Door liet kantongerecht te Rotterdam zijn veroordeeld tl. \Y. L. Jr., 20 jaarkoetsier te Rotterdam tol eene boete van 110 of 3 dagen hechtenis; beklaagde, die te veel aan Bacchus had geoll'erd, reed op 8 Mei |l in galop door de Zandstraat tot groot gevaar voor de voorbijgangers: twee agenten van politie matigden zijn vurigen ijver T. NV. F. 25 jaar, sjouwer te Rotterdam, die op straal «een kleine boodschap"' had gedaan en aan den agent van politiedie hem te dier zake bekeurdeeen valsrhen naam had opgegeven lot boeten van I 1.en I 15.of 1 dagen 4 da gen hechtenis. Uit den Venlooschen Gemeenteraad R.' heer Peters«Alles wat de heer Theunissen zegt is lastergemeene uitdrukkingenhel geheel wat hij voorbrengt zijn leugens.» De heer Theunissen. «Ik gelooi dat de discussie te ver gaat.» Men duelleert te Venloo blijkbaar niet zoo spoedig als te Parijs. Re woorden van den lieer P. lokten geen repliek uildan de leuke opmer king van den heer Th. Men is te Nenloo mis schien aan dien toon van discussie min of meer gewoon. Voor eenige dagen was de president van Mexico in den schouwburg, toen op eens de kreet «brand» weerklonk. Poor den schrik opge jaagd liep alles naar de deuren en men ver drong elkander. Op dit oogenblik voor in zijne loge komendeen de hand cp den schouder van mevr. Riaz leunenderiep de president «Stelt u gerust, het is niets!» Daarop gaf hij het orkest bevel het volkslied te spelen Op het zelfde oogenblik hield de algemecne vlucht op nien bracht eene ovatie aan den heer Üiazter wijl de brandweer het vuur doolde. Alle ongelukken waren vermeden en men kon de vertooning voortzetten. Dc dolheid onderhonden en katten le Pesth is in den laalsten lijdvolgens de aldaar ver schijnende bladenzoo sterk toegenomen en de vrees der bewoners is thans zoo grootdat men nacht noch dag de ramen durft openzetten en ook de kinderen niet op straat vertrouwt. De meeste mensrhen jagen hun kat het huis uit en de straal op waar zij geheele kolonies vormen. De politie is thans begonnen met ze al te maken waai zij ze vinden kan, doch dit werk gaat, uit den aard der zaak met eigenaardige moei lijkhedeo gepaard. Rij de laatste opstijging van l'Hoste met zijn luchtballon le Nijmegen bestond de ballast niet, zooals gewoonlijk uil zand maar uit steenen. Deze wierp hijterwijl hij boven de stad zweefde, uil, ten gevolge waarvan een paar pannen van een dak werden verbrijzeld en een der dienst boden van den eigenaar door een nedervallend stuk pan aan het lioold werd getrolfen Met het 0"g op de mogelijke ernstiger gevolgendie door de neervallende steenen hadden kunnen plaats hebben is aan den burgemeester door den eigenaar verzochtbij volgende opstijgingen hand van den jongen man vatte «hoe toevallig- dal wij elkander hier ontmoeten «Gij zijl in den rouw vroeg Erik en liet zijne oogen over de beide zusters glijden. Iloc schoon was MaggieZij was rijper en voller feworden de lijne, «enigszins bleeke gelaats- leur stak voordeelig bij de donkere klceding al. Maggie knikte. «In onze lamilie» zeide zij, «hebben groole veranderingen plaats gehad onze goedelieve vader is nu zeven maanden dood. Korten tijd voor zijnen dood was Lillie rnet onzen neel Fred Hilton getrouwd.» «Daar komt Fred!» riep Lillie levendig en snelde een fijn gekleeden nog zeer jongen man tegemoetdie na een korte voorstelling zijne vrouw en zijn schoonzuster rnee in het salon nam. Het schip was slechts matig bezethet had ruim tweehonderd passagiers aan boord De ka pitein was een grijze oude zeeman. De aan woorden arme man sprak weinig en zelden mei de passagiersErik had echter ondei de offi cieren eenen Amerikaansehen Duilschcr gevon den met wien hij zich dikwijls onderhield. «Hel zal een gunstige reis worden zeide hij den volgenden morgen tol dezen «wij zijn reeds Óen eersten dag een goed eind vooruit gekomen. «De «City ol Boston antwoordde de olficier «is niet het'nieuwsle schip der In man lijn, maar hel is een vertrouwbare kast. Wij sturen sterk ■aar het zuiden er moeten dit jaar groote ijs bergen zijn, die ver in den Oceaan opdrijven. Naar mijne meening ware hel geheel onnoodig zulk eenen zuidelijken koers te nemenwant daardoor kunnen wij op ijs slooten. De kapitein heeft dat ook gezegd maar hij heelt van de rnaal-i liappij bevel gekiegen, om de zoogenaamde zuidelijke richting in le '•laanen nu is hij eigenzinnig en volgt het bevel strikt op.» Wordt vervolgd. van luchtballons te waken dat de ballast alleen uit zand bestaat De burgemeester heeft zich daartoe bereid verklaard. Naar wij vernemen belooft de aanslaande Wielertentoonstelling die te Nijmegen van 1 tot li Augustus zal gehouden worden, zeer interes sant te zullen worden. Tal van inzenders, zoo als de lieeren J T. Otlé te Groningen, Samuel Sc Co. te Amsterdam II. A. .lansen te 's llerto genboschlleimel en Co te Arnhem Gerritsen Trip te Nijmegen J. De tioover Jr. Ie Utrecht, zonden reeds hurine aanvragen om plaatsruimte in voor een aanzienlijk aantal rijwielen van al lerlei aard, terwijl nog meerdere aanvragen ver wacht worden Op verlangen van cenigcn is de termijn om aanvragen van plaatsruimte in te zen den nog verlengd lol aanstaanden Zaterdag 21 dezer, waarop IIII. fabrikanten ca handelaren in rijwielen worden attent gemaakt. Verder deelt men ons mede dat door de Maat schappij tot exploitatie van een Velocipèdebaan aldaarter beschikking van de Jury zullen worden gesteld één gouden, drie verguld zilveren drie zilveren en vier bronzeu medailles, zoowel ter be kroning van inlandscli als buitenlandse!) lubrikaat. Men meldt uil Haarlem: «Een zeer vreemd sinjeur is de eieren en zuurkoopman K op de Botermarkt alhier. Voor eenigen lijd vertrok hij met de noorderzon uit zijn huis medenemende niet alleen alle contanten die hem zeil toebe hoorden maar tevens eens andermans vrouw Het schijnt hem echter niet goed bekomen te zijnzoodat hij weer met hangende pootjes in de echtelijke woning terugkeerde. Zijn ega deed als of er niets was gebeurd en troostte zich zoo goed mogelijk met een ander over de ver onachtzaming haar door haar man aangedaan. Doch zie gisteravond werd zij door l»aar lief hebbenden echtgenoot gesnapt in zoele koozerij met haar minnaaren nu werd de wettige gemaal zoo boosdat hij met de projectielen bij zijn vak behoorende zuur en eieren begon te gooien. De azijn stroomde de woning uit en de lieve woordjes die hel echtpaar elkaar toevoegde brachten spoedig een groote menigte voor het huis bijeen. Was die nu maar eenstemmig in haar oordeel geweestdan was het Bog wel losgeloopenmaarzooals dat gaat de vrouwen trokken partij voor den man en de mannen voor de vrouwwaardoor een zoo hevig opstootje ontstonddat de politie genoodzaakt was met de blanke sabel de lui uileen te drijven. Van halfacht tol halfell heeft die pret geduurd.» De burgemeester der Liraburgsche gemeente Noorbeek werd Zondagmiddagdoor den deur waarder en twee marechaussees van Gulpen in de kom zijner gemeente aangehouden en wegens schuld in grijzeling naar de gevangenis le Maastricht overgebracht. De Hollandsche maatschappij van landbouw zal uitvoering geven aan het plan om een zui- velschool op te richtenen de door haar in het leven geroepen vereeniging «De Zuid-hollandsche Leerhoeve voor zuivelbereiding» heelt een lee rling uitgeschreven tot een bedrag van f120.000. De voorzitter der genoemde landbouw maat schappij tevens voorzitter dezer vereeniging de heer mr. D. Visser Van Hazerswoude heelt zich bij het aangaan dezer leening verhonden om persoonlijk gedurende 20 jaren borg te blijven voor een jaarlijksche aflossing van I 2000. Uit de Beer-mijn te Kimberley zijn volgens de laatste berichtennu reeds 503 lijken te voorschijn gebracht. Daily News heeft nadere berichten ontvangen omtrent het ongeluk. Het schijnt, dal Woensdag een kabelwaaraan de mand was bevestigd braken dat de mand met 7 mijnwerkersdie er zich in bevonden naar beneden stortte. Men gelooft dat de lampen dezer arbeiders het hout van den pul in brand slaken. De vlam men stegen spoedig hoog op en sneden eiken toegang af. De rook vulde aa mijn en bluschle de lichten uil Er volgde eene paniek tijdens welke inboorlingen en Europeanendie zich in de gangen verzamelden slikten. Uit Berlijn wordt gemeld De dor liters uit den meergegoeden middenstand en uit de welgestelde kringen la Berlijn worden hijna altijd naar de «hoogere meisjesscholen» aldaar gezonden. Er zijn er zeer velever schillend in waarde maar geenc is slechtomdat het toezicht streng is. Als zij desniettemin niet voldoende aan haar doel beantwoorden, dan ligt dat aan het leer plan Men wil te veel en koint dan bij het over tollige men tracht meer uiterlijk succes te be reiken dan eene begrensde maar grondige ont wikkeling men wedijvert rnet de ontwikkeling van den jongeling en vergeetdat voor liet vrouwelijk geslachtten minste bij ons nog een ander doel gesteld iswaarheen ook een andere weg leiden moet Men slaat verbaasd over het aanval vakken welke hier behandeld wordennaast Engelsche en Fransche letterkunde en geschiedenis natuur kunde, scheikunde en sterrenkunde (natuurlijk zonder wiskundigen grondslag)philosophic kunstgeschiedenis enz. Hoe meer vakken in liet leerplan slaandos le belangrijker wordt de inrichting geacht. Ik schrijf niet over opvoedkunde, maar ver haal slechts. Daarom ligt hel niet op mijn weg, het bewijs le leveren dat deze wijze van ont wikkeling noch huisvrouwenechtgenootcn en moeders, noch handelsvrouwen opleiden kan. liet is voldoende de gevolgen le doen uitkomen. tlcl eerste is: nergens zijn de «voorname dochters" zoo sterk vertegenwoordigd als le Ber lijn. Zij weten alles, d. w z. zij bezitten een grootcn voorraad van buiten geteerde meeningen welke, in het gesprek handig verdeeld, dan in druk van groole geleerdheid kunnen maken op onwetenden. De zekerheid, waarmede zulke meisjes over alle kunslen en wetenschappon spreken werkt dikwijls aansloolelijkoindat ieder werkelijk ontwikkelde dit bedrog doorziet. Er zijn onder deze duizenden «dochters» even wel zeer veel ernstige meisjesdie leitelijk dc halve nachten tc hulp nemenotn licht in den chaos van geleerde wooiden want slechts woorden, geen begrippen geeft ditscliijnonder- wijs te brengen ja eenige gelukt het. om zich op een bepaald gebied groote kennis te verwer ven. De meesten echter betalen die overwinning, welke zelden levenswaarde bezitmet de gezond heid Men vrage slechts de Berlijnsche vrouwen artsen en men zal zich overtuigen welke ge volgen deze overlading der vrouwelijke hersenen na zich sleept Eene menigte 1410 jarige meis jes lijden aan bloedarmoede en'aan allerlei gevol gen daarvan. Deze meisjes dragen nu als zij trouwen de kiemen der hysterie in hel huwelijk en de hysterie is tegenwoordig de eigenlijke echtduiveleen der hoofdoorzaken van de vele ongelukkige huwelijken. De Amst. Ct. behelst het volgende Het Bank-octrooi was Dinsdag in de Tweede Kamer aan de orde en waar beslaat voor sociaal democraten een meer schitterende gelegenheid om te schetteren, dan wanneer er sprake is van kapitaal. Natuurlijk sprak de heer Domela Nieuwenhuis ook nu weder van roof. Dat behoort zoo bij een sociaal-democrali-'clie redeneering over kapitaal. De heer D. N. vond hier den geschiklen tijd, den heer Gleichman, onzen geaclilen afgevaar digde voor Amsterdameene insinuatie naar 't hoofd te slingeren. Dit liet echter den heer Gleichman koud. Ilij antwoordde alleen dal de insinuaties van den heer D. N. het oprapen en aanraken niet waard zijn. Volkomen waar De neer D. N. meende ook te moeten waar schuwen tegen het ongeduld van het volk De heer Schacpman herinnerde naar aanleiding van die waarschuwing den heer D. N. aan het leit, dat de gestelde machten hem en de zijnen hebben moeten beschermen niet tegen het ongeduld, maar legen de verontwaardiging des volks. Weder volkomen waar Ileusch, als de Schoterlandsche afgevaardigde in de Tweede Kamer geen beter figuur weet aan te nemendan wordt hij de Don Ouicholte van het Binnenhof. Hij weerlegt niet zijn dwaze beweringen in zake den winst der verveners Hij dient een wetsontwerp inin den trant van een schooljongen op parlementair gebied. Hij bleeft weg toen dat dwaze ontwerp door hem mondeling kon worden toegelicht. Wij kunnen dus nog zeer veel van dien al gevaardigde verwachten Maar eerste pias te worden in dc Kamer van Honderd is ook zoo gemakkelijk niet Maandagmiddag boden de minister van bin- nenlandsche zaken en justitie in de vereenigde zitting der beide Kamers het wetsontwerp op de voogdij aanwaarbij de koningin tot voogdes wordt aangewezenbijgestaan door een raad van voogdijwaarvan vier leden worden be noemd door den koning en vijf hoogc staats ambtenaren doer de wet worden aangewezen. Luidens een telegram uit Weenen van 13 dezer aan de «Times,» is Zuid-Hongarijc door een allerhevigslen storm mot hagelslag geteis terd30 mensr.hen kwamen daarbij om en vele anderen werden zwaar gekwetst. De oogst en tal van huizen zijn verwoestzware hoornen ontworteld. Het land zag er uit als oen on metelijk ijsveld Uit «Ie Alpenslrek-n komen betichten van sneeuwvallen.

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2