dighcden onverzwakt kannen handhaven." Te Beverley (Engeland) bedacht de vrouw van .«en ferm pikeur, met name Gould, haar echt vriend mei vier dochtersdie allen gezond en wel en flink gebouwd zijn. Op een hoog aristocratisch bal te Berlijn heeft de echtgenoole van een der hoogste ambtenaren aan eene gravin een diamanten sieraad ontstolen. Door eene uitroeping van de kamenier der be doelde dame in een gesprek met eene dienstbode is dit ter kennis van de justitie gekomen die het kostbare kleinood iu de secretaire der ver dachte dame heeft gevonden. Deze verklaarde het feit niet te hebben bedreven om zich het sieraad toe te eigenen maar louter uit nijd om het te doen verdwijnen. Het kleeddat de infante Eulalie bij haar huwelijk droegkost 24.000 gulden. De rok is van moirée antiaue met kantwaarop de wapens van de 12 rijken zijn geborduurd, waarin Spanje vroeger was verdeeld. De luitenant Campen in Gombong, een bui tengewoon verdienstelijk en gedecoreerd olficier is dezer dagen overleden aan een dolkstoot van een verraderlijken inlandschen jongen, die bij een ander in dienst was. De omstandigheden doen denken aan den moord op een jeugdig advocaat te Sarnarang een twaalftal jaien geleden wien ook een verraderlijke steek in den buik werd toegebracht door een jongen dien hij een zeer verdiende correctie wilde toedienen. Een ontzettend ongeluk trof eergisteren in den vroegen ochtend een gezin te 's-Hage. De brooddepothouder De J.Stationsweg 17. had zijn met brood volgeladen kar van de Brood- en Meelfabriek afgehaald en was bezig met behulp van zijn vrouw in den kleinen winkel het brood te sorteerentoen zij eensklaps een hevig geschreeuw hoorden en omkijkende het achtervertrek in lichterlaaie zagen zoodat het reeds onmogelijk was, daarbinnen te dringen. En toch lagen in dat vertrek te rusten hunne twee kindereneen knaapje van 2 jaar en een meisje van weinige maanden. De zuigeling sliep in de wieg staande tusschen kachel en bedstede. Het gordijn van 't wiegje schijnt te hebben vlam gevat en zoo plotseling den brand te hebben veroorzaakt. De beide kinderen werden helaas «de slachtoffers van het onheil. Men vermoedt <iat het jongste in den rook geslikt is aangezien het beddegoed van de wiegdie 't dichtst bij het vuur stondbetrekkelijk het minst heeft geleden. De knaapdie in de bedstede lag is in de hem omringende vlammen van liet brandende houtwerk omgekomen. Toen men later er in slaagde de kamer binnen te dringen vond men slechts het verkoolde lijk. De over blijfselen werden naar het gasthuis overgebracht. De radeloosheid der oudersdie op eenmaal hun twee lievelingen verlorenis niet te be schrijven. Hun werd door de buren alle mogelijke bijstand verleend. Van het kleine perceeldat zeer oud en droog isis alleen het winkelvei trek onaangetast gebleven. De politie-brandweerpost aan de van den Duynslraat slaagde er in met behulp van de waterleiding de vlammen te be dwingen zoodat de later aangerukte spuiten niet meer behoefden te werken. Ook de bur gemeester hoofdcommissaris van politie en de opperbrandmeester waren spoedig ter plaatse. Gisteren Woensdagochtend vergaderden de zoogen. werkeloozen weder te Amsterdam in bet Volkspark waar Fortuin het woord voerde hen bedankte voor de wijzewaarop zij zich Dinsdag gedragen hadden en hen tot kalm op treden aansporende. De commissie die Dinsdag bet adres bij den burgemeester brachtzou thans het antwoord daarop halen. Men moest kalm blijven aandringen en toonen hoe hoog de nood gestegen is. Ten 12 uren begaf men zich op weg. De policic maakte aan de Zaagpoort een prachtige manoeuvre en sloot eensklaps den toegang af, zoodat de commissie van haar volgers gescheiden «WelBarienstem bewoont sedert eenige maanden een gedeelte van dat huis." Dus graaf Barlenstein was de vioolspeler. «Heb ik rnij niet eens hooren vertellen onderzocht Kulh verder«dat graaf Barlenstein zeer muzikaal is?" «Richard muzikaal," herhaalde Oskar luid lachend «ge vergist u stellig Ruth want ik geloof nietdat hij ooit een instrument aange roerd heeft. Maar wie heeft u dat medegedeeld lief nichtje?" Dat wist Ruth zich niet meer te herinneren en daar zij inzag op deze wijze niets kon ont dekken wist zij het gesprek op een ander onderwerp te brengen. Wordt vtrvolyd. werd. Nu kwam bet spoedig tot een botsing waarbij de sabels over de ruggen der weerspan- nigen gelegd werden en van dien kant met gra- n8ien in den vorm van klinkers, werd gewor pen. Spoedig was echter het plein schoonge veegd. De policie ageerde onder t bevel van inspecteurs terwijl verscheidene geheime agen ten met plocrtendooders werkzaam waren. De menigte trok eindelijk naar den Dam. Voordat men daar kwam ontmoette men de commissie en ging het weder in optocht naar het Volks park waar Bos mededeeling deed dolde Bur gemeester hen niet had willen ontvangen of schoon hij meende dat deze in dergelijke tijds omstandigheden wel van den vorm kon afwijken. Daarna trad Heijer op die vrijwel hetzelfde vertelde als men gisteren en nu reeds hoorde. Bos verzocht den aanwezigen morgen ten half twaalf weder te vergaderen om een brief aan den Burgemeester te bezorgen. Hij verzocht zoo lang mogelijk kalm te blijven. Uit 't Volkspark komende wemelde 't van kinderen opgeschoten jongens en lastige men- schen. De policiegetart door steenworpen en de gemeenste scheldwoorden, maakte te halltwee charges met den stok. Op de Bloemgracht werd zij hevig met steenenop de Lijnbnansgracht met vuil geworpen. De rust is nog niet geheel hersteld. Uit Catania wordt gemeld dal de Etna voort durend asch en steenen uitwerpten men ondersteltdat er ook lava uit den krater vloeitdoch de waarneming wordt door den dichten damp zeer bemoeilijkt. Aan den voet van den berg zijn lichte aardschokken gevoeld. Te Cardiff is de ketel van een sleepboot ge sprongen. De opvarenden acht in getalwerden allen gedoodbehalve ééndie toch hoogst ernstig gewond werd. Het schip werd tot splin ters geslageneen stuk van den ketel viel over een afstand van drie honderd yardsop het dek van een Ilaliaansche bark en doodde een matroos. Gemeenteraad van Amersfoort. Ter zitting van den Gemeenteraad van Amersfoort van Maandag 8 Maart jl.gepresi deerd door den heer Burgemeester Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijckwaren al de leden aanwezig. Het adres van den heer Dr. J. Sandberg om ontslag uit de betrekking van conrector aan het Gymnasiumis in handen van Burg. en Weth.' gesteld om advies. Door Burg. en VVeth. werd aangeboden een ontwerp besluit tot wijziging van art. 1 van het raadsbesluit van den 5 Juni 1883, in zoo verre datte rekenen van ai den 1Sept. a. s.de jaarwedde van den rector van het gymnasium f3000 en die van den conrector f2700 zal bedragen. Het door B. en W. uitgebracht advies op een verzoek van de firma Hamers en Van Beek om aan haar af te slaan p. in. IGvierk. meters grond nabij de «Hooibergen" lol het maken van een spoelwerd evenals het door den Burgemeester met de commissie voor de restau ratie van de Koppelpoort gesloten contract ter secretarie gedeponeerd ter inzage van de leden om een en ander in eene volgende vergadering te behandelen. Het kohier van den hoofd, omslag voor het dienstjaar 1886 is vastgesteld op een bedrag van 1' 42628.30. Vervolgens werden de beraadslagingen voort gezet over het in de vorige vergadering aan gehouden onlwerp-reglement tot regeling van de brandweer. Art. 3 van het reglement bepaaltdat de be diening der spuiten zal geschieden door het bestaande korps vrijwillige onbezoldigde en door eene aangestelde bezoldigde brandweerdat de vrijwillige brandweer zich zelf organiseert onder goedkeuring van B. en W.dat zij een of meer spuiten ter harer beschikking zal hebbenen de manschappen der bezoldigde brandweer wor den aangesteld door B. en W. op eene aanbe veling van den opperbrandmeester. Volgens art. 15 zullen de 150 manschappen waaruit de be zoldigde brandweer zal bestaaneene jaarlijksche belooning van f3 genieten, boven en behalve 15 cent per uur voor dienstverrichting bij brand bij oefening in de behandeling van het mate rieel of bij de beproeving der spuiten. De definitieve vaststelling van het reglement is echter aangehouden tot dc behandeling van de ontwerp-verordeningen tot voorkoming en tot blussching van brand die den Raad eerlang zullen worden aangeboden. Aan den weg, loopende van af den straatweg op Naarden langs den Vlasakkerweg lol aan den utrechtschen straatweg is dc naam gegeven van «Korte Bergstraat." UTRECHT Uit Utrecht wordt ons gemeld Eenigen tijd geleden kreeg een jonkman van zijn meisje de bonsomdat hij haar niet goed had behandeld. Haar Dinsdagavond jl op den Tolsteegsingel ontmoetende poogde hijdoor allerlei schoone beloften haar tot andere ge dachten te brengen. Toen zij evenwel bleef weigeren de verbintenis opnieuw aan te gaan dreigde hij haar zich te zullen verdrinken en liep°ten dien einde reeds naar den waterkant. Het meisje scheen zich hiervan evenwel weinig aantelrckken en antwoordde heel kalmpjes «Je doe maar" en vervolgdezonder verder naar hem om te zien haren weg. lntusschen waren eenige nieuwsgierigen komen opdagen waarom het jongmensch waarschijnlijk uit vrees om zijne vurige liefde bespol te zullen worden zich met rasse schreden verwijderde. Of ze toch elkander zullen krijgen De aanhouder wint soms ook in de liefde. AMERSFOORT, 11 Maart 1886. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Amersfoortden heer P. H. E. L. Jonxisthans te Doesburg. Door de Politic te Amersfoort is aangehouden ten einde over de grenzen gebracht te worden August Leipnilz en Carl Berger, beiden wonende te Elberfeld als zijnde zonder wettige papieren en zonder middel van bestaan De voordracht van Professor Dr. Ai.f.ard Pierson wordt aanst. Maandagavond 15 Maart in Amicilia te Amersfoort gehouden Ie half- acht precies (en niet te acht uivnzooals aanvankelijk was vermeld.) Door mevr. de wed. Samuel Bousquetgeb. van Engelen in Januari dez.es jaars te Amster dam overleden is bij testamentaire beschikking aan de llerv. diaconie te Amersfoort gelegateerd eene som van f1000. Ter opwekking lot deelneming aan de reeds vroeger door ons vermelde «Stierenkcuring van wege de Afd. Amersfoort van liet l.'tr. Gen. v. Landt), en Kruidkunde Ie houden Vrijdag 10 April te Amersfoort op liet terrein van liet koffiehuis «de Arend" van den heer J an der Wilde zijn uitgeloofd de navolgende prijzen Voor Slieren met Kalverlanden en van in- landsch ras worden de navolgende Prijzen uit geloofd als: Een eerste prijs van f4()een tweede prijs van f30, een derde prijs van I 20, en een vierde prijs van I'IO.Voor Stieren met twee breeue landen wordt een eerste prijs van f 15en een tweede prijs van 110.voor Stieren hoven de 2 jaar wordt een prijs van f30, uitgeloofd Elk eigenaar van een bekroond dier ontvangt bovendien een Getuigschrift en zoo hij op 1 Maart 1886 lid der afdeeling was eene piemie van f2,50 Er zal denkelijk wel gelegenheid zijn nog icta daarover te publiceeren. •De Gemeenteraad van Leusden heeft aan den Raad van Adm. der Holl. IJz, Sp. Mij een adres verzondenbehelzende verzoek om aan den spoorweg Amersfoort -Resteren eene halte ten gerieve van Leusden te willen instellen. Omtrent de grondwetsherziening wordt aan 't Hbl. berichtdat vermoedelijk nog in deze maand met de behandeling een aanvang zal worden gemaakt. Er bestaat ook veel kansdat men zal beginnen na de algemeene beraadsla gingen niet met hooldstuk X (Onderwijs)maar met hoofdstuk I. «Voor deze regeling zoo wordt gesrhreven «is zeker dit aan ie voeren dat als men eenmaal eenige weken heeft samengewerktin de kamer wellicht de geest zal varen om iets tot stand te brengen. Heeft men een aantal hoofdstukken algehandeldwaarover geen of weinig verschil beslaatdan is er uitzichtdat op het kritieke oogenblik de gevoelens minder scherp tegenover elkander staan en men meer geneigd zal zijn tot eene schikking te geraken zonder bi| de uitersto ei6chen te blijven. De verantwoordelijkheid voor de mislukking wordt immers des te sterker naar mate de reeds verkregen resultaten grooter zullen zijn." Men verneemtdatvoor zoover uit het onderzoek in de niet voltallige sectie-vergade- ringen der Kamer iels is af te leiden dc kansen van het conversie-ontwerp ongunstig staan. Uit de fabriek van Krupp te Essen is thiins het tweede reuzenkanon voor Italië afgeleverd Het is een 40 c.M. stuk en heeft een loop van 14 meiers lengte. Het weegt 125 ton Met een "ij?! ,™.ki!°,bust™t we'Pl '«iBranalco van 800 1000 kilo.

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2