3,? in de richting Zutphen vertrekthad het ongeluk te struikelen en overreden te worden dooi den treinwelke 3 5 naar Arnhem ver trekt. Na weinige minuten was de oppassende man reeds overledennalatende eene weduwe en vijf kinderen. Maandag ochtend had te Bergen op Zoom, bij do oeleningen der veldartillerie een verschrik lelijk ongeluk plaats. Een der manschappen geraakte beklemd en verward tusschen een voorwagen en de strengen der paarden met het gevolg dat bijvreeselijk verminkt en ge kneusdper brancard naar hel hospitaal moest worden vervoerd. Men vreest liet ergste. Niet alle liefhebbers van het schaakspel welen de beteekenis der woorden schaak en schaak mat. Zij zijn afgeleid van hel Arabisch «Es cbeik unal», «De scheik is stervende!» Het RotL Nieuwsbl. schrijft omtrent de Rot- tcrdamsche Kermis o.a. hel volgende Onze vriend Nurksdie hel verleden jaar 7,00 druk had over de ongebaande wegen met hooge bergen en diepe algronden op liet kermisterrein, zette gisteren een heel ander gezicht. Hij scheen verbetering te bespeuren in den «platten grond" van de kermis, sedert hij het vorige jaar in hel «Rollerdamsch Nieuwsblad" zijn jeremiades ont boezemde. Nurks bepaalde zich gisteren tol de verklaringdal hij zoeken zou oin iets te vin den dat hem niet aanstond Nurksen verloochenen zich nooit En nuliollerdamsche lieerendie dames vioegen om kermis te houdenen gij, Rolter- dausche dames, die heeren vroegt om kermis te houden en gij allen Jongelingen die dit niet deedleen genocgelijke kermis. Sehudl voor een wijle alle zorgen u van 'l lijf zet alle muize nissen uil hel hoold weest vroolijk met de blijdenhel is maar eens kermis in hel jaar. En nu maar in galop Gaan wij de kermis op Een buitenman richtte tot een weeshuis het verzoek hem een weesjongen te zenden een flinke tenue gehoorzame geschikte, vlijtige zindelijke, godsdienstige, schandere jongen met een goed voorkomen, fatsoenlijk en bescheiden. De directeur antwoordde hemdal men onge lukkigerwijze niet aan zijn verzoek kon voldoen. In zijn inrichting werden geen wonderkinderen verpleegd. Een monster van door de bijen op bloemen van Eucalyptus globulus gewonen honig werd onkmgs van Adelaide (Australië) naar Engeland gezonden. Daarbij was de opmerking gevoegd dat deze honig volkomen dezellde eigenschappen als de boom bezatnamelijk bederlwerend en hel gebruik daarvan hij ziekteaaadoenia?ea van de long als zeer werkzaam aanbevolen. De honig kan maar eens in de twee jaar ver zameld worden, aangezien de E. globulus slechts om hel andere jaar bloeit. Opmerkelijk was het bovendiendat deze honig, toen ze in Engeland aankwam vloeibaar wasmaar spoedig daarop kristalliseerde. In Februari had een blinde man Fiéloux te Marseille zwaren argwaan omtrent liet gedrag zijner vrouw opgevat en was hem verzekerd dat zij ongeoorloofde gemeenschap hield met een omnibusbeambte. Zij betuigde hare on.-chuld doch nadere door hem ingewonnen inlichtingen lieten hem geen twijfel meer omtrent haar wangedrag. Toen kocht hij een mes en alvorens zich ter ruste te hegeven t>ki*lsie hij naast zijn bed een stoelwaarop lij het mesmet zijn vest bedektneerlegde. Anna boven hem houdtbewaart hem voor zulk een noodlot. En zij heelt gelijkzij kan hem niet ontberen want ik heb het altijd ge zegd hij is even groot als staatsman als licht zinnig als particulier.» «Ik zal Bolingbroke schrijven,» zeide Mary na eene pauze «cn hem de verlegenheid schil deren. waarin wij door zijne schuld geraakt zijn.» «liet is overbodig.» «Ik zou toch gaarne «Nu, mijnentwege,» zeide sir William, de schouders ophalend. Wat hij vermoed had, werd bewaarheid. Weken verliepen, zonder dal er eenig bericht van Londen kwam. «Als ik naar Bolingbroke ging, vader!» «Hoe gy wildet «Als gij het toestaat, ja!» De baronet zag zijn kind aan. In Mary's oogen lag een onwrikbare moed. Hare wangen gloeiden en de slanke gestalte verraaddedal zij zich zells door een storm niet zoo snel zou laten neerwerpen. Zoo ga»zeide hij. «Wel is waar waag ik g. ne hoop aan dezen stap te knoopen maar hij zal ook den toestand waarin wij ons bevin dt ij, mei verergeren.» Wordt vervolgd. Een wijle daarna vroeg hij zijn vrouwaan wie hij zulks vroeger ook gevraagd had ol zij met hem naar tarascou waar zij voorheen woonden wilde terugkeeren. Toen gaf /.ij hem wederom een weigerend antwoord waarop hij '/.ij'» ,|,e» greep haar hij de keel vatte mi "Is woedend haar door den hals sneed. Na zich te hebben verzekerddat zij dood wassl« Ide zichzell dien nacht in handen van liet gerecht. De jury heantwoo dde de vraag omtrent zijne schuld ontkennend en dientengevolge werd hij door het hol' van assises vrijgesproken. Ten dienste der artillerie is op de schietbaan, gelegen tusschen U-en en Hilversumover- eenkomslig de voorschriften van den com mandant te Naaiden«-ene inrichting gemaakt, welke liet gevaar verbonden aan liet opnemen en aanwijzen der schotenaanmerkelijk ver mindert en hel mogelijk maakt den duur der oeleningen te bekorten. De schijven woiden namelijk op wagens ge plaatst en over ijzeren liggeis gereden naar de plaats waar de opneming geschiedt op be hoorlijken schotvrijen afstand vau het punt waar de schijf geplaasl wordt. In eene der laatste Engelsclie parleinents- zillingen werd door den heer Robertson de vraag gedaanof de regering ook iels had vernamen van de nieuwe doodstraf door d'-n staat New York toegepast. Men herinnert zich waarschijnlijk dal daar ter dood veroordeelde misdadigers met electricilcit weiden gedood. De min. van hinnenl. zakenMatthewsant woordde dal de regeering inderdaad wel iets van de zaak gehoord had maar zich lol nader order dacht te houden aan de beproelde te veel beproelde methodehel ophangen In het hooge Noorden is door een Zweed>ch cavalarie-ollicierluitenant R. Sinclair van liet j.'gerkoi ps van Jemtland een prachtige als'ands rit gemaakt. Op zijn 8 jarigen liallhloed ruin heelt hij namelijk in 6 dagen 730,9 kilometer algelegd, waarbij de grootste dagmarsch vau 150 kilometer op den Oen dag plaats had. Uil Londen wordt gemeld dal de luchtreizi ger Simons en zeven zijner vrienden Maandag aldaar zijn opgestegenhopende le Weenen te zullen dalen. Zij hebben slechts weinig levens middelen bij zich. Zullen zij hun doel bereiken? Toen in het Leeland Hotelte Chicago een arlhesische put gehoord werdontdekte men daar «natuurlijk gas.» Den eigenaars van 'l ge- houw is nu twee millioen dollars geboden de aandeelen der gasfabrieken zijn in waarde gedaald. Men moet tegenover de dames beleefd zijn dacht de burgemeester van een Fransclie grens stad die voor eene dame eene pas moest ge reed maken. Zij was jong rijk en behaagziek maar had slechts één oog De man wist raad en schreefoogen donkerschoon zachtvol uildiukking, een er van alwezig. Een goederentrein uit Erie is in botsing ge komen met een personentrein in de nabijheid van Shohola. De personentrein is van een hoogte van 80 voet gestort en dientengevolge in brand geraakt. 40 reizigers zijn gewond, waarvan ver scheiden doodelijk. Twaalf renpaarden zijn in de vlammen omgekomen. Dat treft Volgens de officieele lijst van prijswinners bij den Wieier-Wedstrijd le Scheveningen heelt de heer Ivesuit Goudatwee gouden medailles behaald. De Goudsche ingezetenen behoeven zich echter niet le haasten met trotsch le zijn op hun be roemden stadgenoot, want het bedoelde jong- mensch woont niet in Gouda en.... heet ook niet Ives! De zaak is deze Hem was door zijn ouders verboden deel te neinen aan den wedstrijdomdat hij hij de overgangs-examens van dezen zomer niet geslaagd was. In weerwil daarvan wilde hij toch meedoen en deed dit onder een aangeno men naam en woonplaats. Wij zullen den eigen lijken naam van den vluggen wielrijder niet ver klappen inaar onwillekeurig levert hij een aar dige illustratie op een versje in den Spectator, waarin er op werd gezinspeeld dal die groote wielrijders ook op de examens wel eens 't meest «reden." Laat ons hopen dat hij de volgende maal heler slaagt en dan medailles mag behalen zon der het waas van geheimzinnigheid dat «den kampioen vau Zuid Holland» thans omgeeft! Rolt. Nbl. Het plan omeene nieuwe comm. van deskun digen samen Ce stellen teneinde verdere maat regelen lot bestrijding der beni-beiri in hel Indische leger te beramenzul binnenkort tot uitvoering komen. Een p aehtig leger. He volksvertegenwoordi ging van Hawaï heeft tegen de zin van den koningdo oorlogshegiooting voor 1889 aan genomen. liet leger van Hawaï bestaat 05 man en een militair muziekkoi p De hierinouwcrijen van Chicago zijn van groote beteekeniseene bierbrouwerij levert 300.000 vaten een andere 2UI) ODD en alle ie zamen I.-21)0.000 vaicn per jaar Daar er jaar lijks IJ milli'M-n vaten worden verkochtmoet nog hier uit Milwaukee worden ingevoerd. II. Kloeze, te Nieuw-Balingengem Wester hork, smid aldaar, had oneeuigtieid gehad met een arbeider Kngeltien. Hij vei loonde zich inet een geladen geweer ten huize van dien arbeider en dreigde hel gelicole gezin dood ie schieten. Hierop ontstond eene worsteling tusschen de twee mannenwaarhij liet geweer alging en Kloeze de volle lading 111 het ondci lijl kreeg met liet gevolg, dal hij na weinige oogenhlikken een lijk was. E. heelt zich onmiddellijk hij den burgemeester aangemeld. Zaterdag II. zijn de koeien der Rijkslandbouw school te Wage.iingen op last van den minister van hinnenl. zaken voor de tweede maal in geënt legen hel miltvuuren wel door den heer Poels uit Rotterdam. Tegen den directeur der Rijkslandbouwsciiool is proces-verhaal opgemaaktwegens hel ver voer zonder de vereischle toestemming van aan miltvuur verdacht vee. De onvermoeide reizigster mevrouw Le Ray is le Parijs aangekomen. Verleden jaar heeft deze dame Palmyre en Nineve bezocht en dit jaar bracht zij een bezoek aan Bagdad en drong door tot de plekwaar eens Babylon gelegen was. Mevrouw Le Ray is op hare leize verge zeld van een sterk gewapend gevolg wal wel noodig is daar zij reeds eens door roovers ge vangen genomen werd Met haar eskorte en haar drogman heeft zij gekampeeid voor de plek waar eens de toren van Babel zicli verhief. Omtrent de feestelijkheden bij hel aanstaande huwelijk van den hertog van Aosta met Prinses Laelilia Bonaparte te Turijn wordt 0. a gemeld, dal de lange rechte Po straal in een fantastische hloemengalerij zal worden herschapen waar lieden in de dracht uit de dagen van Lodewijk de XV als bloemenverkoopers zullen optreden en welke uitloopt op het Viclor-Einmanuelplein in een Iraai met de wapenschilden van bruid en bruidegom versierd paviljoen In dit laatste zal de Prinses worden ontvangen en in galakoetsen in den stijl van Lodewijk XV voorafgegaan van pages en ruiters in de dracht van dien lijd rood groen wil en blauw zal men de Po straal doorrijden Corpoialien zullen den Prins en de prinses in liet paviljoen hulde brengen cn bloem ruikers aanbieden gerangschikt in dier voege dat zij eene ster rondom de Piiiise* vormen. Tegelijkertijd zullen de cavaliers van den stoet tournooispelen ten beste geven op '1 plein in hunne scliakeering hel wapenschild van Savoye voorstellende. De Maasbode antwoordt op hel ingez. stuk in ons vorig nummer, getiteld: Dokters, het volgende «Uit dit, om niet meer te zeggen, vrij zon derlinge geschrijf blijkt dal de schrijver het laatste woord wilwelnu wij gunnen hein dit thans gaarne Met een man van zulke gaven valt niet ineer te redeneeren. Hij begin!, met ons iels le laten zeggenwat wij niet gezegd hebben nl. «de Maasbode zegt, dat cr reeds dokters waren voordat er gym nasia en hoogere burgerscholen waren.» Wij hebben daarentegen geschreven: »Alsof er geen doctoren geweest zijn voor cr openbare scholen waren!» Men ziel dal dit niet juist het zelfde is Wij hebben gesproken van openbare scholenen die zijn nog geen honderd jaren oud als voortgekomen uit de Fransclie revolutie. Over deze scholen liep de quaesiie en de schrij ver voert ons naar Homerus en Herodotusen wil ons aan de Maas graisleenen laten zoeken van Grieksche ol' misschien wel van Per zische doctoren Wil hij welen, welke waarborgen het publiek van de kunde der vroegere doctoren had Och eenvoudig hierin dal zij de menschen genazen. Zij genazen den een den ander nieten zoo gaat het ook in onzen tijd met zijne talrijke openbare scholen. Waar de vroegere arls-n hunne welemchap vandaan haalden was voor dc menschendie zij genazen een volkomen onverschillige zaak ook voor liendie zij niet genazen. Ilooldzaak was voor de zieken dat zij genezen werden. Niet een der door Hippo crates genezenen heelt hem vermoeden wij

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2