dat doel zou volgens den be richtgever le Konslanlinopel veel geld uitge geven worden. Te Bordeaux is Zondag de heer Clémenceau met vier andere leden der uiterste linkerzijde de heeren Achard Luguerre, Granet en Brousse aangekomen. Eerstgenoemde hcefl aldaar een rodevoering gehouden waarin het oude thema werd ontwikkelddat in de departementen waar de monarchisten stand willen houden den republikeinen de grootst mogelijke eendacht is aan te bevelen. In de andere departementen moeten de kiezers worden aangespoord zich over de beginselen der repuhlikeinsche groepen le verklaren. In den verderen loop zijner rede trachtte hij le hetoogen dat de opportunisten niet voor regceringspartij geschikt zijn. Te Parijs werd de tekst zijner rede met eenige spanning tegemoet gezien te meer daar men sedert de verongelukte kiesoproeping der Gam- beltlisten vrij algemeen geloot)dat Clémenceau bij de aanstaande verkiezingen meester van den toestand zal worden. Eenige gematigde republi- keinsclie bladen laten zich reeds in dien geest uit. De Weener burger om niet te spreken van de Weener burgeressen die volgens ken nen liet ideaal van vrouwelijke schoonheid nabij komen heeft tot nu toe eene reputatie van gemoedelijkheid en vroolijkheid gehad en zijne stad den naam van eene plaalswaar men lccll en laat leven. Misschien gaat het daarmede als met den naam van den «schoonenblauwen Donaudie bij Weenen niet blauw isdit is in elk geval zekerdat als men te Weenen zoo doorgaat als in den laatsten lijd de oude keizer- uildrukking van vastberadenheid vertoonde. «Nu goed," zeide zij eindelijk op ijskouden vcrachtelijken toon, «liet is mij eigenlijk het zelfde of ik den naam Camilla von Greifstein ol von Schottwitz draag. Ik bewillig in uw eisch onder voorwaarde dat ge mij uw woord geeft dat ge mij persoonlijke vrijheid en onafhankelijk heid zult toestaan. Nooitversta mij goed zullen wij plichten jegens elkander te vervullen hebben noch ons op rechten kunnen beroepen, 't Eenige waartoe ik mij verplicht reken is om uw alouden naam onbevlekt te bewaren." «Ik geefumijn woord van eer, Milla," her nam hij ernstig na eene kleine pauze, «dat ge alleen door de wet en den zegen der kerk aan mij verbonden zult zijn." Hij reikte haar zijne hand toewaarin zij aarzelend hare schoon gevormde linker legde. Hij drukte daarop vluchtig eencn kusterwijl hij glimlachend vervolgde «Gij acht mij nu slechts uwe linkerhand waar dig ik hoopdat de tijd spoedig aanbreken zalwaarop gij mij uwe reenter zult reiken. En nuvaarwel voor heden." Met eene diepe buiging welke zij op dezelfde wijze beantwoord de nam hij afscheid. Camilla staarde hem na met een blikdie gedeeltelijk van haatgedeeltelijk van weemoed getuigde. Vervolgens lachte zij sarkasliscli en mompelde «Eigenlijk was zijne belofte onnoodig, want ik zal tocli wel niet uit Italië lerugkeeren. O ik verlang naar rustrust naar lichaam en ziel. En waar zal ik deze anders vinden dan in het graf.' Iliily's ouders en dc mijne hebben ons werkelijk een fraai erfdeel nagelatenzijheeft de schuld baars vaders en ik de tering mijner stad een minder gewenschle reputatie zal krijgen, niettegenstaande Strauss un zijne vurige walsen. De politieke berichten zijn zeer weinig aan trekkelijk het is een gehaspel en geharrewar van partijen en personen die partijen willen worden, een gekrib en geschrijf, dat zells een Spanjaard die toch aan honderd en een partijen gewoon isonaangenaam zou aandoen. Weenen heeft zijne anarchisten en zijne anti-liberalen stokstijve reaciionnairen en vrijheidsmannen die niet begrijpen dat de eerste eisch der vrij heid zelfbeperking en eerbiediging van anderen I is. En liet heeltop ander gebied schandalen I hij de vleet. Onder de Weener bladen is tot I nu toe geene Fall Mali Gaz om de wonden en I naaktheden van eene wereldstad op zedelijk ge- j biei bloot te leggen en de schandalenwaar- van hier sprake isbehooren grootendeels op I of in den omtrek van de beurs te huis. Maar men heeft daaraan dan ook voorloopig genoeg. Van October tot heden zijnzoover men kan nagaansommen tot een gezamenlijk bedrag van meer dan vijf millioen florijnen door ban kroetiers weggeloopen kantoorbedienden en dieven van de soortdie men soms loopen laat ontvreemd. Het is eene stichtelijke lijstdie de bladen publiceeren. Er is maar een Weenen zooals de Weener burger met trots verzekert gelukkig zou men na zulke berichten zeggengelukkig dat er maar een is Naar men verneemthebben de directies van de 150 suikerfabrieken in België tot nu toe 42, die 12 pet. der geheele productie leverden besloten den arbeid niet voort te zetten. Boven dien is het aantal hectaren, met bieten bebouwd, in 1884 met 23 pet afgenomen tegen 188.3, zoodat de gezamenlijke productie die in 1884 was gestegen tot 94 millioen kilogram in de volgende campagne niet meer dan 50 millioen zal opleveren. Dp luchtreiziger Eloy steeg bij gelegenheid van den nationalen feesidag in de vorige week te Lorient op. Zijn ballon dreef zeewaarts en sedert is van hem noch zijn luchtschip iets gehoord of gezien. moeder geërfd. Ik ben echter tevreden niet mijn deelhet einde moet de dood wezen en dezen vrees ik niet hoe eerder hij komt, des ïe liever zal het mij zijn." XII. De dagwaarop de beide huwelijken plaals zouden hebbenwas aangebroken. Overal in hel slot der familie von Greifstein waren bloemen en guirlandes aangebrachtzoodat het geheel een feestelijken aanblik bood. In de kleine kapel die zich bij een der zijvleugels aanslootwaren op bevel der presidentsvrouwvoor de plech tigheid alle kaarsen ontstoken welke een zacht licht wierpen op de aanwezige toeschouwers en de beide bruidsparen. Hildegard en Buchow naderden liet eerst T altaar; de inzegening werd door den biecht vader der bruid voltrokkeneen eerwaardig grijsaard die liet jonge paar ernstig cn liefde vol wees op de plichtenwelke zij jegens el kander te vervullen zouden hebben, llillv hield hel hoofd diep gebogen en legde bij zich zelve de gelofte af. om haar echtgenoot zoo gelukkig mogelijk te maken. Nauwelijks had Paul zijne jonge vreuw naar dc zijde der presidentsvrouw gevoerdof het tweede paar trad naderbijterwijl een prote- süintscli geestelijke den kansel besteeg. Het prachtige witte satijnen kleed, dal in diepe plooien langs de volle, edele gestalte der bruid golfdewas niet w itter dan haar gelaatzij hield hare oogen neergeslagenal? vermeed zij hel (Mil de aanwezigen aan le zien. De jonge geestelijke hield eene lange rede voering waarin hij het gebrek aan gevoel eu

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 1