De directie van den Ned Ceriira.ilspoorwep lal ongetwijfeld bereid worden bevondeneen trein van Amersfoort naar hel terrein «de Vlas •kkera" en terug te laten loouen dm trouwens in SO minuten tijde van Amersfoort uit te voet ia te bereiken. Een vreeselijk ongeluk heeft Zondag op den Donaueen tweehonderd mijl ten zuiden van Pest, plaats gehad. Ruiin 3« >0 bedevaartgangers meest vrouwen en ook kinderenvoeren onder leiding van den abt >piess in een groole pont van Paks tan den rechteroevernaar Kabesa aan den linkeroeverwaar zich een pelgrims- kerk bevindt Ongeveer midden in de rivier gekomen werd de pont do >r den inmiddels opgestoken storm plotseling omgeworpen en allen vielen in hel water. Ilm ontstuiinige element maakte ook voor hendie goed zwemmen kondenden toestand zeer hachelijk terwijl de kinderen en vrouwen als een verwarde hoop naar beneden zonken. Verschrikkelijke tooncelen vielen daarbij voor. Van den oever was het onmogelijk terstond hulp te brengen De abt Spiessdie het eerst in den vloed sprong toen de pont omsloeg, bereikte behouden den oever. Hel aantal omgekomenen gaal 100 verre te boven. Men heeft reeds 101 lijken gevonden, terwijl men 127 personen heeft kunnen redden oog een tachtigtal worden vermist, zoodat hel aantal der omgekomenen zeker wel een 450tal zal bedragen. Nader wordt daarover nog bericht: liet vaartuig, waarmede de ongelukkige be devaartgangers van Paks naar Kalocsa over den Donau zouden gezet wordenwasnaai' het «Berliner Tageblatt» verneemt, wrak en over laden en het bedienend personeel was dronken Reeds spoedig nadat men den oever verlaten had, begon de schuit te zinken en de paniek, dieutengevolge onder de vrouwen en kinderen ontslaan, verhoogde het gevaar en belemmerde de le.lding. He schuit werd door den hevigen stroom twee kilometers medegevoerd, terwijl de vreeselijkste looneelen er op voorvielen, daar de vertwijfelde passagiers begonnen te ■vechten en elkander er afdrongeo. Zij die zwem men konden, sprongen in hel water, de anderen klemden zich aan lien vast en dan ontstonden er worstelingen, totdat de sterkeren zich van de zwakkeren hadden ontdaan. Ook aait hel zinkende v jat tuig klemden velen zich vast, anderen daar ulslootende. Verschei ten bootjes, die te hulp kwamen, sloegen insgelijks om en de redders ■verdronken ook. Men schal dat er 400 perso nen te water geraakten, waarvan er slechts 127 weder aan wal kwamen. Van dc geredden zijn ei evenwel ook reeds enkelen bezweken, waar onder Je abt Spiess, die zwaar gewond nog aan land gekomen was. Zondagnamiddag gelukte 'taan den conducteur van een dei trams ran de Rijnspoortrain den Haag— Scheveningcn. zoogoed als op heeterdaad, te betrappen iemand die een steen door de glazen wierpen na zijne euveldaad ijlings wegliep. De conducteur liet dadelijk s'oppen zette den dader tot aan de Koninginnebrug achterna en hield hem stevig vasttotdat een agent van policie den delinquent van hem overnam. He passagiers van de slilslaaude tram juichten den conducteur ten zeerste toe. mijn neef wel zoo goed zal zijn om u gezel- Mshap te houden en u van een en ander op de hoogte te stellen. Dat wilt ge immers wel, Alexander «Zeer zeker, tante." «Maar. mevrouw," hervatte Femande, «wilt ii mij niet iets mededeelen van de plichten. «Heden niet, kindliet heden niet Ga nu mei den graaf mede en woes verzekerd, dal de eerste ontmoeting eenen aangenamen indruk op rnij gemaakt heeft. Goeden nacht." Kernande begreep, dat zij zich in het on vermijdelijke schikken moest. Zij vatte de hand der oude dame eo wilde daarop een kus dmkken. doch deze boog zich tol het jonge meisje eo omhelsd* haar hartelijk. «Nu bat ik haar aan uw geleide over, Alexander, maar vertel haar niet te veel, want denk dat zii rust noodig heeft." De graaf bood Kernande den arm met eene x-kere lijdzaamheid, welke schier aan noncha lance grensde. Kernande deed, alsof xij dal niet opmerkte en chreed rustig aan zijne zijde voort Zij liepen eene lange gang door aan wier einde zich dc bedoelde kamer bevond, ren geZ'-IKg hoewel niet groot vertrek Op de affel warm eenige vei versrhingen gereed gezet «Mag ik bij u de functie van gastheei heden avond waarnenenvraagde de graaf, terwijl hij een stoel aanschoof Zij nam zwijgend plaats, terwijl hij zit h tegenover haar nederzette. «Mag ik n bedienen, mejuffrouw, want ik vind hel ongezellig wanneer er zoo n knecht been en weer drentelt. Wal zult u gebruiken?" Bij de begrafenis van een Holmesoudra.id-lid van New Yorkvolgden zeven vrouwenieder beweiende zijne wettige vrotiw te zijn den begrafenisstoet en elk zenle na afloop der ter aardebesielling dal zij een gelijk recht had op de nalatenschap, terwijl het zet en al door een elftal kinderen ook allen als wettige kin deren aangeduid werd vergezeld. De laatste mevr. Holmes die de bezittingen en het huis van den overledene in eigendom hadwas eerst sedert zes maanden met hein gehuwd Terwijl de zes eerste vrouwen van Holmes met hun kinderen over het recht van eigendom twist ten, ging vrouw no. 7 bij den vrederechter haar beklag indienen tegen de zes overige mededing sters. Ken der zoon9 dezer laatste had zich intu - se hen van het huis meester gemaakt en had er zich verschanstniemand toelatende dan zijn moeder en al de anderen met den dood bedi ei gende De politie maakte echter spoe..ig aan het tumult een einde door den geheclen harem mede naar hel politiebureau te nemen llolrn-s heeft een alles behalve onnerisnelijken levensloop achter zich en nuhij zijn dood heeft hij de rechtbank nog deze hoogst onwel koine zaak nagelaten. Volgens liet «Handclsbl. van Antwerpen» is seder' 8 dagen de Maas bij Namen zoo over vloedig van visch voorzien, dat de liefhebbers in den derden hemel vetkeeien. De talrijke zalmen die men er vangt wegen 40 tol 50 oude ponden. De hengelaars zijn niet minder tevreden een liefhebber heelt in vier uien Ujds niet minder dan 62 stuks gevangen. De kantonrechter te Leiden h§eft thans uit spraak gedaan in de zaak van het vroeger ver liefde paar. waarvan de vrijer na de breking van het engagement den verlovingsring terugzond maar zijn vroeger meisje weigerachtig bleef dit wedeikeerig met het van hein gekregen gouden horloge en dito ketting le doen bewerende dat het haar eigendom was geworden Bij uitvoerig gemotiveerd vonnis werd nu zijn door hem tegen haar ingestelde eisch, om teruggaveder waarde van bovengenoemd geschenkontzegdmet verooideeling in de kosten van het geding. Tegen een lid der jury voor de bakkerij ten toonstelling te Amsterdam is proces v« rhaal op gemaakt wegens ontvreemding van een mes van het rijk. Het jurylid moest voor de uitoefe ning zijner functie kunnen snijden en nam arge loos een der messen uit de uitstalling van het ministerie van oorlog waarbij een rechercheur hem betrapte op heeterdaad Weder is op een spoortrein in Noord-Amenka een diefstal gepleegd. Toen op den Southern- Pacific spoorweg de trein te Schulenburg was aangekomenwerd hij door twaalf mannen overvallendie de passagiers begonnen uil te plunderenhen daarbij op de schandelijkste wijze behandelden en de revolvers boven hunne h olden hielden. Onder de mishandelde reizigers bevond zich eene vrouw. Daarna plundeiden de roovers de. postwagensen eindelijk trokken xij af met eene waarde jvan ongeveer 15000 dollars, henevens eene hoeveelheid kostbare kleinoodièn. «0, dank u. graaf," antwoordde zij koel, «geef u geene moeite voor mij, ik zal mij zelve wel van een en ander voorzien."' Hij beet zich op de lippen «Ik herhaal, evenals voor een uur geleden zoo ge wilt Eeoige minuten vergingen er zwijgend waarop de graaf hervatte «Hebt u de uwen reeds uwe behouden aan- komet gemeld, mejuffrouw." «0, neen, graalriep xij eensklaps ver schrikt uit, «dat heb ik geheel vergeten Wat zal mama ongerust zijn. Kan ik heden avond oog schrijvenen wordt de brief dan nog verzonden «Dat hangt er van af," verklaarde hij, ver heugd, dat hij een onderwerp aangeroerd had. dal hare belangstelling opwekte. «Een be diende brengt en haalt tweemalen per dag de brieven naar en van Praag gewoonlijk ver trekt hij 's morgens om tien uren en 's avonds om zes uren of iets later. Ik wil echter wel eens onderzoeken »f hii nog niet weggereden is." en opstaande trok hij haastig aan de schel, waarop een bediende verscheen. «Is Johan reeds naar de stad met de brieven T* Ja, genadige heer, hij ia voor een kwartier geleden vertrokken «lis goed, gij kunt gaan." De man ver wijderde zich dadelijk. «Dat spijt mij zeer. Ik kan mij den angst en ongerustheid van mama levendig voorstellen, wat ben ik toch onverstandig geweest," klaagde Fernande. It'vrJt wvoUjd Naar men z?gt de hc':enl.e uitvinder Edisou verklaard hebben Jnt de door hom ge nomen proeven voldoende do mogelijkheid neb ben bewezen otn door bot water heen te lelegiu- fee ren zonder dra 'dgeleiding zno lnt schepen, welke meerdere iriijlnn van elkaar verwijderd zijn, behoorlijk zouden kunnen correspmidceren. In een danszaal geboren te wordenis wel niet iedereen beschikt. Dit zeldzame geval had plaats op de kennis le Forst (Saksen De Iwce jonge spruiten (hel waren nog wel tweelingen), kunnen len minste later niet zeggen dal zij niet onder vroolijkheid ter wereld zijn gekomen de muzikanten speelden jnisl een wals van Slrauss. De vrouw van een harbier le Brusselmoe der van drie kinderenis van vier jongens tegelijk bevallen. Allen zijn welvarende. Een nieuwe Italiaansclie operette bet «zwa velstokken meisje," maakt te Rome veel opgang. The great attraction van bet stuk is een lied der verkoopster, bier een beeldschoon»! soubrette, die zich bij hel refrein «koopt zwavelstokken," van het tooneel onder liet publiek begeeft om in werkelijkheid haar waar aan den man le brengen. De schoont' koopvrouw moet goede zaken maken, wat zeker meer aan haar perso->n dan aan haar koopwaar moet locges breven worden. Toen Vrijdagmiddag in de Jordaan hekend was geworden dat aan drie der wegens het palingoproer gestraften gratie wa verleend werd door een Goudsbloemsliater uit de Linde gracht bij de Zaterdag<clie brug een buiten gewoon dikke paling opgehaald De overtuiging vestigde zuli alras, dal «lil de paling was, die tol het oproer aanleiding had gegeven en d >or het afsnijden van hel touw liet leven had kunnen redden. Hel beest werd legen ëën cent de persoon ter bezichtiging gesteld en de vanger maakte goede zaken «Kijk'" zei men «bet bloed zit nog aan z n kop van hel tiekken" Ten slot le kocht een koopman in aardappelen de paling en alniet zijn ge/.insmakelijk het ongeluk&beeM op. De eerste zweminrichting voor 'lames is Maandag le Amsterdam geopend Maaliegelen zijn genomen om nieuwsgierige blikken te weren. Bij de opening der inrichting waren onge veer 20U daines aanwezig versierd inet bloem- ruikertjes baar door den directeur vereerd. Er weiden toespraken gehouden namens commissarissen door de directie en door de stichtster der Darues-zwemduh ruej K M Kei len. Toen de heeren vertrokken waren wijdden de dames eerst recht de inlichting in door alle 200 le water le gaan «Hier houdt alle beschrijving op.» zegt een der Amslerdainsche bladen. In den harem van den Sultan van Turkije is een vrouw gestorven in den ouderdom van 110 jaren Zij was in 1707 in den harem geko men en had vijl' meesters gehad Abdul llainid 1Mahiuoud II, Abdul-Medjui Abdul Aziz Murad en Abdul-Hainid II den tegenwoordige!) Sultan, die gaarne mei de oude lavorile praatte. Een vrouw van 122 jaarSophie Maslulschen- kow is Donderdag le Lliarkow (Rusland) over leden. Zij was koopvrouw en tot bel laatste oogenblik toe had zij baar geestvermogens, haar geheugen en bet gebruik van haar beenen behouden. De biiskruilfnbriek le Castello in Italiëis Zaterdagmiddag in de lucht gevlogen. Vijf werk lieden zijn gedood cn drie anderen gewond waarvan twee doodelijk. De oorzaak van het ongeval is onbekend. De zuster van den burgemeester van Ant werpen kwam met haar beide dochters Ie Parijs. In het hotel, waar zij afstapten wees men de beide dochters een kamer aan die haar moeder slecht geven ileerd vond. «Qa sent la mort," xeide zij Maar de jonge dames waren hall dood van den slaap en betrokken de kamer. Den an deren morgen werden zij zink wakkeren weldra, bleek het, dat ze de keelziekte hadden; weinige dagen daarna stierven beiden. De kamer was' door een lijder aan diphiheritis gebruikt gewor den en niet ontsmet I De inoeder is troosteloos. De wijste kan soms wel eens een domme streek begaan. Toen Zaterdagmorgentot ge noegen der Scheveningers en iter te verwachten badgasten de nieuwe sioombrandspuit aldaar was aangekomen bleek heldat het huisje als bergplaats daarvoor bestemd le klein was, om het gevaarte gastvrij binnen le laten komen. Op verzoek beeft de politie toen de nieuweling» lijdelijk ingerekendzonder daarvan proces verbaal op te maken.

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2