Zondag 20 lISs Mei 1888. EET GEMASKERDE BAL j\i 5720. UHMIB cow Uilgever Djt T1,rieh(jnt Maandag no Donderdagmiddag. Aiiomrmeot par S nuundra Pruacft pnr llOOK Kort0JJPaOllt W-J iC 0 90 A. H. VAN CLEEPP P0*' Ad»ertentil«n 1-9 rrK»U «0 Cti.elk* r<-g*l raeer Id Cu. groot* letter. a*ar BuTöaU: t« A mfirsfnnrt pU.Urui.nta; roor randen en «nd.rn r.tr. i.rigtiag g.aehiedi liong.ra prijaberakemng HUURHUIZEN ie Amerfiioori. o(llci«*l* an onteigen A.!f par regal 15 Cu K*cl»,ne. per regal IS Cu. - A/e nummer. 10 Ola. Eindelijk is het verbond tusschen de Bona- parlisten en Boulangisten nu officiéél bezegeld. Generaal Dubarrailde voorzitter van bet Bona- partistisch hoofdcomité ontving dezer dagen te Parijs de voorzitters der provinciale comités en deelde hun namens prins Victor Bonaparte dien hij te Brussel had bezochtmededat allen de cesaristische beweging ten krachtigste moeten steunen Men beweert zelfs dat weldra een gemeenschap pelijk orgaan van beide partijen zal verschijnen. Iliervoor is door eenige aanhangers van den prins het blad Le Monde gekochtdat in een Bonaparlistisch-Boulangistisch orgaan zal worden veranderd. Nu de steeds toenemende verbetering in den toestand van den Duilschen keizer schrijft het Berliner Tageblalteen niet le loochenen feit is geworden slaan ook de berichtgevers over dien toestand een opwekkender jaals wij hei zeg gen mogeneen waardiger toon aan. Thans zien wij niet meer die vage en diein betrek king tol een ziekevan w-inig tactzoo niet van erger getuigende voorspellingen over den vennoedelijkcn levensduur van den dierbaren patiëntniet meer die uilvindingen der boos aardigheid oi der domheid over gevaarlijke aan vallen van benauwdheid, grove fouten der doc toren onvoldoende verzorging van den zoo hooggeplaalsen zieke en dergelijke onzinnige praatjes meer. Integendeelvan alle kanten komen tal van op zich zelf, wel niet zeer veel zeggende, maar in hun geheel toch wel iets beleekenende bij zonderheden als «de Keizer ziet er heel wat beter uit dan eenige weken geleden wel bleek en lijdend doch niet meer zoo ziekelijk geel als vroegermeer als een na de crisis herstel lende zioke.Zoo ook. dat de Keizer weder de stukken onderleekent en zells reeds korte brieven geschreven heelten wal vooral als een zeer gunstig leeken mag gelden, de Keizer begint zich weer meer op hel spreken toe te leggen. Wel is de stern nog zeer zachtdoch voor een geoefend oor zeer goed verstaanbaar. De Keizeiin ziet er dan ook geen bezwaar in nog in deze week haar reeds vroeger opgeval plan om naar West Pruisen te gaan, uil te voeren Men vindt van alles in sommige bladen vooral aanbiedingen, aanvragen beschrijvinnen en inlichtingen die de kermisreizigers kunnen interesseeren. De Fransche bladen van die soort zijn niet de oudste. In deze speciale pers behoort het eerst geboorterecht aan een Engelsch blad The Era, dat reeds van 18.17 dateert. De helfl beval ver slagen van artistieke uitvoeringende andere hellt adverteniiesadressen en eene «brieven bus.» De adressen zijn in dezen trant: Miss Minnie Bell. Disengaged Cristal Palace. Het kan niet korter en wij zijn hier ver van de gewone kerir.istaaldie evenwel hare rechten herneemt in de annonces. Men vindt daaronder aanbiedingen als deze «Een jong man, goed werker, wenscht in aanraking te komen mei een reizend gezelschap «Deze kunstenaar noemt zich op liet aliiclie de slangenmcnsch of de caoulchoucman en be last zich gaarne met de rol van aap in eene pantomime.» «Een huisvader biedt aan heeren directeuren een jong meisje aan van veerlien jaren dat slechts een oog heeft boven den neus en een oor op den schouder. Eene verrassende ontdekking isnaar men aan de Frankf. Ztg schrijft, le Londen gedaan. Bij het afbreken van een gedeelte van bet aan den rijtuigfabi ikant Hart behoorend gebouw in de Newbondslreel vonden de werklieden een rol linnen, welke zij nieuwsgierig openden. Na een grondig onderzoek waarbij deskundigen gehaald waren bleek beldat deze roleen linnen doekhet beroemde portret van de hertogin van Devonshire isdat voor vele jaren uit zijne lijst en van zijne plaats in de galerij verwijderd werd. De schilderij heeft op de plaatswaar het gevonden werd eer keldergewelf, alleen iets van de vochtigheid geleden en het zal weinig moeite kosten baar weder in den oorspron- kelijken toestand te brengen. Het zeer kost bare portretdat destijds op zoo geheimzinnige wijze weggeraakt was en op zoo eigenaardige wijze nu teruggevonden werdwordt op 120000 gulden geschat. Wegens het PINKSTEBFEEST wordt dit num mer, in plaats Maandag 21 Mei, gedrukt ■en uitgegeven Zaterdagavond 19 Mei. Politieke Revue. Uit Conslantinopel wordt gemelddat de Porte in den zaak van den Grickschen consul te Monaslirniet aan Griekenland wil toegeven. Indien laatstgenoemde mogendheid gevolg geeft aan hare bedreiging van weerwraak op den Tui Lachen consul wordt een vredebreuk waar schijnlijk geacht. Volgens een te Berlijn ontvangen bericht, dat intusschen in politieke kringen weinig geloof vindt, zou de Fransche ministerraad de vraag behandeld hebben, of Boulanger niet als kroon pretendent verbannen zou kunnen worden. Boulanger houdt er een Regeering in 't klein op nahij heeft een soort kabinet met alle departementen die ook de Slaat heelt. Ieder der kleine portefeuilles in parlibus zal gegeven worden aan een zijner vrienden hij voor zich heelt nog twee secretarissen. Vier nieuwe Bou- langislische organen zullen worden uitgegeven en wel: «la Revision,» met Edmond Turquet en de Peyramonl«la Presse.» met Laguerre en Lour; «lePeuple.» met Mirhelin en Laisant, en «le Combat,» met Paul Deroulède en Thicbaud aan hel hoofd. FEUILLETON. 1) Uil het dagboek ecner jonge vrouw. Zeer vrij uit het Duitsch vertaald door S 15 Januari. Mag ik het eigenlijk wel een dagboek noemen, wal ik voor u alleen, lieve Olga opschrijf Ziet gij, kleine vriendin, ik doe alle mogelijke moeite om oprecht te zijn maar ik gevoel zelve, dat ik nu en danwal aan de waarheid te kort doe. 'I Is ook een moeilijke ding om baar steeds in het oog te houden. Eertijds, op die heerlijke Juliavond in het llüknerpark» stelden wij ons dat veel gemakkelijker voor, niet waar? Dat is nu juist een half jaar geleden en heden begin ik reeds aan het vierde cahier 1 liet is eigenlijk le veel, hé Ülga? Maar T is mijalsof ik iets vergeten heb als ik mij niet met u bezig gehouden heb. Naar ik hoopvindt ge inijn «gekrabbel» niet al tc vervelend Uw dagboek zal zeker wel veel interessanter zijn 't lijnearistocratische schrift levert reeds een groot verschil op met mijne kinderachtige, groote letters, die geene goede getuigenis afleg gen van mijn vlijt op de school. Ochdie lijd ligt al ver achter mij ik hen ook al 23 jaar. O wat vliegt die jeugd toch snel voorbij't Wordt van den zomer reeds twee jaar, dal ik getrouwd ben. Twee jaar 1 Ju ik begin toch oud te worden Doch genoeg daarover en in medias res, zooals onze leeraar in de geschiedenis altijd zeideIk heb je eene hoogst ernstige zaak mede te dealen. Tot heden toe heb ik je slechts in vergelijking daarvan beuzelingen verteld maar dat moet ik je geheel naar waarheid op biechten. Ik heb mij zelve veel te verwijlenzelfs op dit oogenblik reeds word ik gruwzaam gestraften wie weetwat de toekomst voor mij nog opleve ren zal. 't Is heden Zaterdagavond: aanstaande Woens dag moet het beslist worden, of uwe Annie voor altijd ongelukkig zal zijnof zij alles begraven zal moeten wat zij van 's levens vreugde genoten heeltof zou hij in het laatste oogenblik tot bezinning 11 Januari ('s namiddags.) Ik werd gisteren eensklaps door Rudolf ge stoord. Hij trad met zijne gewone levendigheid binnen en vraagde mij of ik lust had de komische operette te hooren wiarover zoovce' gesproken wordt. Die huichelaar. En hij die woorden zag hij er zoo rustig, zoo doodonschuldig uit als een pas geboren kind. Ik wierp mijne schrijfcaselte dicht en mom pelde zoo iels van hooidpijn «Ach,» meende hij, «dat zal wel zoo erg niet zijn en hier in uw ge/.cILg boudoirtje door den sterken geur der vele bloemen moe eenieder wel hoofdpijn krijgen. Ga je maar aankleeden lief vrouwtje En dat alles zei hij zoo kalm, zoo natuurlijk, als of er niets gebeurd was en lorh weet ikdat hij don brief ontvangen heelt dal hij hein gelezen heeft en ach, 'tis vreeselijk hel Toen de grijze Duiische Rijkskanselier voor een paar dagen weder een rijtoer maakte en hel rijtuig was uitgestapt om te voet een gedeelte van den weg alieleggenom een nieuw plant soen in oogenschouw ie nemen kwam hij een groepje studenten tegen. Na hun eerbiedigen groet beantwoord te heb ben richtte von Bismarck eenige vragen tol de jongelieden Op een flink litteeken dal een der studenten op het gelaal had wijzendemerkte hij op «Dat lijkt wel een niet gepareerde tierce-stoot te zijn geweest.» Op het bevestigend antwoord van den student hernam de groote staatsman lachend «ja, ja, vroeger verstond men de kunst van het pareeren beter en werd ook meer aan de studie gedaan". De student gaf daarop ten antwoord: «Wanneer is meer dan erg. Wees niet boos op mijbeste Olga Ik be grijp zekerdat ge eindelijk het geduld ver liezen zult, als ik on die onsamenhangende wijze voortga Ik zal trachten om u alles duidelijk te vertellen. Eergisteren bezocht mevrouw von Illowski mij. Gij herinnert u haren zeker welwant op mijn bruiloft was zij de buurvrouw uwer papa ge weel weldie dame met dat prachtige figuur, eene vrouw van 26 a 28 jaar, maar die er nog zeer jeugdigja zelfs bijna meisjes achtig uitziet, kortom, «ene zeer mooi» vrouw. Daar zij een weinig, een zeer weinig dik is, kleedt zij zich gewoonlijk in 't zwart, met donkerrood of goud galon versierd. En dat staal haar prachtig, hoor Als zij zich op straat vertoont, dan kunt gij er zeker van zijndal haai van de twintig heeren achttien met eene zekere belangstelling gadeslaan. ja nu ge begrijpt mijniet waar? Zij verstaat de kunst om zonder bepaald coquet te zien aller oogen tot zich te trekken. En wat niet minder als eene bijzonderheid dient aangemerkt te wordenzij bekoort niet alleen de mannen maar ook de vrouwen ielswat gewoonlijk in het leven niet dikwijls samenvalt. Wij allen zijn door hare beminnenswaardigheid hare geestige invallen als het ware betooverd en niet hel mins!wij jongeren die zij met eene zeker moederlijk gezag behandelt. Moeder lijk op 26 of 28 jarigen leeftijd Wal zij aan raadt gelukt steedszij heelt een goeden smaak een juisteen eherp oordeelkortom, mevrouw von Illowski is een juweeltje Mevrouw von Illowski bracht mij dus eergis teren een bezoek lusachen ëénen en hulllwee

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 1