Donderdag- 27 Augustus 1885. Politieke Revue. FEUILLETON. 3?) CAMILLA. iinom conun. Uitgever I>«t MM »«r*hljnt M*amUj en l>o*<UTda,jnuld«j Almnne.nrnt rr S mu^nden fl.-. Kmnr.. p., BurOail A. H. VAN CLBBFF Ad».rt«.ti#. l-« regel. IK) Cto «Ik. rr*rl meer 10 CU.; |<r..ot* Irtirm n.u.r tfl A mfirsfnnrt jlnnUnumtn «oor randen en .ndrre extra inrirting RMchiodr km>K«re jwijeb.reket.inn. LctrnJnJU U U H U U I» B 0 offlcieéle onteiïeu Ad», per regel It CU. B-Imim por revel if. Ue. - Aft. ainrrr 10 (Mm. hook KorlOgractlt Wijk B 00. HULPBANK te AMERSFOORT. Tot het geven van gelden ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op MAANDAG den 31. AUGUSTUS aanstaande's namiddags van halftwee tot ualfdriezitting houden in een der localen van het Raadhuisalwaar de be langhebbenden zich kunnen aanmelden, ook voor het teruggeven van gelden. J. C. LEINWEBERSecretaris. Het «annexcercn" is reeds van de oudste tijden al' in de mode. En dat blijll ook wel in do mode zoolang de wereld zal heslaan cn bevolkt zijn. Vooral regeerders van groote Staten zijn daarop belust. Onder de annexeerders spelen Keizer Wil helm en /.ijn doortastenden eersten Minister Prins Bismarck sedert het jongste twintigtal jaren cene eerste viool. Na te land o. a. een gansch Koninkrijk Hannoverte hebben geannexeerddeden zij die ook eigenlijk de hoofdregeerders van Duitsch- land zijn dezer dagen ter zee een greep naar de Carolina-eilanden. Evenwel de Spaansche Natiedie daarop ouder en grooter recht meent te hebbenis sterk verbitterd op Duitschland wegens het be zetten dezer cilandeu. Zelfs zóó, dat er daarover manifestation en meetings door het Spaansche volk werden ge projecteerd. Zóó erg trekken zich dat incident de Span jaarden aandal de autoriteiten te Madrid die manifestation moesten te keer gaan en maat regelen nemen om de Duitsche legatie en het Consulaat te beschermen. liet is voor Spanje wel gelukkig dat het niet aan Pruisen en Duitschland grenstwant anders zou dat land zelf gevaar loopen mogelijker wijs geheel of gedeeltelijk te worden geannexeerd. Aan de Kölnische wordt uit Berlijn getele grafeerd «Naar wij uit eene vertrouwbare bron vernemenheeft de Duitsche regeering voor gesteld de geschilquestie over de Carolina-eilan- Vrij gevolgd naar 'tHoogduitsch door S. Er viel in de volgende drie weken niets bijzon ders in 't kleine huisgezin voor. De onderlinge verhouding der echtgenooten was nagenoeg de zelfde gebleven; Camilla gedroeg zich heel beleefd jegens Mortimer en deze, de woorden des genees- heers indachtigvermeed zorgvuldigwat haar opwinden kon. En toch ondanks dat alleszag hij maar al te welhoewel hij het zich zelf niet bekennen wilde dat de ziekte snelle vorderingen maakte. Het lichte blosje op de bleeke wangen der jonge vrouw werd voortdurend teederder terwijl hare gestalte steeds fijner werd. Kortom, hel was duidelijk merkbaar dat zij lijdende was. Op zekeren dag diende dc kamerdienaar den heer von Stiirmor aandie de genadige vrouw wenschte te spreken. Bij deze toegelaten zijnde verzocht hij haar namens het comité tor rege ling van feestelijkheden hij het bezoek van den kroonprinsom hare medewerking toelczeggen bij de opvoering van een der tableaux vivants. Freule von T die «das Madchcn aus der Fremdc" zou voorstellenwas plotseling onge steld geworden cn men rekende er stellig op dal de genadige vrouw morgenavond hare mede werking niet ontzeggen zou. Camilla maakte vele tegenwerpingen maai de jonge ofliricr wist ze alle zoo goed te weer leggen dut hij vertrok met hare toestemming om aan het verlangen der commissie te voldoen. 's Middags vertelde zij Mortimerdie hij het den aan de scheidsrechterlijke uitspraak eener bevriende mogendheid te onderwerpen." Men verzekert te Berlijndat in de nieuwe zitting van den Rijksdag bepaald het plan in behandeling zal komenbetreffende den aanleg van een kanaal tussehen de Oost- en Noordzee. Het kanaal zal voor de grootste oorlogschepen diep genoeg zijn en 156 millioen mark kosten de maatschappij die het onderneemt zou een subsidie van oO millioen mark krijgen. In de eerstvolgende jaren moeten in Frank rijk gekozen worden een derde van den se naat, Januari 1886; de algemeene raden. Mei 1888; de helft der algemeene en der arron dissementsraden in Augustus 1889 de kamer van algevaardigden, in October 1889alles onder voorbehoud van de handhaving der thans bestaande staatsregeling. Wie zal Grévy's op volger zijn Vermoedelijk zal hij worden her kozen. Waren Chanzy en Gambetta nog in le ven dan zou een van beiden veel kans gehad hebben tol president benoemd te worden. Wat de heer Brisson betreftzijn vooruitzicht op het presidium isnaar men zegtverzwakt sedert hijals opvolger van Jules Ferry eerste minister is geworden. Laatstgenoemde vleide zich eens met de hoop de plaats van Grévy in te nemenen de Freycinet gelooft misschien nog, dat de keuze op "hem zal vallen. De openbare vergadering welke de telegraaf- conferenlie te Berlijn heeft gehoudenheeft vijf uren geduurd. Nadat de afgevaardigde voor Frankrijk namens de commissie een verslag had uitgebrachtdat van veel zaakkenis getuigde werd tot het aannemen van een uniform tarief stelsel besloten. Van 25 Staten stemden 21 vóór. De vier overige onthielden zich van stemming in afwachting van nadere instructiën. Geene en kele stem tegen werd uitgebracht. Oostenrijk Rusland Engeland en Frankrijk stemden met Duitschland. De jongste vinding op artilleristisch gebied is het stalen geschut van den Franschen kolonel De Bange. Een model van dat kanonthans op de Antwerpsche tentoonstelling te zien mag een wonder van vernuft worden genoemd. Want niet alleen dat de bijna ongelooflijke af- gesprek niet tegenwoordig was geweestwat zij den heer von Stïirmer beloofd had. «O, ga niet, dierbare Camillasmeekte Mor timer innig «ochblijf te huis." «Ik heb von Stürmer beloofd te komen en het is mijne gewoonte om mijn eens gegeven woord te houden." «Maar ik sta het u niet toe!" zeide Mortimer op heiligen toon. Camilla staarde hem half verbaasd half spot achtig aan. «Nu dan zal ik mij zonder uw geleide moeten vergenoegen merkte zij kalm aan. «Maar ik verbied u om te gaan «Hoegij verbiedt het mij klonk het koel van Camilla's lippen. «Gij schijnt ti niet meer te herinneren aat ik alleen bereid was om uwe vrouw tc worden als gij mij persoonlijke vrijheid verzekerdet. Gij gaaft mij deze belofte... dus gij kunt mij niets verbieden ik ga 1" En zij staarde hem uitdagend on trotsch aan. daarop verwijderde zij zich langzaam. Wat moest Mortimer doen Had dokter Walter niet gezegd, dat hij haar niet tegenspreken mocht. En daarom sprak hij den volgenden dag tot haar Mil la ik zal u heden avond begeleiden." «Dal verheugt mij zeer", antwoordde zij koel. XX. De opvoering der levende beelden vielen zeer in den smaak des kroonprinsen en met ongeduld zag hij de laatste groep die volgens de meening van ccnige hecren de schoonste zou zijn. Daar klonk eindelijk de schel en hel gordijn werd opgetrokken. En voorwaarmen had niet te voel beweerd melingen en gewichten alles overtreffen wat men lol nu toe daarvan zag de vorm de eigenaardige constructie de richtingsraiddelen en de ballistische eigenschappen zijn zoo vol maakt, dat met dezen vuurmond, met zeer groote juistheid tot op 18 kilometer kan worden geschoten zeggedrie uren gaans Er valt niet meer te twijfelen aan de over gaven van Kassale'twelk heldhaftig is verde digd! In tegenstelling met de lafaardsdie te Khar toem in garnizoen lagendachten de dapperen te Kassala aan geen overgeven eer zij slecht» tussehen dit of hongerdood te kiezen hadden. Vóór zij zich overgaven hadden zij alle ezels en honden opgegetencn teerden zij op gras. Honger vermocht wat dapperheid van Arabieren niet kon uitrichten. Men zegt dat de opstande lingen en het garnizoen nu te znmen in Kasola leven. Ook hier is geblekendat Egyptische troepenonder een bekwaam aanvoerder, goede soldaten zijn. De Egyptische Regeering heeft een telegram ontvangen waarin gezegd wordtdat er moord op groote schaal gepleegd is te Berber. De be volking die gebrek aan levensmiddelen had heeft zich van de schatkist meester gemaakt. Uit een bericht uit Alexandrië blijktdat on der hen die aanspraak hebben op vergoeding wegens de bij hei bombardement van Alexan drië geleden verliezen zich 23 Nederlanders be vinden. Generaal Grenfell seint uit Galro, dat 4000 Derwischen met 300 geweren en 7 kanonnen Dongola hebben bezet. Te Amsterdam waren in de laatste dagen de socialistendat wil zeggen de «machinale" socialisten aan het standjes maken op pleinen straten en grachten. De politie keerde deze extra-amusementen in 't Nederlandsch Baby Ion best mogelijk met goede woorden en het zwaaien met stok en sabel. De burgemeester heeft mede ter beteugeling dier wanordelijkheden eene proclamatie uitge vaardigd. «'tZal wellicht alles «ijdel" zijn," zooals de wijze koning Salomo zei. want het tooneel bood een prachtig gezicht aan. Links en rechts stonden in schilderachtige groepen de eigenaardig geklccde landlieden bij een op den voorgrond bevond zich een verloofd paartjede jongeling had zijnen arm om zijne bruid geslagenterwijl «beiden eerbiedig op zien" naar das Miidchen aus der Fremdeuit wier hand een regen van bloemen op hunno hoofden neerviel. Dc schenkster dezer gaven was een buitengewoon schoone vrouween wit tulle gewaadversierd met verschillende frissche bloemen omgolfde hare hooge edele ge stalte de heerlijke roodachtig blonde lokken bedekten ten decle den prachtig gevormden hals en vormden als het ware een goudachtig ver siersel op het doorzichtige kleed. Doch de grootste bekoorlijkheid van dat bctooverende wezen waren de groote zielvolle oogen die met een zacht peinzende weemoedige uitdrukking op het jonge paar voor haar gericht waren. De toeschouwera waren verruktde kroon prins was opgestaan en sprak half luid tot een in zijne nabijheid bevindenden oflicier. «Welk een bekoorlijk meisje." «Zij is getrouwd uwe Hoogheid wa* het antwoord«cn wel met baron von Schottwilx." Nu, zij is de schoonste vrouw, die ik ooit gezien heb." Mortimer had achter den kroonprins plaats genomen en kon diens woorden dus zeer goed verstaan. Hij was verontwaardigddoch tege lijkertijd maakte een gevoel van gloeiende be wondering zich van hem meester voor die schoone vrouw zijne vrouw. liet gordijn vielmaar moest herhaaldelijk, worden opgetrokken ingevolge hel onstuimig

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 1