Maandag 11 October 1886. jvt Uitgever A. H. VAN CLEEPP te Amersfoort. l)it blad verschijnt Maan,lag r,n Dondtrdaymuidag Abonnement 3 mundea 1Franco pri post/1.16. Advertenties 1-6 reKeU fl« Cta.elke regel meer 10 Ou.ffrooU letter, nut plaatsruimtevoor randeu en andere estrn inrigting geschiedt keogere prijsberekening. Legale n onteigen. Adv. per regel 1b Cu. Ucclames per regel 35 Cta. Aft. nam mart 10 CU. officie'lc e Bureau MÜUR HUIZEN hoek KortegrachtWyk II60 K e n u i s a e r i n g. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gezien art. 41 der gemeentewet Brengt ter kennis van de ingezetenen dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Maandag, den 11. October aanstaande, des namiddags te een uur. Amersfoortden 8. October 1886. De Rurgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCII VAN YVIJCK 31) NELLY. Oorspronkelijke Novelle door S Politieke Revue. Blaffende bonden bijten zelden. De Bulgaarsche regeering is, in plaats van j verdeeld te zijn door de vrees aanjagende taal van den «diplomalieken agent"eensgezind gebleven De mijn is verkeerd gesprongen Kaulbars kan zich niet beroemen op eenig resultaathij hooft nauwer verbonden die hij wenschle Ie scheiden Blijkbaar heelt liet Russische bof, dat hem zond eene onjuiste voorstelling van den staat van zaken ontstaan door de min juiste be richten van Russische agenten die haar telkens mededeelden dat de ware Bulgaar Russisch gezind ismaar zijne meening niet durft uiten omdat eenige eerzuchtige personen «nihilisten en avonturiers" pressie op hem uitoefenen. Zelfs is het plan opgegeven om de Russische officieren die vroeger in 't Bulgaarsche leger dienden maar teruggeroepen werden weer naar 't vorstendom te zenden Waar denkt men dan ann «Men zal", zegt een telegram, «Bulgarije aan de anarchie overlatenwaarin het land onvernijdelijk moet vervallen en dan wachten tot de nulgaren zelve Ruslands hulp inroepen." Dat is eene zeer subtiele berekening maar een weinig fantastisch. De toestand is blijkbaar geheel anders dan men zich aan de Newa voor stelt Niet de Bulgaren zei ven maar de Russen in Bulgarije zullen de anarchie doen ontstaan. De commandant van Rustschuk heeft een weigerend antwoord gegeven op een brief van generaal Kaulbars waarbij de invrijheidstelling der in hechtenis genomen officieren was ge vraagd. De Bulgaarsche regeeringzal aan de mo gendheden eene nota over dit incident zenden. FEUILLETON. «Bedaar, Rudolf," hervatte Nel'y, zich uit zijne omarming losmakende, «gij kunt dat alles doenmaar ik voeg mij niet bij uten tweede male moogt gij u niet onttrekken aan de plich ten welke de natuur en de wet u hebben opgelegd Wat hebben uwe schuldelooze kin deren misdreven, om hen uwe zorgen, uwe liefde te ontnemen? Neen, Rudolf, ge moet blijven en laat mij gaan Later zult gij mij danken voor mijne raadgevingen." »Maar gij hebt niet zoo geredeneerd, toen ik u en ons kind verliet." «Neen. want ik was geene vrouw van de wereldik hoopte mij eene positie in de maat schappij te verwerven, en dal is mij gelukt. Zijl gij overtuigd?" Hij boog het hoofd, als erkende hij de juist heid harer woorden. «En nu nog iets Mijn contract met de di rectie der opéra bindt mij nog tot het geven van drie voorstellingen, waarvan de laatste over vijf dagen plaats heeft Den volgenden dag reis ik dadelijk van hier, zonder dat ik u mijn adres opg""i, verstaat gij. Ook moogt gij mij niet meer bezoeken, lerwille van u en mijzelve. Bij de eerste poging daartoeverlaat ik dadelijk de stad. Meen nietdat het eene ijdele bedreiging is, ge kent mijn karakter genoeg om te welendat ik ten uitvoer breng, Van het plan om de verkiezingen eene week uit te stellen is afgezien. De aanhangers van ZankofT te Vraiza. hebben den generaal Kaul bars eene ovatie gebracht. In een der schouwburg en is een groote ovatie gebracht aan de Koningin-iegentesonder het aanheffen der kreten leve de Koningin leve koning Allonsus XIII! De staat van beleg zal onverwijld worden opgeheven. De straf der Ier dood veroordeelden is veranderd in levenslange opsluiting in een der vestingen op de Bar- barijsclie kust. De schatdoor de Fransche troepen in het paleis van Huéna den aanval van 9 Juli 1185 buitgemaaktis nu met de mailboot van Indo- China de Irraouaddy, te Marseille ontscheept geworden. Hij beslaat in 192 kisten zilveren staven en 14 kisten met gouden muntstukken. Deze 206 kisten waren onder in het ruim van eene stoomboot gezet en met 500 ton koopwaren bedekt. Dag en nacht bewaakten zes matrozen deze kostelijke ladingdie met de grootste zorg ontscheept werd. De geheele schat weegt ongeveer 35,000 kilo. In bijzondere wag gons werd hij aan het adres van den minister van financiën naar Parijs verzonden. Er bevinden zich ook gouden staven tus- schen die niet minder dan 15,000 Ir. waarde hebbenterwijl de geheele schat zoo omtrent 9 millioen groot is. Zooals men ziet eenen druppel water, die in de staatskas terugkomt, terwijl de expeditie naar Tonkin eene zee heeft gekost. Terwijl de grenzen van Grool-Briltannië zich elk jaar uitbreiden door nieuwe inlijvingen, is het hoogst treurig voor de Engelschen, er aan herinnerd te worden, dat het stukje Engeland, waarop zij wonen, op eene groote drijvende zandbank gelijkt en elk jaar kleiner wordt. Duizenden tonnen van den Engelschen bodem verdwijnen langzamerhand in de zee onder den invloed van verwering, regen en zee brandingen. De Goudkoorts. De laatste berichten uit West-Australië doen aan de glorierijkste dagen van de Californische goudkoorts terugdenken. Is deze in Zuid-Afrika tot een bedenkelijke wat ik zeg. En nu, vaarwel, mijn vriend," eindigde zij, hem hare hand reikende, «vaar wel, God zegene u! En als ge u mijner her innert, dan zij het in vrede en liefde." «Beloof mij slechts dit, Nelly," smeekte hij, «dat ge u tot mij wenden zult, als ge ooit hulp noodig hebt. En danals ge eens uw hoofd neerlegt om hierboven het loon voor uwe opoffering en uw levensgedrag te ontvangen neem ik de zorg voor ons kind op mij. Laat hem dan tot mij komenen ik zal hem als de nalatenschap beschouwen van een gelukkig verleden. Zweer mijdat ge aan mijn verzoek voldoen wilt, het is de eenige voorwaarde waarop ik u laat gaan." «Welnu, het zij zoo," stemde zij na eenige aarzeling toe. «ik zweer het u, Rudolf." «Nu, vaarwel dan, edele vrouw, de eenige, die ik bemind heb. God neme u in ziine hoede." Hij nam haar in zijne armen en be dekte haar gelaat met kussen. En zij vleidde haar hoofd tegen zijnen schouder, en vergat voor eon oogenblik alles rondom zich* zij voelde alleendat zijn hart tegen het hare klopte. «Mijne lievelinge," fluisterde hij, terwijl hij zachlkens over haro weelderige lokken streelde. «Laat mij. Rudolf," hijgde de jonge vrouw. Tot alle antwoord drukte hij haar nog vaster aan zijne borst, en opnieuw brandden zijne kussen op hare wangen. In zalige vergetelheid hielden zij elkander omvat totdat een licht steunen van tnad. Lucini den jongen man eens klaps tot be/.inning bracht. Hij liet haar voor zichtig op de sola glijden.nog één kus. nog ééne liefkoozing. Nelly hegroef haar hoofd inde kussens.en Rudolf stortte hel vertrek uit. hoogte geklommen, in West Australië gelijkt zij eene krankzinnigheid. Van heinde en ver ko men er avonturiers opdagen, om te deelen in den gouden buil, waarvan de omvang al grooler schijnt te worden, naarmate het Kimberley- district beter ontgonnen wordt. Inderdaad, er bestaat geen gebrek aan deskundigen, die ver zekeren dat men nog slechts in de eerste ont wikkeling verkeert van een El Dorado, welks rijkdommen Golconda zelf in de schaduw zullen stellen. Zoo gauw als de schepen en vaartui gen in gereedheid kunnen worden gebracht, vertrekken de gouddorstigen naar de dichtbe groeide stranden van bet beloofde land Niets houdt de gretigen en slouthartigen terug, allermin>t de wetenschap dal liet Aus tralische Dorado 350 mijlen van de kust afligt, zonder gebaande wegen en met schier ondoor dringbare wouden tusschen beiden. Op liet strand is het levendiger want hier en daar zijn reeds avonturiers geland wien het niet te doen is zelf verder te trekken naar Golconda maar de «digger^" te ontginnen die derwaarts willen gaan Eerstgemelden hebben «hotels" (uit zeildoek en planken) opgerichtwaar zij de reizigers grof geld doen betalen voor de allerellendigste verpleging. Maar geen nood Zij kondigen aan in de groote Australische bladendat van het puntwaar zij zich be vinden de «beste weg" naar Kimberiey voert Het kan hun natuurlijk niet schelen"dat de onervarenen met hunne karren in de wouden blijven stekenom er misschien de prooi te worden van wilden ot rooldieren. Elk voor zich, meenen de nieuwerwetsche logementhouders terwijl zij snel rijk wordensneller dan de ge lukkigste delvers. Doch de meeslen landen te Derbyhet werkelijk beste punt om de goud velden te genaken en waar reeds eene stad uit het moerassige strand te voorschijn schiet. Rinnen weinige weken is het getal huizen en inwoners te Derby verviervoudigd en dit heet pas het begin. Derby moet een eigenaar- digen aanblik bieden op hel oogen. lik. Te midden der zonderlingste timmeringen krioelt een wonderbare gemengde bevolking uit alle oorden der Oostersche wereld. Alles spoedt zich om naar het binnenland te trekken doch er is gebrek aan de eenvoudigste middelen van Een kwartier bleef Nelly in dezelfde houding liggen; toen zij het hoofd ophief, vertoonde haar gelaat eene onheilspellende bleekheid. Zij stond op, doch zij moest zich aan een stoel vasthouden, want zij was toen eene bezwijming nabij. Plotseling kleurde een bloedstroom haar wit gewaad donkerrood. Zij zeeg op den grond neer en in die houding vond de kamenier haar, toen zij eenige minuten later binnentrad om naar de bevelen barer meesteres te vernemen. IV. EINDELIJK RL'ST GEVONDEN. Wederom zijn een twaalftal jaren verloopen nu wij onze lezers verzoeken om ons andermaal naar de heldin van dit verhaal te vergezellen doch daarvoor dienen wij ons nu met onze gedachten naar Davos, het toevluchtsoord voor teringlijders, te verplaatsen. Eene heerlijke zachte geur van bloemea draagt de zoele lucht tot ons als we gindscbe kleine villa. half verscholen onder de reusach tige eiken voor het landhuis, betreden. De zon. wier dagtaak ten einde spoedt, hult hier en daar nog een bloem, een struik, in eenen gouden gloed maar langzaam, met blijkbaren weerzin, maakt zij plaats voor hare zuster, de schemering, wier regeering kort, doch vol lie felijkheid is. De schemering.wie mint haar niet Zelfs de vroolijkste der vroolijken kan zich niet onttrekken aan haren magischen invloed en bouwt zich in die oogenblikken een geluk voor de toekomst opol herdenkt vroegere dagen. Met welke dezer twee gedachten de dame, die aan het venster der tuinkamer op ee*k

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 1