Bvond van £6 December jl.nadat hij het af- siandssignaal voor den laaisten personentiein uit Utrecht op veilig hul gezet, verzuimde een wissel om te leggen met hel gevolg dal de trein op een zijspoor liep togen een bagage wagen die daar stond Er was dus gevaar voor den trein ontstaan. Bekl. beweerde, dal de machinist liet ongeval had kunnen voorkomen, wanneer hij op liet licht van den wiss I hal gelet. Dit had, wan neer de wissel goed had gestaan wil moeten zijnterwijl het nu groen was geweest Hij erkende echter verzuim le hebben gepleegd, liet O. M eischle zijne veroordoeling lol eene maand gevangenisstraf. De meest verstrooide van alle verstrooide professoren isnaar alle waarschijnlijkheid de beroemde wiskunstenaar Sylvester, hoog leeraar aan de Hopkins universiteit t« Baltimore. Deze bevond zich onlangs in Engelandtoen "hij onverwacht bericht ontving 0111 naar Balti more terug te keeren. Te Philadelphia aange komen kwam hij op de voor hein hoogst on aangename gedachte, dat hij een zeer kostbaar manuscript moest hebben achtergelaten Onver wijld keerde hij met dezelfde sloom boot die hem naar Philadelphia had gebrachtterug ■om bij zijn landing te Liverpoolliet vergeten gewaande handschrift in zijn rokzak le vinden. In de Houtstraat te 's Gravenhage had Vrijdag middag een twist plaats tusscheo een aange- teekend paarije. die met klappenuildeelen ein digde. De jonkman was eenigszins beschonken en wilde met geweld het mandje diagen, waai in zich de zakjes met bruidsuikers bevon den Dit verkoos de bruid niet en verweel hem dal hij dronken was. Nu had men de poppen aan liet dansen, liet mandje werd naar liet hoold der bruid geslingerd en de suikertjes verdwaalden in de sneeuw. Eenige goedgezinde burger? witsen liet paar tot verzo ning te brengen. Ter zitting van den Gemeenteraad van Amers foort van .Maandagmiddag jl.gepresideerd door -den Heer Burgemeester Jhr Mr. T. A. J. van Asi h van Wijckwaren aanwezig 1-4 leden en afwezig de heer Eijck van Zuijlichem. Behandeld werd daarin liet advies van B. en W. op het rekest van hel bestuur der begralenis- vereenigingbetrekkelijk de bestrating van de Hellingstraat. B. en NV. geven daarin te kennen dal met het oog op de besluiten in de laatste jaren door den raad genomenomtrent de ver betering van de bestrating in de gemeente, vooralsnog hunnerzijds geen voorstel in zake de Hellingslraat kan worden verwacht. Naar aan leiding van eenige opmerkingen, door den heer de Koningh gemaakt, werd dit advies nader nog toegelicht door den voorzitter. B en NV. er kennen dat de toestand van de Hellingstraat gebrekkig isook de raad is met dien toestand bekend. Zij achten het echter niet raadzaam thans incidenteel op deze zaak in te ga.mde beslissing over een dergelijke verbetering waar van dc financieele gevolgen tamelijk ingrijpend zijnis bij de behandeling van de hegrooting beter op hare plaatsterwijl bovendien de mo gelijkheid niet is uitgesloten om op andere wijze een beleren toegang tot dealgem. begraafplaats seinden zal.» «Wat meent gij?» vraagde Mevrouw Leitner half verwonderd, hall onwillig. «Hoe kan dat 't geval zijn, wanneer hel liefdadigheid ten doel heeft «Die toch altijd honden en katten betreft» zeide Frieda droog. «Ik betwijfel het zelfs zeer, dal zij die hunne kinderen hierheen hebben gezonden zoo liberaal denken om mei huisdieren samen te zijn.» «Welk een idee van u Als gij daar reeds zoo liefdeloos over spreektwat kan men dan van anderen verwachten En begrijp ik u stelligna alles wat er gebeurd is Gij kibbelt om ons met Rudeck en gij hebt gelijk ookIn plaats nu echter om ons met Iijl en ziel toegedaan te zijn, hebt gij steeds aanmer kingen te makener bestaat niets dal der moeite loont om voor u doen.» Het jonge meisje naderde hare moeder met een hoogen blos op de wangen en hernam haastig «Ik weet eigenlijk zelve niet, hoe ik er over denk. Dan hen ik boos op hem ja hij was ook zoo wreed en een andermaal schijnt hel mij toedat al die seniiirien- talileiten» Bespaar mij uwe arrogante woorden," merkte Mevrouw Leitner driftig aan, «gij weet datdc generaalsvrouw» «Ach, alwéér die eeuwige generaalsvrouw Frieda «Eigenlijk is zij van alles de schuld! Had zij u en de anderen niet gedwongen orn lid van die vereeniging te worden dan was ik dan was ik heden eene gelukkige bruid.» In hare stern lag iels, dat op nauw bedwongen te verkrijgen Na deze toelichting werd omtrent hel a ires /.onder hoofdelijke stemming conlorm hel advies van B en NV.besloten het ter secre tarie neder te leggen. Naar aanleiding van hel rekest van eenige ingezetenen tol het aanbrengen van verlichting in het Beukenlaantje, is door 11 en NV een nader onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid lol het leggen van ga huizen in dat laantje zonder ge vaar vo >r beschadiging van de fraaie hoornen, die daar slaan. Hoezeer door T leggen van de buizen in gemetseldebehoorlijk met cement voorziene kokers vermoedelijk hel gevaar van doortrekking van gas zou worden weggenomen, kan daarvan toch geen zekerheid gegeven wor sen. liet leggen van de buizen kan trouwens niet geschieden zonder beschadiging van de wortels der hoornen. Tot hei plaatsen van Pe- troleuinlantanrns over te gaan achten B en NV. niet geraden. Zij udviseeren daarom voorals nog niet lot verlichting van hel Beukenlaantje over te gaan Bij 't opmaken der hegrooting van liet volgende jaar kan overwogen worden op welke wijze tot voorkoming van mogelijk gevaar een afrastering langs den waterkant kan wor den gemaakt. Bij de discussie over deze zaak in den raad werd toegegevendal verlichting met gaslan taarns ni"t raadzaam was, omdat de zekerheid ontbrak dat gasverlies kon worden vermeden, welke voorzorgen men daartegen ook wilde nemen Maar men achtte 't gewenschtdat in Be hier werkelijk bestaande behoefte aan ver lichting op andere wijze zou worden voorzien. Alleen de vreesom de hoornen langs het laantje niet te beschadigen was oorzaak dal het aanbrengen van gasverlichting achterwege was gelaten Maar dan mochten de bewoners van liet laantje in billijkheid vragen dal in de verlichting op andere wijze voorzien werd te meer omdat dit niet alleen aan hen ten goede zou komenmaar ook aan de velen die van het iaaotje als de kortste verbinding van het spoorwegstation met de huurt in den omirek van de Slijkpoorl gebruik maken. Hel einde van de discussie was. da! hel pread vies van B en NV met 7 tegen 0 stemmen (de heer Bake bleef als een der onderteekenaars van hel adres buiten stemming) verworpen werd De voorzitter gaf daarop te kennen dat door B. en NV. nader zal worden overwogen hoe aan liet verzoek van adressanten kan wor den voldaan. Aan mej C. S. Koning is, op verzoek, eervol ontslag verleend als 1e onderwijzeres aan de openb. meisjesschool 1e soort, wegens hare benoeming lot eerste onderwijzeres te Alkmaar. Het ontslag gaat in den 16 April of zoo veel vroegerals in de vacature zal voorzien zijn. Tot leeniar in de Engelscbe taai aan liet gymnasium en de H. B. school is met 13 van de 1-4 stemmen benoemd de eerstvoorgedragene. de heer J. C. G. Grasé«headmaster" in En gelscbe taal en letterkunde aan de «North Lon don high school for boys." De Amerikaanschc bladen deelen mededal den 25n Maart le Washington een internationaal congres van vrouwen gehouden zal worden dat op touw is gezet door de Amerikaansche ver- smart geleek. De moeder scheen dat echter niet te hooron, want zij hernam koel«Ik schrijf hare lussrhen- komst aan iets geheel anders loe en ik hen haar daarvoor hartelijk dankbaar. Welk een huwelijk zou dat geweest zijngij met uwe fijngevoelig karakter voor het klein-te schepsel der aardewant uwe tegenwoordige onverschilligheid is slechts voorgewend,, zooals de generaalsvrouw zegt en hij de koele egoïstdie slechts zich zelf en de menschen acht en daardoor geheel vergeetdat er ook dieren aan onze zorg zijn toevertrouwd Neen, neen. Wees en blijf trotsch op uwe handel wijze want gij hebt hem nu getoond dal gij vast houdt aan uwe beginselen dal gij nooit on trouw wordt aan hetgeen gij voor liet ware erkentEn zij drukte in eene opwelling van teederheid de dunne lippen op het voorhoofd van het jonge meisje. Voordal deze antwoorden kon, huppelde de directeur Gernoth een mager manneke met een hoogen witten halsboord de kamer binnen en lispelde lot zijne bezoekers: «Goeden mor gen mijne damesgoeden morgen Neem mij mijne dralen niet kwalijk maar» «Een schoolmeester heeft dezelfde voorrech ten als een vorst.» veronschuldigde Mevrouw Leitner, «hij mag altijd bezig zijn.» Gernoth hoog zich. «Gij zijt wel goed ge nadige vrouw Trouwens ik was in zekeren zin werkzaam voor uwe vereeniging,» «ftnze vereenigingmeent gijverbeterde de doktersvrouw haastig. «Wij mogen toch in u een der hoofdleden begroeten niet waar?» Wor dl vei volyd. eeniginR voor het stem: echt voor vrouwen.-Men verwacht uil Europa vrouwelijke gedelegeerden. AMERSFOORTden 1. Maart 16X8. Kiezers! Gaal toch bij de aanst. verkiezing naar liet Raadhuis en stemt. Deze opwekking wordt gericht tot allen, zoowel tol de oude als nieuwe kiezerszoowel tut de clericalen als tol de liboiuien. Niemand zeggedat hij maar le huis zal blijvenomdat crëiie stem er niet op aankomt; want als velen dit zeggen dan blijven er velen wegen ééne stem boven dc helft maakt de meerderheid. liet is, nu de herziening der Grondwet gelukkig voorbij isvan het hoogste belang dal duidelijk blijkewat de natie wil welke regeei ingswijze met hare wcnschun strookt. Wanneer uw gevoelen zegeviertdan zal het voor u streelend zijn te welendat gij ook daartoe hebt medegewerktdun hebt gij u zeiven niets le verwijten. Niemand leggo zich neder bij het oude rijmpje: «wat de heereo wijzen, moeten wij prijzen,» want dit was uil den lijd onzer zoo genaamde republiek die eigenlijk eene verga dering was van eenige rijke lamilien over een onmondig volk. NV ij lebben onder onzen Koning veel meer vrijheid dan onze voorvaders onder de republiek. NVij mogen zeil meewerken oin onze regenten te kiezen, waaraan vroeger niet te denken was. Toont dal gij dit voorrecht waan! zijten bedenkt, dal een staatsburger, die rechten heelt, ook verplicht is die rechten uit te oefenen, en dat door den wetgever op uwe medewerking gerekend wordt. De majoor F. C. NV. Juckema van Rurmania baron Rengers van liet 1e rog. huzaren, reeds lijdelijk belast met het bevel over de rij- en hoelsmidschool te Amersfoortis thans definitief daarmede belast. Z. M heeft herbenoemd tot burgemeester der gemeenten Achtlienhoven en NVsi broek den heer NV. .1. Lagervveij, secretaris dier gemeenten en tot buigemeester van Hoevelaken, denbeer S. A. K. baron van Nagellsccr. dier genu Aanst Zaterdag en Zondag heeftblijkens nevenssi. adv in Amicitia te Amersfoort de vierde Tentoonstelling van Aquaiellen en Tee- keningen plaats van het seizoen 1887—88. Zeker zal de alsdan te bezichtigen Portefeuille veel schoons bevatten zoodat wij mogen hopen d.it een groot getal sladgenoolen en cnvirons- bewoners, vooral ook vele dames, zich het kunstgenoegen zullen gunnen door aldaar aan wezig le zijn. liet bezichtigen van zoodanige expositie schenkt alsdan des le meer kunstgenotnu we «laar 't buiten zoo har is, versloken zijn liefelijk na tuurschoon le genieten Men koine dik. stellig. Amicitia is bijna voor iedereen viij ras le he reiken. Eene wandeling, of home loop daarheen- bevordert, bij deehnatige kleeding de gezond heid uitermate. Ni.-t beter, voor wie er vatbaar voor is, dan lichaam-beweging. De leden van de Eerste Kamer zijn tee verga dering bijeengeroepen tegen Maandaz 12 Maart as., des avonds om 8 uur, in de vergaderzaal' der Tweede Kamer. Omtrent de Tentoonstelling in de fIrisvi.iJT- SCHooi. ie Amersfoort is het volgende naar elders gemeld Eene groote verzameling fraaie, nultige voor werpen boeide ons oog in hoogc mate. Het zaag en snijwerk dwong bewondering al en ook het vlecht- en knoop werk gaf le aanschouwen, hoe degelijk onderwijs in de verschillende vak ken wordt gegeven Met de vervaardiging van een stuk spalwerk zeer netjes afgewerktis weder een stap voorwaarts gedaan op den goeden weg. Een tweetal carrousselseen met een mechanisch beweegloeslelvervaardigd door den leoiling Morretrokken algemeen de aandacht. En waar de leerlingen zoo hunne handigheid tonnen daar komt zeker een woord van lof toe ann hel onderwijzend personeelMej S. C J. Verwey en Mej C. M. van Beek en de heeren II. van Gelder en G. J Boodediegedachtig aan hei gezegde de arbeid vrijwaart den mcn<eh legen diie vijanden «de vervelingde ondeugd en het gebrek", hunne beste krachten wijden aan dc opvoeding van het opkomend geslacht. Bij de gisteren gehouden verloting van de tentoongestelde voorwerpen der IIuisvlut- sciiool zijn op de volgende nummers prijzen gevallen: No. 2 6 8 12 13 14 10 IQ 23 24 2.*» 26 3D 32 34 36 37 38 42 43 48 50 55 58 50 fil 62 63 64 65 68 71) 74 7r> 77 70 80 83 88 06 91 03 04 95 98 161) 1(H 163 107 100 110 112 I13 114 115 116 118 120 122 123 125 1 29 130,

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2