de tltr. Cl.later 't Ulr. Dagbladen soms medewerker aon andere bladen. Toen bel Dagblad le 'sGrtvenhage werd ver vangen doorliet tegenwoordige, trad hij daarbij op als mederedacteur en nu liet overlijden van den hooldredncteur Lion nam Doorman diens pluals in Inciter steeds ernstig naar gestreefd ommet behoud van de politieke richting van dal blad toon en inhoud te verbeteren en het «ene voorname pluals te doen innemen onder de groote bladen. Als journalist en mensch stond Doorman in hoog aanzien. Zijn eenvoud, bescheidenheid en kalme natuur werden door allen die met hem in aanraking kwamen opgemerkt en gewaardeerd. Weinige maanden geleden nog den '1 Octo ber jl mocht Doormail zijn 25 jarig ombtsiecst •nel opgewektheid vieren en genoot hij het voon-ccht le zien dat hij de achting genoot niet enkel van zijn vrienden, maar ook van politieke tagenslanders. Ilij bereikte den ouderdom van 60 jaren. Ook bij de teraardebestelling van zijn stof felijk overschot getuigde veler aanwezigheid van verschillende richting, de huldeblijken en het bij hel graf gesprokene van de hoogachting en Jiefde die men den overledene toedroeg. li O II 11 i S i Mg De BURGEMEESTER der gemeente AMERSFOORT, Gelezen eene missive van den heer Commis saris des Konings in deze provincie van den 4 Maart 1887, No 1 N. M. en S.ten geleide van een op last van het Departement van Oorlog uitgegeven werkjegetiteld „NftSEKL %ND*$ LKGKIt," Inlichtingen omtrent den vrijwillige» dienst bij de korpsen hel instructie-balaljonde ariillerie-instruclic-batlerij, de pupillenschool, bel wapen der marechaussee en de koloniale troepen en liet korps Mariniers, met ver melding van de voordcelen daaraan verbon den de gunstige bepalingen voor militie- plichtigendie zich uoor bekwaamheid en ijver onderscheiden de opleiding lot den rang van officier bij de cursussen aan de Militaire school en de K. M Academiedo toelating als student voor den militairen geneeskundigen en pharmaceutischen dienst hier te lande en els kweekcling bij 's rijks veeartsenijschool te Utrecht Brengt bij deze ter kennis van de belang hebbenden dat bel bedoelde werkje ter inzage is ih'dergeiegd ter Secretarie opdat ouders ol voogdendie verlangen dat hunne zonen of pupillen do militaire loopbaan zullen kiezen, xieli zouden kunnen onderrichten nopens de vele wegen welke hun daartoe openslaan. Amersfoort, den 12. Maart 1887. De Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCII VAN' WIJCK. LIJST HEIt ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersloort en arrondissement gedurende de le helft der maand Januari 1887. 4. Smits. Amersfoort. 2. Mej. Meijer Cluive üaarn. Briefkaarten. 1. Wed G. R. ten Hoopcn Arnhem. 2. A. WaszinkKralingen. 8. Wed. Borst Rechthebbenden vervoegen zich ten Postkanlore Marktprijzen te Amersfoort AMKKSKOUjtT Vrijdag 11 Maart 1887 Tarwe f7.50 i f8.Rogge f4 90 15.40t Boekweit 16.-- a 17.—. Boter 11.20 i 11.46 per kilo. Eieren fl— i f3.50 p. 1U0 si. Aardappelen f 1.90 4 f2.80 per beet. Appels ffi a 7.— de heet. Schrammen 19.— a 115—. Biggen 16.80 4 18,90. Aantal Gemiddelde prijs. Schrammen 21 stuks f12 Biggen 270 s'uks f 785 Boter 1500 kilo I 1t3Ji Aardappelen 45 heet f 2 10 Eieren 4700 stuk» f3 25 de 100 stuks. bracht haar terug naar het ouderlijke huis tot groot verdriet van barones de Courcelles, die (Jnarmede haar zoo mooi begonnen plan defi nitie! in duigen zag vallen, want Adêle had geweigerd den jongen man weer te zien. Onze berichten over haar reiken tol aan haren dood. Zij was in de volgende jaren te Uresden door vele minnaars omringd en ook te Parijs, waar zij zich met haar ouders later vestigdewerden baar schitterende partijen •angeboden. Zij wees alle af en bleef trouw aan hare liefde, trouw aan den man die baar aan bet welzijn van zijn volk moest opofferen. De koning droeg hoar beeld langen tijd in het hart. Eerst na verloop van jaren sloot hij het morganatisch huwelijk met de gravin v Harracli, die hij lol vorstin v. Liegnitz verbiel. Uit 's G ra vonhago wordt gemeld, dal bewijzen van erkentelijkheid door de Koningin zullen worden uitgereikt aan hen die bijdroegen tot de redding van baar en de Prinses uit hel ge vaardat haar op 19 Februari bedreigde. De koelbloedigheid van II M kan niet genoeg worden geroemd. Allereerst werd er reeds een groote mate van zelfbedwang bij haar toe ge vorderd om toen de beide lakeien van het rijtuig sprongen bun voorbeeld niet te volgen. De Koningin bleef echterhoe angstig zij ook was, in 't rijtuig zitten En toen zij gered was, boden vele personen zich aan om de Prinses le dragen, doch zij drukte Haar lieveling in de armen en begaf zich zoo naar 't paleis. Aan den portier gal zij te kennen «Ik heb een ongeluk met 't rijtuig gehadmaak dat er dadelijk een ander voorkomt Zij >nelde daarop naar boven en gebruikte een glas water. Men weet dat zij enkele oogenblikken later weder uitreed, en wel naar de Mali-'baanwaar de volksfeesten werden gegeven. Aan het diner werd haar naar de zaak gevraagddoch zij wilde er liever niet van hooren spreken ver moedelijk omdat zij begreep, dat de Koning daardoor maar werd geschokt. De Koning was dan ook zeer aangedaan geweest, ^oen hij de zaak vernam. Voortdurend wordt hij door nierpijnen ge kweld. Toch is de toestand in de jongste dagen iets beter. Gevaar bestaat er volstrekt niet De doctoren vleien zich dat het gebruik der heilaanbrengende wateren, in de plaats zelve waar zij ontspringt, de ongunstige teeke nen geheel zullen overwinnen. De «MillioenenjuffrouwJaantje Struik. De «Leidsche giflmengsler" vrouw Van der Linden. De vrouw van Jut. Van 's-Hertogenbosch naar Gorinchem werden verl. week 81 vrouwelijke gevangenen overge bracht. Begeleid door een brigade maréchaussées werden zij aan den Havendijk te Gorinchem gelost om door de Koornheurs haar nieuwe woning te bereiken. De doorgang was overal door artillerie en politie afgezet, zoodat geen ongeregeldheden konden plaats hebben Twee voor levenslang, waaronder de beruchte Leid sche giltmengster, openden den stoel. Hoewel bij sommigen de maat der zonden vol was. dwongen zij toch medelijden al ofschoon enkelen onder haar met onbesrhaamden blik het pu bliek aanzagen. Dat honderden nicuwspie-ig waren om ook de millioenenjuffrouw te zien, was te denken, doch werden daarin teleurge steld daar deze met dit gezelschap niet mede kwam, doch wel de vrouw van den beruchten Jut. Het gaat Domela Nicuwenhuis, den leidei der sociaal-democratenin de celgevangenis te Utrecht in t geheel niet goed Zoowel het voedsel als de koude en de slaapgelegenheid in de enge cel schijnen nadeelig te werken op dezen ver oordeelde wien thans schrijfwerk is gegeven om den kost in de cel te verdienen Een aantal brieven, die men hem stuurt, blijven onbeantwoordwant de daarbij inge sloten postzegels voor antwoord worden terug gezonden. Die zegeltjes mag hij niet behouden. De postzegels voor zijn brieven moet hij zelf verdienen met gevangenisslrafwerk. Wel wat veel zegen op eens ondervond een vrouw te Doura in Ierland, die dezer dagen liet leven schonk aan 4 kinderen. 3 meisje6 en ééj) jongen. De kinderen zijn allen wel. De vader is een kleine pachter en 't gezin lijdt groote armoede. De eigenaar van de hoeve heeft echter den armen man een jaar pacht kwijt gescholden. Te Nijmegen is gevangen genomen en naar de gevangenis te Arnhem overgebracht H de B., oud 65 jaar, gewezen onderwijzer en organist, verdacht van vergrijp tegen de zeden. Hij is ten vorigen jare pas uit de gevangenis ont slagen, waar hij eenige jaren wegens dergelijk misdrijl had doorgebracht. Bij het Ie en 2e regiment huzaren moeten zoo spoedig mogelijk 200 sabels scherp gemaakl worden. Tevens moet opgegeven worden bin nen welken tijd zij gereed zijn. Acet-anilide is da wetenschappelijke naam van een nieuw koortswerend middel Volgens beroemde Duitsche geneeskunde zal liet «anti febrine" een gevaarlijke concurrent van de cbinine worden wegens zijn geringe kostbaar heid en krachtige werking. Te Parijs studeeren thans 108 dames in de geneeskunde en wel 88 Russische, 11 Engelsclie. 7 Franscho 3 Amerikaansche, 2 Oostenrijksoha, 1 Rumeensche dames, benevens ecne Tui kin. AMERSFOORT, den 14. Maait I887. Het bericht uil een ander blad in ons vorig numtner overgenomen, betreffende h-t hooger beroep door den lieer Mr. H J H. baron van Boetzelaer vun Oosterhout omtrent de hij Amers loort geprojecteerde schietbaan was minder juist. Juist is, dat partijen zijn uilgenoodigd hunne memoriën en bewijsstukken »óór 19 Maart aan den Baad van State inteleveren Doch eerst daarna wordt de dag bepaald waarop de zaak voor den Raad van State zal voorkomen en worden bepleit Met herinnering naar heigeen No. 3590 van 7 Maart jl behelsde nopens de drie gerenom meerde solisten die morgen Dinsdagavond in Amicili» alhier optredenverwijzen wij tevens naar nevensslaande advertentie omtrent plaats bespreking voor luin concert, zullende ongc- twijleld de muziekminnaren zeer talrijk aan wezig zijn om zich dit groot vocaal en instru mentaal kunstgenot te verschaften Ter gelegenheid der «Bloemententoonstelling." le Amersfoort op Vrijdag. Zaterdag en Zondag 1, 2 en 3 Juli aansl le houden, zullen Zater dag 2 Juli des middags en des avonds op bet terras van Amicitia muziekuitvoeringen worden gegeven door het muziekcorps van liet 3e reg. infanterie, uil Bergen op Zoom onder directie van den heer Bouwman. Donderdagavond 17 Maart e k zal in Amkitia eene vergadering word n geit ttden der Aid. Amersloort van «Volksonderwijs" waarin de punten van behandeling zijn keuze van een bestuurslidrekening en verantwoording en verslag over 1886; voorstellen voor de alg vergaderingmededeelingen van het bestuur. De Heer W L. Jens. Zendeling der Utroclil- sclie Z-ndingsvereeniliing. hoopt Dondetdag 17 Maart, 's avonds le 7 uren. in bel kerkgebouw der Lulhersche Gein -enle te Amersloort op te treden om eenige mededeelingen aangaande zijnen arbeid op Nieuw Guinea te doen. Even als elders zullen deze zeker ook bier met groote belangstelling worden vernomen en door ruim gillen ten behoeve van dit belang rijke werk worden bekroond. Tc Amersfoort is voor liet weiden der oaardrü van hel Ie regiment llus.jren aldaar in garnizoen ingeschreven door Mej de wed A. G. Vermeulen, le Sioutenburg voor 10 63 en door den lieer D Reindersle Hoogland voor f005, per paard en per dag. Vrijdagavond hi'ld de vereeniging «Amers- foortsche Vrijwillige Brandweer» eene alg ver gadering Ier verkiezing van 5 bestuursleden, daar hei tegenwoordige bestuur, thans nog be slaande uit de lieeren I van Vooren. J van der Plank en II Dumoulin, om verschillende redenen, zijn mandaat wenschte neerteleggen. Gekozen werden de becren II P van llase- len. Jac. Knoppers, P. J. Boshuizen. U Slruve en W. van den Berg, die. voor zooverre zij ter vergadering aanwezig waren, hunne be noeming aannamen. Uit het armenzakje bij de llerv gemeente te Amersfoort is een bankbiljet gebaald van 25 gulden Ds. Warlena maakte aan de gemeente bekend, dat door Diakenen dit er in gevonden was. De jaarlijkschc algemrene vergadering van hel Nede-I. Onderwijzersgenootschap zal dit jaar plads hebben op 2, 3 en 4 Augustus a. s., te Haarlem. Door de veldwachters le Noordbroek zijn ccnige exemplaren in beslag genomen van e-n door de sociaal-democraten verspreid vuilaardig geschrift. Tegen den koperslager W., die exem plaren daarvan a.m ingezetenen heelt ter hand gesteld, is proces-vernaai opg.-m.iakt. ADV EKTKNTfRN Voorspoedig bevallen van eene DOCHTER. Vrouwe R. G. G. ROSCII VAN ROSENTHAL geboren van IIolthe. ÜonnnECHT, 13 Maart 1887 Eenige Kenntegeeing. w... lieden overleed mijne geliefde Eeblgenoote CBHISJB VAN ITALLIB. on den leeltij.l van 33 jaren, na eene ge lukkige echtverbintenis van luim teven j jaren. Aneukfoobt, S. H VAN GELDER. 11 Maart 1887.

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2