CONCERT DIE HARBERGER KAPELLE. ONTVANGEN I1&TJESH&BI1G. W. VAN WORDT. waarvan da opbrengst zal strekken tot onder steuning der nagelaten betrekkingen der slacht offers In de Kamer is het voorstel gedaan 20U.U00 franc» hiervoor al te staan en tevens om een commissie van elf leden te benoemen welke belast zal worden de middelen te onder zoeken om dergelijke rammen te voorkomen. Men spreekt er van dal liet Palais Royalde Ambigu en Folies Drsimatiques gesloten zullen woiden tot veranderingen zijn gemaaktdie de veiligheid der bezoekers meer waarborgen Hel getal dooden wordt opgegeven te zijn dCO Hel getal gewonden 73. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amerslooiien arrondissement gedurende de Ie belli der maand Mei 1887. 1. II. van NesAmersfoort. 2 AltmanAmsteidam. 3 F Knulh 4. ïrgelaagGroningen. 5. T A. Swagermaker Zn Leiden. 6. Wed. Akersloot1 Van het llulpk. Maarsbergen. 7. S. v. Droffelaar Amsterdam. Van hel Hulpk. Soesterberg. 8. LieshoutKuilenburg Verzonden geweest naar Oostenrijk. 1. J. ElbogenYVeenen. Rechthebbenden vervoegen zich ten Postkantore. AMERSFOORT, den 28 Mei 1887. De gouden Kampioen-medaille, uitgeloofd voor den schietwedstrijddie van wege den Neder! Schuttei'ijkaderbond, op 11 en 12 Juli, te 's Rage zal worden gehoudenwoidl ien geschenke gegeven door den heer A. M Tromp van Holst, commandant der dd. Schutterij te Amersfoort. Onder de aandacht van belangstellenden wordt gebracht, dalzooals in voiige nummers ge detailleerd is vermeldde Algemeene Vergade ring voor Chr. Nationaal Onderwijs aanslaande Dot.dei dagochtend 2 Juni te Amersfoort in Ainicilia wordt gehoudenaanvangende te tien uren. Zooals uit Amersfoort n.tar Utrecht wordt gemeld slaat hel Ulrechtsch Dagblad in zijn nummer van 25 Meigeheet den bal misals het mededeeltdal de lieer Bouman emeritaat aanvroeg om zicli ran tie sijnode af te scheiden. Dommer kan hel nietwant wie emeritaat aan vraagt, loont juist daardoor dat hij hel Synodaal gezag nog eikenl. Ook is net onwaar, dal de heer Bouman spreken zal in hel Locaal der Vrije Gereformeerden. Bij den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, is o. a. ingekomen een koninklijk be-luit, houdende beslissing in zake hel beroep van mr. 11. J. H. baron van Boet zelaer van Ooslerliout, te Amersfoort. van een besluit van burgemeester en wethouders dier gemeente van 29 December 188b, waarbij aan A. M Tromp van Holst voorwaardelijk vergun ning is verleend lol hel oprichten eener schiet- inricliling Het beroep is gegrond verklaard en de beschikking van B. en W. vernietigd. Naar elders is uit Amersfoort gemeld Een vreeselijk tumult, als gevolg van een verwoed gevecht, bracht de bewoners van den Soester- straatweg, veil week in den avond van Vrij dag op Zaterdag in rep en roer. Een nieuw gebouwd huisje van M. van D. w.is overkapt en zouonder de benaming van pannevetworden gewijd. Dat gebeurde bij de tapster, vrouw Van 't K. Men kreeg al spoe dig te veel en ondervond, wat Salomo reed» zeide. dal de sterke drank woelachtig is. Er kwam twist, er vielen klappen bij menigte en minstens een zestal werd varwond, waarbij zekere Jan S.naar men zegtde hoofdrol speelde. T. van B. moet zelfs het hoold ge spleten zijn. Een der belhamels, zoo luidt hel verhaal, is s nachts opgelicht en in ver zekerde bewaring gesteld. Woensdagmorgen jl. is eene vrouw van ver dachte zeden door de politie te Amersloort verwond binnen h.«re woning gevonden Zij werd per ruderhaar raar hel verbandlokaal overgebracht en ab aar heelkundig behandeld, terwijl de persoon die haar de verwondingen had toegebracht werd gearresteerd. Bij Kon besluit is bepaald dat de paardenarts 2. klasse, belioorende bij de te Amersloort ge vestigde rij en hoelsmidscliool eene toelage van f200 sjuurs zal genieten. De bewoners van den Hol te Amersloort hel hen een gedenkplaat doen vervaardigen van het Koningsfeest in Februari l.l. alhier gevierd. Deze plaat door de, hoililhogralën Tresling k Co.vervaardigd beval hel telegram van ge- lukwensching aan L M. verzonden en hot daarop ontvangen antwoord. Voorts de namen der feestcommissie en die van alle Hofbewoners welke door vrijwillige bijdragen let versiering van dat plein hebben medegewerkt. Hel geheel wordt bekroond door hel Nederlandsche wapen, aan welks zijden de jaarlallen 1817 en 1887 zijn aangebrachtterwijl in -ie beide onderste boeken t wapen der stad en Provincie zijn afgebeeld De kleuren zijn beider en frisch en met zorg ge kozen waai door een net geheel wordt gevormd. Nmncns de bewoners van den Hof werd hedenmorgen te half elf aan heeren Burge meester en Wethouders door de heeren üfJ Bonnier Th Bianclii en Th Verhaar een exem plaar dier plaat in vergulde lijst aangeboden De heer Bonnier verzocht bel dagel bestuur deze gedenkplaat wel te willen aanvaarden als een herinnering aan de waardige wijze waarop ook in onze gemeente den 70en veijaardag van Z. M den Koning was gevierd en verzocht haar wel een plaatsje in een der zalen van hel raad huis te willen geven. Namens hei dagel bestuur werd daarop dooi den Burgemeester aan de Commissie dank be tuigd voor het geschenk en verzochtdie te vens aan alle holbewoners te willen overbrengen De plaat zal wanneer daarvoor ruimte be schikbaar L in de raadzaal of anders in de Rouwkamer worden opgehangen. Een telegram uit New-York meldtdat te Lake Linden eene stad in Michigan door een vreeselijken brand ongeveer 200 huizen werden verwoest De schade wordt geschat op 4 mil lioen gulden. Een boschbmndinsgelijks in den Staat Michigan heeft voor niet minder dan 7| rail- lioen gulden schade veroorzaakt, Osch in Noord-Brabant wil Assen naar de kroon steken. Nauwelijks was hel bekenddat men in Drenle's hoofdstad een reusachtige var kensslachterij een la Cincinna'i wilde op richten of in Osch wordt een tweede gebouwd. En geen kleintje ook Zij wordt ingericht op de aflevering van een 1000 stuks varkens per week. Met een luchtvelocipède denkt een uitvinder in allen ernst de inwoners van Berlijn binnen kort te verrassen. De toestel bestaat uil een sigaarvormige ballon van dikke zijde vervaardigd met een inhoud van 154 kubieke meter. Water stofgas zal lot vulling dienen en de uilvinder heeft zich daartoe een gasmachine van de nieuw ste inlichting aangeschaft In plaats van een schuitje bevindt zich onderaan een toestelveel ovei eenkomst hebbende niet een gewone veloci- pèdetot het stijgen en dalen alsook tot hel voortbewegen Een achttal vleugelswelke tot voortbeweging dienen worden door den rijder met de voelen in beweging gebracht. Uit Frankfort schrijft men, dat verleden week de brandassurantiemaatschappijen aldaar 3400 mark ter beschikking van het gemeentebestuur gesteld hebben om de gemeente in staal te stellen, een stoomspuit aan te koopen. Hier blijkt dus wel uit aat de assurantiemaatschap pijen voor een verbetering van de bi and weer, die in de eerste plaats in haar eigen belang is, wel flinke bijdragen kunnen geven, zooals onlangs werd betoogd. Woensdagnamiddag ontstond te Frankfort een kort doch vreeselijk onweervergezeld van hagelslag. De 14jarige zoon van den ingenieur Ubrich werd bij het ter school gaan door den bliksem gelroflen en gedood. De tegenwoordige hoofdredactrice van «Lelie- en Rozcknoppen", (uitgave van Nijgh k van Ditmarte Rotterdam), Mej. C. Alberdingk Thijrn, zal, na verschijning van No 24vandeu loopenden jaargangworden vervangen door Mej M E Pijnappelte Leiden bij velen reeds bekend als df, schrijfster van «Duifjes en Bokjes» Zij stelt zich voorhierin door vele bekwame medewerkers ondersteund van «Lelie en Roze- knoppen» in de voile beteekenis van het woord een meisjesblad te maken (voor meisjes van 1015 jaar)welks lectuur eenen gezonden frisschen geest zal ademen. De gepensioneerde luitenant-generaal Van Swieten de vioegere opperbevelhebber in Atjeh, viert heden zijn 80sten verjaardag. Een vader, met zijn zoontje aan de hand, leest het aanplakbiljet van een bee-tenspel: 1e rang, een gulden; 2e rang, vijltig cen.s 3e rang, 25 cents; catalogus, 10 ets. «Kom jongen dan gaan wij op den catalogus zitten!" Voor de rechtbank te Amslerdam stond eer gieren terecht II V, wonende te Amsterdam Hij geelt op zaakwaarnemer te zijn en draagt duidelijk zichtbaar vermoedelijk aL symbool - een rooden zakdoek. De officier van justitie legt hem ten laste, dal hij in den nacht van 4 op 5 Mei in eene tapperij een handelsreiziger een glas jenever in het aangezicht heeft ge worpen. Beklaagde antwoordt desgevraagd lat hij ill1, ontkentniet hel glas, maar den inhoud heeft hij geworpen Door de getuigen wordt de zaak aldus be- 8chrevi n Een handelsreiziger en een sergeant- inaehinisl au de marine zalen in de gelagka mer genoeg el ijk te pralen Het gesprek liep o. a. over liet transport van troepen naar In- dië Eensklaps mengde de bekl.. die aan het bijarleii was, zich in het gesprek en dal op eene wijze, die den twee bezoekers /.eer veel aanstoot gaf: «M n moest Koning Willem III er iiuar heen ztn Ien.dus beweerde V.. d<*n zou voegde hij er in zeer onvoegzame woorden bij «Z. M speedig het tijdelijke inel het eeuwige verwisselen. Op de woorden; «man, je schijnt wel een sociaal democraat te zijn," antwoordde beklade met een vloek, dat hij werkelijk sociaal democraat was en dat alle Oranjegezinden schurken, dieven en in brekers zijn In beleefde termen werd alsnu den beklaagde opmerkzaam gemaakt, dal men zijne legenwooruigheifi niet op zeer hoogen prijs stolde. In toorn ontstoken, wierp hij daarop den inhoud van zijn glas den handels reiziger in de ooger.. Een oogenblik ondervond de laable eenige pijn, maar gelukkig geen ernstige gevolgen. Beklaagde beweert, dal de handelsreiziger onmogelijk pijn kan hebben gehad «want dadelijk was hij vertegenwoor digd bij den comrnissai is Stork aan de 2e sectie." Hel O M achtte de feilen ten deele bewezen nl. het werpen met jenevervan hel werpen met hel glas behoorde beklaagde te worder vrij gesproken. Aanvankelijk had hel parket getwijfeld of hier belecdiging den wel mishandeling aan wezig zoude zijn, nu echter gebleken wasdat de handelsreiziger pijn had ondervonden moest men lot mishandeling besluiten. Op dien grond requireeede de off van justitie schuldigverklaring aan mi handeling en mitsdien veroordeeling van beklaagde lot f25 boete. Beklaagde zegt terstond daarop dat hij appèl aanteekent. De voorzitter doel li in opmerken dat hij, zich voor zaakwaarnemer uitgevende, toch moest weten dat hij nog niet veroordeeld wasmaar alleen nog maar hel requisitoir van hel Openh. Min. aangehoord had. Met defligen tred verlaat de man de zitting ADVERTENTIE W AFDEELING AMERSFOORT. VERGADERING van LEDEN op Woensdag 1 Juni IH87, des namiddags te 3 uur in de achterzaal van CONCORDIA. DOOR DIRECTEUR A. SC II AU B. op Donderdag, den 2aa Juni 1887, tn den Tl'Il van het HOTEL BERG- en SPOORZiCHT. EHTRÉE 25 CENT. Aanvang half acht. NIEUWE SCHOTSCHE Aanvang van de Zomerdienst op 1 J NI e. k. Voor bizonderheden wordt verwezen naörde groole 8anplakbi!jetien a '0 f» s verkrijg baar aan het liooidbureau le U.oiiu en aaa alle Stations der Maalsel ia ppij

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 3