Marktprijzen te Amersfoort. AMEHSFIMJKT Vrijdag 15 Juli 188/. Tarwe f7.50 f8.80 Oogge f4.90 a 15.40. Boekweit 10.a f7.Holer 11.11.20 per kilo. Kieren l 3.50 a f4.p. 100 st. Aardappelen l i.— 1 5.— Ker hert. Schrammen 112a f17. iggen 16 50 f9.50. Aantal Gemiddelde prijs. Schrammen 20 stuks f 14.50 Biggen 100 siuks f 8. Boter 2670 kilo 1 1.10 Aardappelen 30 heet. f 4.50 Eieren 9000 stuks f3.75de 100stuks. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 2e helil der maand Juni 1887. 1. A. G. de BoerAmstelveen. 2. Mej van SoestAmsterdam. 3 Mej. T. L M de Vinke 's llage. 4. E. v d. BeekPu i nterland. Verzonden geweest naar Ameiika. 1. G v. Hassclen Verzonden geweest naar Duitschland. I. Mej. M Rotgers7 Verzonden geweest n.iar Engeland. 1. Mej. J. de LacyBromley. Rechthebbenden vervoegen zich ten Poslkantore- K e ii ii i s e r i n s De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het door den provincialen Inspec teur van 's rijks directe belastingen enz in Noord Holland en Utrecht executoor verklaard kohier No. 1 van de PERSON KELK BELASTING over het dienstjaar 1887 88 (wijken AB. C. I). en E) aan den Ontvanger van 's rijks directie belastingen alhier is Ier liand gesteld aan wien ■ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voel te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 16. Juli 1887. De Burgemeester voornoemd T. 1. J. VAN ASCII VAN WIJCK. AMERSFOORTden 18. Juli 1887. Bij de verkiezing van leden voor den ge meenteraad van Amersfoort, op moigen Dins dag 19 Juli, van 'sochtends negen tot vijf uren 's namiddagsworden de kiezers uitge- nootiigd hunne stemmen te vereenigen op de hoeren Jhr Mr.T. A. J.v. Aschv Wijck. W A. Croockewit, Mr. J G. A. van Zijst en voor liet bezeilen van nog twee der raads- zetels hunne stemmen uillobrcngcn naar hun best oordeel. Tol regenten van hel burgerweeshuis zijn door den gemeenteraad herbenoemd de heeren inr. J. de Louter en W. L. S. bellustot regentessen mevrouwen deLouler-Willmk en v. Zijst Cothius. Tot onderwijzer aan de openbare school 2. soort is benoemd de beer C. J. F. Prins, le Amersfoort. laat luisterde. kinderen zijn oprechte wezentjes." «Nu, Fernande." herbaalde Eddv ongeduldig, met zijne hand de hare omvallende «rijdt gij graag paardje «Zekermijn jongen." «Ik heel niel mijn jongen maar wel Eddy. «Pal moet je ook legen mij zeggen, Fernande, anders hen ik hoos op je." «En dat zou mij spij'en Eddv antwoordde hel jonge meisje lachend. «Mag ik hem een bonbon geven.'' vraagde zij de gravin de Valcourt. «Natuurlijk, kindlief," stemde deze verwon derd over deze vraag loc «Neen, Eddv, laai die bonbons liggen," riep zijne moeder hevelend uit, «gij eet teveel vm die lekkernijen 't Wordt tijd. dat gij weer »iar de kinderkamer tenigkecr' Neen, huilen helpt niets \nna neem hein\lug mede mijne zenuwen I linnen het niet vei dragen" lli" dienstmeisje liet karakter barer mees teres kennende nam liet kind op de armen u vei liet ijlings mei hem de kamer. De jonge vrouw bleef hier rustig zitten en babbelde kalm met den graaf voort. a!-of zij de kreten van bet schreiende, kind niet hoorde. Had Fernande haar lol heden toe voor een zeer oppervlakkig wezen gehouden, nu ondervond zij eene zekere verachting voor haar en dal scheen ook het geval te zijn met de oude gravin, want deze zeide zeer ernstig tot haar «Beleeftlheid jegens ons, Elizc. houdt u stellig terug om Eddy te volgen maar wij hebben voor beden lang genoeg «getafeld." Neem eenige ehocolaadjcs voor hern mede eene kinderhand ii namers spoedig gevuld." Wuidi ictwUjd. De officier van gezondheid 2e kl dr.^ A. M. van der Willigen, van hel 5e bataljon 5e regi ment infanteriegedetacheerd bij het militair hospitaal l« Amersfoortis overgeplaatst bij bet 1c regiment veld-artiilerie. Uil 's Gravenhage wordt gemeld Ue bel ichten van Soestdijk zijn gunstig. Z M, de koning bevindt zich bijzonder welw ar schijnlijk keert de vorstelijke lamilie in Sep leinber naar den Haag terugwanneer Z. M persoonlijk de zitting der nieuwe kamers zal openen. Inmiddels moeten wij hier nu met vreemde vorsten ons tevreden stellen. Prins Albrecht van Pruisente Scheveningen ver- loevende toont de grootste belangstelling in onze stadhij bezichtigt eiken dag iets anders van de merkwaardigheden. Men zegt dat prins Albrecht naar Amsterdam is geweest o. a. ook om een contra-bezoek te brengen aan de ex keizerin Eugenie, die in strict incognito te Scheveningen was oin hem le ont moeten. Aan het plan van den prins von Wied om hel paviljoen le Scheveningen te vergroolen en de omliggende terreinen van de hand le doen zal dit jaar nog geen uitvoering worden gegeven. De piins en zijne familie zullen echter in den loop des zomers nog hier koinen vertoeven. Een gewezen officier van het Nederl.-Indische leger dient thans als plaatsvervanger bij het 6e regiment infanterie. Bij helzellde regiment dient ook als onderoffi cier een voormalig officier van hel Fiansclie leger. Eene vreeselijke ontploffing heefl te St-Medard, bij Bordeauxin de kruitfabriek plaats gehad. Drie werklieden werden gedoodmen heelt slechts een deel van een der lijken terug ge vonden. Men vreest dat eenige personen ge kwetst weiden. Van 15 November tot 31 December 1887 zal te Amsterdam eene nationale tentoonstelling worden gehouden van toilet rook-bureau- en zakartikelen. De voorwaarden de uitgeloofde bekroningen en verdere details van deze tentoonstelling zijn vermeld in de circulairedoor de directeuren van het Nederlandsche Handels-Museum alge meen verzonden. Alleen vermelden wij daaruit nog dat de leden der jury's door de inzenders zeiven worden gekozen wal door velen zeker een grooler waai borg voor onpartijdigheid zal worden geacht. Inschrijvingen worden gewacht vóór 1 Augus tus 1887 aan het K. N. Handels Museum. Z. M de Koning heeft deze week in gezelschap van zijne gemalin een bezoek gebracht aan zijn oudsten jager Knoppersin liet overbosch te Soestdijk. In «Artis" te Amsterdam kan men thans in de galerij der roofdieren het z'-ker niet dagelijks voorkomend geval waarnemen dal een jong tijgertje door een kleinen hond (teel) wordt groot gebracht. De moeder-tijger is namelijk gestorven en nu heeft men de zorgen voor de opvoeding van hei tijgerkind aan bedoeld hondje toevertrouwd Tot nog toe is de ver houding tusschen pleegmoeder en pleegkind uitstekendof het zoo blijven zalmoei de lijd loeren. De dames in Amerika hebben een praclisch middel gevonden, (in Amerika is alles praclisch, ook de dames zclven) om hel lastige en ver velende aanpassen van japonnen te vermijden. Het is te New-York in gebruik gekomen, dat iedere dame zich een pop laat modelleeren, geheel naai' haar gestalte en vormen. Deze pop logeert bij de modisie, en de toiletten worden haar zoolang aangepast tot alles in orde is, zoodal de eigenares haar costumes zonder eenig gebrek thuis krijgt. Uit Brussel wordt geschreven Keizerin Char lotte haart weer eens haren voornamen bloedver wanten groole zorg. Eensklaps namelijk uit de keizerin den wensch het zeebad Ostende le be zoeken. Eene badkuur echter onder de omstan digheden die hier heerschen zoude met groole moeilijkheden gepaard gaan en koning Leopold wilde deze phantasie der zieke vrouw niel bevre digen. De keizerin echterdie anders alles ter stond weer vergeethoudt dezen keer laai aan haar plan vast en verklaart altijd weer «Als men mij niet naar het slation brcnglschrijf ik mij nen zwager den keizer van Oostenrijk die zal dan bepaald eene woning in Ostende voor mij nemen.Koningin Henriellewie het tot nu toe altijd gelukt is hare arme schoonzuster gerust te stellen leed dezen keer eveneens schipbreuk. Een schandelijke misdaad is dezer dagen in een der zwemscholen te Parijs gepleegd. Tot de geregelde bezoekers behoorde uok mevrouw D., een pas gehuwde schoonheid en haar drie jarig stiefdochtertje. Den Ion dezer bleet de dame langer dan gewoonlijk in hel water. Plotseling hoorde men een gil en verleide zij den toeloopenden inensclien, dal haar kind ver dronken was. Men ging le water en v..ml liet lijk van het kind met gebalde vuistjes op de diepste plaats van hel bassin. Naar lal van blauwe plekken bewijzen, heelt mevr. I). hel kind met geweld onder water gehouden, ho pende op die wijze, dal uien aan een ongeluk zou denken. Tijdens den volgenden cursus zal de Ulrechl- sche Hoogcsoliool naar men meldt, een zwaar verlies lijden door de om 7üjarigm ouder dom verplichte aftreding der hooglceraren Donders BuysBallot en Duedes. Hél hoofdbestuur van den anti dienstvervan- gingsbond heelt liet verzoek aan de eerste kamer gericht, aan hoofdstuk VIII der gewijzigde Grond wet hare instemming niet te schenken op grond dal de plaatsvervanging niet wordt afgeschaft en het hooldbesluur voornoemd die afschutting meer dan ooit noodig achtvooral ten behoeve van ons Indisch leger dat geen vrijwilligers kan he komen omdat de zoogenaamde «remplucanten- bazen" het dubbele der uitgeloofde premie bieden voor plaatsvervangers De rechtbank te Maagdenburg heelt den fa brieksarbeider Diebensledtdie van dubbelen moord beschuldigd waster dood veroordeeld. Hij had in het begin van 1885 en in September 1886 zijn zoons Andreas en Albert door middel van zwavelzuur, naar hij zeide uil nood gedood. Op Goenoeng Kendeng de helft van de Soerabaiasche inlanders gelooft er stellig aan heefl een meisje vaii twaalf jaar een ei gelegd Ier grootte van een krokodil-ei hij hel vertrek van de mail was zij bc/.ig h.l uil le broeden. Honderden gaan derwaartshooiden ouder wie met de reputatie van «verlichte,» komen er kijken. In hel Hongaarsche dorp Jaszberen/. bij Dc- brecsin heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. De overste Jakacs, die ten overstaan van een vijftigtal cadetten proefnemingen met dynamiet verrichtteging met een Inciter zoo onvoor zichtig te werk, dat er een lievige onlplofting plaats had, tengevolge waarvan 16 personen, onder-welke de oveistc zeildadelijk dood waren en 40 personen zwaar gewond werden. De verwoestingen door deze dynamiet ont ploffing aangerichtmoeten verschrikkelijk zijn van sommige slachtoffers waren armen beenen en andere ïichaamsdeelen van hel lijf gescheurd. De aldus verminkten moesten verschrikkelijk lijden, en smeekten het als een weldaad af, door vergif van hun smarten verlost le worden. Wie in den omtrek stonden en er ongedeerd afkwamenzijn echter allen doof geworden. Uren ver in den omtrek sprongen de venster ruiten. Naar de «Indópendance" mededeelt is de Duit se lie Kroonprins aan een groot gevaar onIsnapL Hij was te Portsmouth aan boord gegaan van liet jacht «Victoria» met zijne gemalin prinses Victoria, en drie dochters van den prins \un Walesom een zeetochtje te maken. Plotseling holste het jacht met liet transportschip «Orontcs". De versieringen aan den boeg van hel jacht werden weggeslagen en de schok was vreeselijk. De vorstelijke personen bleven allen bedaard en hebben hun tochtje niettemin voortgezet. Overeenkomstig den eisch van hel 0. M. veroordeelde de Ainslerdainsclie rechtbank M. C. S wegens het werpen mei vitriool naar kapitein Potjertot eene gevangenisstraf van 6 maanden. Te Madrid is de bliksem geslagen in het gebouw van liet ministerie van marinein liet hospitaal St. Jean de Dien en in een hóiel Op verschillende andere plaatsen in Spanje hebben vreeselijke stormen en onweders gewoed. Zondag is een pleizicrhoot van New-York bij Long Island verongelukt, waarbij 30 personen omkwamen. De gezagvoerder was dronken. Door de rechtbank tc Arnhem zijn verwezen naar de openbare terechtzitting K. J. en F. W. le Nijmegenbet eerste sujet ter zake hel toelaten ca bevoideren, in zijne woning, van ontuchtige handelingen met zijn 13 jarig doch tertje en bet tweede individu ter zake bet plegen van die handelingen met gemeld kind hetwelk bewusteloos was gemaakt met sterken drank. Ainslerd. Ct.

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2