cents per liter de prijs van een glas sterken drank niet kan verhoogd worden ook niet die van 1 of 1 i deciliterdat als de oorzaak hier van kan aangemerkt worden het geringe bedrag dezer verhoogingdat wel is waar den tapper nog twee middelen overblijvenwaardoor hij de verhooging door de verbruikers kan doen betalen, nl. 1. het aanschaffen van glazen van minder inhoud en 2. verdunning van den ster ken drank met water, daar noch voor het een noch voor het ander wettelijke bepalingen be staan doch dal beide middelen bij de opvol gende verhoogingen van den accijnszoowel als door de invoering van het vergunningsrecht reeds zóó veelvuldig zijn toegepastdat de uiterste grenszoowel van den inhoud der glazen als van hel alkoholgehalte van den ster ken drankgeacht kan worden te zijn bereik t Kt*iiiiif»g0riiigeu De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT doen te weten dat op Maandag den 16. November aanstaande, 's voormiddags te elf uren ten raadhuize de uitloting zal plaats hebben van vier aandeelen in de geldleening dezer gemeente van den 8. Maait 1880, en van drie aandeelen in die van 30 Juni 1884, beide aflosbaar ten kantore van den gemeente ontvanger op 31 December 1885. Amersfoort, den 2. November 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester T. A. J VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris \V. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. 6 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad n°. 95) Brengen ter kennis van hel publiek dat een door J. DE GOOIJER ingediend verzoekmet bijlagenom vergunning tot het oprichten van eene Spekslagerij in het perceel alhier gelegen aan de Wolfersteegwijk Gn°. 289" bij het kadaster bekend onder sectie Dn°. 1412, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt. en dat op Maandag, den 16. November aanstaande des voormiddags te elf uren ge legenheid ten raadhuize wordt gegeven om ten overstaan van het gemeentebestuur of van een of meer zijner ledenbezwaren tegen het oprichten van de inrichting intebrengen. Amersfoort, den 2. November 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. 6 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad n°. 95), Brengen ter kennis van het publiek, dat een door H. P. HESSELING ingediend verzoek, met bijlagenom vergunning tot het oprichten van eene Rundslachterij in de perceelen alhier gelegen aan de Langestraatwijk F n#. 48 en in de Koestraatwijk A n*. 257»bij het kadaster bekend onder sectie En°» 46x en 2966 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Maandag, den 16. November aanstaande des voormiadags te elf urenge legenheid ten raadhuize wordt gegeven om ten overstaan van hel gemeentebestuur of van een of meer zijner leden bezwaren tegen het oprichten van de inrichting intebrengen. Amersfoort, den 2. November 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W L. SCHELTUS. werk ter hand. 's Middags tegen drie uren liet de kolonel zich aandienen Luitenant von Eggenstein was ruet zijnen gastheer naar de sociëteit gegaan orn daar eene partij billard te spelen zoodat mevrouw von Grader en Lizzy den bezoeker alleen moesten ontvangenwant belet geven kon men in dit geval niet In beleefde hoffelijke woorden begroette hii de dames en gaf gaarne aan mevrouws uitnoodiging gehoor om de terug komst van haren echtgenoot af te wachten. Lizzy zeide weinigmaar luisterde met welge vallen naar de woorden van den koloneldie met hare moeder in een levendig onderhoud gewikkeld was. Zij was zoo gezeten dat zij den officier kon gadeslaan zonder dat hij haar bemerken kon. Volgens den rang dien hij be kleedde moest hij vijf-en-veerlig a vijftig jaar oud zijndoch zijn uiterlijk liet dien leeftijd niet vermoeden. Een met zorg onderhouden baardwaarin nog geen enkel grijs baar te vinden wasomgaf zijn edel gelaat. n'er«U verwijfd. Uit 'sGravenhage wordt gemeld Men hoort hier alleen van schoolcollecten en werkeloosheid en het is dan ook diep te betreurendat door de schandelijke traagheid van het hoogheemraadschap van Delftland om op de llaagsche vooratellenbetreffende de walerverversching voer onze grachten een be slissing te nemen of de deze week aange kondigde beslissing aan ons gemeentebestuur bekend te makende mogelijkheid ontbreekt om honderden mannen gedurende den winter arbeid te verschaffen. Indien daarin niet spoedig verandering komtgaan we werkelijk een han gen winter te gemoeL Als nu het werk tot voltooiing van de bad huisverbouwing maar vast begonDoch ook daarvan hoort men niets en ik vreesdat er wel niet veel van komen zal. Dc zeebad-directie heeft zich misrekend. Zij meende dooi- haar eiseh om 20 mille schadevergoeding van de pachtersdezen zoo angstig te makendat zij terstond afstand zouden doen van hun recht op de exploitatie in 't volgend seizoen waarvan men zich groote voordeden voorspelten zij wilde die voordeelen liefst zelf behouden kon 't zijn met nog 20 mille er bij. Maar men rekende buiten de tegenpartijdie zich niet met opge blazen exploiten liet uit 't veld slaan en zoo zag men zich gedwongen om den eisch tot schadevergoedingen de ontbinding van hel pachtconlract slillekens in te trekken. Doch nu zal men ook met de bouw en decoratie-plannen wat zuiniger te werk moeten gaan. Een andere misrekening die ik u heb voor speld is die in de zaak van mevrouw Bulkley onze vroegere stadgenootein de kinderont voering te Apeldoorn betrokken. Het was te voorziendat de roldie de justitie en politie in die zaak hebben vervuld tot de strafleloos- heid van de aangehouden dame moest leiden. Nu zijn er echter personen die daar niets van begrijpen doch het spreekt van zelfdal zij bij eenig nadenken de weigering der recht bank te Zullen oin mevrouw Bulkley terecht te stellenzullen billijken. Een misdadige ge dachte moge slecht zijner is geen wet die deze strafbaar kan stellen welnubehalve de booze gedachte om de kinderen te ontvoe ren kan men niets aan mevrouw Bulkley ten laste leggen. Al 't overige is het bedrijf harer handlangersvoornamelijk van de quasi-mede- plichtigende politiedienaren. En zoo men haar al iets zou kunnen ten laste leggen, dat naar een begin van uitvoering zweemtdan zou dit alleen zijn te bewijzen door vei klaringen van mede-beklaagden die geen kracht hebben. Het is misschien gelukkig, dat de zaak zoo is afgeloopenomdat er een vreeslijk familieschandaal uit zou zijn voortge vloeid waarbij ook personen zouden zijn be sproken, die niet meer tot de levenden behooren. liet is te hopen dat men zoodra de uitspraak der rechtbank te Zutfen is bevestigdniets meer van deze droeve zaak zal hooren. AMERSFOORT, 2 November 1885. Vrijdagavond jl.tegen middernachtliep een Nijkerker Jan Vonhof op de Langestraat te Amersfoortnabij de Oude Vischmarktwaar de 17jarige Amersfoortcr Roelof Willemsen arbeider en seinwachter aan de lijn Amers foortNijmegen kalm stond te spreken toen onverhoeds de Nijkerker hem meteen mes een steek. 10 centimeter lang, in de rugzijde toe bracht en daarna dadelijk op de vlucht ging. De Hoofdagent der Amersf. gemeentepolitie E. G. Kleinherenbrink en de Rijksveldwachter 3e kl. W. Urban begaven zich spoedig mogelijk naar Nükerkarresteerden Zaterdagochtend vroegtijdig den dader in zijne woning, ontna men hern het voormeld mesals corpus delicti noodig voor het intestellen strafprocesbrach ten hem naar Amersfoort overalwaar hij in voorloopig verhoor is genomen door den heer Burgemeester Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijckde misdaad bekende en dienzelfden mid dag naar Utrecht werd getransporteerd. De toestand van den gewonde was heden ochtend nog levensgevaarlijk. Donderdag, Vrijdag en Zaterdaga\ond werden de uitvoeringen van het reeds in de twee voor gaande avonden opgetreden Specialiteiten-ge zelschap in de Vereenigde loralen van het koffiehuis «de Valk" en de Sociëteit «Vereeni- ging" met meerendcels nieuw programma weder met grooten bijval voortgezel, ten aansohouwc van een zeer talrijk publiekwaaronder velen uit de hoogste standen. Reeds in ons vorig nummer maakten wij welverdiende hoogst gunstige melding van di verse opgetreden altisten en voegen daarbij thans nog dat zijdie het vocale- en instru mentale gedeelte van het programma produ- ceereneveneens veel lof verdienen zoodat hel ensemble der uitvoeringen hoogelijk is ge roemd en het geachte Socieleitsbesiuur groot? satisfactie zoomede aller dank en eer hebben ingeoogst voor hunne welgeslaagde démarches om een amusement te organiseeren dat zelden zoo goed en zeker nooit zoo vole achtereen volgende avonden te Amersfoort heelt plaats gevonden, terwijl tevens de heer J. J. Wouden berg voor zijne goede medewerking te dezer zake een warm woord van erkenning toekomt. De Tooneelvooralellingen door de directie Bakkersedert het verschijnen van ons vorig nummerin de kermisavonden gegeven moch ten in verhouding lot de beschikbare krachten weder veler bijval inoogsten. Zaturdagmiddag werd eene Kindervoorstelling gegevenwaarbij een aantal ouders met hunne kinderen aan wezig waren. Een lief, klein blijspel, marionetten en vroolijk ballet pantomime zijn toen opge voerd. De weeskinderen alhier waren door de Directie Bakker welwillend tot «kosteloozen toegang" geïnviteerd en ook hun genoegen loonde de moeite dezer Kindervoorstelling. Voor al voor deze invitatie zij aan de directie Bakker dank gebracht. In het Café «de Arend" van den heer J. van der Wildewas, ingevolge jaarlijksche gewoonte Donderdag en Vrijdag jl., bij gelegenheid der Ameral'oortsche kermiseen talrijk publiek uit diverse standen bijeen dat zich best amuseerde. Inzonderheid Vrijdagavond en nacht blonk weder de «goede vredelievende volksgeest" in onze goede stad Amersfoort aldaar in zijne volle glorie uitzijnde als van ouds zich telkens afwisselende scharen van ingezetenen en environsbewoners van verschillende leeftijd aanwezig0111 vrooliike afleiding te zoeken en werkelijk aldaar te vinden van de dagelijksche zorgen des levens. Dc werk- boog moet niet altijd gespannen zijn. Gepast genoegenonder gebruikdat mis bruik uitsluitvan wat ieder wél smaaktdient eenieder in zijnen stand en naar zijne beurs, zich ten geschikten tijde te veroorloven en wer kelijk het was er in «de Arend" recht prettig en gezelligwaartoe ook het amusant arlis- tengezeiscnap op 't tooneel door attractieve voordrachten geschikt medewerkte. Bij de verkiezing van vijf leden voor het College van Notabelen der Ilerv. gemeente te Amersfoort31 Oct. gehoudenzijn herkozen de heeren C. J. van der NagelII. E. van Sweden en Mr. J. van der Leeuw en werden in plaats van de heeren van Rosenthalover leden en L. Siddré, die niet meer in aanmerking wenscht te komen gekozen de heeren C. Maas en N. van Veen. Hedenmiddag is door de Garnizoens Voe dingscommissie te Amersfoort aanbesteed de levering van 't onderst, voor 't tijdvak 1 Jan. tot 31 Dcc. 1886. Ingeschreven was voor: Vleesch. H. M. van Beek 56 c. p. kilo. D. van Gelder54 i> D. M. van Gelder 51 Spek. H. van Veen 61 W. Schuileman 60} J. W. Koer te Deventer 57 Zout. Wed. M. Kool f 11 90 p. 100 kilo. J. van Apeldoorn >11.89 Steenkolen. M. Wolff. 74 c. p. 100 kilo. Turf B. van Dijkhuizen 47 c. p 100 stuks- Het exploitatie-contract met de Holl. IJz. Sp. Mij. voor den Spoorweg AmcrsloortResterenNij megen is door de Tweede Kamer met 44 tegen 22 stemmen aangenomen. Een arbeider aan 't Station Amersfoort werd Zaterdag jl. zwaar op de borst getroffen door het daarop vallen van een boom die van een opleladcn spoorwagen viel. Met groot leedwezen vernemen wij dal in den ouderdom van 75 jaren is overleden de heer Mr. H H. TbLS, sedert 1 Jan. 1844 Iwofik redacteur der Nieuwe Rolterd Ct., waarbij hij hoogvcrdienstelijk van af hare oprichting werk zaam was. Hij was mede algemeen geacht als bekwaam en eerlijk rechtsgeleerde en advocaat, entevens in andere betrekkingen heeft hij veel nut gesticht. Ook vooral voor de Israëlitische gemeente te Rotterdam waaraan hij zoo veeljarig onschat bare diensten beweesis zijn overlijden een zwaar verlies Door hel Kantongerecht te Utrecht is K. de G., wonende te Amersfoortbeklaagd wegens over treding van het prov. reglement van Utrecht op het rijden met hondenwagensgepleegd te IJsclstein veroordeeld tot f 10 boete, subs. 3 dagen gevangenisstraf. Door de Arr.-Rechtbank te Utrecht is G. K., wonende Amersfoortthans te Utrecht ge detineerd ter zake van dielslal van een zilveren horlogeten nadeele van W. N. B.uil diens

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2