m iscimufiJtUF., HOLLANSSCHE IJ2EEEU SPDDRWED-MAATSDHAPPIJ. OP WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1886 Naar men verneemt, zal de gewone vergadering der Staten-Generaalin September a. s.van 's Konings wege worden geopend door eene com missie van Ministers. De Rechtbank te Rotterdam heeft Dinsdag veroordeeld M. H. L. M.loodwitwerker te Schoonhoven bekl. van een mede logee rende in hel kosthuis van de wed. Klooi te Schoonhoven geslagen en met een pot de chambre verwond te hebben tot -4 maanden celstra! en f8 boete. P. v. S.metselaar te Vlaai-dingen bekl. van den inspecteur van politie Vianen cn twee agenten aldaar gebeten te hebbentoen hij wegens zijn wanordelijk gedrag op verzoek van zijn vader gearresteerd werd tot 8 maanden celstraf. Verder stond aldaar terecht A. L. Pzn.rentenier te Krimpen a d. IJssel bekl. van ruiten stuk geslagen te hebben bij zijn huurling den schoenmaker van der Schans aldaarwaar zijn vrouw welke hem ontvlucht waseenige dagen verbleef. Beklaagde verde digde zich zeer luidruchtig alle schuld aan zijne vrouw wijtende. Eisch 4 maanden gev. en f25 boete. Beklaagde wastoen zijn vrouw niet terugkwamgegaan naar den schoenmaker en had daar zijn vrouw opgeëischtuitroepende, dat hij zijn huis wel verhuurd had voor schoen makerswerkplaats maar niet voor een Daar zijn vrouw op die liefderijke vermaning niet kwam, had beklaagde maar direct contant betaald en den boel stuk geslagendit had hij gedaan en «daar was nou niks meer aan te doen niet waar heeren V' Een «vereeniging tot bescherming van den goeden naam des naasten'' is dezer dagen te Kopenhagen opgericht. Zij bestaal voorloopig uit 17 dames en 5 heerendrie van welke laatste hooge staatsambten bekleeden. Da leden stellen zich ten doellogen en laster die in den laalsten tijd te Kopenhagen zeer zijn toege nomen tegen te gaan. Zij verplichten zich om aan ieder van wien in het geheim of in het openbaar kwaad gesproken wordtdaarvan mededeeling te doenopdat hij zich kunne verdedigen of den lasteraar ter verantwoording roepen. Zij zullen echter niet moeten opzien tegen allerlei onaangenaamheden. 'tls goed, dat dit laatste er bij staat! Het hof van Assises te Manchester behandelt op dit oogenblik een vreeslijke zaak Een 29- jarige vrouw, Marv Ann Brillandslaat terecht onder beschuldiging van haar man en dochter alsmede de vrouw van zekeren Dixon met wien zij ongeoorloofde betrekkingen onderhield door middel van ratlenkruid te hebben vermoord. Aan vankelijk was Dixon als medeplichtige gearres teerd omdat hij op 't punt stond kort na den dood der drie slachlolFers met de moordenares in het huwelijk te treden doch hij werd spoedig weder in vrijheid gesteld. Iets omtrent den Russischen generaal SkobelelT In den slag van Lowischa voerde SkobelefT voor 't eerst bevel over eene afdeeling van twintigduizend man. Hij was chef van den staf van generaal vorst fmeritinskidie de geheele zaak aan hem overliet en 't gevecht van een verwijderden heuvel aanschouwde. Toen de fortendie geen der andere Russische generaals genomen zou hebben veroverd waren noemde vorst Imeiitinski in zijn rapport SkobelefT den held van den dag wat hij dan ook was. SkobelelT was altijd druk bezig hij las en schreef veel. Zijne rapporten aan den opperbe velhebber waarin hij de houding «Ier officieren gedurende den Russisch-Turkschen oorlog en tic «tor/aken van den tegenspoed der Kussen besprak getuigen van eene scherpe opmerkings gave maar ik vernam van hem dat zij dans les ha-its lieux aan 't hof niet bevallen waren. SkobelefT kende uitstekend Fransch Engelsrh en Duilsch hij was goed op de hoogte van het oorlogsterrein. Hij had eene hooge meening van het militair genie van Napoleon I en von Moltke Van de Russische officieren noemde hij Todlle- ben een opgeschroefde reputatieeen man zooder talent en hij werd boostoen ik hem iet< goeds vertelde van Goerko hij kon niet zonder la«.hen er aan denken, dat deze Rossi sche generaal eens achter eene traverse een schuilplaats gezocht had voor een Turksche granaat. De andere helden van den Russisch- Turkschen oorlog noemde hij lafaardsslaap mutsen gekken. Wie niet met Skohelefl'in 't vuur is geweest, kan zich geene voorstelling maken van zijne kalmte en koelbloedigheid te midden van kogels en granaten. Naar men van verschillende zijde uit Rio- Janeiro meldthad zekere looncelspeelsler ISoirmontbeboerende tol het gezelschap waar mede Sarah Bernhardt hare kunstreis in Zuid- Amerika ondernam in hel laatst van Juni haar voornemen te kennen gegeven om terug te keeren. Dit «verraad" leidde lol hooge woorden en volgens sommigen gal Noirmont Sara Bern hardt op het tooneel een klap. Hierin stemmen de berichten overeen, dal laatstgenoemde kunste nares hare wederspannige volgeling den dag daarnahetzij dan al of niet toevalligachter de schermen tegenkomendehaar eene dracht slagen met de karwats toediendeterwijl Noir mont door een der heerenvolgens sommigen ook door Sarah's zoon Mauritsgedurende de pijnlijke operatie werd vastgehouden. De getuch tigde beklaagde zich bij de politie maar wat hiervan 't gevolg geweest isvernam men niet. Bij het vermelden van jubilés van dienstboden worut wel eens de vraag gesteld wie het meest geprezen moet worden de vrouw des huizes of de dienstbode. Het Leidsche Dagblad schijnt aan laatstgenoemde den prijs te geven. Het deelt althans heden mededal een dienstbode te Leiden «het in één dienst 25 jaren achter elkaar heelt uitgehouden en 4 Aug. a. s. dit feest hoopt te vieren." Woensdagmiddag sprong een goed gekleede dame aan de Maui ilskade te Amsterdam te water. Een kanonnierdie het van uil de kazerne gezien had sprong onmiddellijk te water. Van den overkant deed dat ook een heerwen het gelukte haar op het droge te brengen. In het koffiehuis Prins Maurits gebracht zijndelachte zij haar redder vriendelijk toe en zeide geen spijt te hebben nog bijtijds gered te zijn. Misschien hoort men nu eerstdaags van een engagement tusschen een juffrouwdie zich wilde verdrinken en haar redder. De kanonnier krijgt haar niet. Een droevig ongeluk is weder in de nabijheid van den Gross Glockner voorgevallen Bij het aldalen van een Weener touristengezelschap is eene damemevr. Pauline Sonklaar naar be neden gestort en omgekomen. 4 J. A. Fortuyn, de socialist, is als vermoedelijke uitgever van een deze week verspreid opruiend socialistisch geschriftgearresteerd en in een kort verhoor moet hij bekend hebben dit te hebben uitgegeven. Nauwelijks twee «lagen uit de cel ontslagen is hij weder daarheen vervoerd. Alles is rustig. De politieagent Korfmaker is niet dood maar zal vermoedelijk in 'l leven behouden worden Voor hedende begrafenis der overledenen door het oproer, is groot machtsvertoon van militairen georganiseerdopdat rust en orde bewaard zouden blijven. Leendert en Jacobus Mens de Willemstraters die de roode en zwarte vlag van de Zaterdugsche brug rukten hebben van een aantal bewoners van den Jordaan het volgende bewijs van in stemmingop een briefkaart, ontvangen: Aan Leendert en Jacobus Mens W'illemslraat alhier. «Vele Burgers betuigen u beide alsook de bewoners der Willemstraathunnen oprechte dank voor u kloek gedrag. En moedigen u allen aan steeds de rust te doen bewaren. Zoo de ongelukkige opgeruiden menigte toch maar wilde inzien dat Domela Nieuwenhuis een groote lafaard isdie zich stil terug trekt terwijl zijn arme volgelingen in bloedigcn strijd zijn. Op zijn hoofd komen al dit onschuldig bloed. Waarlijk de Amsterdammers zijn zoo kwaad niet voor hunne arme stadgenootcn is er wel een stad waar zoo veel gedaan wordt als hier. Dus brave Willemstraters nogmaals dank Bescherm de agenten en sla geen geloof aan opruiers. Gelijkheid kan er toch nooit bestaan." 't Is een vi#diend pluimpje Meer en meer komt men lot de overtuiging dal door hel zich laten opruien door de sociaal democraten een gevaarlijk spel gespeeld is. Marktprijzen te Amersfoort. AMERSFOORT Vrijdag 80 Juli 1880 Tarwe niet aangevoerd. Rogge f5.40 f5.75. Boekweit I 0.00 d f7.IO. Boter f0 90 a 11.15 per kilo - Eieren f8.50 f4.— p. 100 si.— V.rdtppelen I I.— d n.60 per heet. Biggen f5 50 d 19.50. Schram men li 2.d 116 ADVERTENTIE N. TE HUUR mum-, tegen 1 NOVEMBER een HUIS. Huurprijs circa 200 Brieven fr. letter V. POSTKANTOOR VENLOO. Commissionairs in Effecten en Kassiers, Langestraat Wijk F. No. 5. Ontvangen GULDEN k DEPOSITO tegen rentevergoeding. Met 2 dagen te voren opvr.igens. 15» 3" y 6 maanden.V 1 jaar4°a. Amersfoort, 80 Juli 1886. RENTEVERGOEDING DER DEPOSIT OKAS vaa J. 1 DE KEUFVILLE 1 tree A tach rat raai. 2 dagen te voren opvragens 21,*,. 14 dagen te 8 1 maand 81 een jaar vast4'0. 80 Juli 1880. Ter voldoening aan do wettelijke voor schriften wordt bekend gemaaktd it van af 1 Augustus J8H0 BfcSTELGOEDr REN op Zod- en aleotnoono orkondo Christe lijke toostdagon ten vervoer worden aan genomen van des morgens een half uur vóór het vertrek van den eersten trein tot des morgens iO uur op de tussohenstatious en tot des middags 12 uur op de hoofd stations. Goedkaope trein 2' en 31 klasse van AMSTERDAM, WEESP, BUSSUM, HILVERSUM, BAARN en AMERSFOORT naar APELDOORN en ZUTFEN en terug. PRIJS VOOR HEEN EN TERUG: In de *e Klasse f I..ÏO. in 3e Klasse f Vertrek van Amsterdam 's morgens uur van Weesp 6,30, van Bussum O, .j, van Hilversum van Baarn 6,55. van Amersfoort 9,15. Terug van SEutfen 'savonds S.3I». van Apeldoorn W.55 Zie verder de aanplakbiljetten. BK tl 1 IVIIt t TKU Gedrukt Ier Boek-, Kantoor- en Courantdrukkerij van A. II. VAN CLKCFK te Aineralvorl.

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2