lijden verharende schatten ongchoopt, Joor vorsten en andere rijko lieden geschonkende kelders zijn er vol kostbaarheden. De Hemel* vaartskerk van het Kremlin heelt eene ge schilderde voorstelling van de Heilige Maagd waarvan de lijst alleen ver boven een hall niillioen guldens waard is. De groote bijbei van Poter den Groote aldaar is zoo zwaar van sma ragden en andere, edelgevteenlendal hij telkens ais hij gebruikt wordtdoor twee man nen gedragen moet worden. Het staa'siekleed van den patriach slaat letterlijk stijl van de kostbare steenen het weegt 54 pond en ieder pond vertegenwoordigt een koninklijk inkomen. In de groote kerk van Troitsa is een bijbel door czaar Michaël geschonkenwelke moeilijk te openen is door de zwaarte van liet kruis van robijnen, dat zijnen band versiertkortom, de kostbaarlieden doen denken aan de schat kamers uit looviTvorlellingcn Marktprijzen to Amersfoort. AMERSFOORT Vrijdag 8 Juli 1887. Tarwe f7.50 f8.Hogge f4.90 5 15.40 boekweit 1(3.80 a f7.—. Boter J 0 90 11.10 per kilo. Kieren 18.50 a f4 p. 100 st. Aardappelen (nieuwe) I 4.— 15.— (oude) 1 1.50 a l i— per heet. Schrammen 111.4 116.Biggen 17. A 19.—. LIJST DER ONBEKENDE BRIKVEN verzonden van Amersioort en arrondissement gedurende de helft der maand Juni 1887. i. P. DaeinsAmsterdam. f. G. Weg terId. Van het Hulpkantoor Leusden. 3. J. KaasKralingen. Vei zonden geweest naar Engeland. 'i. Mei. G. WalkerLonden. •"Rechthebbenden verveegen zich ten Post ka more ABDERL. CENTRAAL SPOORWEGMAATSCHAPPIJ- Opbrengst over de msBnd Juni 1887 Reizigers47124 f40822 08 Bagage (tonnen; 94 106281 Jestelgoedcren267 3467 90 koopmansgoederen 35155 >14891 82 Veepaarden en rijtuigen 5504 21 Diversen 2168.71 Totaal f67917 53 Per dag en pev kilorneler 22.20 Opbrengst van 1 Januari af >366539.32 Per dagkilometer 19,85 Verkooping van Vaste Goederen. Zaterdag 9 Juli in «het Va Ik je te Amersfoort. Notarissen de heeren Mr .1 DE LOl'TER en A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF. F.en winkelhuis en erl aan 't Havik f1810 AMERSFOORT, den 11 Juli 1887. Op voor de laatste jaren vrij ongeschikten tijd zün de periodieke verkiezingen voor leden van den gemeenteraad bepaald in art. 7 der gemeentewet. Vastgesteld 29 Juni 1851. toen er in 't bin nen- en buitenland nog betrekkelijk weinig spoorwegen, en veel ininder stoomvaartlijnen waren, is sedert dien het r<izen naar het bin nen- en buitenland fameus toegenomen, juist in de tweede helft van Juli, zoodal alsdan nog al wat kiezers afwezig zijn. Deze introductie geschiedt vooral hier om den kiezers van Amersfoort, die plan hebben op reis te gaan. o! op reis zijn, in overweging te geven hunne reizen zoodanig te regelen. Hat zij Dinsdag 19 Juli aanwezig kunnen zijn, om hun stembiljet inteleveren. nni de «honneurs» waar te nemen. Had ik echter kunnen vermoeden dat gij hier komen coudl, dan ware zulks overbodig geweest, en gijdames hadt elkander gezelschap kunnen houden." Gravin von Rittersheim achtte het beneden hare waardigheid om op dergelijke woorden te antwoorden zij vergenoegde zich dus met de oude dame renen medelijdenden blik toe te werpen, want het was hare gewoonte om deze zoo min mogelijk tegen te spreken. Hoe lief en goedig gravin de Valrourt ook was, toch wond haar tegenspraak op, en daar gravin von Rittersheim zekere redenen had, welke ons weldra sullen blijken, orn haar te ontzien, zoo zweeg zij nu. evenals in de meeste gevallen. «Heden, beste Elizevoel ik mij nog niet we! genoeg om vele bezoeken al te wachten hernam de oude dame weer«dus houd uwe aanwezigheid hier op het kasteel tot heden middag voer onze buren en kennissen geheimwijl tij u anders nog heden komen bezoeken Mor gen hoop ik hen te ontvangen om mejuf frouw Hartman voor te stellen daar zij hen toch een weinig kennen moet, indien zij zich niet vervelen zal op de partijwelke ik de aanstaande week aan onze vrienden en kennissen hoop Want het Laat zich aanzien, dat de verkiezing lö Amersfoort warm zal wezen, en hel daarom dc plicht van elk kiezer is, om door aanwe zigheid ter stembus medetewerken, dat de uitslag der verkiezing naar zijne inzichten zal kunnen uitvallen. Mag men alsdan een warmen strijd lege- moetzien voor drie der vijf te bezetten raads- plaatsen, zooveel te meer verheugt ons de groote eenstemmigheid met welke, bij het vooi bereidingswerk dezer verkiezing, twee der aRredende leden, de heeren W. A. Croockewit, tevens Wethouder, en Mr. J. G. A. van Zijst tot candidate!) zijn geproclameerd. Een massa jaren geleden «het eerst door ons" als candidaal voor het lidmaatschap van den gemeenteraad aanbevolen werd de heer Croockewit telkens met glans herkozen was hij als wethouder, dikwijls en langdurig als waar nemend burgemeesteren als raadslid steeds met zeer groote toewijding en met eere werk zaam en bewees hij een warm liarl voor de belangen van Ainersloorl te bezitten. De heer Mr. van Zijst heeft mede voortdurend getoond een bekwaam degelijk en onpartijdig raadslid te zijn wiens adviezen getuigden van grondig onderzoekalsook van heldereon opgesmukte voorstelling van zaken. en. wat in zonderheid zeer te waardeuren is hij muntte uit door steeds zeer bezadigd het woord te voeren, eene verdienste, die, bij den strijd der meeningen, hel onderling en welwillend overleg ten zeerste bevordert. De heer Jhr. Mr. T A J van Ascii van Wijck heelt op de uilnoodiging der kiesver eeniging «Recht voor Allen," ol hij bereid zou zijn de candidatuur voor het lidmaatschap van den gemeenteraad te aanvaarden als conclusie van zijn uitvoerig antwoord te kennen gegeven, dat hij bij eventueele verkiezing de benoeming waarschijnlijk wel zal aannemen. Algemeen wordt erkend met welke zeldzame energiebekwaamheid en tal van andere voor treffelijke hoedanigheden hij ten nutte en len goede van Amersioort onvermoeid werkzaam was en is. Van hem kan met het volste recht worden gezegd, dat zijne daden de dankbaaiheid dei- bevolking vei dienen, inzonderheid hetgeen hij met onbezweken activiteit en tact verrichte lei- zake de ruiling van gebouwen en gronden voor kazernering enz. van vier bataillons inianlerie, waarvan het wetsontwerp thans ook door de Eersle Kamer met algcineene stemmen is aan genomen en waardoor vooral voor grond eigenaren neringdoenden enz.te Amers foort belangrijke en voortdurende voordeden zullen worden verkregen. Het is wenschelijk en nuttig voor de belangen eener gemeentewanneer een knap en kloek burgemeester zich ondanks de wisselvallig heden aan verkiezingen eigen genegen be toont lid van den gemeenteraad te zijn zoodat hij bij de raadszittingen niet enkel door zijne doelmatige leiding en adviezen maar ook door het uitbrengen van zijne stem in de gelegenheid zij gesteld deze belangen te bevorderen. Hel vertrouwen mag derhalve worden gekoes terd, dal de kiezers in groot getal hunne stemmen zullen uitbrengen op de heeren Jhr. Mr. T. A. J. v. Asch v. Wijck. W. A. Croockewit. Mr. J. Gr. A. van Zijst. In het aanstaand nummer volgt eveneens een bezadigd woord omtrent randidituren voor twee der te bezetten vijf raadszetels. te geven." «Ochhervatte gravin Eliie onverschillig met een trotsch lachje om de lippen «juffrouw Hartman zal wel te veel «geoccupeerd" zijn, om daarveor tijd te hebben. De bedienden moeten scherp nagegaan worden of zij hunne plichten wel goed vervullen want die lieden zijn niet te vertrouwen het buffet. «Hoe Elize," riep hare tante bijna veront waardigd uit, «hoe kunt gij ook slechts een oogenblik er aan denken, dat ik mejuffiouw Hartman met het opzicht over de bedienden belasten wil. Daarvoor is de huishoudster aan gesteld en mejuffrouw Hartman spreekt met deze in mijne plaats Gij schijnt vergeten te hebben, Elize," voegde zij er op ongewoon strengen toon bij, «dal ik u vóór mejuffrouw Hartmans binnentreden er duidelijk op wees, dat de jonge dame zich hier meer als logée, al6 gast te beschouwen heeft dan als eene ondergeschikte. Datzelfde heb ik Alexander ook gezegd en ik geloof gerust te zijn «Dat deze geheel en al uw gevoelen daar omtrent deelt," viel gravin Elize hare lante spotachtig in de reden, een minachtenden blik op hel meisje werpende. Windt urvolgd Heden is door heeren Burgemeester on Wet» houders van Ainorsfoorl aanbesteed 1. het verwen van don buitenomtrek van hel gymnasiuminschrijvers waren de heeren "J. van Eeden l 38 J. R. van 'l Hof l'44, N. Broers 1"48 II van Wandelen 149, li. Voort- man l"70, A. van Daal f75 en Ph Smit 177. 2. de uitvoering van ver! stukadoor- en schoonmaakwerken aan het gebouw der lloogere Burgerschoolinschrijvers de heeren J. van Eeden 1360, A. van Daal f375, N. van 'l Hol 1384, N. Broers f391, Ph. Smit f472 en, II. van Wandelen f485 3. de uitvoering van verf- en schoonmaak werken aan de gebouwen van 4 op. srholen en 1 onderwijzerswoning; inschrijvers de heeren A. van Daal f449. J. U van 'i Hol 1469, G. Woudenberg 1490, Ph. Smit f518 en N. Broers I 539. Deze werken zijn den minsten inschrijvers gegund. Van anli-revolutionnaire zijde worden lot leden \an den gemeenteraad te Amersioort voor gesteld de heeren W. A. Croockewit, Mr. J. G. A. van ZijstJhr. Mr. T. A. J. van Asch van WijckVV. G M. Eijck van Zuijlichemen VV. II. J. Vennoten. Uilslag van het Toelatingsexamen aan het Gymnasium te Amersfoort. Toegelaten lol klas-e I onvoorwaardelijk W Slap te Bussuin, .1 B. Wolff te Amersfoort, II. A. Visser Ie Amersfoort, J. Duels te Loos- drecht, I Berk«-nbosch Berends te Nijkerk, W. G T C M Gnll te Utrecht. N. G Spil te Utrecht en G. C. Lavell te Utrecht. Alge wezen 3. In No. 3622 van 20 Juni vestigden wijeenigs- zins gedetailleerd de aandacht van Amcrsiborts muzikale bevolking op hel concert van leden der ilollandsche Opera te Amsterdam in Ainiciiia plaats te hebben, morgen. Dinsdagavond Bij de daarin vermelde solisten heelt zich nog aangesloten de heer Felix Derickx. die eene romance en het Nederlundseh Volkslied vooi- draagt, mei accompagnement van den heer de la Fuenle. Voormelde operazangeressen en zangers heli- ben in de laatste weken grooien bijval met hunne voordrachten in diverse groote en be duidende sleden hij hel talrijk opgekomen pu blick ingeoogsi twclk le meer daarmede in genomen was, omdat het zelden ol nooit in de gelegenheid was zoodanige reproductie van operagedeelten in die sleden U- genieten. Eene talrijke opkomst vuil hel publiek wordt morgenavond gehoopt. De heer G. F. G. de Bruyn leeraar in wis kunde aan het Gymnasium te Amersioortis benoemd tot leeraar in wiskunde aan het Gym nasium te Middelburg. Op de voordracht voor onderwijzer aan dc Tussrhenschool te Amersfoort komen voor de heeren C. J. F. Piins alhier, P. Ilibrna te Groningen cn J. Brandei horst te Zuidland. Tot onderwijzeres te Oost Grafldijk is benoemd Mej C. A. Blok te Amersfoort. Met de benoemde stonden op de voordracht Mej. S. de Jong te SneekA. G. Wielema te Edam en M. Buijs le Westzaan. Gisteren vertrokken uit Amersfoort naar 's Gra- venliage twee detachementen schuileis, elk van vijf onderofficieren om in den heden en morgen te houden schietwedstrijduitgeschreven door den Ned. Schulterijkaderbond mede le dingen naar de uitgelooide prijzen voor salvo- en indivi dueel vuur. In eene Woensdag le Amersfoort gehouden vergaderingonder voorzitterschap van den consulent dr. G. van Goorvan Bunschoten hebben de heeren II. W. NieuwboerJ. de Roos en II. C K. Stavermanopzienersen W. Huijgen en G. S< iiimmei arm verzorgers zich geconstitueerd als kerkeraad der gerefor meerde gemeente (doleerende) te Amersioort. Naar aanleiding van Math. 28 vers 18 lot 20 heelt Dr. van Goor van Bunschoten in het Lo kaal-Muurhuizen le AmersfoortWoensdagavond de benoemde Ouderlingen en Diakenen beves tigd waarbij toespraken gehouden zijn lol de bevestigden en de gemeente over hel ambt nu aanvaarden de verplichtingen der ge meenteleden tegenover de ambtsdragers. De burgemeester van Ede Jhr. van Borssele, deelde in de raadszitting van vrijdag mede, dat hij zijn verzoek om ontslag had ingetrokken, op aandrang van de ingezetenen en hoogere besturen. Door raadsleden werd hem dank betuigd voor dit besluit.

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2