Op den Oostenrijkschen Noord-westelijken spoorweg geraakte verl. week voor liet station wostromiezz een waggon in brandwaarin behalve een aantal volwassen reizigers, zes kin deren gezeten waren. Men begon alarm te maken doch de angstkreten werden niet ge boord. Eerst toen de vlammen uitsloegen werd door de reizigers vin de, andere waggons de brand opgemerkt en was spoedig de trein tot slaan gelnaeht. De brandende waggon werd afgehaakt en door hel treinpersoneel gebluscht. De reizigers kwamen er nog met den schrik af. In de rapporten der politie te Home wordt melding gemaakt van de arrestatie van twee handelaars in «blanke slaven die ondanks bet nauwkeurige toezicht der politie onbeschaamd hun bedrijf uitoefenden. Een van deze twee. Luigi Rossiagent van den te Londen wonende Anto nio Tartaglia, had een 20jarig meisje bij zich. dat hij voor 100 francs bad gekocht, en een knaap van 15 jaren, waarvoor hij 60 francs betaald had. Beiden moesten onderricht ontvangen oin later in Engeland voor hunnen meester uit bedelen te kunnen gaan. De andere. Luigi Zeppa, uit Casaglierewas op hel punt twee knaapjes van acht en vijf jaren naar Frankrijk te brengen bij zekeren Maselliwien bij reeds een meisje be zorgd had waarvan de agent maandelijks nog 6 francs trok. De commandant van het regiment grenadiers en jagers heelt zich genoodzaakt gezien maat regelen te nemen tegen een der meest hinder lijke kazerneplagen namelijk de aanwezigheid van een groot aantal onbeheerde honden. Slechts een drietal zal worden behouden waaronder die van den adjud.-onderolficier van Ishoven ridder der Militaire Willemsordewelke nond met zijn eigenaar een gedeelte van den Atjeh- oorlog medeinaakte. In Noord-Ainerika heelt zich sedert eenige jaren een eigenaardige industrie ontwikkeld nl. hel inzamelen en verkoopen van herfst bladeren. Deze bladeren hebben zooals bekend is. in Amerika buitengewoon selioone kleuren schitterend donker rood goudgeelscharlaken rood. roodgeel, bruingroen, gevlamd en geaderd. De mooiste exemplaren worden uitgezocht evenals in herbariën tusschen papier geperst en daarna met een dunne oplossing van was overtrokken. Zoo bereidworden zij gebruikt voor Mackart-bouquelten portretlijsten en de bekleeding van vensters. Burgemeester en Wethouders van Kralingen hebben vergunning geweigerd aan M. Knap aldaar tot oprichting eener slachterij van varkens in twee zijner [tanden aan den beneden Zeedijk op grond dat het water in de sloot aldaar daardoor zou verontreinigd worden. De ijzerkuur. Vrouw Nu wat zei de docter van uwen toestand? Man: Hij vertelde mij, dat mijn bloed >lecht wa> en dat ik ijzer moest innemen. Vrouw: IJzer? Hoe zal je dat innemen Man Gesmolten hoe anders ÜAGELIJKSCIIK WATERSTANDEN van de Luntersche beek en de rivier de Eem. tl"." Uüi bead Otki EEM Lm Poth- Igeere be to LU 11RD E. 1885. M. M. M M M. I M M. M Aller 5,39 5.10 5.20 3,45 3,24 S.10 0,78 0 65 7 5,39 5.0» 5,14 3,60 3,15 2.- 0.43 8 5.37 5.09 5.08 3,53 3.10 1,94 0,48 0,25 9 5.32 5,04 5.07 3,«5 3,04 1,91 0,75 0,4« 10 5.30 5.07 5,04 3.43 3.- 1 1,88 1,00 0 75 11 5.29 5.05 5,05 3,41 2,98 I 1,88 0,72 0,4: 18 5.27 5,04. 1 5.05 3,35 2.92 1 1,80 0,53 -0 05 Het teeken i* >«nedea A. P. uitgeworpen rnaar het vischje wilde niet bijlen het zag door het lokaas net haakje wel. Von Eggensteins fout was het dat hij anderen te veel in zijne kaart liet kijken. Verleden jaar nog sprak men van niets anders dan van een enga gement tusschen hern en Louise de Révaleene rijke jonge darne Wanneer men in zijne tegen woordigheid daarop zinspelingen maakte dan glimlachte hij doch antwoordde met geen enkel woord. Nu. wie zwijgt stemt toe niet waar? Men verwachtte eiken dag eenofïicicele rnede- deelingin plaats daarvan reist eensklaps de veelbesproken jonge darne naar eene verre bloed verwante en von Eggenstein daagt een ieder die 't waagt onderzoek naar dien raadsclachtigen afloop te doen, op een duel op leven en dood uit." «Wat was cr dan gebeurd vraagde Lizzy ongeduldig. «Dat weet ik niet, en niemand geloof ik dan Louise de Révalhare familie «ui Oswald Ik denk, dat het meisje nog bij lijds Oswald's plannen en berekeningen vermoed beell en dat zij niet wenschtc om baar (vermogen dat zeer aanzienlijk moet zijngeiiuwd te worden. Nu Naar men verneemt worden er bij het 1e Reg. Vesting-Artillerie geen vrijwilligers meer aangenomendaar het aantal van honderd- twintig per regiment compleet iszoodat men eerstdaags kan verwachtendal de werving voor dat regiment gesloten zal /ijn wanneer althans geen aanmerkelijke wijziging in dien toestand voorkomt door overplaatsing als anders zins. Sinds onheuglijke tijden is een dergelijk vol getal bij het le reg. niet voorgekomen. Men zou geneigd wezenei een teeken in te zien dal thans in Utrecht verschillende handwerken en ook de landbouw geen, werk genoeg geeft voor al die nijvere banden. Bij de andere regi menten te AmsterdamGorkumen Den Helder, zijn de gelederen nog lang niel voltallig. Volgens de oftieieele opgaaf is aan het hoofd- commissariaat van politie te 's llage als gevonden aangegeven een «bonten dames-halsband." Uit 's Gravenhage wordt gemeld De grondwetsherziening die groote gebeur tenis welke ons uitredding moet brengen uit den nood der onvruchtbaarheid zal waar schijnlijk in de eerste dagen van Maart 1886 aan de orde komen. De tweede kamer neemt na Kerstmis een paar maanden vacantie en komt dan voor liet groote werk terug. Waarschijnlijk zal een ernstig beraad der liberale leden aan de discussién voorafgaan en ik meen niet in discreet te zijn wanneer ik reeds nu meedeel dat van de zijde des heeren Gleichman en eenige andere ledeneen ernstige poging zal worden beproefd om voor art. 11) 4 een redactie te vinden die bevrediging kan geven aan de oppositie. Of dit gelukken zal wie beslist bet De gewone en buitengewone middelen van werkverschaffing die door werklieden en werk gevers worden aangewend om in den heerschen- den nood le voorzienzullen wel overal voor komen. Alleen bet feitdal prinses Sophia de groothertogin van Saksen een nieuwen weg oin hare goederen laat aanleggen waartoe zij alleen Haagsche en Loosduinsche werklieden wil hebben gebezigddie twee jaren in die, gemeenten zijn gevestigdverdient bijzondere vermelding. Bij een allerdroevigst verschijnsel te midden van de algcmeenc malaise moet echter een oogenblik langer worden stilgestaan. Ik bedoel den veronlrustenden achteruitgang van de Sclieveningsche industrie. Enkele exception niet te na gesproken ik noem den jeugdigen en or verschrokken reeder en fabrikant M Barser ens neltcnfabriek werkelijk cenig is in baar soort gaan de oude Schevcningsclie iirma's op treurige wijze achteruit. In vier weken zijn niet minder dan vier laillissementcn uilgesproken van renders en visehhandelarcn van ouden en solieden naam al behoorden zij ook niel allen tol de rijken onder de mannen van het vak. Maar vier faillissementen in één maand le Sche- vcningenhel is een ongehoord feit. AMERSFOORT. 14 December 1885. Rij Kon. besluit is bepaald, dat voor hel zegelen van quitaotiën en van Handelspapiermei l Jan. 1X86 een nieuw model van plakzegol wordt ingevoerd. Dit zegel is van rcchthoekigen vorm en heeft eene lengte van 29 millimeters bij eene breedte van 22 millim. De kleur i> paarsch voor bet zegel van vijfeent en rood voor de zegels van hoogere bedragen. Het draagt aan bel hoofd 's rijks wapenvast gehouden door twee gekroonde lecuweuboven een lint met de spreuk «Je Mainliendrai"alles op een gebloemnen achtergrond. Een ongekleurd rechthoekig vak onder het lint behelst de aanwijzing van den prijsdie ik vind zij bad volkomen recht daarmede cn wat is uw oordcel «Natuurlijk, zij had gelijk. Maar zijl gij er wel zeker van dat bet geld alleen voor Oswald de drijfveer tot het aangaan van een huwelijk zal zijn. Men kan zich zoo gemakkelijk vergissen in iemands handelingen." «Dat is hier, geloof ik stellig niet het geval hoewel Louise «Ie Réval bet mooiste meisje uit de stad was. Zij bad tal van bewonderaars cn menigeen zou zich gelukkig gevoeld hebben haar de zijne te mogen noemen." «Is zij nu gehuwd «Ja, met eenen ouden doch zeer schatrijken grondeigenaar. Men zegtdal zij op verlangen barer familie met dien man trouwaedoch ge weetde «on dils" zijn dikwijls of altijd niet te vertrouwen. Maar, Lizzy, ik zie, dat uwe oogen van vermoeidheid toevallen't is ook leeds laaien het wordt lijd dal ik ook ter ruste ga. Goeden nacht, Darling, droom prullig," en met eenen kus was het vroolijkc meisje ver dwenen. Wordt vetvuljd. aan den voet van het zegel nog eens vermeld slaat. Daar tusschen komenop acht regels veertien maal voor de woorden «Nederlandsch plakzegel." De plakzegels volgens het bestaaqd model kunnen voor zoover dc voorhanden voorraad strektworden uitgegeven en gebruikt. Door heeren Burgemeester en Wethouders van Amersfoort is lieden aanbesteed de leve ring over 1886 van 1 Bureaubehoeften der Secretarie inschrij vers de heeren J. J. Berends, Slothouwer Sc Zoon en C. E. lluètiiik. Gegund aan de twee laatste inschrijvers. 2. Schoolbehocllcn voor de openbare lagere scholen inschrijvers dc heeren J. J. Berends Slothouwer Zoon A. J. Klusser en C. E. Huètink. Gegund aan dc drie laatste in schrijvers. Het onderhoudswerk van de straten over 1886 en 1887minste inschrijver de heer A. Maters voor 18 cents per vierkanten meter aan wien hel werk is gegund. De inschrijvingen bedroegen overigens van de heeren I'. Boks 19, J. dc Brec 19, T. W. Bonte 19',5, T. van Daal 20 en E. van den Hoek 20i cents. Omtrent liet jongste Toonkcnstconcert kun nen wij getuigendat wij ons niel herinneren zulk een welgeslaagde uitvoering van de «Zang- vereeniging" le hebben gehoord. Attaque nuanceering ensemblealle eigenschappen welke van een geoefend koor le verwachten zijn zij lieten bijna niets te wenschen over. Blijkbaar vatte de kleine schareversterkt met een viertal welbekende medewerkers uil Utrecht, haar taak ernstig opwij konden ditmaal geen enkele figurant in haar midden ontdekken. Waarlijk de heer Petri iiecft gedurende den korten lijd zijner werkzaamheid reeds geloond wat hel talent en dc bezieling van een koor dirigent zelfs met geringe middelen vermogen. liet belangwekkende program verdiende zulk een verdienstelijke uitvoering dan ook volkomen, liet geestig ondeugend opgevatte Molenarin- netje" van I'ijzclde overheerlijke liederen van Brahms met de keurig uitgevoerde dansmuziek daartegen noemen wij ouder de schoonste zangnummers. Misschien «lat de schoonheden van de vijftien oud-N«><lcrlands',h>: danswijzennok uit een kunsthistorisch oogpunt zoo merkwaardig heter zouden zijn toegankelijk geweest voor het pu bliek imlien de origincele opschriften afzon derlijk waren vermeld geworden op het program, zooals «lil geschied is met de onderdeden van de viool suite. Alle lof komt de heide Dames pianisten toe voor de geacheveerde uitvoering van deze kunstjuweeltjes. Een zeldzaam genot verschafte ons 't voortref felijke vioolspel van den heer S. van Ahki.rrrg, met name in «Ie zooeven genoemde Suite welke onberispelijk werd voorgedragen. Het niet talrijk publick. minder gereserveerd dan gewoonlijk stemde gcreedolijk in met de hartelijke ovatie, welke liet Koor ten slotte aan zijn terecht ge waardeerden Directeur bracht. De 1e luitenant J. T. 11. Mingnls van het le reg. huzarenalhier in garnizoen i» als zoo danig overgeplaatst hij helescadron ordonnansen. Jn de Zalerdagavoml jl. gehouden vergadering der kiesvereeniging Amersfoort" werd door den waarn Voorzitter medegedeeld, dat «le lieer A. J. Bos geineend had zijne betrekking van Voorzitter en lid van het Bestuur te moeten nederlegg«'nuithoofde van drukke werk zaamheden. De waarn. Voorzitter bracht hulde aan de verdiensten van den afgetreden Voorzitter waarna de verkiezing van een lid van het be stuur plaats had Gekozen werd de heer Eijck van Zuijlichein die bedankte, waarna ten slotte, na gehouden herstemming tusschen de heeren J C. Lcin- weber cn C. J. van der Nageldc laatstgcnocnule verkozen v;erd. Ook deze heer had bezwaren om als lid van het Bestuur zitting te nemen. Thans zal in eene volgende vergadering eene nieuwe verkiezing plaats hebben. De ingekomen stukken van de Liberale Unie die bereids bij al dc leden ter kennisneming hadden gecirculeerd leverden weinig slof tot discussie op. Besloten werdwegens het zeer gering getal aanwezige ledenlic.l bestuur le machtigen in eene nadere Algcinccnc vergaderingwaarhij ook niet-lcden zullen worden toegelatende bedoelde punten op nieuw aan de orde te stellen. Daarna werd de vergadering door den waarn. Voorzitter gesloten. In de liberale kiesvereeniging de Vcluwe te

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2