Naar aanleiding der wijziging bij de aanhangige grondwetsherziening voorgesteldom het ledental der Tweede Kamer opeen va«tcijfer te bepalen bepleit het cVad.de wenschelijkheid oin dit cijfer zeer hoog te stellenbijv. op 250 ol 300 Het zal geenszins onmogelijk zijn zooveel geschikte personen ie vinden want liet is niel noodig dat de leden der volksvertegenwoordi ging alle mannen van bijzonder talent zijn. Hoe grooler het aantal der te kiezen personen isdes to vaster de waarborgdal de ware talentendie geroepen zijn als leiders op te treden ook een zetel zuilen \jjnden van hel gros der volgers beltoell dan niet ineer gevorderd te worden dan wat gezond verstand, wutprac- tische ervaring en wal specifieke kennis. Voorts zal er en dit is de hooldzaak meer zekerheid zijn dan tegenwoordigdat de Kamer alle schakeeringen der openbare meening af spiegelt dat alle richtingen haar vertegenwoor digers vinden dal de eminente mannen ook al kunnen zij slechts op een kleinen aanhang in den lande bogen, een plaats in dc vertegen woordiging erlangen vooral als een verbeterd stelsel van verkiezingen de behoorlijke verte genwoordiging der minderheden waarborgt. Een lid van den Parijschen gemeenteraad, zekere Piallat, een radicaal van de ergste soort zal vervolgd worden wegens moord. Dronken zijnde had dit waardige raadslid in de vorige maand uit aardigheid eenige revolverschoten op een jongmensch gelostdat nu aan zijn wonden is overleden. Zaterdag kwamen te Keulen weder 11 Russen 6 mannen. 3 vrouwen en 2 kinderen, aan. die door een dollen wolf waren gebeten. Al deze personen waren in dienst van een land eigenaar die hen persoonlijk naar Parijs ver gezelt om bij Pasteur hulp te vinden Een zware br and heeft het dorp Bcrg-Amhscht geteisterd Ecrgislermiddag te 12 uren brak hij uit in de si huur van K. Oskam. Achtereenvolgens werden 8 woonhuizen met schuren enz. door •de vlammen aangetastwaaronder 2 groote gebouwen aan de overzijde der straat. Onder de verbrande gebouwen behoort ook het post kantoor Slechts weinig kon gered worden daar de zuidwestelijke wind de vlammen aan wakkerde nagenoeg al de huizen met riet gedekt waren. Op verre na niet alle huizen en inboedels waren legen brandschade ver zekerd sommige •zijn zeer laag verzekerd. 15 huisgezinnen zijn -zonder huisdak. De brandweerbijgestaan door die van Am- ■merstolkweet zich dapper van hare laak. Slechts met veel inspanning heeft men den verderen voortgang kunnen stuiten. Een hevige ontploffing heeft eergistermiddag plaats gehad in een groote meelmolen te Lcith. liet geheele gebouw werd verwoesteen man en twee jongens werden gedood terwijl vier andere personen zwaar gewond werden. Op een overweg van den spoorweg onder Nijmegen i< gevonden het vermorselde lijk van den heer W. I). oud 19jaar. werkzaam op het registratiekantoor in genoemde gemeente. Het schijnt, dal hij bij het oversteken van den overweg door den trein uit Tilburg, welke te 10 u 18 m. te Nijmegen aankomtis overreden daar zijn horloge op 10 u. 17 m. was blijven stilstaan. De dames van hel corps de ballet van de opera te Weenen wilden niel langer in dienst blijven omdat de gewoonte ingevoerd is Zondagsmiddags voorstellingen te geven waarvoor de danseressen niet extra betaald worden. De directeur der opera heelt de werkstaaksters een voor een hij zich ontboden en haar de keuze gelaten onmiddellijk te vertrekken of zich te onderwerpen en ten einde in 't vervolg dergelijke insubordinatie? te voorkomen heeft hij allen een stuk doen teeke nen. Alle dames hebben aan onderwerping boven wegzending de voorkeur gegeven. «Gij schertst, hoop ik waarde graaf." «Ik geloofde somwijlen wanneer ik daar mee onrecht deed, vergeef mij dan en o. Magda zeg rnij of ik hopen mag." Hij wilde bij deze laatst.* woorden hare hond vatten doch zij wist dat. te beietien en op haar gewonen koelen toon hervatte zij 'Ik wil u slechts r.idenheer graaf, om u aan geen ijdele droornen over te geven opdat ge niel al te vijreed lot de werkelijkheid ont waken zult." Voordat hij een woord uilen kon werd het sejn tol opstaan van tafel gehoord cn zag hij dus elke gelegenheid oin liet gesprek toen voorllezcttcn afgesneden. Wordt vervolgd. MDKRL CEVTfUAI. WORWfiGM.UTSCfHPPU Oubt engst over de maand Maart 188(1 Reizigers 37:190 U'Jft.7»® Ha b aire 8*408 lleslclgoederen330 439n 35 Koopmansgoederen 13034 5.01 Vee. paarden c-n rijtuigen 581.) o9 Diversen Totaal 104810 01 Per dag en per kilometer 20,;>0 Opbrengst van I Januari af 1170 305.36 Per dag en per kilometer 18.55. UT RECHT Uit Utrecht wordt ons gemeld Zaterdagnacht geraakte vrouw v. I). te Utrecht in do Gasthuissteegterwijl zij bij haar ster venden inan waakteop haren stoel in slaap,, met hel ongelukkig gevolg dal zij er toen alvicl en zulke vrcesclijke kneuzingen bekwamdat men voor het behoud van haar leven vreesde. In een tuin aan de Malie aan te Utrecht heelt een ernstig ongeval plaats gehad De tuinier v. 11., bezig zijnde een druivenwijngaard te plaatsen, viel van een drie meleis lioogen muur af, waardoor hij een been brak en een arm ontwrichtte. Ofschoon de man veel pijn heellis er echter volgens geneeskundige ver klaring veel hoop op herstel. Op den Biltschen straatweg ontstond eenige dagen geleden een hevige woordentwist tussc.hen hvee polderwerkers, welke zoo hoog liep, dat zij tot handtastelijkheden overgingen. De een bracht den ander daarbij een slag op het lioold toe met eene schopwaarop laatstgenoemde bewusteloos neerviel Mei veel moeite kon men den vcrslagene lot bewustzijn brengen en hem zijn weg laten vervolgen. De dader was natuurlijk spoorloos verdwenen. AMERSFOORT, 8 April 1886. Voor de examens te Utrecht tot het hekomen der akte voor onderwijzer en onderwijzeres hebben zich 76 candidalen aangemeld. Die voor onderwijzeres zijn Maandag jl. begonnen en zullen lot morgen, Vrijdag, duren Op 10 dezer zullen de examens voor de man nelijke candidalen aanvangen. l il Amersfoort zijn geslaagd Mejuffrouwen f'. J. G. Bothof en C. C. Frögerleerlingen der Rijks-Normaal-Inrichting te Amersfoort Directeur de heer II. W. de Heus. Gisteren is door den heer A. M. Pol vliet Eerstaanwezend Ingenieur te Amersfoort, aan besteed het eenjarig onderhoud der volgende onder hel beheer der genie te Amersfoort slaande werken 1. De kazernegebouwen enz te Amersfoort; raming f7150.Hiervoor was ingeschreven door de hoeren J II. Boks, Amersfoort f0965 P. Boksidem. >6885. W. van de Kooij, idem. »6740. G. Prinsidem. >6496. 2. De werken in de Grebfcelinie en in de Linie van de Neder-Betuwe raming f 260(1. Hiervoor was ingeschreven door de heeren II. Vellhuizen Woudenberg, f2150. J. H Boks Amersfoort »2390. C. Vroonhof. Wijk hij Duurstede *2284. G. Prins, Amersfoort >2126. P- Boks. >2090 W. van de Kooij, *2080. Er was nog een inschrijvingsbiljet'twelk van onwaarde bleek te zijn. Deze werken zijn den minsten inschrijvers onder gewoon voorbehoudgegund. Voor de StierenkeuringVrijdagochtend 16 April e k. te Amersfoort te houden, van wege de Afd van het Ulr. Genootschap v Landb en Kruidk.zijn nog in toepassing gesteld de twee volgendeniet in vorige jaren toegepaste voor waarden «voor stieren boven de 2 jaar wordt een prijs van I 30.uitgeloofd keurmeesters hebben hel recht om stieren die nog niel ge- wi>scld hebben, maar blijkbaar een jaar ouder zijn dan den aangegeven leeftijdook als een jaar ouder aantemerkeu." Onder de punten van behandeling van het Hoofdbestuurdie des middags ter algeraeene vergadering der Afdeeling Amersfoort worden behandeld, komt voor een voor gansch Nederland zoo hoogst gewichtig punt van behandeling der te Utrecht op 24 April te houden algemeene vergadering van hel Genootschapnamelijk «hei al of niet wenschelijke voorden landbouwer van liet hellen van invoerrechten op granen," welk punt te Utrecht op 24 April wordt ingeleid door den heer Dr. bodewijk Muldervan 'sGra- venhage lid van verdienste van het Genootschap en sinds Juni 1802 Hoofdredacteur van de Land bouwcourant. De brug toegang gevende vo'n het plantsoen naar liet Chrisliuanspark i?doordien zij wegens bouwvalligheid gevaar oplevertafgesloten. Eergisteren heeft in Ainicilia te Ameisfoort de verkiezing plaats gehad van een Hoofdinge land voor het 2e district van het Heemraadschap de rivier de Eemheken enz. De uitslag was dal uitgebracht zijn 101 stemmen welke alle vereenigd waren op den lieer A. Lage maatland- houwer te Leusden en aldus herkozen is. Heden geschiedde te Baarn de verkiezing van een Hoofdingeland voor het 4e district en was de uilslag, dat uitgebracht zijn 190 st.welke alle vereenigd waren op den heer G. Stalenhoef te Eemnesdie aldus herkozen is. Maandagavond aansl. zullen zeker vele stad- genoolen gaarne de buitengewoone Voorstelling hijwonen die alsdan, ingevolge ncvenssl. adv., in Amicitia wordt gegeven; want tol dusverre is nog geen gezelschap, dal zoo uitstekende ar- tisten bevattealhier opgetreden In Tivoli ie Amsterdam waar steeds liet beste in dal genre wordt geproduceerdhebben zij uilbundigen bijval ingeoogsleveneens als te ZwolleAlkmaar en elders. Na de tooneelvoorslellingen muziek uitvoeringen lezingen enz. van dezen wintel is de oplreding van dit interessant en attractief gezelschap zeker een hoogst aangenaam amuse ment, te meer welkom, omdat liet extra veel variatie aanbiedt, terwijl de Voorstelling wordt besloten door schoon e «Poses plasliij nes' (mar mer tableaux) van 4 personen in afwisselende standen iets wat in jaren alhier niel is gezien. Reflecteert men wijders hel uitgebreid pro gramma 'twelk morgen ol' overmorgen in cir culatie komtdan zal men moeien instemmen dat werkelijk Maandagavond eene reeks \uii pro duction en voordrachten in zang als undeiszins in lal van genres, ten looiicele zullen worden gebracht, die ten zeerste do opkomst van •<m talrijk publiek verdienen. Nog zij opgemerkt dal de heer A de Winter algemeen allergunstigst bekend staal als een zeer gerenommeerd Nederlandsch komiek. Aanstaanden Dinsdag 13 April zal wederom in hel lokaal Muurhuizen II -'.'5. des avonds te 8 uren eene vergadering worden gehouden van de afdeeling Amersfoort der Ned rlaudx lie Ver- eeniging lot aischalling van sterken drank. De afdeeling is in den loop van «lezen wintei aan merkelijk toegenomen in g- tal van leden terwijl ook een 25lal personen die nog mei als le den zijn opgenomen zieh verbonden hebben alle gebruik van bedwelmende dranken inzon derheid van genever, na te laten lu hed >elde vergadering die «Ie laatste in dit seizoen zal zijn hoopt Prof. Yalelon wederom als spreker op te treden hij wien dan ook voor hclaiigslcllewh'ii "t zij mannen of vrouwen, bewijzen wm toegang te verkrijgen zijn Nu de gevaren aan h«-l ge bruik van sterken drank verbonden hij hel hervatten van den arbeid >n de vermeerderde verdiensten, voor den werkenden stand w.-der toenemende zijnwordt eene talrijke opkomst alleszins wenscheiijk geacht- De houten stavenhij de Haagsehe pnljrje in gebruik genomen konden Zondagnacht op deugdelijke wijze worden beproeld. 'l Bleek toen bij hel uiteenjagen van een troep kwaadwillig, n dal dit in ons land nieuwe poliiiuwapen ont zagwekkend werkt. Zij op wien het wapen werd toegepastwaren minder ingenomen met de proelneining. De Engelschman die onlangs te Utrecht werd betrapt op overtreding van art. 33(1 C P moest gisteren voor de rechtbank aldaar ver schijnen. Tegen hem is hij verstek 6 maanden celstraf en f 100 boete geëist ht. Een liefdedrank. De 27jarige Marlow te Londen overleed dezer dagen na eene ziekte van slechts 12 uren De doctoren bevonden dat hij vergiftigd was Des ander.-n daags helderde het geval zich op, toen zijne I8jarige vrouw wanhopig en handenwringend bekende haren man een liefdedrank te hebben gemengd onder zijnen wijncn wel op raad van hare vroe gere min, eene boerenvrouw, die haar den drank had gebrachtten einde te bewerken dat Marlow ten allen tijde zoo lief voor zijne vrouw zou blijvenals hij nu in de drie maanden van hun huwelijk was. Dadelijk na hel toedienen van den drank was Marlow bewusteloos neergevallen. In den laatsten tijd hadden naar de «W. A. Z." mededeelteen tiental schouwburg directeuren strenge maatregelen genomen legen de actrices, die gedurende de voorstelling bezoe ken van heeren ontvingen Deze gestrengheid was noodzakelijk, doordien de dames volstrekt geen rekening meer hielden met het publiek

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2