ik even goed als indertijd Uwe Doorluchtigheid de schermkunst verslond dan zou ik waarschijn lijk dit lilteeken niet dragen." Dil onderhoud scheen den Hijkskanseller te be hagen hij drukte althans het jonge mensch de hand en zeide«Nu, ik hoop. dat gij voor het vervolg verschoond zult blijven van dergelijke lilieekenen Groetend zette prins von Bismarck zijne wandeling voort. Vele aanwezigen, welke op een eerbiedigen afstand dil onderhoud had den bijgewoond hieven Ier eere van den prins vol geestdrift de kreten van choch» aan. Een vreesclijk drama wordt medegedeeld door de Soerabaja Ct. Een inlander, weduwnaar met een 6 ol 7jarig dochtertje, neeinl zich eene nieuwe gade. Weinige dagen later komt de vader thuis van het veld en verneemt van zijn kind dat de stielmama in zijne absentie een vreemden man ontvangen had die haar omhelsde Papa vond dat minder goed en onderhield daarover zijne echtgenoote. Een dag of wal later weder van het veld thuiskomendwordt hij door de vrouw getracleerd op zijn gehelde «rawoon (een soort van inlandscbe soep) a..n welke hij evenwel een bijzonderen smaak vindt. Hij zegt haar dit en tegelijk vraagt hijwaar het kind is. Antwoordzij speelt daar buiten. Maar de toon waarop dit gezegd wordtgeeft hem ach terdocht. Hij gaai zoekeneu zijn kind buiten niet ziende gaat hij in de keuken. Hij 'onderzoek blijkt hem dal in den soepketel een kinderbeen ligt. en onder in de «ampen" (een lage baleh- baleht vindt hij het hoofd van zijn kind On middellijk snelt hij naar binnen trek zijn mes en steekt het wijl dood waarna hij zich bij de inlandscbe politie aangeeft. In een der bladen leest men de volgende advertentie «Een vroom jongmensch zoekt huisvesting bij een hoogst fatsoenlijk gezin't welk zijn voor beeldig en zedelijk gedrag als een tegemoet koming wenschl te beschouwen voor kost en inwoning. «Men adresseere zicli enz. Onder de gemeente Diessen werd door den rijksveldwachter het lijkje gevonden van een pasgeboren kind onder een vuilnishoop ver borgen. In verband hiermede is een 25-jarig meisje, verdacht van kindermoord, gearresteerd, llare moeder, die liet kindje moet verborgen hebben, is eveneens gevankelijk naar 's Her togenbosch overgebracht. De stad Zydaczowin Galicieis door het vuur vernield. Ook de kerk is een prooi der vlammen geworden. Op den spoorweg Moscou-Kursk zijn twee treinen aan hel station te Galitsynd tegen elkaar geloopen. Omstreeks dertig wagens zijn ver brijzeldell reizigers zijn dood en zeven-en- twintig gewond. Een zonderlingen zellinoord heelt een logé gepleegd in het Pioneer hotel te Tower in de vereenigde Staten. Hij had tal van vrienden genoodigd om te komen zien hoe hij zich doodde en inen dacht Rudolf was juist naar het postkantoor gegaan om eigenhandig een gewirhtigen brief te posten, de bedienden zijn immersdikwijls zoo onachtzaam. Wij zetten ons behagelijk op gemakkelijke stoelen neder en vingen een gesprek aan waarbij uwe Annie niet veel meer dan «ja» «neen» ol «is het mogelijk?» zeide, want me vrouw von Hcwski laat ons, gewone menschen- kindcren gedurende de eerste twintig minuten van haar bezoek nooit aan het woord komen Ten laatste spraken wij ook over de mannen. «Slimme wezens,» zuchtte mevrouw Howski «ijdel egoïstisch, trouweloos...» «O maar er zijn ook uilzonderingen,» bracht ik tegen die bewering in, «Zooweet gij er eene «Nu dat zou ik wel gelooven Of, zoudt gi, denken, dat mijn Rudolf soms. Zij baalde de schouders opterwijl zij ach teloos antwoordde «Ochmijnheer von Thyrow zal wel niet beter zijn dan de anderen.» «Maar, lieve barones...!» «Ja, ja,» onderbrak zijmij haastig, «gij hebt wel is waar in vele opzichten reden om u gelukkig ie Bevoelen, want uw echtgenoot is een beschaald mandie meer geest bezit dan de mec3te hemen der residentie, hij is voorn zeer opmerkzaammaar mon Dieu opeen punt zijn zij allen hetzellde hetzij zij jong of oud verstandig ol dom vervelend of amusant zijn!» En bij die woorden lachte zij luid ik verzeker jeliefste Olga dat het bloed mij naai hel hoofd steeg hoew.-l ik slechts ten halve begreep, wat zijijbedoelde. Wordt viivttUjd. natuurlijk nan een crap. Op hot bepaalde uur waren allen aanwezig en opeen gegeven oogenblik schoot de ongelukkige zich in de horst. Zulke reclames want anders is het toch eigenlijk niet maken een pijnlijken indruk. Zekere mrs Lynch te Seymour(Indiana) heelt haar man in 18 maanden tijds zeven spruiten geschonken: in Oct. 188l> gal zij aan drielin gen en in de laatste dagen van April jl aan vierlingen het levenslicht. Al de kindertjes zijn gezonden de maina ook. Hoe de papa hel maaktwordt niet gemeld. Deze week vermaakte zich aan de Bontebok nabij lleerenveen een knaapje met slingeren aan den ketting der ophaalbrug toen deze plotseling omhoog gingwaardoor het hoold van het kind tusschen den stijl der brug en de wiphalk be klemd raaktetengevolge waarvan het geheel verbrijzeld werd. Op de vermakelijkste manier werd de be roemdheid van Bismarck in 'l buitenland te Port Said aangehaald door een Arabischen jongen. Ecnige personen wandelden door dc stralen van deze stad waar zij door een zwerm Arabieren werdsn vervolgd en lastig gevallen die hen hunne ezels wilden verhui en. De eerste roemde de voortreffelijke hoedanigheden van zijn dier in een mengelmoes van Engelsch en Hollandsch met de woorden «Thai is a very good ezelde tweede voegde er aan toe «that is a better one, that is a Gladstone ezel;» de derdeeen kleine knaapvan ongeveer twaall jarenovertrof zijne mededingers met de woorden: «that is the best one, that is a Bismarck ezel 1» Twee jaren geleden werden aan Prinses Gorl- schakoff te Parijs diamanten ontstolen ter waarde van 200,000 francsmaar die bovendien voor de Prinses een bijzondere waarde hadden, daar zij die bij haar huwelijk van den Czaar ontving. De schuldigen haar kamenier en haar moederzijn thans in een Duilsch stadje ont dekt. waar de vroegere kamenier met een prach tige broche pronkte. De rechtbank te Liverpool veroordeelde zekere Jolin Welsh tol zeven jaar dwangarbeid zijn huisvrouw Sarah tol levenslange gevangenisstraf wegens de mishandeling van hun dochtertje, liet kind was de stiefdochter der vrouw. l)e vader had hel kind vaak geslagen en het zelfs een dei- landen uitgeduwd de moeder had het inel een gloeiende pook gestoken en de vingers ofgekapt, terwijl het kind meermalen aan liet ledikant werd vastgebonden en zonder eten gelalen. Welke monsters! Een allerzonderlingst proces is te Salzungen aanhangig. Ten gevolge van een twist heeft iemand van zijn voor eenigen lijd gehuwden tegenstander het bruiloflsgeschenk teruggevor derd dat hij hem aanbood nl. een regulateur. De jonggehuwde man gaf't cadeau terug maar zond er nu een rekening bij voor de spijzen en drankendie de schenker op zijn bruiloft heeft gebruikt. Daar de voldoening van deze rekening van veel hooger bedrag dan de waarde van den regulateurgeweigerd werd zal de rechtbank in deze hebben te beslissen. Een der grootste diamantenafkomstig van den verkoop der kroon diamant is in de groote opera te Parijs door een dame verloren die dezen kostbaren sleen als broche droeg. Hij heelt een gewicht van meer dan 25 karaat en werd den 21 en Mei 1888 voor 152000 francs verkocht. Onder den naam «Mazarin" is hij bekend. Reclame der Parijzenaars. Boulanger is een waardige ontvangst bereid te Parijs uit het Noorden terugkeerendedoor de anli-boulan- gisten. Zooals men weet is de pijp op zijn reis het herkenningsteeken geworden en nu wordt het anti-boulangistische blad La Bat te, dal een hoofdartikel bevat met hel opschrift «spuwt Boulanger in het gelaat" meteen metalen pijpje als toegift verkochtalles voor 40 centimes. Woensdagmiddag is de Duitsche keizer voor de eerste maal na de laatste crisis builen geweest. Hij werd in de tent gebrachtdie expres voor hein is geplaatsten waar reeds de gehcele keizerlijke familie bijeen was orn den reconvales cent te ontvangen Na enkele minuten nam hij plaats in een wagentje, waarvoor een ponny ge spannen was en deed een rijtoer door hel park, gevolgd door de keizerin en dc prinsessenen omringd van dr. Mackenzie en drie bedienden, die met groote, aan lange stokken gebonden waaiers, den keizer voortdurend frissclie lucht toewuifden, Op deze wijze reed de keizer twin tig minuten rond ook gistermiddag heeft da keizei- zich in 't park begeven. Onder den ti'el «Droomen" behelst de Kleine Courant van Rotterdam het volgendeschier voor eenieder genietbaar stuk Homerus laat dc droomen door twee poorten uit het schimmenrijk naar de menscltenwereld stijgen. De pliantustische droomen kwamen door de elpenbeenen, voorname poort, de ware, door de hoornen, dal was de algeinecne poort, want slecht en recht blijft zich zelf veelal ook gelijk in zijne droomen. In oude tijden beschouwde men de droomen als iels hoogs en goddelijks Een bedriogelijke droom bewoog Agamemnon om slag te leveren, en dergelijke dingen zijn reeds xóo veel veroor zaakt door droomen dal men zou kunnen ver onderstellen «lal phaniastische voorstellingen de menschen veel eerder tot een besluit bren gen dan heldere inzichten Droomen zijn de kinderen van den slaap en van den nachtmaar lalloozen droomen ook in wakenden toestand. Zoo droomt men in Rusland van het eeuwig blijvend absolutisme en Boulanger droomt zich alieenlieerscher van Frankrijkalsof absolutisme kan blijven of weder kan worden ingevoerd. De parvenu droomt slapend en wakend over grootheid en de man die meent alles beter te weten dan anderen ol alles wal hij bezit en gebruiktbeter te zijn dan dal van anderen droomt zelfs, dat de vervalschte melk en boter die hij kooptbeter isdan die welke zijne kennissen gebruiken, omdat hij ze krijgt uil een kar met een paard er vooren niet uit een handwagen. Slapend droomt men zich groot en rijk wa kend doen sommigen dit ook en zoo phanla- seerend in droomenlevert men liet bewijs dat de zucht oin meer te zijn of te worden pliantasiën oproeptdie ver voorbij het doei gaan van hel mcnscbenleven dat is: om geluk kig te worden. De wakende wereld is zoo vol droomendat men er zich vroolijk mee kan maken als met een grappigen droom. Hel «Nieuws van den dag droomt zich een profeeten dc Amsterdammers noemen liet blad, «liet Nieuws van de vorige week Wie Simon Bolivar's ordeteeken op de jas draagt, droomt zich een heuschelijkc ridder te zijngelijk aan de ridders uil de kruistochten die voor een groot beginsel en een groot doel uitlogen. Weldadigheidsfeestvierders droomen zich menschlievend maar het balkleed dal de dames op zulk een feest dragen kost hen soms meer dan de geheele netto opbrengst van hel feest bedraagt. Deze weldadige menschen willen den nood van anderen niet dan als in een schoonen droom zienwaarin zij in een roes van vreugde rond zwieren en genieten en die gevoelen hoe goed zij zijn. Zij kunnen zoo nog lang droomenwant er valt nog veel te dansen voor dal alle bedrukte harten bemoedigd alle ellende verdwenen alle tranen gedroogd zijn. Voorwaarts dusmijne hecrcn en dames! Een vis a vis gezocht. Chaiue de dames I En avanl deux Want uw dansen is weldadigheid en het genot wat hel u geeftis dc vrucht van het gouden zaad van hel medelijden. Vroeger kwam hel dikwijls voor, dal iemand een meisje trouwde, omdat hij baar lief had. Nu droomt men van liefde en huwt om het geld. Dat noemt men de poorten van het geluk openen en men gaat door de poort zonder het geluk te vinden Dat komt omdat men wakendeniet met be wustzijn droomtwal toch noodig is om te doen ol Ic leeren doenwil hel leven een gelukkige d.oom worden. Het leven is niets anders dan een droom en de mensch een schaduw. Pinkar noemde den menschen zelfs een schaduw van een droom. Het leven dan is eer. droom en de dood het oogenblik van het ontwaken in een beter leven. Een schoone droom is genot en de schoonste der droomen is een onberispelijk nuttig door leefd leven. Volgens een te Parijs ontvangen telegram hebben zich bij bijna alle inwoners van Hyères ernstige vergiftigingsverschijnselen voorgedaan algemeen trad eene verlamming der beenen en armen in terwijl de lijders bij een opgezet li chaam allen eetlust verloren Bij onderzoek bleek dat schadelijke wijn deze vergiftiging veioor- zaakle. De fabrikantdie hot doodend mengsel tegen zeer geringen prijs ruim verkocht had werd gearresteerd op het punt van vertrek. Reeds zijn verscheidene der aangetasten overleden. Een 15 jarige knaap te Rotterdam werd 8 dagen geleden dooi zijne moeder berispt en heelt daarna heimelijk de ouderlijke woning

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2