EEN SAS HOOFDPIJN Donderdag- 15 Maart 1888. j)i 5701. UitgeverDit bM T(irtchynl A. H. VAN C LEEF F P°* i te Araeinloort. pliuitaruiintn voor runilrn llciefle en onttogen Adv DomifrJajmui'laj Ainionrmeot per 3 muandvn f 1.--. Prenro per I8 regels fin Cis.; eUe rigid merr 10 Cu. groot* letters nur en andere extra inrigling g sehiedt hoognre prijsberekening Leirnls per regel 15 Cu Reclames per regel 25 Cts. Aft. nummtr Bureau MUUHHUIZP.N i7cu.hoek Kortagracht. Wijlt B ÖO Politieks Revue. De kroon van Duitschland on Pruisen is overgegaan op den kroonpiins, lot keizer en koning geproclameerd onder den naam van Frederik III. 01 de nieuwe keizer geheel de uitoefening der mar,hl zal op zich neinen hangt geheel van hem zeiven al- Zijn eerste handelingen reedsdragen geheel den indruk van hetgeen algemeen van hem wordt verwacht. Zoo lieell hij gebroken met Ift gebruik van den J gedwongen rouw en l»at ieder Duilscher de volstrekte vrijheid te dien opzichte. Bij het balsemen van het lijk van keizer Wil helm moest natuurlijk een; lijkopening plaats hebben De geneeshecren vonden toen ook den steen in de blaaswelke den overledene zoo vele pijnen lieel'l veroorzaakt. Deze steen had de grootte van c-n duivenei. De beide lijfartsen Zauer en Leulhold lu bben ieder de belli daar van als aandenken beh »uden aan den beroemdste hunner patiënten, liet rapport over de lijkope ning welke door prolessor llurlinann ge schiedde is in bet staatsarchief gedeponeerd. Bovenal krachtig ontwikkeld was het hart van den overledene. De particuliere nalatenschap des keizers wordt op 00 a 7(1 rnillioen mark geschat. Ten aanzien van het keizerlijke paar uil San Heino wordt het volgende gemeld De nieuwe keizerdie in cenen regenmantel gehuld was, en eonen m-t Boers bedekten cilinderhoed droeghadtot beschutting van het kunstmatige ademhalingspijpje nog eenen bruinen wollen doek om den hals geslagen. Van de auioiiteilen te San Bemo nam bij zwij gend met e<-nen vi iendscliappclijkcn handdruk alscheid. De trein bestond uit twee salonwagens, die zoodanig aan elkaar verbond n waren dal men zich van den eenen in den anderen kon begevenzonder aan de buitenlucht bloot gesteld te zijn verder uil ecnige slaapwagens voor hel gevolg enz. In den eersten salonwagen bevond zich liet keizei lijke paar inct den wacbt- hebbenden dokterterwijl de andere doctoren zich in den tweeden bevonden. De wagen was geheel als ziekekamer ingericht Dr. Mackenzie bevestinl wel is waar dat er FEUILLETON. Eone schets uit het huiselijk ieveu. 1) Vrij vertaald uit hel Duilsch door S liet is eene bekende waarheid dal eene huis vrouw en moeder van vele kinderen in de meeste families eenvoudig als algemeen eigendom beschouwd wordt. In betrekking tol haren tijdbare krachtenbare wenscben en haar naaitaleltje zijn man en kroost het eens dat «eigendom hebben dielslal is!» De zoons en dochters zijn bijv. verwonderd wanneer zij op hunne vraag: «voor wie breit u kousen» ten antwoord ontvangen: «Wel voor mij zelve.» En daarom wordt bet dikwijls voor eene hoogst onaangename aanmatiging gehouden wanneer de huisvrouw zich ongesteld gevoeltterwijl de minste klacht van den huisheer dadelijk de ge- hcele iamilic op kousen doet gaan en aller vroolijkheid verbant. Mevrouw Sack de echtgenoote van een raadsheer, was heden morgen opgestaan mol ceae zekere drukking op bet hoofd de voor bode van de haar wachtende hooldpijn. Hopende deze onwelkome gast door volko men geringschatting te verdrijven zette zij zich vol moed aan de ontbijttafel en smeerde de boterhammen zorgde voor de theezoodal alles weldra gereed wa3. Dat de tienjarige Ril» haar zoo vroegtijdig reeds op vingeroele- ningen op de piano onthaaldewas wel wat zich dezer dagen weder kleine gezwellen in liet strollenlioold hehben vertoond maar het hoesten en opgeven zijn merkbaar minder, en de algc- meene toestand is, bij goeden eetlust, duidelijk krachtiger. Mei welke inoeieli.jkheden menbij de alge- meene agitatiete Berlijn ie kampen had om te seinen kan uit het volgende blijken. Toen Donderdag de valsclie lijding omtrent 's keizers dood werd verspreidwerden daar aan liet lioofdlelegraafkanioor bezorgd 2D 878 telegram men gezamenlijk 799,926 woorden tellende en op Vrijdag, locn de keizer werkelijk dood was, 36 615 telegrammenhoudende II15 551 woorden in verschillende talen en naar alle werehhieelen Daaraan werkten gelijktijdig in de groote centraal dépéchezaul 346 tclegraüsten inel 280 toestellen. De correspondenten van bladen telegrafeerden bijna alles «dringend», dat wil zeggen tegen hel drievoudige tariefom op die wijze hunne telegrammen vóór andere te laten gaan De postmeester-generaal Slephan verscheen persoonlijk bij den arbeid zijner ambtenaren in een bijzonder vertrek en betuigde bun in krachtige woorden zijn dank voor hun weer- galoozen ijver. Ook die correspondenten moeten dankbaar de bewonderenswaardige organisatie van de tele- graalbureaux erkennen en getuigen dat met verbazingwekkenden spoed alles verzonden is. De begrafenis te Charlottenburg zal plaa's hebben op a. s. Vrijdag. De overleden Keizer zal gesierd blijven mei de orde van den Zwarten Adelaarbet IJzeren Kruis 2e klliet Bussisohe Kruis van SL George de llerinneringstnedailles der oorlogen van 1814, 1864, 1866. 1870 71. de medaille der llohenzollern en de Russische en Badensche orden. Hel gemeentebestuur van Berlijn heeft plan om bij de begrafenis van keizer Wilhelm een rouwbetoon te doen houden waarbij van den Doin aldaar lol aan hel mausoleum te Charlot tenburg alle vak- en verschillende andere ver- eenigingen geschaard zullen staan waartoe over die lengte van acht kilomeiers minstens 180,OUÖ personen noodig zijn. hard maar daar het kind zich dadelijk van de school naar de muziekles moest begevenkon zij er echter niets legen inbrengen. Evenmin kon zij zich verzetten toen Mina eenige oogenblikken later met den kolenemmer binnentiad om de kachel Ie voorzien, ondanks den zoelen Aprildag, wijl de huisheer 's mor gens een knappend vuurtje verlangde, daar hij in een toestand van eeuwige koude verkeerde. 't Duurde niet lang of de. huisgenooten ver schenen in het vertrek Vader was heden niet erg best geluimdzoodal de zijnen reeds da delijk bij hun zeil de opmerking maakten dat het vandaag «Donderdag» was. Hij kwam met een verstoord gezicht binnen stak den neus in de hoogte en zeide op onheil- spellenden toon Het ruikt hier naar rook Het behoorde tot «ene van 's mans eigenaardigheden om altijd iels te ontdekken wal een ander niet bemerkte en daarover in zachte termen te klagen ol luid te bulderen al naar zijne stem ming Nu eens rook het naar 'telen, dan weer naar aangebiande melk gewoonlijk echter liet zijne vrouw hem maar piaten doch heden was zij een weinig prikkelbaar en antwoordde daarom «enigszins scherp: «ik ruik niets gij verbeeldt liet u slechts!» Dit verwijt trof den huisheer diep en nu hield hij zijne beweiing eerst recht vol. opende driftig alle venstersen gaf op die wijze den wind gelegenheid om eene courant van tafel ta doen fladderen en eene onzichtbare deur met luid geraas dicht to werpen. De kinderen hadden zich intusschen op hunne plaatsen neergezel Naar de grondbeginselen der jeugd «Alles geeft aanleiding tot pret» Nu Keizer Wilhelm overleden isis Koning Willem III der Nederlanden de oudste regeerende Vorst van Europa. Op hem volgt de 69-jarige Koning Chrisliaan IX van Denemarken en dan Koningin Victoria die ook 69 jaar is. Koning Oscar van Zweden en de Keizer van Oostenrijk zijn beiden 59 jaar. Bij een aardverznkking nabij Straatsburg zijn een achttal werklieden levend hegraven Het geheele garnizoen van een der voorforten is dadelijk aan het werk getogen Toen men de ongelukkigen bereikt had waren vijl van hen reeds overleden en de drie overigen hadden zware verwondingen bekomen. Uit de Rhóne bij Baline fSavoye) heeft men het lijk opgevischl van een onbekend persoon tusschen de 30 en 40 jaren Het was in een zak genaaid en blijkbaar w is 't slachtoffer eerst kort te voren gedood met een meswaarmee het hoofd bijna geheel van hel lichaam was gescheiden. De justitie uit Chambery heeft een onderzoek ingesteld. Een vreeselijk ongeluk heeft Zondagmorgen plaats gehad in de Rue des deux Ponts te Parijs. Een mandie een beerput zou reinigen, viel daarin Vier personen waarbij een kapi:ein der pompiersdie hem wilden reddenvielen ook in de diepte. Alle vijf kwamen om. Wij vernemen dat mevr. Bulkley met behulp van Engelsche detectives le Lugano in Zwitserland Mr. Hoek en diens kinderen heelt opgespoord. Zij wilde de politie overreden de onwettig heid van liet gezag van Mr Hoek te erkennen, die niet dan na veel moeite er in slaagde zich te verantwoorden. De Nedcrlandsche Regeering moet zich in deze zaak gemengd hebben. Twee jongens te Rreuil in Frankrijk wierpen elkander met sneeuwballen. Een der ballen trof ongelukkig een voorbijgaand werkman aan den slaap van het hoofd zoodat de ongelukkige ver doold neerviel Tien uur later was de ongelukkige een lijk: 't linkerslaapbeen was gebroken door den schok. maakte de kleine Karei van den luchtstroom gebruik om zijn zakdoek als schip door de kamer te laten zeilen, totdat eene barse he aan merking van zijnen vader hem aan de ontbijt tafel terugriep. Gustaal een twaalfjarige knaap, leerde mid delerwijl in vliegenden haast Latijnsche woordjes voor zijne vertalingwelke hij vergezeld deed gaan met het nemen van een slokje melk of een hapje brood na elk woordje. De kleine Ella die steeds in eenen toestand van verdediging verkeerdewijl de broertjes haar vaak plaagdennam zijn herhaald «nu Ellahet meisje als eene persoonlijke beleediging op en wreekte zich door aanhou dend te herhalen «Puh Guslaaf» de knaap wat soms lot uitbundig gelach aan leiding gaf. De oudste volwassen dochter Elisabeth maakte het ontbijt voor het jongste kind gereed. Zij was de eerstedie de algematte uitdrukking op 't gelaat van de moeder bemerkte en deel nemend vraagde «Gevoelt gii u niet welMama «Neen, ik heb erge hoofdpijn «Al weer», bemerkte de liuisheereenigszins verstoord alsol dat een soort genot was. Een blik echter op 't bleeke gelaat zijner vrouw stemde hem toen wat milderhetgeen zich vooreerst daarin uittedoor eene bartrhe vermaning aan de jongens om bedaard te zijn met de hijvoeging«Ziet gij dan nietdat mama ongesteld is? Log u na het ontbijt een poosje op de canapéMariedan zult gij wel apocdig beter zijn «Neen, neen,» weerde deze af, «let ei maar

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 1