verlietonder luidruchtige toejuichingen der Parnellislc-n, de zaal. Sex Ion noemde Sauu Jerson «en kwaadaardigen lallen leugenaar. Ten slotte trokken hij en Saunderson hunne beleedigende uitdrukkingen in en kondigde Sextou aan dal hij het huis zou verzoeken de uitsluiting van ilealy nogmaals in overweging te neiuen. Eeu telegram uil Rangoon meldi een zamen- zweering van grooten oiuvang in lloog-Birmah. Hel doel er van is de Ëngelschen ie vermoorden of le verjagen en een nieuwen koning uil le roepen in plaats van koning Thébuu. liet plan is nog in tijds verijdeld. Ken Indisch hoold .\l/s Öke heeft de Kngelsche Regeerhig in deze zaak gewichtige diensten bewezen. De troepen van den Emir van Afghanistan hebben de Ghilzais bij Shilgar aangevallen en 400 der opstandelingen gedood. Door den president van den geuceskundigen dienst in Zwitserland is bij den Bondsraad een voorstel ingediendom van staatswege de openbare voorstellingen van magnetisme en hypnotisme le verbieden. Plundering van een diligence in de Transvaal Jn Zuid-Alrika zijn zoo zieti laat begrijpen nog algemeen in gebruik de ten onzent reeds Lng verdwenen diligencesen dientengevolge vindt uien daar ook nog steeds een groot aantal man nendie er hun handwerk v.m maken deze voertuigen te overvallen en te bestelen Ue diligencedienst doende lusschen Kimuerley en Pretoria is den 23 Maart aangevallen. Ue paarden werden door rcvolversciioien gedood en de conducteur werd gesommeerd te zakken over te geven waarin de mailposi was verpakt. Er bleei den conducteur niets over als aan den eiseh gevolg te geven. Ilij leverde de mail pakketten en verschillende pauken diamanten uilte ramen een waarde vertegenwoordigende van ongeveer fr. 1U.UUU. De roovers verwijderden tich zeer bedaard met hun buiL Te Lissabon werd 13 dezer weder een schok van aardbeving gevoeld, die vrij wal schrik onder de bevolking verspreidde. Ook te Malta werd schier gelijktijdig een schudding van den bodem waai genomen. Voor het Brusselsch gerechtshof werd dezer dagen de zaak van den Belgischen conducteur Pluys behandeld. Deze beambte deed dienst op de iijn Aken-Antwerpenwelke bijzonder veel door de Duilsche landverhuizers wordt gebruikt Pluys had zich met een geheeie bende valsciie kaarisp Iers vei bonden en gal de leden uier ben de onder de landverhuizers plaats. Deze werden dan natuurlijk geducht geplunderd en de voor beeldige beambte deelde in de winstwelke men den armen bedrogenen had ontstolen. Hij werd ontslagen en lol ld maanded gevangenisstraf veroordeeld. de wedervraag van de barones. «Als ik me uiel bediieg dan is uw geweien met zonder zekere ongerustheid." «Maar gij danMen ziel duidelijk, dat ge ow schuld bewust zijl Mevrouw Darnanli kwam lusschenbeide. «Och," beweerde zij, «er is niets betreurens waardigs voor gevallen." «Ahis u die meening toegedaan vraagde de baron spottend. Er werd zachlkens gebeld. «Bezoek Dat ontbrak er nog maar aan," mompelde Bonneville. «'lis misschien de naaister." «Die zou de andere hap wel gekozen hebben." «Zij heelt daar wellicht reeds gebeld, maar aangezien kamerdienaar en kaïnenier vertrok* ken zijn. «Jk zal zelf opendoen." sprak de baron slecht geluimd, en verliet hel vertrek. Een man, als dienaar gekleed, zijn hoofd deksel lusschen zijn vingers ronddraaiend, vraagde mijnheer le spreken. «Wat wenscht ge?' «Men deelt mij mede dat mijnbeer de baron een kamerdienaar noodig heelt, en daar ik op dit oogenblik zqpder betrekking ben De baron nam den uieuw aangekomene van het hoold tol de voeten op. en kon een kreet van verwondering niet weerhouden. «Als ik mij niet bedrieg, dan beb ik je twee uur geleden gezien." «Mijnheer de baron vergist zich." «Maar, die zet is onbetaalbaar!" En terwijl hij haastig de deur van hel ver trek, waarin de twee dames waren achterge bleven, opende, riep de baron zijne echlgenoote. «Herkent ge dien man «Goede God," stamelde de jonge vrouw, «dal ia de waarzegger Bernard «Juist geraden,' hernam de baron. «Gij zijl de waarzegger Üernuid «Mijnheer de baron vergist zich," sprak de beioeker onzeker. Een paartje, dat zich in ondertrouw had laten opnemenpassseerde de llobboinuslraat te s-Gravenhagetoen een gewezen beminde van het incisje hen ontmoette. De man kou zijn woede niet bedwingen greep den jonkman bij de keel en smeet hem legen den grond. Dientengevolge ontstond een groole worstel partij waarbij aan beide zijden bloedende wonden veroorzaakt werden. Na zijn woede gekoeld te hebbenkoos de woeslaard het hazenpad en gingen de aangeleekenden weder na eer?t in een nabijzijnde woning het bloed afgewassen te hebbenhun visileronde maken. Op 29 dezer zal voor de rechtbank te Dor drecht behandeld worden de zaak contra den gewezen gemeente ontvanger en secretaris te KlaaswaalJ. A Maatenaangeklaagd ter zake van valschheden en verduisteringen gepleegd in zijne betrekkingen van gemeente-ontvanger en penningm. van het burg. armbestuur te Klaaswaal en als penningm. van de polders Nieuw en Klein-Cromslrijen. In de plaats van wijlen den heer J. D. Doorman is thans benoemd lot hoofdredacteur van i.et «Dagblad van Zuid-Holland en 'sGravenhage" de heer mr. F. baron van tlogcndorp (Dainas.) Eergisterenavond te 10 uren ventte de socialist Kramer een socialistisch schotschrift van zekeren R. A. 0. in de Damstraat te Amsterdam. Hel publiek kwam daartegen op en zou den man te lijf gegaan zijn zoo de policie hem niet in bescherming had genomen en naar hellmreau der le Sectie had gebracht Hij werd daar zoolang gehouden tot het op stra.il rustig was. liet schotschrift is door de policie in handen van den officier van justitie gesteld. Uit 's Hertogenbosch schrijft men aan de Nieuwe Rolt. Cl. Algemeen wordt hier gesproken over een ge val. waaruit men zou kunnen opmakendat ook hier in de gevangenis de gedetineerde veroor deelden van goede familie andere worden ver pleegd dan andere gevangenen De luitenant B. onderging hier e ne gevangenisstraf van 6 dagen, hem opgelegd door de rechtbank le dezer slede wegens een gevoerd duel. Na de eerste twee dagen ontving hijin plaats van de gewone voe ding op rijkskosten beeisteakgroenten enz. buiten welen van hel college van regenten. Toevallig werd Uit ondektnaar wij vernemen, door een lid van hel college, die op een on gelegen uur de gevangenis bezocht. Het zou geschied zijn op bevel van den olGcier van gezondheiddie levens geneesheer in de ge vangenis is wegens ziekte van den gevangene. De gedetineerde verliet heden gezond en wel de gevangenisdaar zijn lijd verstreken was. «0, ik herken je thans zéér goed," ging de barones voort «Je hebt mij zooeven gezegd, dat mijn echtgenoot een losbol is, een Don Juan «En aan mij heb je verteld, dat mijne vrouw lichtzinnig, onbedachtzaam, zwak is, en dat vroeg of laat. «Maar dat is vreeselijk," gilde 'tjonge vrouwtje. «En vooraleer je mij het raadsel niet hebt opgelost, vertrek je niet van hier." verzekerde de baron met eene veelzeggende beweging De bezoeker schikte zich in het onvermijdelijke. «De geschiedenis is zeer eenvoudig, sprak hij. «De waaizegger Bernard is op dit oogen blik te Londen, alwaar hij iederen dag eene menigte bezoeken ontvangt Het aantal bijge- loovigen is groot, zoowel daar als hier. zoowel hij de wilden als bij de beschaalde lieden. Ik was sedert twee jaar in zijn dienst en daar door in de gelegenheid zijn kunst af te zien. Daar ik acht dagen voor mij had, heb ik zijn kleeren geleend, om in zijn plaats hel verleden, het heden en de toekomst te zeggen, teneinde zoodoende mijn beurs te spekken. Gelooft me, het waarzeggen is niet zoo moeilijk als het wel schijnt, vooral niet als men in ruime male gebruik maakt van algemeenhedendie de bezoeker voor goede munt opneemt, en waar- dooi waarzeggers en kaartleggers beroemd worden IEn de brave lui meenen, dat wij door middel van haarlokken, brieven, hand lijnen. kaarten, ja zelfs koffiedik hun verleden, en hun toekomst kennen t" Daarna verdw>-en de nagemaakte waarzegger. De baron en zijn echtgenoole, aan hun vroo- lijkheid vrijen teugel gevende, vielen in twee nabijsh-ande armstoelen neder. Zelfs de gravin Darnanli werd medegesleept en lachte niet minder hartelijk om hel grappige geval. «Vrou wijelief," sprak eensklaps de baron, «zul je in liet vervolg nog wederom waarzeggers en kaartleggers raadplegen Tol eenig antwoord vloog de jonge vrouw haar teerbeminden echtgenoot om den hals. Op dit oogenblik bevindt zij er zich nog! Ter voorkoming van verkeerde gevolgtrek kingen deelt men mededal aan Ënuuia zijne vordering tegen liet Nieuws vuil don Dug en do Standaard is ontzegd, uil overweging dal liet be richt luidende, dat hij zich door middel van eene uitlokkende advertentie had meester gemaakt van 600 vrouwelijke portiet'on geplaatst vv.is op ver zoek van den commissaris van policie Stock die in zijne hoedanigheid het recht luid hei publiek te waarschuwen en le bescherm n zoodat geen sprake kon zijn v.»n laster ot hoon of iemand aan de verachting van zijne medeburgers le willen bloot-tellen. De heer Stork verdient zeker een woord van hulde voor zijn ijver. Een winkelier te MeppelII. E. die op 17 Jan. jl.toen een deurwaarder met getuigen zijne woning was binnengetreden om krachtens een tegen hein gewezen -vonnis zijne roerende goederen in beslag te nemen, to; dien deur waarder gezegd heeft «afzetter' is thans door het Gerechtshof le Leeuwarden wegens opzet telijke beleediging van een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijne bediening, in hooger beroep veioordeeld tol 45 dagen gevangenisstraf Als de schoonste vorstinnen worden genoemd de keizei in van Rusland do groothertogin van Schweiin en de ei (groothertogin van Strelilz De koningin van Italië en de prinses van YVale komen nadbovengenoernde in aanmerking. Ue rijkste vorstin is de grootvorstin Kalharina van Rusland de weduwe van den hertog van Mec- kelenburg. AMERSFOORTden 21 April 1337 De XVIle uitvoering der Afd Amersfoort van de Maalsch tot bev. der Toonkunsten hare Zangvereenigingin Ainicilia cergi.-lerrnavond gegeven was door een talrijk publiek be/ochl, grootendeels bestaande uil leden intt hunne dames van hier en van elders Ditmaal was liet grootste deel van den avond gewijd aan solovoordr.irhlenwaaronder in de eerste plaats genoemd belmoren le woulen de nummers voor sologang door Mevr Grom-man- Kappeijne van de Cuppelo wier schoon uitgeluid, gepaard aan eene vooriielfehjke voordracht, veel bijbracht lol het succes van den avond De hecren J. Brinkman (viool) en W Petri (cello) luisterden de uitvoering np door hun ensemble- cn solospcldal door d - hoorders, blijkens herhaal-l applaudisseinent teer werd gewaardeerd, en zulks met het volste recht De verdiensten van MepifTr M E van Driel als solopianiste en niet minder als arcompa- gnatrice zijn te veel bekend dan dal wij er nogmaals over mogen uil weiden De Amc sf. afdeeling van «Toonkunst" is aan haar en niet het ininst aan den talentvollen directeur M W. Petri veel dank schuldig Voor een goed deel toch, wij zouden kunnen zeggen, voor namelijk de directeur heeft hel welslagen van eene uilvoering in zijne hand Dat de koren onder leiding van den heer Petri steeds merkbaar vooi uitgaan bewees de uitvoering van de koornummers met en zonder begeleiding wederom ten volle Er komt meer éénheid meer vastheid ineer bezieling in en al moge hier en daar een minder gelukkig oogenblik er ons aan herinneren dal hei vol maakte nog niet is bereiktwij zien het oogen blik niet meer zóó vei al. waarop de afdeeling eene Zangvereeniging zal bezitten, welke onder de beste kleinere vereenigingen van dien aard zal genoemd worden Ze r wijselijk waagt de Zangvere- niging zirh niet aan grootere werken, voor orkestbegeleiding berekend, welke bij eene uitvoering met klavier teveel verliezen zouden. Een orkest blijft, bij hel betrekkelijk veel te klein aantal leden der afdeeling, lot de vrome wenschen behooren Nu reeds eischen da uil voeringen aanzienlijke offers. De luitenant kolonel A. Greve is door den Minister van oorlog benoemd lot plaatsvervan gend lid der commissie tot herkeuring van fou- rages te Amersfoort en tot lid dier comm. de rit meester E. J. Gelderman, respectievelijk ter vervanging van den majoor jhr. V. A. de Pesten en den ritmeester II M. Werner. Burgerlijke Slum! vat» ftuierNloort. GEBOREN 15 April Everaidus Hendrikus, z. van Hendrikus Heiligers en Rverlje llendrika Schoonderbeek. Jannigjed. van Albert Vorweij en Jannigje van Dijk Petrus Antonius, z van Rutgerus Wijntjes en Pejernel Schoon derbeek. Rijntje d van Jan Willem Maaier-' man en Willemina de Wit 16 April Arnoldus Hendrikusz. van Boudewijn Brom en Naatje Krijnen. 17 April Martha, d van Peter van Bekkum en Aaltje Weerdrnan. -- llendrika d. van Gen ii Balster en llendrika van de Reek.

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2