bereikbare volmaaktheid hebben gebracht. Een gedeserteerde Belg op wiens uitlevering f1000 is gesteld, wordt nog steeds door de Atjehers verzorgd. Hij is bij zijn ontvluchting zwaar door de onzen gewond en slechts met de hulp van Atjehers aan zijn vervolgers ontkomen. De Wiener Allg. Zeit. ontvangt uit Phila delphia het volgende echt Amerikaansch klin- dendebericht. «Den 10 November vond in de kerk van den "Verlosser het huwelijk plaats van den koopman Thomas met mejufl'rouw Elisa Woodfali en des middags had in hel Hotel Continental een groot diner plaats gedurende hetwelk de pasgehuwde man tengevolge van eene aderbreukstierf. Onmiddellijk viel de jonge vrouw haar ouders te voet en verklaardeterwijl zij bittere tranen storttedal de Hemel zelf een oordeel had uit gesproken daar zij eigenlijk den boekhouder Oordon beminde. De oude lui lieten Gordon halen en de predikantdie zich onder de gasten bevond en hel eerste huwelijk had ingezegend voltrok weinige uren later ook liet tweede. Den 1 2 November volgde het jonge paar het lijk van den ongelukkigen Thomas naar zijne 'laatste rustplaats." Men srhrijlt uit Hilversum De schrijver der briefkaarten naar 's Herto genbosch en Amsterdam met de geheel onware inedederling dal een bloedverwant alhier hoogst ernstig ongesteld zoude zijnis gelukkig ontdekt en procesverbaal tegen hein opgemaaktver moedelijk wegens hel maken van een valsche handtekeningdoor denzellden schrijver was een troepje inuzikanlen uit Utrecht ontboden om in zeker hotel alhier een uitvoering te geven hetgeen een vergeefsehe reis en verloren kosten voor hen ten gevolge heeft gehad, liet is te hopendat eene strenge straf de belooning voor deze «aardigheden" moge zijn. De reporter \an een Brusselsch blad wordt vervolgd oindut hij in zijn bericht over een brand ten onrechte gezegd heelt dal de bewoner van het huis. zekere X.. met zijne «mailresse" woonde. Deze mijnheer X. vroeg aan den uitgever van het blad eene schadevergoeding van niet minder dan IU.000 francs. De uilgever zeidc met de zaak niets te maken te hebben en verwees X. naar den reporter. Deze geeft de schuld weder aan de politie omdat hij hare mededeeling eenvoudig geoopieerd heeft. De rechtbank heeft echter den reporter verantwoordelijk gesteld en heeft tegen dezen eene vervolging ingesteld. Thans is de vraag of de reporter de politie niet zal vervolgen welke hem een onjuiste mededeeling heelt gedaan. Te Seret iBukowina) is een onde man gestorven, die al zijne kinderen overleefd heeft een ver mogen van f 8O0.ODO en een zonderling testament nalatende. De erflater geeft in hut testament zijn vaste geloof in de vleeschelijke opstanding te kennen en daar hij hang is dat hijwanneer hij zijne kinderen weder ontmoeten zalniet vriendelijk ontvangen zal worden wanneer hij met ledige handen aankomtheeft hij in zijn testament bepaald dat zijn gansche vermogen op rente gezel m<>et worden opdat het hem op den jongsten dag weder overhandigd kan worden. Van de rente moet om de 25 jaien het vierde gedeelte onder de armen van het district verdeeld wordende overigen drie vierden moeten ook rentegevend uitgezet worden De bloedverwanten van den overledenedie in Oostenrijkseh Silezie wonen zijn voornemens dit zonderlinge testament nietig te doen ver klaren hetgeen boa wellicht mei noeüqjk zal vallen. ge dan geen gevaar in dien voortdurenden omgang der jongelieden." «Gevaarhm neen." «Ge doet mij bijna mijne bedaardheid verliezen door uwe onnoozelheid. Zeer zeker is er gevaar. Of behoort het tot iets onmogelijksdat von Eggenstein zich op Lizzy verlieft «Ja dat kan onderbrak de bankier haar met onverstoorbare kalmte. «Nu, dat dunkt me ook. En als hij ons kind ten huwelijk vraagtwat dan T «Wel. dan stellen we de noodige informaties naai den jongen man in luiden deze gunstig en bemint Lizzy hem ookdan dan vieren wij vrooiijk bruiloft. En hoeveel het ons kosten moge orn de zon van onze woning te zien vertrekken, to«h mogen we zoo egoïstisch niet zijn om te verlangen dat zij bij ons zal blijven. Haar geluk zal ons oudjes, troosten niet waar 7" en met tranen in de oogen l>»i de gedachte aan eene naderende scheiding reikte de goede man mevrouw de hand toe die zij echter niet scheen te zien. Wordi vervolyd. Naar aanleiding van eene mededeeling over de eerste groote spiegelglazen-ruit die destijds te Berlijn to zien was, en die volgens het «Berk Tageblalt in den winkel van den heer Hirsch leid in de Köningstrassewas aangebracht schrijft em oud Berlijner aan dat blad liet vol gende: «De eerste groote ruit, groot ton minste voor dien tijd was niet bij Hirschleld maar bij den juwelier Hossauer te zien en haarde zeer groot opzien. Een heer stiet in die dagen toevallig met zijn wandelslok tegen hel glas en verbrijzelde het. Dadelijk trad hij. den winkel binnen en vroeg welke schadevergoeding hij te betalen had. De prijs van hel gebroken glas was vijftig thalerde man gaf een bankbiljet van honderd thalers, kreeg vijftig terug en ging heen. Kort daarna bleek dat liet bankbiljet valsch was. Een nieuw amazonenrijkje zalvolgens Ameri- kaansche bladen, eerlang in Colorado ontstaan. Een aantal rijke dames moeten voornemens zijn iu hel schoone dal van St, Louis een neder zetting 'e stichtenwaar alleen vrouwen toe- gelalen worden. Zij hopen op deze wijze een aantal arme maar vlijtige vrouwen in staal te stellen om den kost te verdienen met bijenteeltvruchten kweekenhet inmaken van vruchten en der- gelijken. Of hel goed zal gaan en of de kolonie lang haar oorspronkelijk karakter zal behouden dat moet de ervaring lecren. De Amerikaansche tentoonstelling, welke in 1886 te Londen gehouden zal wordenen waarvan men groote verwachtingen heeltzal den I Mei door President Cleveland per telegraaf geopend worden. Men verhaalt zelfs dat er maat regelen genomen worden om den president in staat te stellen door middel van een electrisch toesteluit Washington de stoommachine welke de beweegkracht aan de werktuigen verschaft aan den gang te brengen. De Kamer van Koophandel te Wageningen wordt niet opgeheven zooals sommigen ver moedden. Naar aanleiding van het bedanken van alle leden der kamer /.al in Januari a. s. eene verkiezing van 7 leden plaats hebben. Een 79jarige man die verleden week zich met een dienstbode van zijn 81jarige vrouw- verwijderde is na dezen stap van jeugdige onbezonnenheidIe Winschoten in zijn gezin teruggekeerd Mevr. de Lesseps is voorspoedig bevallen van een dochter. Het kind zalvolgens een belofte die de 80 jarige vader hij zijn jongste reis naar Pesth deedeen Hongaarschen naam krijgen. De jonge gravin Del Mainote Milaanwas in Augustus door een dollen hond geheten. De wond werd onmiddellijk uitgebrand en de gravin was volmaakt wel Waar nu werd zij dezer dagen plotseling door de gevreesde ziekte aangetast en stierf na een hevig lijden. Sedert het begin der week doet de postbode van Wijhc naar Zwolle zijn dienst per veloci pede Naar men verneemtvoldoet dit vervoer middel uitstekend. Vooral bij 'tvervoer van pakketten zal het een groot gemak opleveren. L'Etoil® Relge meldtdat een electrisch toe stel uitgevonden is'twelk voor de oogen za! zijn wat de telepiioon voor de ooren is. Door deze uitvinding zou men dus den persoon kun nen zien met wien men per telephoon spreekt. De justitie heeft kennis hekomen van de ge boorte van het thans reeds zeven weken oud kind eener ongetrouwde moeder te Amsterdam van 22 jaardie haar telg niet bij den bur gerlijken stand heeft doen aangeven. De kapitein van den staf Del Belgiosobroeder van den Italiaanschen afgevaardigde die kort geleden uit Assab was teruggekeerdzou in het huwelijk treden met de prinses Regine de Monlesarchiodie hem 10 millioen zou mee brengen. Op den dag van zijn huwelijk schoot hij zich met een revolver door het hart. Men kent de redenen van den zelfmoord niet. {De bruid is krankzinnig van smart. J. Belderok werd verl. week met den col wagen naar de gevangenis overgebrachttot het on dergaan van drie maanden cellulaire gevange nisstraf, waartoe hijwegens verzet legen de poliricwerd veroordeeld. Zoo gaal hel en zal hel blijven gaan met hen die de openbare orde en hei gezag niet welen te eerbiedigenDomcla Nicuwenhuis Ainsl. Cl. Kennisgeving Do BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. 6 der wet van den 2 Juni 1875 (Staatsblad n'. 05), Brengen ter kennis van hel publiekdat een door JOHANNES VAN MEETEKEN ingediend verzoek, met bijlagen, om vcigunning tot het oprichten van eene Smederij Koper- en Blikslagerij in he. perceel alhier gelegen aan de Slijkstraat, wijk A. n° 09, hij hel kadaster bekend onder sectie E, n". 1790, op de Secre tarie der gemeente ter visie ligten dat op Maandag, den -4. Januari aanstaande, des voor middags te ell uren gelegenheid ten raadliuize wordt gegeven om ten overslaan van hel ge meentebestuur ol van een of meer zijner leden bezwaren tegen het oprichten van de inrichting intebrengen. Amersfoort, den 21. December 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT. Gelet op art. 264 der gemeentewetgewijzigd bij de wet van 2N Juni I88I (Staatsblad No. 1(12) Doen Ie welen dal het eerste aanvullings kohier der plaatselijke directe belasting (Hoof delijke Omslag) over het dienstjaar 1885 goed gekeurd door Gedeputeerde Stalen van Utrecht in afschrift gedurende v ij f maanden op de Secretarie dor gemeente voor eenieder ter lezing ligt. Amersfoort, den 21 December 1885. R urge meester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris w. l. schel rus. DAGKLIJK.sCIIK WATERSTANDEN van de Luatorsche beok <-n de rivier do Eem. Utrru K<K>VU U«tx lirnrti. O v r.K 1 I.AN Mr.IS LUI- 41K1> Ut Km l«sr». M. M M M M M M I31>-r 5 23 501 5,10 3 37 2.93 l.V' ('.«li 0 2< u 5,22 5.22 ;i i 3,- i M O.tt 15 5.30 +.s« 5. C 3.39 3.10 1 89 o,7a 0.3£ 111 - 5.32 V.&9 5.1 3.35 2.92 1.82 0.(1(1 ii :i 17 5,32 4 89 5.13 :i M 2 9i 1 0,58 U2' ts 5,35 4.9o 5.H 3.31 2.87 0.62 0.1 19 5.37 4.90 5 12 3,30 2 »7 r.'o o.46 At liet «eken - W ti'urjrn A 1' AMERSFOORT. 21 December 1885. Ter Donderdagavond jl. gehouden vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort kwam ter tafel van Mevrouw Wed M WollT Mzn kennisge ving van het overlijden op 19 Nov. jl. van haren echtgenootPresident der Kamer. De heer 1). I'. Hamers, vice-president, toen wnarn. Voorzittersprak daarop nagenoeg het volgende: «Dit plotseling overlijden heelt ons meer dan anderen gctroflen omdat wij hem kenden en waardeerden als den leider onzer vergadering. Wij mogen van hem getuigen dat hij lioogc- lijk belang stelde in de zaken die ons vereenigen in die welke bevorderlijk zijn aan Handel cn Nijverheid. «Eene hoedanigheid, hem eigen, mogen wij niet vergeten, namelijk eene weltoegepasle voor zichtigheid en innemendheid waarmede hij de eensgezindheid onder ons wist te bewarenzoo dienstig om met vrucht dc belangen te behar tigen die ons zijn toevertrouwd. «Dit zij en blijve voor ons. M II., eene aan gename herinnering aan dezen droevigen doodc." Hij stelt voor om aan Mevrouw de Weduwe een brief van rouwbeklag van wege de Kamer te zendenwaartoe met algeineene stemmen wordt besloten. Ingekomen iseene afwijzende beschikking van den Minister van Financiën op het adres der Kamer nopens de Zegelwet, op grond van het bepaalde bij de wet van 18<4."1 en dat het voor de betrokken Administratie te moeielijk is om te voldoen aan het 2e punt in 't adres der Kamer vervat. Missive van dc Directie der Ned. Centraal Spoorwegmaatsch. naar aanleiding van bet aan haar gerichte schrijven der Kamer betreffende de onvoldoende verlichting van liet Amend. Spoorwegstation. De Directie dor Spoorw.-Maalsch geeft daarin te kennen voorloopig geen veranderingen in deze verlichting te brengen met hel oog Op den onzekeren toestand, waarin de ligging van 't slation oi» dit oogenblik verkeert. Tot President der Kamer werd voor de vaca ture ontstaan door het overlijden van den heer

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2