Palaos- en Marianne-eilanden te zenden alsmede naar de westkust van Afrikaom de rechten van Spanje in die streken te beschermen. Verkooping van Vaste Goederen. Zaterdag 23 Januarij 1886 in «het Valkje.' Notarisde heer Mr. J. M. RICHELLE. 1. Eene Burgerwoning met eree in de Koningstraat f 970. - 2. Eene Burgerwoning eeliter het oude Stadhuis »1490. - 3. Eene Woning met erf aan de Achterkamp 410.- 4. Keu perceel hes» Bouwland aan den Isseltscheu weg j 6 Een perceel Dito naast perceel 4J 461.- 6. Een perceel Dito naast perceel 5 LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 1c helft der maand Dec. Plaats van Namen der geadresseerden. bestemming. 1. Mej. W. Helmbout Muller Amsterdam. 2. Kobenreek ,3. Mevr. Tokko Horting van Houten. Arnhem. 4. Mej G. van WeelHaag. 5. R. Mullerid. 6. Geertje Schoonderbeek Van hel Hulpkantoor Woudenberg. 7. EijkelkampWillemstad. Verzonden geweest naar Duilschland. 1. Eichler MullerLangenfeld. Rechthebbenden vervoegen zich aan hel Post kantoor te Amersfoort. DAGEUJKSCHE WATERSTANDEN van de Xsuntersche beek en de rivier de Eem. Datum Kooi)*» boren Haan bencd. OVEK* Lam es l- poth Obers sreis. LUI- DE Eem 18SÖ M. m M M UI. M. M. M. ï7 jan 5,49 4,89 5.90 3.S9 3.50 2,36 1,05 0.45 18 5.51 4.90 5,75 3,S3 3.77 2.37 1.07 0.30 18 5,51 5.30 5.87 4,20 3.73 2,54 1,15 0,50 20 - 5.51 5,30 5,82 4.22 3.7o 2.60 1,18 0,55 21 5,50 5.29 5.52 4.15 3.63 2,56 1,13 0.51 22 - 5.47 5.26 5.33 4,04 3,60 1 M 1,03 0.40 28 - 5,45 5.24 5.22 3.91 3.54 2,35 0.95 0,40 Twee pontonnierseen schoorsteenvegereen paar pohtie-agenten en een sergeant te Dordrecht leverden slag daarmee eindigende dat de beide pontonniers opgepakt weiden. En wat was wel de oorzaak?... Een paar eenvoudige sneeuwballen. Eenige jongens gingen niettegenstaande her haalde aanmaningvoort de pontonniers te gooienwal een van hen zoodanig in drift brachtdat hij den bengel eene kastijding gaf. De schoorsteenvegerdaar voorbijgaande maande den soldaat om den jongen lostelaten. Integenstelling daarmede ontving nu ook de medelijdende man een oorveeg en toen waren de poppen aan het dansen. Een toesnellend hoofdagent ontving ook nog een paar likken uit de pan en de strijd was niet eer bijgelegd voor dat meerdere agenten en de sergeaot te hulp kwamen. Drukfouten. Een jong Duitsch arts kondigt de opening zijner praktijk in zijne nieuwe woon plaats in het blad van de stad aanwaarin hij zich vestigdezich tegelijk als specialiteit voor «Kehikoplkrankheiten aanbevelend. De ergenis van den dokter laat zich gemakkelijk denken als hij zich den volgenden morgen met vette letters vindt aangekondigd als specialiteit voor «Kahlkopf krankheden." Haastig loopt hij naar het bureau van de redactiewaar hem met vele verontschuldigingen de verbetering der an nonce in het volgende nummer beloofd wordt. Was het nu echter weer eene onachtzaamheid dikwijls blijft hun blik lang bij bfur,XXEd van den corrector of was het eene boosaaidighe d van den zetter: in hel volgende nummer pieikle de dokter als specialiteit voor «Kohlkopfkntnk- heilen. Op uitgebreide schaal laat mevr. de wed. Th. a Th. van der Hoop van Sloehtercn te bloi n- teren onvruchtbaar land ontginnen waardoor een groot aantal arbeiders dezen wmler vooi armoede ol gebrek bewaard blijft. Thans zijn 15 sigaren fabrieken te Ncw-Aork ge sloten 9000 man zijn zonder werk. Te Tohogne (België) is iemand van 80 jaar getrouwd met een meisje van 22. De vier ge tuigen van den bruidegom (die voor den derden kec.' in het huwelijksbootje stapte) waren even eens 80jarigen. Tegen een vrouw uit Nijmegen die beweerde kanker te kunnen genezen en verschillende lijdende personen bij zich ontvingis eene boete van f75 geëischt. Tot voor korten tijd werden de boekhouders en de overige handelsbedienden op rangrege lingen in faillissementen als bevoorrechte schuld- eischers gerangschiktdoch in den laatsten tijd werd bij verschillende rechterlijke uitspraken in tegenovergestelden zin beslist. De Vereeniging van Handelsbedienden «Mer- curius" te Rotterdam heeft z.ch thans met een verzoekschrift lot Z. M. den Koning gewend ten einde wijziging der wet op bevoorrechte schuld ten gunste van de handelsbedienden te erlangen. Een nieuw licht schijnt in de moordzaak van den prelect van hel Euredepartement te zullen opgaan. Rij de begrafenis van het slacht offer viel het afwezig zijn van de vrouwsfamilie zeer op en werd natuurlijk druk besproken. Me vrouw Barème zou toen zij den moord vernam in het eerste oogenblik harer ontroering iemand aangewezen hebbendien zij verdacht. Het Hof te Arnhem heeft P. A. Dahlhaus, winkelier te Nijmegenveroordeeld tot zeven jaar tuchthuisstraf De eisch van het O. M. was tien jaar tuchthuisstraf. Het betrof het om- koopen van drie personenom voor de recht bank te Arnhem valsche getuigenis af te leggen in een belastingzaakwaarin tegen D. proces- verhaal was opgemaakt. De drie valsche getuigen werden staande de zitting van de rechtbank in hechtenis genomen en door hel hof ieder tol twee jaar celstraf veroordeeld. D. stond verleden week terechtwaar hij toen door Mr. Ph. A. Haas uit Amsterdam verdedigd werd. Een persoon die het vorig jaar door den kantonrechter te Oud-Reijerland wegens dron kenschap tot 50 ets. boete was veroordeeld bad zich thans weder voor dergelijk feii te verantwoorden. Toen de ambtenaar van hel O. M. fl.boete eischte, zette de man pen verbaasd gezicht en vroeg of het «opgeslagen" was. Als mijnheer met twee kwartjes tevreden was, dan zou hij maar dadelijk betalen. Op 1 Januari II. waren in ons land 425 Christelijke scholen gevestigd waarvan ongeveer 900 van de Vereeniging voor christelijk natio naal schoolonderwijs te Amsterdam eene jaar- lijksche subsidie van f200 en enkele I 100 ontvangen. dus het verwondert ons zeer zoo vele menschen binnen de gewijde muren aan te treffen. Maar stil, we treden voorwaarts en... nu verbazen we ons niet langer over die aanwezigheid want er heeft eene trouwplechtigheid plaats en dat lokt gewoonlijk tal van nieuwsgierigen. De eene we spreken het eerst van de dames komt uit louter belangstelling och ze houdt ook zooveel van de lieve bruid de andere om haar toilet te bewonderen te zien of ze schreithoe of zij zich gedraagtwelk een contrast die twee vormen en wat dies meer zij. Karakteristiek was het gezegde van een zeven tienjarig nufje dat hare mama op de vraag waarom zij zich steeds bij elke trouwplechtigheid naar de kerk begaf antwoordde «Och ik wil eens zienwie zich het meest «comme il faut" bij eene dergelijke gelegenheid gedraagtopdat ik daaraan een voorbeeld kan nemen. En waar is het dikwijlsde jonge dames gaan om op te merken op welke wijze het bij haar wellicht eenmaal geschieden zal de oudere hoe het gebeurd zou hebben als het gebeurd ware. De jonge hoeren we zouden de/.en bijna vergeten zijn ge woonlijk niet talrijk vertegenwoordigd maar bij diewelke er zijn, kan rnen veeltijds een trek van malice op het gelaat waarnemen en der toeschouwsters rusten alsof zij wilden zeg gen «Wij zouden ook die plechtigheid kunnen mede makenals.het verdere denkc men zich ei zelfbij, ieder op zijne manier. De gehuwde lieden wenden het oog dikwijls naar elkander 'tis alsof daarin te lezen staatWij stonden ook eens zóóechterils sont passésces jours de fête! Nu, in het door oos bedoelde kerkgebouw keken de beide seksen zoowel oud als jong met gespannen nieuwsgierigheid naar een zeker punt. Wij volgen die richting en ontdekken het jonge paardat hier den zegen der kerk op hunne verbintenis komt afsmecken In de bruid herkennen we de bevallige Eizzv den scherpzinnigen lezer behoeven wij zeker niet den naam van den jongen rnan in groot officiers- tenue naast haar te noemen wie kan het immers anders zijn dan Oswald von Eggenstein Luid en krachtig klonk het «ja" van zijuo lippen, zacht en beschroomd, maar niet minder wel gemeend van de hare Beiden luisterden weini" naar de vrij lange redevoering van den lecraar "":l zlJnf? woorden een hemel voor het jonge paar in dc toekomst opende. Von Eggen- stem zocht Lizzy's oogen welke zij dan ook eindelijk tot hein opsloeg; in hare heldere kijkers hoopte hij steeds zijn hemel te vinden. HM in 't voltjend Nummer. AMERSFOORT, 25'Januari 1886. Naar wij vernemen hoopt Dr. Sciiaepman op Donderdag 4 Februari e k. te Amersfoort te lezen over het Socialisme. De «Vereeniging tol Werkverschaffing" te Amersfoort heelt Maandag jl. doen beginnen aan het hardmaken van den Doodcnwog. Allengs is het getal arbeiders in de afgeloopen week tot 37 geklommen. Zijdie dc prioriteit hadden zijn hooiden van grootc gezinnen. Morgen wor den aldaar reeds 60 personen aan 'twerk ge houden en^al dit getal dagelijks klimmen. Naar men verneemlheeft zich eene com missie gevormd, om een eenvoudig gedenkteeken op'het graf van Professor Dr. I». Hautinc te Amersloort te plaatsen. Herinnerende aan het gunstig oordcel van tooncelkenners omtrent het heden Maandag avond in Amieitia te Amersfoort door den lieer Ld na ni Bamberg mei zijn TooneelgezeUchap optevoereo blijspel «DeSebynsche Maagdenroof, mag worden verwachtdatevenals in andere stedenhedenavond een talrijk publiek deze amusante Tooncelvoorstclling zal bijwonen. Bij besluit van Z Exc den heer Commissaris des Konings in de provincie Utrecht is bepaald dat de loting voor den dienst der nationale militie voor de lichting van het jaar 1886 zal plaats hebben o. a. te Amersfoortin het gebouw Amieitia op Donderdag, den 11. Februari, 's morgens Uj voor de gemeente Amersfoort'snam li voor de gemeente Hoogland en 'snatn 2'» voorde gemeenten Leusden met Stoutenhurg te Raarn i" de openbare school op de Oosler- heideop Zaterdag 2D Februari, 's morgens 94 voor de gemeente Raarn 's morgens |U| voor de gemeente Eenines's morgen» 11 1 voor de gemeente Soest en 'snam. 111 voor dc gemeente Ihinsehoten te Veenendaal in het gemeentehuis op Maan dag 22 Februari, "s morgens 9'» voor do gemeente Veenendaalmorgens 11 uur voor de gemeente Woudenberg en morgens Ha/* voor dc gemeente Henswoude. Uit Amersfoort is naar Utrecht gemeld «De spreekbeurt door Dr van Goor van Ihinsehoten in de Hervormde kerk te Amersfoort te houden, zal plaats hebben op Viijdag den 29 Januari, desavonds halfzeven en geheel hel karakter hebben eencr gewone gi*Mi. iiMof{o- ning. Hel is te hopen dal de begaafde spreker een talrijk gehoor nebbe, liet onderwerp door hem te behandelen verdient voorzeker de aan wezigheid van voor- en tegenstander» van Chris telijk onderwijs." lit 'sGravenhage wordt van Vrijdag gemeld: Dr. London is hier geweest om een ernstig onderzoek in Ie stellen naar aanleiding vin dn laatste ziekteverschijnselen bij M Zeer on langs toch werd men verontrust door een plot selinge en hevige aandoening, waaraan de Koning gedurende eenigen tijd teil prooi was en die een hoogst ernstig karakter aannam. Gelukkig heelt ach de ziekte toen zeei -|lig weder lea goede gelieerd. Na deze aanmaning werd echter aan Z M de zeer strenge leefregel voorgeschre ven. welken hij thans volgtdagelijks beweging in de open lucht Z. M. heeft zich daaraan trouw gehouden en volg; de ontvangen voorschriften nog steeds. Reeds dadelijk werd in overleg met Dr. London vastgesteld dat het vorstelijk gezin dezen zomer weer naar Wildungen zal gaan. Zijn bezoek heelt zeer bevredigende uit komsten opgeleverd Op dit oogenblik is Z M. zeer wel en ondanks de hevige aandoening die niet zonder gevaar wasis de kwaal des konings sedert verleden jaar niet verergerd en levert ze geen reden tol groole bezorgdheid opmits Z. M. slechts wandelt en zirh ook verder naar de voorgeschreven regelen godrage. Zondagavond zal hier, in beperkten kring, een Mendelssohn-hcrinneringsfeest plaats hebben. De Haagse,he Aid. van de rnaatseh tot Nut der Israëlieten heelt het schoone denkbeeld opgevat den giooten philosoof, den boezemvriend van Lessing, wiens «Nathan" niemand anders was dan Mozes zijn op 14 Jan. 1786 overleden vriend te herdenken. Rij die gelegenheid zullen zien een paar j-ugdige artislen de dames Louise en Johanna lleymann uit Amsterdamzusters van den beroemden pianist Carl lleymann. noen hooren. Men vertelt wondren van t talent dezer jonge dameseen 20jatïg zangeres en een 14,arigü pianiste die het reeds 1.» een verbazingwekkende boogie hebben gebracht. Uit de naburige gemeente Hoogland is naar elders gcineld «Een schrikkelijke moord heeft verleden weck

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2