M1 moeten liggen. In bijzonderheden is het plan nog niet uitgewerkt; men is echter van oordeel dat dit weldra het geval zal zijn zoodat de heer Gladstone zijne ontwerpen tegen 31 Maart bij het Parlement zal kunnen indienen. DAGELUKSCHE WATERSTANDEN van de Lunteraohe beek en de rivier de Eem. 0ATUK Roouuf Huj Ort*- boren baned. 1880. M. M. M. 7 Mtt 8.17 +.82 ♦,99 8 5.17 +.61 4,99 0 - 5.17 4.81 *,99 10 5,18 *,82 4.99 11 5,18 *,«l +,97 12 - 6,17 *>81 4.9 13 5.18 *,»l 4.95 Zekere juffr. Roehrde weduwe van een juwelier te St Louis, heeft een proces aan hangig gemaakt tegen een kaartlegster, juffr. Schardt, die haar in korten tijd 15000 dollars afhandig had weten te maken. Voor zijn dood had haar man haar aangeraden zoo mogelijk te hertrouwen en om aan dien wensch van haar overleden echtvriend te voldoen had zij de kaartlegster geraadpleegd en deze had haar een aanslaand aanzoek van een blond minnaar en een gelukkige echtvereeniging aangekondigd. Daar de blonde man (zij zag er reeds een vroeger vriend haars mans op aam niet spoedig genoeg kwam ging zij steeds naar juffr. Schardt en deze gaf allerlei middeltjeseen liefdespoeder voor 50 dollars dat ze door 'l sleutelgat,van den echtgenoot in spe moest blazen en dergelijke recepten meer een en ander ten bedrage van 'tgeheele vermogen der weduwe en luar kinderenzoodat zij met werken 't brood moet verdienen. Op het binnenplein van de huzarenkazerne te Windsor werd dezer dagen een mand ge vonden welke een aardig pasgeboren meisje bleek te bevatten met een brieljevermel dende dat de vader van het kind bij het corps diendeen dat hij zichals hij een hart had het wichtje moest aantrekken. Maar de man kwam zich niet aanmeldenen daarop besloot men het meisje op kosten van het regement te laten opvoeden. Hel wordt nu ten huize van •den portier der kazerne verpleegd. Prinses Beatrice is peet over deze 4 regimenis-dochter." Zaterdag jl. had te Onrust (Ned. Indie) weer «en van die verwoede gevechten plaatswelke zonder de tijdige tussclienkomst en hel flinke optreden van den waarnemenden directeur van het eiland en den ingenieur voor het vak van Scheepsbouw, zeer bloedig had kunnen afloopen. Aanleiding tol dit gevecht was het volgende Een Chinees werd verdacht in het bezit te zijn van klandestine opium. Het resultaat van een onderzoek deswege door den adjunct-djaksa ingesteld bevestigde liet ver moeden maar de Chinees scheen niet bereid zijn gesmokkeld heulsap zoo maar voetstoots over te geven. De djaksa ontving van hem een slag op het hoofd met een llcsch waarna een worste ling volgde. Het geschreeuw van maling en amok bracht het volk op de been dat met dikke stokken gewapend toesnelde en er duchtig op los sloeg Ook Chineezen mengden zich in 't gevecht out hun gestaartcn broeder tc helpenzoodat hel weldra een algemcenc vechtpartij werd die ein digde met de arrestatie van vier Chineezen. Hoewel een paar van deze er vreeselijk be bloed en gehavend uitzagen waren zij toch niet 1 levensgevaarlijk verwond. Verleden week ontstond in de Egelantiers straat bij de Baangracht te Amsterdam in eene woning door vele gezinnen bewoondvermoe delijk door het omvallen eener petroleumlamp brand op de voorkamer der tweede verdieping. Het vuur breidde zich in een oogenblik tijds naar alle kanten uit. De bewoners vluchtten overal heen, en eender buren, zekeren Broes mangelukte het langs de trappen van de bovenste verdieping ecne vrouw met een kind te redden. Te veel ontroerd om te kunnen sprekenwas deze vrouw niet in staat mede te deelendat zich nog meer kinderen op de kamer bevondentrouwens het vuur had een dergelijken omvang aangenomen dat het waar schijnlijk toch onmogelijk zou zijn geweest ze te redden. De brandweer trad intusschcn spoe dig en met kracht op. Met 3 stoomspuiten en 3 handspuiten gelukte het haar de vlam te be dwingen en den brand tot de twee bovenste verdiepingen te beperken. Toen zij echteron danks de felle vlam en den verslikkenden rook de bovenste kamer binnendrongvond zij daar de lijken van Anlje en Pieter Willem van Wie- ringenhet meisje oud 12 jaar, het jongetje 16 maanden. Zelfs, volgens de buren, werd nog een derde kindDirk van Wieringen oud 10 jaar, vermist, lloe men echter zocht, men vond daarvan geen spoor, zelfs niet de over blijfselen. Men stelle zich de wanhoop der moeder voor nauwelijks tot bezinning gekomen vernam zij dal hare kinderen in de vlammen waren omge komen terwijl de vader nog op zijn werk was. Toen deze tehuis kwam was het onheil reeds voldongen en had hij twee misschien drie zijner lievelingen op noodlottige wijze verloren. Volgens een later bericht is het derde kind ook als een verkoold lijkje teruggevonden. Een persoon, die verdacht wordt den brand te hebben geslicht, is gearresteerd. Niet alleen hiermaar in geheel Europa klaagt men zeer over de felle koude. Te Parijs zijn de ziekenhuizen zoo voldatevenals in den choleratijdde toevlucht moet genomen worden tot het opslaan van barakken. Te Berlijn en in geheel Üuitschland is het niet minder koud. De scheepvaart tusschen Kiel en Korsör is gestremd door het ijsen de brieven naar Zweden en Noorwegen kunnen van Kopenhagen niet meer langs den gewonen weg worden verzonden Te Weenen is de koude veel vinniger en nog erger is het in Bohemen en ialiciëwaar de ther mometer verleden Maandag 24 graden vorst aanwees. I)e spoorwegconducteursvan wie menigeen in Oostenrijk een groot deel van den dag builen de wagens moeten doorbrengen kwamen bijna bevroren aan en ook de passa giers hadden hel toen hard te verantwoorden. Het verkeer op vele lijnen is gestremd dooi de sneeuwdie ook in Humenië en Moldavië in groote hoeveelheden is gevallen. Hel spoorweg-ongeluk, dat uit Turyn werd gemeldheeft plaats gehad tusschen" Cabbé- Roqnebrunne en Monte-Carloop twee kilo meters afstand van het laatste station De schok was zoo hevig dat het geraas het effect maakte van een kanonschotdat eenige kilometers in den omtrek werd gehoord. De locomotieven der beide treinen zijn in elkander gedrongen ook de waggons zijn legen elkander verbrijzeld. Drie wagens, eene eerste, een tweede en een derde klas-rijtuig zijn van de hellingdie 60 a 70 meter hoog isin zee gestort. De machinist van «En weet ge nietvanwaar hij gekomen is?" «Zijne laatste verblijfplaats vernamen wij wel maar hij heeft daar zeer korten tijd vertoefd en had daar volstrekt geene kennissen. Hij stelde zich aan ons als kameraad voor, want hij is officier in vreemden dienst geweestwij hebben hem sedert dat oogenblik immer als een der onzen beschouwd en wij hebben daarover geen berouw. Doch wij zijn op de landingsplaats 'aangekomen." Hij wendde het lichte vaartuigsprong op den oever en was de meisjes behulpzaam bij het uitstappen. We willen nu niet ontkennen dat hij Jeannettes hand langer in de zijne hield dan vol strekt noodig was. De dag van dit roeitochtje was de laatste schoone van het jaargetijde. De tuin werd nu zelden meer door de dames bezochtwant sneeuw en vorst maakten zulks den meesten tijd onmogelijk. Ruüi leidde den geheelen winter een eigen aardig rustig leven; hare bloedverwanten sloegen weinig acht op het verliesdat Itulh en ook zij pas geleden hadden want Magdalene hield van uitgaan en hare volgzame ouders verzetten zich niet daar tegen. Zij bezochten met haar het eene feest na het andereterwijl Ruth het liefst stil op hare kamer vertoefde en zells groote partijen in hel huis harer tante niet bijwoonde Zij ge voelde zich echter tevreden en hare brieven aan hare moeder getuigden daarvan. Zij vernam weinig van hetgeen daar buiten gebeurde want Magdalene vertelde haar zelden of nooit iets alleen van Jeannette hoorde zij gewoonlijk allerlei nieuwtjes. Deze verhaalde haar van de schitte rende feesten waar Magdalene steeds de konin gin was. En met haar werd steeds Polykrate» genoemd Jeannette werd niet moede om zijnen lof te verkondigennu eens had hij zich als beschermer van eene verlaten weduwe opge worpen dan weer had hij heftig geprotesteerd tegen allerlei lasteringen kortomaltijd had Netty de eene of andere deugd van haren held aan hare aandachtige toehoordster mede te deelen. Was Lena daarbij toevallig tegenwoordigdan overtoog een gloeiende blos hare wangen en gewoonlijk verwijderde zij zich spoedig onder het een of ander voorwendsel. Ook Oskar en de dikwijls verschijnende gast des huizesgraaf Bartensteinspraken in de vleiendste bewoor dingen over hunnen vriend. Wordt vervolgd. een der treinen is gedood en die van den tweeden trein is tusschen de twee machines geraakt en bevindt zich thans in een betreurens- waardigen toestand. Een Italiaan is eveneens onmiddelijk gedoodterwijl een reizigerdie van de helling in zee gestort issleehls een arm heeft gebroken. Een kind van 12 jaren, dal ook in zee is gevallenheeft twee ribben gebroken. Volgens de opgaaf der spoorwegmaat schappij zijn twee personen gedoodterwijl een derde wordt vermist. In hel geheel zijn er 21 gekweist. Het is nog niet uitgemaakt wie de schuld van dit ongeluk iszeker is dat de ma chinisten wederkeerig den trein niet konden zien aankomendaar het ongeluk juist in een bocht heeft plaats gehad. De heer P. Jansonius schrijft aan hetUtr. D. «Ofschoon men omtrent de geloofwaardigheid van geruchten zeer op zijn hoede moet wezen blijkt het echter vaak dat ietswaarover men in den beginne ongeloovig de schouders op haalde later wel degelijk waar is. Zoo kwam inij lieden toevallig iets Ier ooren watzoo het mocht blijken waar te zijn. wel waard is in ruimeren kring bekend te wezen. Kr loopt nl. te Nieuwediep een geruchtdat schipbreuke lingen van het stoomschip «Koning der Neder landen vier jaren geleden vergaan op de Oostkust van Afrika terecht zijn gekomen en daar door de negers als slaven worden gevangen gehouden. Men verhaalt verder dat één persoon ontsnapt en op de terugreis naar Nederland is. Bij de stoomvaart-maatschappij Nederland is ech ter nog niets ofticieel bekend." Bij het kantongerecht te 's Ilage is een pink- zegel-zaak aanhangig. E**n timmerman aldaar werd door een deurwaarder gesommeerd om te betalen een soul van I'24.49, wegens gele verde glas- en verfwaren. Er werd een ge-pe- cificeerde nota gevraagdwelke werd overgelegd en o. a. ook bevatte een plakzegel van 5 cents voor kwijling. Hiertegen nu is door den gesom meerde bezwaar gemaaktdie bij monde van /ijn zaakwaarnemer erkende f24 44 «cluildig te zijn maar de vordering van f 24,49 betwistte. Te Darmstadt geraakte de kleeding van een arbeider, die zich bij gelegenheid van den vas tenavond als beer vermomd had. in brand, llij kwam met zijne kleeding te dicht hij een gasvlam zoodat hij weldra in vlammen stond en daags daarna tengevolge der brandwonden overleed. In de meeste dorpen van Limburg werden ter gelegenheid van den vasten-avmid optochten gehouden. Als curiositeit meldt men dat volgens aankondiging een «zeeslag te Horn nabij Roermondzou plaats hebben op de vijvers en «omliggende boomgaarden" van het kasteel van Horn De carnavalspret heeft te Antwerpen aanleiding gegeven tot een moord. In den nacht van Maandag op Dinsdag ten 3 uur 's morgens verliet een troep gemaskerden jongens en meisjes, 't lokaal EIHardo. St. Jacohsmarkt (lp straat kreeg men twist rnet vier ongemaskerde personenwaarvan het gevolg was dat een onbekend persoon zekeren Buylen met een groot mes een vreeselijke wonde in de huik toebracht. Buylen overleed den volgenden dag in liet zieken huis. De politie doet onderzoek naar den dader welke een persoon moet zijn van groote lichaams gestalte. Men verzekert dat het slachtoffer een zeer oppassend jongeling was. Ten einde tot ont dekking van den moordenaar te komen heeft de politie in den nacht der misdaad de gemas kerde personen die uit de danszalen kwamen verzocht hel masker af le leggen waardoor velen in groote verlegenheid kwamen. De sneeuwstorm heeft zich te Londen en in andere deelen des lands herhaald Vooral in Cheshire en Noord-Wallis viel veel sneeuw. Volgens de opgaven kwamen 8000 a 10 000 schapen in Wallis door den storm om. Te Lan- gridge werd een oud man in zijn hut door de sneeuw opgesloten en ook de inwoners van Rothbury waren vijf dagen van alle verkeer met de buitenwereld afgesloten In Derbyshire werd een man opgedolvendie zeven voeten onder de sneeuw lag. De meeste wegen in Noord-Wallts zijn nog onbegaanbaar. Door de politie te 's Hage is aangehouden en naar hel huis van arrest overgebracht zekere S verdacht van een valschen eed te hebben afgelegd als getuige in de onlangs aldaar voor de rechtbank behandelde zaak van v. d W veroordeeld wegens gasdicfstal. Te Steenbergen is tusschen eenige personen hevig gevochten Een hunner is gedood en drie zijn ernstig gekwetst. De daders zijn in hech tenis Een liefdesgeschiedenis was de oorzuak van den strijd.

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2