deling daarvan uit te stellenop grond dat mr. De Wilt Hameradvocaat te Midaelburgdie beklaagde s verdediging op zich zou nemen hem geschreven had dal hij door ongesteldheid oiel in staal was dit te doen i>e appellant legde tol bevestiging van die mededeeling een telegram over Op de vraag van den presidentmr Spoor of bekl. zich tijdig van den bijstand van een ver dediger had voorzien antwoordde appellant dal hij zich dien reeds 8 4 10 dagen geleden verzekerd had. Het 0. M.waargenomen door adv. gen. mr. Bijleveld had geen bezwaar tegen het verlangde uitstel en adviseerde derhalve het verzoek toe te slaan. Het Hof begaf zich in raadkamer om daarover te raadplegen. Bij heropening der geschorste terechtzitting heeft het gerechtshofgelet op het verzoek van bekl. op den brief aan het Hof gerichtdoor J. De Witt Hamer, advocaat te Middelburg, waarbij deze verklaart, bereid te zijn de ver dediging van «ppellant op zich te nemen, doch door zijn gezondheidstoestand niet in slaat te zijn voor den Hove te verschenen maar voor verbetering van zijn gezondheid een badkuur noodig heeftmede gelet op het advies van den Proc.-Gen. tot uitstelbesloten dat de zaak onbepaald zal worden uitgesteld. Een vreeselijk ongeluk is te Aveyron-Bergelle kanton Aignan door den bliksem veroorzaakt. Van acht personen, die onder een boom zich verscholen haddenwerden zes gedood één zwaar verwond terwijl de achtste krankzinnig van schrik geworden is Te Berlijn is gearresteerd de luitenant der genie Hartungbeschuldigd van landverraad. Vroeger had hij geleefd met een dame. Eensklaps had hij haar verlaten om met e>m ander te gaan samen wonen. Hij had er echter niet op gerekend dat zijn eerste maitresse hem ten opzichte van zekere militaire zaken in de kaart gekeken en tevens een gedeelte zijner daarop betrekking hebbende correspondentiën in handen had. Ver bitterd over zijn plotseling heengaan heeft zij al die stukken aan de openbare autoriteit uil- geleverd. Paar hel toen bleekdat hij tijdens zijn garnizoensdienst te Maagdenburg zekere plannen omtrent de aldaar bestaande vesting werken aan een buitenlandsch legerbestuur had ■verraden, werd hij onmiddellijk in arrest genomen. In de groote spinnerij Dansette te Armentiéres is de bliksem geslagen. De gebouwen zijn geheel uitgebrand Driehonderd werklieden zijn broode- )oos. De schade wordt op 500 000 frs. begroot. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. Door de buitengewone hitte van jongstleden Woensdag was het ijzer van de spoorwegbrug te Vellen over het Noordzeckanaalzoodanig uitgezetdat deze na voor passeeivnde schepen geopend te zijnniet kon worden dichtgedraaid. Een oogenblikkelijk uit Amsterdam ontboden smid wist het ongerief te verhelpenolschoon de spoortreinen er ongeveer driekwartier uurs oponthoud door ondervonden. Eenige dagen geleden is zekere Jakob Mayer van Grethen na 28 maanden gevangen gezeien te hebben, uit het tuchthuis te Kaisers ld ut hern naai- zijn ouders teruggekeerd. De man was wegens het toebrengen van verwondingen tot 8 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Later bleek echter, dat niet hij, maar zijn broeder de misdaad gepleegd had. hi een bataillon pioniers te Straatsburg is de nekkramp uitgebroken. Een der manschappen is reeds gestorven en tien andere zijn in een lazaret gebracht. Het bataillon zal naar de linker Rijnoeverforien worden verplaatst De Amerikaaosche Senaat heeft de belasting op kunstboter op 2 cents per pond vastgesteld en denkelijk zal de andere kamer zich hiermede wel vereenigen. Te Scherpenzeel is in den ouderdom van 02 jaar overleden Melis Veldhuizenoud strijder van Waterloo. u zal bieden wal het lot u ook schenken zal nooit zult gij een hart ontmoeten dat onbaat- zuchtiger en trouwer, opofferender liefde voor u geslagen heeft. Vaarwelmet mijnen laatstcn kus neem ik alscheid van ra ij n geluk moge het uwe daardoor bevestigd worden'' En zij sloeg de armen om hem heen en hield zijn gelaat op eenigen afstand van het hare zij beschouwde bet lang en innigals wilde zij iederen trek onuilwischbaar in haar geheugen prenten ver volgens drukte zij eer. gloeienden kus op zijne lippen een kuswaarin voor het laatst al hare teederheid lag. Wordt vervolgd. De veelbelovende eenentwintigjarige dochter van den tolpachter te Schartnerschrijft men uit de gemeente Slochterenis voor pleizier naar Amsterdam geweestin gezelschap van een gehuwd persoon tvader van 4 kinderen) denkelijk om van daar per scheepsgelegenheid, naar «The Far West'" te gaan Reeds lang had den deze twee «kennismaking" met elkander aangeknoopten naar het scheen waren de ouders van het ineisje met de talrijke bezoeken van den «galant" zeer ingenomen. Zóó echter werd hel te erg. De vader verwittigde per draad de politie te Amsterdam dat het niet «houdbaar" was en ontving ten antwoord dat zijn lieveling te zijner bes. hikking was. Zondag jl. nam de vader de reis aan eu keerde te middernacht met zijn schat terug. Een talrijke schare was bij die terugkomst tegenwoordig Het meisje kon echter niet veel van de hoofd stad des rijks vertellen en van haren reisgezel wist zij nietol hij zich alleen op de groote wateren had begeven. Vrijdag greep een onbezonnen jongeninde Plantage Middenlaan te Amsterdamuil pure baldadigheid onverwachts een jonge dame van achter aan en omhelsde haar. Zij schrikte zoo hevig van deze liel'koozing, dat zij een zenuw toeval kreeg en in een koffiehuis gedragen moest worden De bengel zette hel op een loopen. Door een dollen vos zijn te Neu-Arad in Hongarijë twee officieren en een oppasser ge beten Het dier was zeer jong gevangen en tam gemaakt en lag in de kazerne aan een ketting totdat hij zich op zekeren dag losrukte en dol bleek te zijn. De gebetenen zijn naar Parijs vertrokkenom zich onder behandeling van Pasteur te stellen. Aan de Directie der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Veree- niging tot Bevordering van Zondagsrust heeft de eer uwe ernstige opmerkzaamheid te ver zoeken voor de volgende regelen van beklag die het zich door de omstandigheden gedrongen gevoeltbescheiden maar beslist tol n te richten. Zij betreffen hel feitdat in den laatstcn lijd van wege de Maatschappij nu op deze. dan op gene lijn des Zondags Plciziertreinen loopen (o a in deze dagen tussrhen Zeeland en Rot terdam) hetgeen ons om geen enkele reden noodzakelijk integendeel op vele gronden scha delijk voorkomtja bepaald afkeurenswaardig. Wij zwijgen hier van de ergernis, daardoor gegeven aan een goed deel der burgers van ons land terwijl toch de Staatsspoorwegen van het geld van alle bclasiingschuldigen zijn aangelegd ook van het onbillijke, dat er in ligt. dat een aantal mingegoedendie anders gaarne van dei gelijke goedkoopc reisgelegenheid zouden ge bruik inaken maar bezwaar hebben legen zoo danige verstoring van den Zondag nu daarvan versloken blijven Den nadruk leggen wij op den druk hierdoor direct uitgeoefend op uw personeel en indirect op zoovele anderen in ruimeren kring (verleden Zondag o. a het peisnneelvan den Rotterdainschen tram) die daarbij gewis weder een deel hunner toch reeds zoo schrale Zondagsrustindien niet die geheelhebben ingeboetin een woord op de verstoring der Zondagsrust in hel algemeen. Dat daarvan de gevolgen nadeelig en verderfelijk zijn is reeds zoo menigmaal helder in het licht gesteld dat dit hier niet breeder behoeft aangetoond te worden. Hel Hoofdbestuur kan daarbij niet aannemen dat door u zulke pleiziertreincn op den Zondag noodzakelijk geacht worden. Immers de tegenwerping, door u in uw wel willend antwoord op onze aanvrage om inlich tingen aangaande uwen Zondagsdienst, gemaakt tot rechtvaardiging van uwen uitgebreiden Zon dagsdienst dal de Spoorwegondernemingen be staan van het publiek en dus hebben rekening te houden met de behoefte van het publiek kan hier niet gelden want al geven wij geree- delijk toedat ook hier het spreekwoord be waarheid wordtdat de «gelegenheid de ge negenheid opwektzelve zult a toestemmen dat van behoefte hier niet wel sprake kan zijn terwijl daartegenover de uitkomst ook reeds geruimen tijd voldoende heelt bevestigddat pleiziertreinen om succes Ie hehhen zekerlijk niet op den Zondag behoeven te rijden Ten bewijze vestigen wij uwe aandacht op het feit dat ook de Rijnspoorweg Maatschappij vóór vele jaren dergelijke treinen op den Zondag loopen lietmaar tengevolge van hij haar ingediende klachten ze op werkdagen gesteld heeft hetgeen gewis aan het finanlieel belang der Maatschappij geen nadeel heeft toegebrachtintegendeel naar zij meenenjuist meerdeie reizigers ver schaft die er des Zondags geen gebruik van wilden makenalthans de Ned. Rijnspoorweg- Maatschappij heeft zich nooit genoodzaakt gezien op dien maatregel terug te komen. Om alle welke redenen het Hoofdbestuur bo vengenoemd niet nalaten kan bescheiden maar ernstig bij u aan te dringen dat u toch niet zult voortgaan inet het in dienst stellen van dergelijke pleiziertreinen op den Zondag maar het voorbeeld der evengenoeinde Maatschappij zult volgenen dergelijke goedkoope reisgele- genheden zult openstellen in de week. Met den wenscli een gunstig antwoord van u te mogen ontvangen verblijven wij hoogachtend Het Hoofdbestuur der Ned. Vereeniging tot bevordering van Zondagsrust (get.) G. P ITTMANN Jr.Voorzitter, (get.) 0TTÖ SCHRIEKESecretaris. RotterdamJ3 j 18gg Pijnacker, K e ii ti i e v i ti e n De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. 6 der wet van den 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 95) Brengen ter kennis van liet publiek, dat een door JOHANNES WILHELMUS SMIT ingediend verzoekmet bijlagen om vergunning lot bet oprichten van eene koper- en blikslagerij in het perceel alhier gelegen builen de Kamp- poort aan den straatweg naar Hoevelaken wijk HNo. 76»bij het kadaster bekend onder sectie A, No. 1824. op de Secretarie der ge meente ter visie ligten dat op Maandag den 9 Augustus aanstaande, des voormiddag? te elf uren gelegenheid ten raadhuize wordt gegeven om ten overstaan van liet gemeentebestuur of van een ol meer zijner leden bezwaren legen het oprichten van de iuriciiting inlebicngen. Amersfoort, den 2t> Juli 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A J VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gezien art 41 der gemeentewei. Brengt Ier kennis van de ingezetenen dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Donderdag, den 29 Juli aanstaande, des na middags te een ure Amersfoort, den 26. Juli 1886. De Burgemeester voornoemd T A J VAN ASCII VAN WIJCK Donderdag 29 Juli 1886. des namiddags te een uur. zal de Gemeenlera-id van Amersfoort eene vergadering houdenwaarin de punten van behandeling zijn 1 Voorstel tot het plaatsen van eene pomp op het Havik. 2. Staat van oninbare posten ter zake van den hoofdelijken omslag over 1884 8 Verordening houdende bepalingen ter voor koming van brand en verordening houdende bepalingen in acht te netnen bij liet ontstaan van brand en met betrekking tot de blu&srhing van brand. 4 Benoeming eener commissie van vijf leden bedoeld bij het voorstel van den heer de Koningh in zake de plaatselijke belasting 5. Samenstelling van de voordracht tot benoe ming van zettere voor 's rijks directe belastingen. De Directeur van het Postkantoor alhier maakt bekend dat eene verbeterde Dienstregeling (zomerdienst) uitgegeven is, welke aan dit kan toor verkrijgbaar wordt gesteld tegen inwis seling van de in Juni jl. uitgegevene. De Directeur Amersfoort. 26 Juli 1886 C SMITT. Uit 's Gravenhage, wor-1: gemeld De Tweede Karner wil binnen 14 dagen op recès gaan de grondwet zal dan vooraf in de aldcelingen komen. Van een publieke behande ling van zaken van eenig belang komt in elk geval niets meer in dit jaar De grondwetsdis cussies zijn tot Februari ol Maart 1887 uitgesteld. Er zijn wel leden die terstond met hel werk willen doorgaan en voortworken tot half Septem ber zij zullen zelfs Maandagavond in een door de liberalen nader te houden bijeenkomst van dien wensch doen blijken en misschien ook Dinsdag bij de publieke regeling der werkzaam heden maar "ooi zulk een voortvarendheid is zeker geen meerderheid te vinden. Omtrent de hier gehouden Clingendaal-wed- renncn bleek door het getal paarden die op de baan waren, dat hel bij ons met ilc «races" of «courses" nog niet vlotten wilhet buitenland schijnt voor de luttele prijsjes, die men hier uitlooft en voor de kleinighedendie hier verwed worden den neus nog op te halen. De Clingcn- daal-wcdrennen blijven dan ook een zuiver «nationaal-arislociatisch" karakter behouden.

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2