zeker wordt het gehoudendat de heeren van Rv-tfiieu vice president van den raad van siale «•li Heemskerk, lid van den raad van voogdij zullen zijn, maar mij zijn nog drie nndc-e per sonen genoemd die ik echter nog niet gemacli tigd ben aan te wijzen Een comité van dertig Parijsche dames van den voornaamsien stand heelt aan de bestuurders der grooie modemagazijnen den volgenden brief gerichtdie door een aantal andere, dames met bewijzen van instemming ondersteund wordt Mijnheer de directeur! Volgens een algemeen aangenomen gebruik in de meeste magazijnen is hei aau de vrouwelijke bedienden n.et ge oorloofd achter de toonbanken Ie gaan zitten zelfs gedurende den lijd dal zij niemand Ie be dienen hebben. Naar men zegtis liet doel van dit verbod de koopers zekerheid te doen hebben dat zij ten allen tijde een ijverig en oplettend dienst personeel lot hunne beschikking zullen vinden. Maar deze verplichting om den gelieelen dag te blijven staan brengt voor vrouwen eene ver moeienis te weegwelke langzamerhand de beste krachten sloopt en aan de gezondheid een nadeel toebrengtwaarvan de gevolgen naar het gevoelen der meest gezaghebbende genees kundigen altijd zeer bedenkelijk zijn en som tijds doodelijk kunnen worden Deze slaat van zaken geelt ons groote reden tol bezorgdheid en liet is ons een waar verdriet te moeten denkendat zoo vele vrouwen en meisjes iederen dag aan zulk een pijnlijke rege ling onderworpen wordenten einde gereed te slaan ons tc bedienen. Alle dames zijn sedert lang in de gelegenheid geweest te leertn waardeeren wat de modema gazijnen voor hare klanten over hebbenzij houden zich overtuigd, dat zij niet minder voor komend dan tot dusver door de vrouwelijke bedienden ontvangen zouden worden, wanneer het aan deze vergund werd te gaan zitten. Wij komen dusmijnheer de directeurin onze hoedanigheid van klanten u verzoeken een ge bruik te doen ophouden, waarin wij iets on- menschelijks vinden en dat een pijnlijken indruk maakt op ieder die er getuige van is Wij hou den ons overtuigd mijnheerdal gij een mid del zult vinden om er een einde aan te maken, zoodra uwe aandacht gevestigd is op de treurige gevolgen er van. Alle vrouwen die het hart op de rechte plaats dragen, zullen er u dankbaar voor zijn en in de eerste plaats de onder- geteekenden. Zondagavond om zes uur hadden de keizer en de keizerin zich van Potsdam naar Berlijn begeven alwaar zij om hall negen in het paleis aankwamen langs tien gelieelen weg door een samengepakte mensrhenmassa toegejuicht. Maandagmorgen om twaalf uur nam de plechtig heid een aanvang mei een godsdiensoelening voor de proteslantsche leden van den Itijksdag in de slotkapelin tegenwoordigheid van den keizer en de keizerin Na afloop van di-n dienst gingen al de afgevaardigden en hoogwaardig- iicidsbekleeders naar de Witte Zaal. Rechts van den troon was een tribune opgericht voor de keizerin en de prinsessen terwijl voor het corps diplomatique een andere tribune was gereser veerd. Toen allen in de zaal waren veieenigd, gal Bismarck den keizer daarvan kennis en met de vereisclile ceremoniën trad de keizer de zaal binnendoor een groot gevolg omgeven en ge volgd door de insignes des rijks bet rijkszwaard den rijksappelden scepterde kroon van Pruisen en de rijksbanier. Onder een diepe stilte deed dc luisterrijke stoet zijn intocht in de zaallol eensklaps luide hoera's door den 88-jarigen graaf von Mollke werden uitgebracht waarmede de gehecle vergadering juichend en met geesdrill instemde. De Keizer had onderwijl op den troon plaats genomeneen flinkeernstig ziende soldaten- gestalte zich ten volle zijn hooge roeping bewust. Onder diepe, indrukwekkende stilte verhiel zich de keizer en nam van Von Bismarck de troonrede in ontvangstop perkament ge schreven en van het zwarte rijkszegel voor zien welke hij vervolgens met heldere luid - klinkende stern blootshoofds voorlas. De aanwezigen waren allen in gala mei rouwteekenen voorzien De meest uiteen - loopende uniformen werden opgemerktterwijl de vorstelijke dames allen in diepen rouw waren. Tc Bussumtijn Maandagmiddag op de aigemeene weide, ol zoogenaamde Meent, drie koeien door den bliksem gedood. In het huisgezin van mevrouw de wed. Smits te Breda, is een zeer zeldzaam leest gevierd, ter eere van Petronella van den Buis, die Maandag den dag herdachtwaarop zij gedurende vijftig achtereenvolgende jaren met de meeste toewij ding en liefde als dienstbode in dal huisgezin heeft gediend. Sedert eenigentijd liep te Washington het ge rucht dat er ruzie wus ontstaan in hel huis houden van den President der V. Stalen dat hij zelfs zijne vrouw sloeg en dal zijne schoonmoe derMrs. Folsom, While House had verlaten en naar Europa was vertrokken om niet langer getuige te zijn van hel ongeluk barer dochter. Mrs Folsom heelt nu voor haar vertrek naar Amerika te Parijs aan den correspondent der «New Vork Herald" verklaard, dat dit gerucht niets is dan eene schandelijke lastering, te meer daar de vijanden van den president er nu een kiesmanoeuvre tegen zijn persoon van willen maken. Van hare zijde heelt Mevr. Cleveland aan een barer vriendinnen te Boston geschreven dat zij maar één ding wenscht'lis, dalai de vrouwen van Ameiika een zoo gelukkig huishouden had den als zij en een man zoo goedzoo liefheb bend als de heer Cleveland. Een boerenjongen uil Zoetcrmeer was met een boerenmeisje uit Zevenhuizen uil geweest, en daar de Zevenhuizenschc boerenjongens liever die boerenmeisjes voor zich schijnen te willen houden, werd de inwoner uit Zoetermeer, na afscheid van de gebelde afgekloptdoor een heg geworpen en kon hij weder na dien wel- besleeden dag naar Zoetermeer terugkuieren (lij was er echter toch niet geheel en al over tevredendaar hij de politie met de ondergane behandeling in kennis stelde De eisch der Rol- lerd. rechtbank! luidde tegen W. en G.welke de feiten bekenden14 dagen gev. Men meldt uit Amsterdam De jaarlijksche vergadeiing der Ned. Danson- dei wijzersvereeniging had den 25 en 20 dezer plaats te Amsterdam. Na de opening duor den presidentden heer Jean Gaillard uit 's Hage onderwierp zich een candidaat aan het voorge schreven examen om lid te worden van de bondhij werd evenwel afgewezen. Daarna kwamen in behandeling de oude dan sen als MenuetPavane Messesle Gavotte en Highland Scottish, die gerepeteerd en ingestu deerd werden. De dag van Woensdag zou wor den gewijd aan repetitie van alle dansen en aan gezellig verkeer en met een diner worden ge sloten. Op het gebied der schoone danskunst zal men dus dezen winter weder wat nieuws kunnen zien en leeren. Het voornemen moet bestaan om de beide Kamers der Slaten-Generaal bijeenteroepen in vereenigde zitting tot het allereerst behandelen der voogdijwet. Dat men van zijn geslachtsnaam verdriet kan hebben, is algemeen bekend; in'l bijzonder heeft het onlangs naar Nederland vertrokken lid van den Raad van Indiëde heer Pannekoekdit moeten ondervinden. Niet genoegdat de zoon van dezen hoogwaardigheidsbekleder in ge meenzame gesprekken als «flensje» aangeduid wordt, hij zeil beeft bij zijn aankomst te Tjand- jong Priok toen de gebruikelijke 20 saluut schoten te zijner eere gelost werdenhel met een zuurzoeten glimlach moeten aanhooren dat een grappenmaker uitriep«Tanl dc bruil pour one omelette!» Een onderwijzer, wonende op den Amstel- veenschen wegheeft aangifte gedaan dal zijne echtgenoole die in zwangeren toestand verkeert, is aangereden door eenige wielrijders welke in snelle vaart het groote hek van hel Vondelpark te Amsterdam uitreden. Door tot dusver onbekend gebleven oorzaak brak dezer dagen in Braun's groote menageiie te Bukarest brand uit. De vlammen grepen snel om zich heen en binnen weinige minuien stond hel geheele planken gebouw in lichte laaien. Aan blusschen viel niel te denken. De brandweer kon slechts trachten het vuur tot het gebouw te beperken. Door de omstandigheid echter dat de wagens met dierenhokken stevig aan el kander waren gebondenwerd de redding van den zeer kostbaren levenden inventariswaar onder een groot aantal leeuwen welke de be wondering der bezoekers hadden opgewektzoo goed als onmogelijk gemaakt Men moest de mccsien der arme dieren waarvan het brullen en het gehuil vreeselijk was om aan te hooren ellendig in de vlammen laten omkomen. De schade van den eigenaar wordt op 200.U00 Ir. geraamd. Een nieuwe mode. Na de door de wet vast gestelde drie jaren van elkander gescheiden te heltben geleefdwilden de heide echlgenooten X. tol de fine fleur «ener groote stad in hel zuiden van Frankrijk bchoorendede wellige scheiding doen uitspreken. Na de vervuling van alle formaliteiten zonden zij invitatiekaarten aan vrienden en hekenden van volgenden inhoud «Mijnheer en mevrouw X. hebben de eer U kennis te geven van hun scheiding en noodigen u bij deze uit tot deelneming aan het diner der huwelijks-ontbinding op 22 Juni in het Hotel de la Concorde.» Nieuw is hel ongetwijfeldof het echter na volging zal vinden Het rechtsgedingdat tengevolge van het be kende vooival op Seinpost verleden jaar werd ingesteld is nog altijd niet beëindigd. Eergisteren had voor de rechtbank to 's Hage een verhoor plaats van getuigen door de ge daagden contra de getuigen door de eischende maatschappij bijgebracht. Naar wordt medegedeeld is Mr. J. H. J. Hoek door de rechtbank te Lugano veroordeeld bij verstek tot drie maanden gevangenisstraf, twee honderd francs boeteen in de kosten, terzake van dc door hem aldaar in de maand Maart jl. geuite lasterlijke aantijgingen betreffende den gep. luit.-kolonel van hel Ind. leger C. J. Knoote. Over het algemeen zijn de boeren van meening, dat de rupsen door onweer en regen verdelgd worden, liet schijnt wel dat daar iets van aan is. Hun aantal is ten minste in de laatste dagen aan merkelijk verminderd. Waar men er eenige dagen geleden nog duizenden bij elkaar zag vindt men er nu slechts enkele tneer. De schade, die zij echter veroorzaakt hebben, vooral aan appel- en perebootnen is niet meer te verhelpen. Ook op rozeplanten schijnen zij erg belust te zijn die hebben er op sommigen plaatsen ook veel door geleden. Een niet allcdaagsche rijtoer is door den heer G. Koksuit Bergenop den tweewieler ver richt. Na het voertuig in een flinke vaart te hebben gebracht ging hij hoven op de zitting staan sprong er daarna af, maakte een buite ling over den grond en wipte toen opnieuw op de machinezonder dat haar loop ook maar in het minste onderbroken werd. De koning van Italië heeft een verzoekschrift ontvangen van een zekeren Torqualo Renzi door de rechtbank ter dood veroordeeld. De ongelukkige verzoekt daarin hem ter dood te doen brengen en aan zijn familie het geld uit te keeren dat hij den staal aan voeding en onderhoud kost. In de buurtschap Stokkum, gemeente Merkeloo. geraakte Maandag eene boerenwoning in brand van den inboedel kon weinig gered worden. De brand sloeg op twee andere boerderijen over die beiden mede eene prooi der vlammen werden. Een der bewoners die zich te veel waagde om van zijnen inboedel te reddenheelt zeer ge vaarlijke brandwonden bekomen AMERSFOORT, 28 Juni 1888 Maandag jl. is te Utrecht aanbesteed, de le vering van levensmiddelen voor het corps ge nietroepen bij Zeist. De levering van vleesch en vet werd toegewezen aan den heer II. M. van Beek te Amersfoorta f 0 54 per KG.die van aardappelen aan den heer M de Groot, te Utrecht, a 2.35 IlLwegende 08 KG die van brandhout aan den heet F. Wijnente Soeslerberga f 3.51 j per M3. Het buitengewoon succès aan de Königsber- ger Kapelle ten deel gevallen bij het onlangs gegeven concertheeft den ondernemermet opoffering van kosten, doen besluiten deze Ka pelle nog eens te engageeren zullende blijkens nevensst. adv dit conceit aansl. Zondag 1 Juli plaats heltben liet mag derhalve worden verwacht, dal hel dan weder een druk bezoek zal genietenzullende de ingezetenen van Amersfoort en environsbewoners zoomede alle vreemdelingendie in onze schoone slreken dien dag aanwezig zijn zich grool muziekaal genoegen verschaffen door bijwoning van dit concert. Zaterdagmorgen ten 7 uur had in de kapel van hel Seminarium der 0. B. Klerezie eene plechtigheid plaats. De heeren Jansen en A. B. Dievenbach ontvingen dc kleine wijding en het subdiaconaat Zondag jl. werd de Eer waarde lieer F. Kennink tol Priester gewijd. Beide dagen werden de wijdingen verricht door den Bisschop van Haarlem den Hoogeerwaarden lieer C. Hinlel. Zondags hield de Bisschop naar aanleiding van Malinchi IIIeen rede. Na een schoone uiteenzetting vandc plichten der priesters en van die der gcloovigcn jegens hen wees spreker op de plichten die de nicuwgewijde priesters in het Seminarium tc vervullen hadden en hield ook nog een kort woord lot de Heeren die den vorigen dag gewijd waren Na een kort gebed sloot spreker zijn rededie met belang stelling gevolgd werd.

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2