JW 3700. Maandag* 12 Maart 1888. HETDIERENAS7L. Uitgever H. VAN CLE F. PP te Amerafoort. Dit blad T.rschijnt Vaan dug r poit 1.15. Advcrl-i.fi.>,. I plnHtnruiintc voor rui'lnn cn ofllciefic co onteigen A Iv per r Donderdagmiddag 1 f 1. Franco per groots letter, niutr Bureau MUU KHUIZEN (:u hoek Kortegracht, Wijk B 60 Politieke Revue. De beleekening van de Porie aan vorst Fer dinand Hoor lusschcnkomst van Slaitihouloir wordt dour «Ie Europcesche kabinetten niet zeer ernstig opgenomen men acht ze van weinig belang. Te Herlijn beschouwt men haar als een waarde loos succes voor de Russische diplomatie. Te Weenen denkt men algemeen dat de .-lap van den groot vizier weinig gevolg zal hebben ol liever geheel geen gevolg. Ook al bevatte de nola een ullimalu n voor prins Ferdinanddan zal bij de zaakjes nog zeer kalm opnemen bij vindt steun in de oneenigheid van de Kuropeeschc mogendhedendie uiels willen doen ol' zij moeien welen wat er verder plaals heelt en d.il zijn er drie. Zelfs gaal men zoover te zeggen, dat de gedane sl ippen builen liet Rerlijnsclie trariaal om| zijn gedaan. Te Londen is de opinie nog slechteren dus is bij slot van rekening bel algemeen gevoelen alles behalve gunstig en van de zoo gewenschle op lossing der Rulgaarsche quaestie zijn wij nog ver, zeer ver verwijderd. Over bet punt: zal de Coburger gaan en zoo ja wanneer danloopen de meeningen zeer uileen zooveel is echter zekerdat men zijn partij bijna overal verloren aehl. Ol daaren tegen de toestand in Bulgarije dan werkelijk zou verbeteren daarachter moeten wij een groot vraagleeken zeilen zooals wij steeds als onze opinie hebben medegedeeld zoolang geen verder* besluiten ol' plannen zijn vastgesteld. Niet de prins van Mingreliê maar de prins van Leucbtenberg schijnt door Husland als candidaat voor den Rulgaarsclien troon ie zijn voorgesteld de Slandaid althans noeinl dien naam. Be Times z.eidc gisteien. dal een prins was voorgesleld die reeds kort na de verwij dering van den Bailenberger genoemd werd. maar toen door de Bulgaren volstrekt niet werd gewensfbl. Bit is inderdaad hel gevalofschoon lielzellde ook van den Mingreliër kan gezegd worden. Prins Xicolaas van Leucblenberg-Bomanofski, luitenant generaal a la suite van den czaar rcsideeiende ie St. Petersburg is geboren 4 Augustus 18W en voert den liiel van «keizer lijke boog beiddoordien zijn moeder een FEUILLETON. k) Naar het Duitsch door S De jonge man hoog zich even en besteeg toen haastig de trappen, wierp een uilvor- schenden blik op zijne hoordersmaakte nog maals eene buiging en begon daarna «fieaebte aanwezigen! Allen die zich bier bevinden zijn lot elkaar gebracht door het zelfde, beginsel, dat staat vastniet waar En hetzelfde wal gij voor de dieren will doen. zult gij stellig ook wel bij de mensebbeid willen verstrekken, dat neem ik ten minste aan. Wie zal toch aan uwe zachtaardigheid en uw medelijden twijfelen vooral wanneer gij uwe naasten helptn kunt Doch geachte hoorders, alvorens ik verder ga zult gij mij zeker wel vergunnen oin u in losse trekken een paar heelden te schetsen welke toevallig onder mijn oog vielen, toen ik mij van mijne kamers hierheen begaf. Slechts weinige schreden vóór mij liep namelijk een bleeke dorh mooie knaapdie zijn zustertje aan de hand hieldbeider klee ding verraadde armoede en verwaarloozing. Ik moest even een boekhandelaar spreken toen ik ecmge oogenhlikken later diens winkel ver liet zag ik het tweetal bij een iruitstalletje slaan waai aan onderscheiden vrouwen vruchten kochten. Plotseling gleed de hand van let jongetje snel over de tafel, met al de zekerheid van iemand die zulks meermalen gedaan heeft; onbemerkt stak bij iels in don zak van zijn dochter was van wijlen keizer Nicolaas I van Rusland. Ilij is gehuwd mei Nadine geboren Annenkof, gravin de Beauharnaisdoch heeft geen kinderen. Uil Sofia meldt men dat zoolang Rusland geen programma voorde toekomst heelt gesteld in den toestand van Bulgarije geene verandering zal komen llel algemeen gevoelen is. dat Ru - land zou slagen indien hel1 plechtig de nationaliteit der Bulgaren waarborgde23. op n niwkeurige wijze zijne bemoeiing met de Bul- gaarsclie zaken omschreef; vooraf een of twee candidate» ter keuze der mogendheden aanwees: 4° aan de Bulgaarsche oppositie straffeloosheid verzekerde. Het door Wilson aangeleekende booger be roep zal waarschijnlijk in liet laatst dezer maand voor he» bof van appèl in behandeling komen. Be raad «Ier orde van bel legioen van eer beeft eene commissie van onderzoek benoemd om een rapport op te maken over de zaak va» Legrand den bekenden fabrikant van vaten die door geld bel kruis van het legioen van eer van Wilson gekocht moet hebben. Zoodra de commissie baai -opport gereed zal hebben, zal de grootkanselier der orde van bet legioen van eer bet aan den raad mededeelenom te overwegen of Legrand van dc lijst moet worden geschrapt. Er moet voor Parijs een nieuwe prefect van politie benoemd worden daar de tegenwoor dige prefectde beer Bourgeois die in bel de partement Marne tot algevaardigde is gekozen zijn ontslag heelt ingediend. Als zijn waarschijn- lijken opvolger noemt men den beer Lozé vroege*' secretaris-generaal bij de prefectuur van politieen thans prelect van liet departe ment Sornme. Be Fransche minister van oorlog heeft in de kamer zijn ontwerp toegelicht lot bet aanstellen van vijf generaals tot inspecteurs van hel leger Beze inspecteurs moeten voor de mobiel-making zorg dragen en zijn de aangewezen opperbevel hebbers in tijd van oorlog. De commissie beeft dit ontwerp goedgekeurd, doch de radicalen zullen bet ten sterkste be strijden omdat zij vreezendat de minister gescheurd jasje en verdween haastig in eene zijstraat. Oogenschijnlijk volkomen on bewust van hetgeen haar broertje uitgevoerd had hoewel ik overtuigd ben dat zij er volkomen van op de hoogte was bleef bet meisje nog een paar seconden slaan en volgde daarna den kleinen diel. Toen ik aan den boek der straat kwam zag ik dal het jonge paar in een steegje hel geslolene verdeelde. «Iels verder op den weg ontmoette ik eene vrouwdie een kind in de armen hield welke last baar oogenschijnlijk zwaar te dragen vielzij vorderde langzaam en 't scheen of honger en gebrek hare krachten totaal hadden uitgeput. Eene damedie met haar lijden begaan wasgaf haar eenig geld en toen ik haar ook eene kleine gave reikte, merkte ik opdal tranen van ontroering en dankbaar heid langs hel uitgeleerde gelaat rolden. Wei nige oogenhlikken later kwam een andere on gelukkige mij ter zijdedie het zooeven voor gevallene gezien hebbende smeekende de band uitstrekte, liet was nu een grijsaard met sneeuwwitte haren en een houten been.» «Ik begrijp niet waartoe dit alles dien'.», zeide de generaalsvrouw luid lol den directeur Gernolhtoen de spreker even zweeg, «liet zijn alledaagsche beelden» «Dat ontken ik ook volstrekt niet, genadige vrouw», antwoordde Budeck in plaats van den lieer Gernolhen terwijl bij zich vervolgens meer wendde naar de zijde waar Frieda ge zeten wasging hij voort«doch ik heb /.e met voordacht gekozen en die u zelve onbe wuste critiek is hier juist van pas. Want gij zult bet wel met mij eens zijn, geachte hoorders, generaal Boulanger niet zal benoemenmaar wel de opportunistische generaal» Gallifet en Miribel. Bei lijn, 9 Maart 's morgens 10 uur De keizer is hedenmorgen oin hall negen overleden. Gis teravond deed ingevolge een flauwtedoor geheel Europa het bericht de ronde dat de keizer overleden was Toen 's avonds ten negen uur de levensgeesten weder waren opgewekt, was er in geheel Berl jn een uitbundige vreugde, waar de Lla len reeds inet rouwrand waren verschenen en de dood reeds gemeld was. Wilhelm I de tweede zoon van Koning Frederik Wilhelm III en Koningin Louise ge- horen prinses van Me-.klenbuigStrelitz werd 22 Maart 1797 te Berlijn geboren. Na den slag bij Jenawaar Napoleon I bet Pruisische leger geheel versloegvertoefde hij met de Koninklijke familie drie jaren te Koningsber gen en te Memel1 Januari 1807 werd hij tot olfici'-r bevorderd In zijne jongelingsjaren openbaarde zich een helder verstand gepaard aan een praktischcn geest. Geboren als militair, loonde hij reeds vroeg een ernstig vast karakter. Ben 30sten Octo ber 1813 werd bij lol kapitein bevorderd en maakte hij den veldloobl in 1814 naar Frank rijk mede Op bet slagveld bij Bar sur-Aube ontving hij van zijn vader het IJzeren Kruis en deed den 31 sten Maart 1814 zijn eersten militairen intocht in Parijs, om dezen bij hel beëindigen van den tweeden veldtocht in Frankrijk in 1815 na Waterloo te herhalen. Een hartstochtelijke liefdevoor e*ne der Hofdames opgevatweerhield hem van vele jeugdige dwaasheden doch de elikette ver bood dat «Ie zoon des Konings zich in liet huwelijk zou begeven anders dan met eene Prinses uit een regeerend stamhuis: daaiom trouwde Keizer Wilhelm eerst op 32 jarigen leeltijdna hel overlijden den aangebedene. Den 1lden Juni 1829 huwde hij met Au gusta Prinses van Saksen Weimar. Uit dit huwelijk sproten Prins Fried rich Wilhelm Kroonprins van Pruisen en hel Duitsch* Rijk, en Prinses Louisenu Groothertogin van Baden. dat een dierenasyl eene dwaasheid, eene mensch- onleerende daad is zoolang er nog schepselen zijn, die, met verstand en ziel begaafd, onze hulp behoeven.» Be gravin sprong van hare zitplaats op zij kon geen woord uitenenkele uilroepen klonken er in hel rond men stond hier en daar op doch Rudecks slem verhief zich boven alles met de woorden «Wie uwer zou het die arme lieden als eene misdaad kunnen toerekenen, wanneer zijuit- cehongeid en zwak hier komende, *s nachts de schuilplaats der dieren verwoesten welke gij voor hunne verzorging des daags gebouwd hebt? Denkt eens na. wat er bij dien aanblik in het hart dier ongelukkigen moet omgaan die van een God zijnde, wel een asyl voor hondea en katten vinden, doch geen voor henzelven schepsr'en evenals gijschoon rniuder met aardsche goederen bedeeld.» Het rumoer was onbeschrijfelijk, de meesten sisten of stampten met de voeten nu en dan hoorde men zelfs luid lachendat werkelijk verkwikkend klonk. Eindelijk had de generaals vrouw zich in zooverre van hare ontsteltenis herstelddat zij Rudeck op scherpen toon toe roepen kon: «Dal is verraderlijk gehandeld, mijnheer en als presidente geel ik u niet langer het woord Be. jonge man boog zich even wierp een sehalkschen blik op Frieda en rende da trappen af. Toen het daarna weer betrekkelijk stil ge worden was, xeide de directeur zoo luid aU hij vermocht «Noem het geen verraad, genadige vrouw,

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 1