BOURSE GROOTEMAGAZIJNEN DE LA BRUSSEL. Uit medeiieelingen over den brand die te Clerkenwell in Konden heeft gewoed blijkt dat ook deze brand tot de hevigste behoort, waardoor Konden in de laatste jaren werd ge- trollen. liet tooneel van den brand was een groot blok magazijnen bekend onder den naam Charterhouse buildings gelegen bij de vereeni- ging van Aldersgaleslreet en Clerkenwell-road, liet eerste vuur werd ontdekt door den politie agent die op post stond. Hij maakte terstond alannmaar voordat de brandweer kon aan rukken breidden de vlammen zich verbazend snel uit en tastten zij hel geheele blok aan. Op het geschreeuw der mensehendie in een der huizen woonden drongen een paar politieagen ten binnen en redden met groote moeite een kind van twee jaren en ecne oude vrouwdie door middel van een louw werden neergelaten. Ondanks de tijdige hulp der brandweer nam de brand steeds grooter afmetingen aan. liet eene huis na het andere werd aangetast. Aan den westkant werd de Forester Hall en aan de zuidzijde de St. Thomas kerk ernstig bedreigd maar beide gebouwen bleven gespaard. De brandweer begon langzamerhand terrein te winnen cm bedwong den brand ondanks den hcvigen wind die de vlammen steeds aanwak kerde. In liet geheel werden 30 a -40 huizen aangetast. De twaalf magazijnen waar liet vuur zich bet eerst vertoondewerden geheel ver nield terwijl de andere alle min of meer werden beschadigd. Men heeft nog niet kunnen nagaan hoe groot de aangerichte schade is. Volgens eene voorloopige opgave wordt de schade op 2.(100.000 pd. sterling begroot, dat is 2-4 millioen guldens. Dezer dagen maakte men melding van een brand te Hoornbij den heer II. Er waren toen geruchten van kwaadwilligheid in omloop <Ioch men vond den dader nog niet. In het Uoornsch en West-Friescji Advertentie blad van Vrijdag jl. vinden wij de volgende aan kondiging foOO Belooning f500. De ondergeteekende looll de hierboven ge noemde som uit aan hem, die eenige aanwijzing kan geven omtrent de oorzaak van den brand tussrhen den lOen en lien September jl. waardoor aan kwaadwilligheid wordt gedacht. En f1000 Belooning flOOO aan bendie al de feiten van kwaadwilligheid kunnen aanwijzen of daaromtrent eenige inlich tingen kunnen geven zooals volgtOngeveer 15 jaren geleden de aanranding op den Nieuwen Weg tusschen Wognum en Benninghroek 1882 de aanranding bij bet in aanbouw zijnde stationsgebouw des nachts te 12 uren en in September 1882 een inbrauKen September 1883 een poging tot inbraak, en gedurende 14 jaren het vernielen van bloemen en het vergiftigen van dertien hondenwaarvan er een in het vorige jaar bij was van groole waarde en het vergiftigen van een aantal kippenen het wegnemen van vogels in de laatste twee jaar een begin van brand in zijn pakhuis. Hoorn. W. Hegeman. Eene zeker niet alledaagschc reden bracht er ecne Berlijnsehe jonge dame toe om in de Spree te springenten einde op die wijze een einde aan haar jeugdig leven te maken. Toen zij namelijk door twee mennen met groote L i zouden kunnen doorbrengen. Aan het venster harer kamer had Lizzy post gevat en hoewel zij zóó was gaan staan dat zij niel te veel in het oog vieltrof haar echter menig bewonderende blik. Dan trad zij haastig eenige schreden terug om een oogenblik later haar plaatslje te hernemen. Bij zich zelve dacht zij na welke der officieren wel zijn kwartier ten harent zou opslaan en onwillekeurig zcide zij bij zich zelve «Deze moet maar komen." Die aanwijzing gold een knap ollicicrwiens paard juist voor haar huis eenige wilde sprongen ter zijde maaktezoodal hel een weinig in de achterhoede bleef. Mei eene buitengewone be daardheid zocht de officier het tol kalmte te bren gen en het was Lizzy die aandachtig hel tooneel gadesloeg dal bij het juist daardoor tot gehoor zaamheid wilde brengen. En ten laatste boog bet dier den kop bet onderwierp zich aan den wil des berijders, die het licikozend langs de manen streelde. Toevallig keek hij naar hoven... zijn blik ontmoette dien van Lizzv en bij zag toen dat een blos hare bleeke wangen overtoog. Onwil lekeurig boog bij 't hoofd als om haar te groeten. Daarop gaf bij zijn paard even de sporen en was weldra verdwenen. De overige militairen konden zich niet langer beroemen op Lizzy's aandacht; dal kleine voorval, op zich zelf onbe duidend hield haar onophoudelijk bezig. Zij meende telkens die donkere oogen te zien die oogenwaarin een rustig vuur gloorde toen hun bezitter zijn ros tot gehoorzaamheid dwong. Hue llink was zijne houding te paard moeite nog juist bijtijds op het droge was ge bracht verklaarde zij aan haar reddersonder een vloed van tranen, dal men haar steeds plaagde met eene moedervlekdie haar gelaat ontsierdeen zij die plagerij niet langer had kunnen verdragen. Een vreeselijk onweder boven Heerenvecn ging gepaard met een windhoosdie o. a. een brievenbesteller in zijn bezigheden een handje hielp door hem op te nemen en een eind verder ongedeerd weer neer te zetten. 't Was zeker een soort van waarschuwing om zijne brieven altijd vlug te bestellen. l'it 's Gravenhage wordt gemeld Wat de zaak-Koreltc aangaatis nog op den laalsten dag een adres om wijziging van straf ingediend aan Z. M. den koningniet door dames van hier of elders maar door Mr. Haas. De aanleiding tol dal verzoek moet meer gelegen zijn in de zucht om de veroordeelde zoolang mogelijk in hel huis van arrest alhier vrijge steld van hel gewone gevangenis-regime en in 't bezit van haar schoonen haardos te laten dan wel het wezenlijk verlangen om haar cel lulaire gevangenisstraf te doen opleggen. Het is dan ook niet waarschijnlijk dat op haar re quest gunstig door het gerechtshof zal worden geadviseerd. Doch er kan nog eenige tijd mee heengaan voordat er eene beschikking op ge nomen wordt en dat is reeds winst voor de veroordeelde. Intusschen wordt het tijd dat de publieke belangstelling in Jeanne oplioudc omdat zij anders waarlijk te veel eer zou ver werven. Voor het excés d'honneur waarvan zij hel voorwerp is bij sommigenbestaat toch ook geen aanleiding. Evenmin bestaat er grond voor de sensatie- geruchten die dezer dagen over ons badhuis hebben geloonen. Men vertelde dat de pachtcis met de noorderzon waren verdwenengroote schulden achterlatende en een zoo ontredderden boedeldat de directie van hel «zeebad" hel contract voor de beide volgende jaren had op gezegd. Van het eerste was geen woord waar; de pachters warenna afdoening en ordening hunner zaken vertrokken, even voor de sluiting van hei badseizoenmet de stellige overtuiging dat zij aan alle verplichtingen hadden voldaan en een volgend seizoen met open armen zouden worden ontvangen. Als een zeldzaamheid mag zeker vermeld worden dat op de kermis te Haarsteeg een paartje danste dat veel bekijks had. De 87-jarige Dirk Zeeuwen en d" 83-jarige wed. Bcjaart toch voerden samen een dans uitniet eene eenvoudigheid en bevalligheid die menig jong paartje beschaamd maakte. DAÜELIJKSCHE WATERSTANDEN van de Luntersche beek en de rivier de Eem. Datum IIOODEJ boven Haas beneJ. OvER- Lam bal- Po ra Ckei.e- si eix. de Eem. 1835. M. M. M. M il M M. M. Oct 5,13 *.65 +.90 •2.81 2 2'J 1,29 ".73 0.35 5 5.10 +.70 +.9 2.91 2.40 1,38 0,70 0.3" 5,13 +.03 5.00 2.97 2,53 1.45 0,63 o.l" +,67 5.35 3 15 2,73 1.59 ".88 0.75 8 - 5,11 +.32 5.22 3.+1 2s9 1.-8 1.00 0 65 0 5,25 +.39 5.26 3.40 •2.88 1.80 0.72 "35 10 5,30 +/JO 5.2* 3,+5 2,9 1.8* 0,72 0,35 hoe vrij en kalrn waren zijne bewegingen. Zou hel toeval haar gunstig zijn en hem in de woning harer ouders voeren? Daar schoot haar plotse ling het gesprek aan de ontbijttafel tc binnen toen had hare noedcr iinincrs beweerddat zij slechts een kolonel wilde ontvangen. En «hij" (want met dien naam plegen ue jonge dames gewoonlijk den held harer droomen of barer gedachten aan te duiden en hoeveel edelshoeveel goedshoovele deugden zijn er naar hare srlialling in dien persoon in dien «hij' vereenigd) was nog zoo jong en in het zelfde oogenblik waarin zij de hoop opbouwde vernietigde haar gezond verstand dezeom straks weer een uitweg Ic zoekenwaardoor (iatgene wat zij wenschte misschien toch nog kon gebeuren. En zoo gaat het dikwijls in het leven we willen we kunnen onze wenschen niet spoedig opgeven en wanneer het ons blijktdat wij dat toch moeten doendan valt ons dal zeer hard en denken daarna toch nog aan eene uilkomstwelke steeds meer en meer een droombeeld wordt. En wat rest ons dan eindelijk V Om ons in de noodzakelijkheid te schikken al zij het met een bloedend hart terwijl we hel hoofd buigen met de woorden op de lippen «Es bat nicht sollen sein." Al vermogen wc dat niet dadelijk toch erkennen wc langzamerhand dc waarheid dezer woorden o( liever we lecren deze in den loop des tijds inzien en blijkt datgene wat wij toen als een ramp beschouwden een geluk voor ons te ziin. Wordt vervolgd. AMERSFOOHT12 October 1885. In druk zijn verschenen 1. een door lieerrn Burg. en Weill, van Amers foort ontworpen Verordening tot hefting van eene plaatselijke directe belasting, gegrond op de kadastrale huurwaarde van bewoonde percee- len of perceelsgedeellen op de 4e5e en tie grondslagen der personcele belasting en de tal rijkheid van liet gezin 2. liet Ontwerpvan eene Inkomsten-belasting onlangs door den lieer J. J. de Koningb lid van den Gemeenteraadingediend. Kr zijn bijgevoegd Ontwerpverordening op de heffing en op dc in vordering cener plualseiijke directe belasting, met Memorie van Toelichting en Toelichtende Nota. Al deze stukken getuigen van groote toewij ding en zorgen door de Ontwerpers daaraan besteed. Een klein getal Exemplaren daarvan zijn ingevolge welwillend verleende vergunning, voor belangstellenden a 25 cents elk Ontwerp c. a., aan ons bureau verkrijgbaar, vanaf mor gen Dinsdagochtend. Tot binnenvader en hinncnmocder van het Diaconie Oude Mannen en Vrouwenhuis te Amersfoort zijn benoemd (le lieer A. Ilasperhoven en Echtgenoot van Almelo. Het Locale Comité dor Unie, «Eene School met den Bijbel" te Amersfoort hield verleden week eene algemecnc vergadering die schaurscli bezocht werd niettegenstaande liet Comité uil meer dan 100 leden hestaai. Een jaarverslag werd uitgebracht door don lstcn Secretaris, 11. E. Maler en den Penningmeester, N. Broers. De bestuursleden Jlir. E. J. van llollhc en II. NV. Xieuwbocr en dc collectanten P. van den Hooft', G. Wijnands en B. J. Werner, die aan de beurt van aftreding warenwerden niet groote meerderheid van stemmen herkozen. Binnen kort zal een spreker worden uilge- noodigd om de belangen van het Christelijk on derwijs hier ter slede tc bespreken. Door den burgemeester van Veencndaal is in overleg met den officier van justitie bij de rechtbank tc Arnhem, legen L. D.oud 56 jaren, vader in hel oude lieden huis derllerv. gemeente te Veencndaalproces-verbaal opgc- ulaakt wegens vergrijp tegen de zeden tegenover een nauwelijks 16jarig meisje dat in genoemde stichting dienstbaar geweest is. Tegenwoordig is de ui Is! ailing onzer WiiitcrinodcstolTcii ge opend en is de verkoop dezer artike len begonnen, bestaande uit Zwarte en gekleurde zijden Stoffenge werkt en gebloemd Fluweel, Pelu- che, Wollen-en Lnkeiistoffou, Coslu- uien gemaakte Kleedingstiikken Damesmantels, Huisjaponnen Da meshoeden Linnengoederen voor Dames Kleedingstiikken voor Hoe reu en Kinderen enz. Binnen weinige dagen zal onze met platen voorziene li.«ituloj£iis ver schijnen waarin de voornaamste goedkoope artikelen vermeld zijn en waarin de nieuwste modellen af gebeeld zijn. Deze Catalogus wordt op aanvrage vrachtvrij aan ouzo geëerde klanten verzonden Op aanvraag verzeilden wij ook vrachtvrij de Stalen onzer Stof fen terwijl alle bestellingen boven de tien gulden vrachtvrij en met door ons betaalde inkomende rech ten naar allo gedeelten vnu Neder land verzouden worden. Ons huis is te dravenhaze vertegenwoordigd in de Meune Passage no J hoek /tui ten hof en Keltingstraal.

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2