j* 5479. Donderdag 11 Maart 1886. üilgover A. H. VAN CLEEPF te Amersfoort. Uit Mad ver.ehijBt Maun/U/, pnityi.16. Adrertentién 1 plaaUruiiutevoor rand.u en oflicieéle e« ooteigea Ad» per /■■•til/iaj Abonnr.iufinl |trr 3 in retffl» dl) Ou elke reirel meer JO l' ie nire uiriiftitiK Keecliiedt linmtrre <el 16 Cl». Keclxmee iter rcyel in Cti. Bureau MUUltllUIZEN lioek KortoaxachtWijk II00. HULPBANK te AMERSFOORT. Tut het geven van gelden teji leen zaleene Commissie uit het bestuur op MAANDAG, den 15. M A A It T aanstaande 's namiddags van iialftwee tot halfdrie zitting houden in een der localen van het Raadhuisalwaar de be langhebbenden zich kunnen aanmelden, ook voor het teruggeven van gelden. J. C. LEIN WEDER Secretaris. Politieke Revue. In Parijs verveelden velen zich bij gebrek aan sensatienieuws Dat gebrek is thans opgeheven. Een aanslag tegen het Paleis der geldmannen genaamd liet Beursgebouw «»n tegen deszells bezoekers i> waarlijk wel zeldzaam nieuws. Volgens herichl uit Parijs heelt de persoon die van een der gaanderijen revolverschoten in hel beursgebouw loste en daarenboven een Resell met bijtend vocht naar beneden wierp in een verhoor verklaard niet Petrovviisch zooals hij eerst genoemd werd maar Gallot te heeten hij is gehoor'ig uit Palay in Morbehan en woonde sedert drie weken in de straat Mouffelard te Parijs. Hij was van Nancy gekomen waar hij in de boekdrukkerij van Berger en Levrault werk zaam was. De tlesch bevatte een mengsel van blauwzuur en gifstoffen en werd naar beneden geworpen niet hel doel om de personen die zich in de nabijheid bevonden te vergilligen. Gallot had anarchistische dagbladen en tien patronen bij zicli. Hij erkent, gedurende gernimen tijd het plan gehad te hebben het beursgebouw in de lucht te laten springen bij had zich daarvoor niet chemische proeven bezig gehoudenen een mengsel van onlplolhare sloffen en ook hommen vervaardigdwelke echter nijt willen afgaan. Vrijdagmorgen had hij nog een mengsel gemaaktwaardoor hij zeil bijna gestikt was vandaar zijn besluitom de revolver te ge bruiken. f Dit alles verhaalt Gallot met de grootste kalmte. Hij zoide verder de vergaderingen van Louise Michel bijgewoond en aldaar zelfs het woord F Kt: 1 LI.KTOX. 6) POLYKRATES. Vrij gevolgd naar hel Duitsch door S. Magda had Ruth's arm in den haren gelegd. Het scheen de .laatste toe alsol Magda met opzet allerlei zijpaden insloeg opdat zij in het onzekere omtrent den wegwelken zij nam. moest blijven, zoodat zij dezen later niet weer zou kunnen vinden. Geen van beiden sprak een woordtotdat zij bij een dicht kreupelbosch genaderd waren. Toen zeide Magda: «Buk u, Ruth,'' en duwde haar vervolgens met zacht geweld voorwaarts. Bij deze haastige beweging gleed het doekje van Magda's hoofd en bleven hare lange goud blonde lokkenwelke vrij langs haren rug gollden aan de struiken haken. Ongeduldig rukte zij ze loszoodat een paar gouden haren aan de takken terugbleven. Spoedig stonden de meisjes voor eenen muur stil. Magda stak een sleutel in een slotdal zich onder het overhangend klimop bevondeene kleine deur opende zich en toen de meisjes eenige schreden voorwaarts deden zagen zij oen klein huis voor zichuit welks geopend venster een helder licht stroomde. Onder een vooruitspringend laag muurtje bleef Magda slaan en gaf Ruin een teeken om zich aan hare zijde te voegen. llit hei venster klonken de heerlijkste melo- diiin die er ooit aan een viool ontlokt zijn ge worden. Het instrument werd door eene meester hand bespeeld nu eens was het een juichen gevoerd te hebben. Ook bekende hijin 1875 wegens valschmunlerijtot vijl' jaren gevange nisstraf veroordeeld te zijn geweest. IIij lo>le vier scholen de eerste twee stuitten af op de beurspilarende derde op een der knoopen van de jas eens beursbezoekersde vierde bracht aan een bediende van het huis Denis een lichte wond toe. De Fransche kamer van afgevaardigden heeft in de vorige week een belangrijk althans een belangwekkend besluit genomen, liet voorstel om de burgers, die het in dezen tijd eenigszins twijfelachtige voorrecht genieten als prinsen geboren te zijn uil de republiek te verwijderen is verworpen. Kr waren eigenlijk drie voorstellen. Het eerste strekte tot ile verbanning der prinsen saus phrasehet tweede droeg der regeering op oin een oog in 't zeil te houden en machtigde haar lot hel uitvaardigen van een verbannings decreet als zij dien maatregel noodzakelijk achtte. Het derue eindelijk was eenvoudig eene motie van vertrouwen «de kamer vertrouwen stellende in de waakzaamheid der regeering" enz enz. «gaal over tol de orde." Met de aan neming van dit laatste voorstel is beslist, dat de Orleans kunnen blijven waar zij zijn en dat prins Bonaparte Jerórne de koffers die hij al gepakt had weer kan uitpakken. De tweede conferentie tot wijziging van de grondwet voor Rumeliëzal eerst over eenige maanden bijeenkomen. De eerste conferentie voor de bekrachtiging der Turksch-Bulgaarsche overeenkomst zal echter onmiddellijk bijeen geroepen worden Men gelooft dat aan Grieken land nel ultimatum lot ontwapening zal gesteld worden. De mededeelingen van graaf Schalscha bij de behandeling der muntquaestie den lön Febr. in het Huis van Afgevaardigden gedaan volgens welke twee Berlijnsche bankiers in Zwitserland en Zuid-Frankrijk thalers zouden doen slaan, hebben tengevolge gehaddat de graaf ge rechtelijk is verhoord. Hij weigerde echter ge tuigenis af te leggen. In de Zaterdag gehouden zitting van den Rijksdag heeft nu do algevaardigde Windthorst een voorstel ingediend ten einde te verhinderen i dal een afgevaardigde orn woorden door hern I in qualiteit gebezigd tot hel afleggen van een getuigenis kau worden gedwongen. In Nevada is George G. Cannon het hoofd der Mormonen die uit Salt-Lake Cjtv gevlucht j wasom aan de vervolgingen der Arnerikaansche Begeering te ontkomen gevangen genomen. I De omstandigheden welke met zijn gevangen neming gepaard zijn gegaan zijn zeer drama- tisch geweest. Onder goed escorte per spoor vervoerd ontsnapte hij door het portier. Ter stond werd de trein gestopt en de gendarmen vonden den vluchteling in een deerniswaardigen toestand op den weg liggen Onder de Mormonen heeft deze gevangenneming groote ontsteltenis gewekt, daar zij weten, dat Gannon wegens J veelwijverij vervolgd zal worden. H--i Engelsche garnizoen van 300 man te Yemethen is door ongeveer 9000 opstandelingen omsingeld. Eene colonne zal onverwijld uil Man- dalay vertrekken orn Yemethen te hulp te komen. De gep. luitenant kolonel Verstege heeft den 2t> Januaii jl in ene bijeenkomst der Kiesver- eeniging «Burgerplicht" te Amsterdam eene voordr acht gehouden over de Atjehkweslie en is die voordrachtvermeerderd met aanteeke- ningen^en bijlagen dezer dagen in druk ver- schenen ook behelzende wat Majoor Perelaer en 0. Boscher toen hebben gesproken, j Het door hem gesprokene leidde lot geen conclusie. Daarom heeft «Burgerplicht' het voornemen op Dinsdag 23 Maart weder eene I meeling te beleggen om over dit onderwerp van gedachten .c wisselen. Door deze nieuwe I meeling spiegelt men zich voor tot eene con clusie te zullen komen. Op die wijze zal de belangstelling voor deze zaak wel ontwaken en de regeering aangespoord wordenom op welke wijze dan ookeen i einde aan een oorlog te makendie onze finan- cieele krachten uitput. Reeds is in Enschedé j een adres-beweging op touw gezet om de J Tweede Kamer te verzoeken «aan dien oorlog I voor goed een einde te maken door het nemen I van zulke maatregelen op militair- en admini- j stralief gebied als daartoe noodig zullen zijn 1 en leger en vloot in een toestand te brengeu I dat wij ons koloniaal bezit onder alle oinstan- over een gevonden kleinood dan weer smolten j die tonen samen tot eene liefdesklachtwaarin het heltig verlangen van eene in boeien geslagen doorschemerde. Na de eerste oogenblikken van verwondering gaf Ruth zich gewillig over aan de betoovering van een en ander en vergat alles om haar zelfs hare geleidster. Deze leunde echter roerloos tegen het klimopwaarmede hare prachtige goudblonde lokken een scherp contrast vormden terwijl zij hare wonderbaar schoone oogen onaf gewend naar het vèrlichte venster gericht hield misschien zelve onbewust vandetianen, welke langs hare wangen vloeiden. Geen der beide meisjes wisten hoe lang zij op die plaats vertoefden eindelijk stierf dan het laatst eccoord weg zacht en fluisterend als de doodsnik van een klein kind en op hetzelfde oogenblik verdween ook het licht. Magdalene verbergde een seconde lang haar gezicht in de handentoen zij zich vervolgens echter tot Ruth wendde kon men daarin geen spoor \an ontroering meer ontdekken. «Wiebegon Ruth zachtdiep ademhalende maar een strenge blik van hare nicht ontnam haar den moed tot verder vragen. Snel namen de meisjes den terugweg aan en weldra waren zij in hare slaapkamer teruggekeerd. Geen woord werd door beiden meer gew isseld en een halfuur later wierp de maan haar zacht licht over de j twee jeugdige slaapsters, die stellig door hare i droomen in het rijk der muziek gevoerd werden. Nog twee nachten deelden de meisjes hetzelfde i vertrek en vruchteloos hoopte Ruth dat Magda haar nog eens tot eene nachtelijke wandeling zou uitnoodigen. Magda begat zich ook met haar tegelijkertijd ter ritste. Ruth gevoelde zich gelukkig en tevreden in den kring harer bloedverwantenhoewel de verhouding tusschen haar en Magda steeds tame lijk gedwongen bleef. Des te hartelijker verkeerde zij met Jean nette von Lindow die haar bijna dagelijks bezochtallen in buis hadden het vroolijke meisje lief en vooral Oskar scheen hare aanwezigheid steeds zeer aangenaam. Men zag hem altijd met haar schertsen en er bestond geen grooter genot voor hem dan om Netty te plagen. Hoe vertrouwelijk Ruth en Jeannette ook met elkander waren toch sprak de eerste nooit met haar over het voorval aan het station op den avond barer aankomstevenmin als over haar nachtelijk bezoek. Slechts eenmaal had ze beproefd om den weg, welken zij dien nacht met Magda afge legd had terug le vinden. Dat was haar slecht» ten deele gelukt. Ze had zelfs het muurtje met de deur ontdektdoch daar zij geen sleutel had moest zij onverrichter zake terugkeeren. Het eenige wat haar nu reste was te hopen dat het toeval dit geheim eens onthullen zou. En werkelijk geloofde zijdat zulks eenigen tijd later zou plaats hebben toen zij met haren neef en Jeannette een roeitochtje maakte want penskinps zag zij 't kleine huisje voor zich liggen Welk eene schilderachtige woning begon Ruth hare ondervragingen zoo onbevangen mo gelijk «wien behoort hel «Aan een gewezen politieagentantwoordde Oskar. «Hoe weet ge dal zoo nauwkeurigzoo mengde Netty zich in het gesprek.

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 1