te Serang terugzonder op den weg iets ver dachts gezien te hebben. Te Tjilegon waren intusscbeu twee comp. inl. en één peloton ca valerie vereenigddie zich in dc gevangenis de woning van den patili en in de passerloodseii legerden. De toestand op die plaat* is lusligen de bevolking keert naar bate woning terug ter wijl de telegrafische gemeenschap hersteld is. Volgens ontvangen berichten zouden de muiters zich in de dessa Bedji westwaarts van Tjilegon ophouden een det. was daarheen gezonden Me onlusten zijn van geen politieke beteekenis en hebben blijkbaar een locaal karakter. «Hé ik hoop maar, dat tiet weder in de maand Augustus ons ten minste cenige ver goeding zal schenken voor de vele regenachtige dagen die wij gehad hebben zeide mevrouw II. lol hare dochter Emy. «In elk geval zullen wij maar een aantal boeken mede naar builen nemendoch vergeet vooral niet om Schorer's Famlienblatt in te pakken terwijl ik papa vragen zal om ons geregeld de verschijnende afleveringen tijdens onze afwezigheid ie zenden want ik ben verlangend om helslot van Schoberls boeiende novelle «Aschenbrödel» te lezen. «Ik niet minder, mama,» antwoordde Emy, «doch ons geduld behoelt gelukkig niet lang op <ie proel gesteld Ie worden, want papa gaf mij, juist No. 13. Ik heb het even doorgebladerd •en gezien dat. «Neen, Emy, vertel mij er nu niets van, maar geet mij 't boek bier, om eens even te kijkenwelke lectuur ons daarin wacht. 0 eerst worden er eenige hoofdstukken aan de nagedachtenis van Keizer Frederik gewijd terwijl wij daarna eenige bijzonderheden om trent de jeugd en het leven van het thans regeerend keizerlijk echtpaar vernemen. Man volgt: «Ausgesloszen» Erzahlung von M. Lenz. (Schlusz). «Der Andere aber geht und klagt Federzeichnungen aus Berl. Gerichtssalen von A. Oskar klauszminn «Jung Goldwin Gedicht von II. von Bequignolles» «Aschenbrödel» Roman von II. Schobert. (Schlusz) «Piaktische Anlei- tung zur Grapholngic Kine Kaulmannshand- schrift «Zwei Schrille vorwarls» «Der belauschle Liebhaber.» Gedicht von Max Caro» enz. enz.» Dusge zietEmy dat ook die aflevering den lezer weer veel schoons op elk gebied verschaft.» «Dat is heet lijk, matnal» riep Emy uit, «en kijk u eenswat ons in den volgenden jaargang beloofd wordt.. Eene nieuwe novelle van Natalie von Eschtrulh «lloflufl» getiteld en maar we willen niet verder uil de school klappen. Hei geen we omtrent No. 13 gezegd hebben is^ stellig meer dan voldoendeom velen tol ken nismaking met «Schorer's Kamilienblatl» uit te noodigen. De geringe prijs van 45 cis. per maandelijksche aflevering zal daartoe toch wel geen bezwaar opleveren. S. l.'il Londen wordt gemeld Op dit oogenblik terwijl er tal van mensclien, groot en klein in ons midden verhongeren zijn er ernstige en waardige mannen en vrouwen be zig bijdragen bijeen te bedelen ten behoeve van een hotel voor kallen. Reeds heelt bel h»nden- asyl te Batlersea eene aldeeling geop- nd voor kaleis en kallen waar zij een uitstekend lui- lakkenleven schijnen te leiden zonder zelfs de moreele verplichting oin muizen te vangen. Voor de bovengenoemde teerhartige dierenniinnaars gaat echter Batlersea niet ver genoeg. Zij hebben gelezen over hel kaltenlogement te IMiiladelphia waar de gefortuneerde poesen een eigen slaap kamer met aparte bediening krijgen en waar de table d'höle met soep, entrées, podding en geglaceerde melk zelfs de gelaarsde katmet al haar privilegiën zou hebben doen trillen van aandoening en begeerte. En nu willen de heeren en dames voornoemd niet rusten alvorens Lon den ook in bel gelukkige bezit korne van een commensaienhuis voor kallen. Ik ben sterk gekant tegen alle mishandeling van dieren en vind hun liefderijke bejegening man tot w ien Mary zich met de vraag naar Bo lingbroke gewend "had, en zijn ambt scheen daarin te bestaan elk ongelegen bezoek van den minister af te houden. Maar de volharding, waarmede Mary op den terugkeer van Boling- broke wachttede droefheid in hare schoone oogen zoowel als haar bescheiden gedrag konden hunnen indruk op den op zich zelf goedigen man niet missen. Langzamerhand begon hij met haar een gesprek aan te knoopenen weldra vernam hij aan ook alleswaarvan hare be droefde ziel vervuld was, en zijne deelneming be wees hij duidelijk genoeg door hoofdschuddend iels te brommen wat voor den minister der Britse he koningin geenszins vleiend klonk. «Morgen komt hij,» zèidc hij op zekeren dag t< Mary. «W<-es maar hij de hand opdat ik ii een wenk kan geven Want in geen geval ft bij hem brengen. Dat zou mij onder onMondigheden mijne heirekking kosten. Hij inoct u zeil opmerken en naar uw verlangen een noodzakelijk uitvloeisel der hedendaagaehe beschaving. Ik vind echter zulke overdrijvingen schadelijk en schandelijk, liet is niet langer het verdedigen en liefhebben van dieren liet wordt een soort van letichismeeen algoderijgelijk oudtijds.» lu het in Opper-Silezië gelegen dorp Myslo- wilz zijn twee lieden, Epstein en Zamlsky ge- heeien geairesteerd wegens het handeldrijven in meisjes Uil het verhoor is gebleken d.»t de eerstewiens vrouw een publiek huis in Bra zilië houdtsedert verscheidene jaren voor deze zaak reisde en zijne slachtoffers meerendeels uil Oostenrijk en Rusland haalde. De tusrehenper- sonendie de meisjes door hel voot spiegelen van schitterende vooruitzichten wisten Ie lokken, kregen groote «honoraria». Zoo betaalde de el lendige Epstein aan die lieden voor meisjes niet minder dan 800 roebels De Regeering beeft zich deze zaak aangetrokken en de ineisj- s toldat in deze zaak uitspraak is gedaan op kosten der beklaagden op uitstekende wijze verzorgd. Suecide bekende Italiaansche vasterzal thans te Barcelona weder 40 dagen zonder voedsel blijven en zich alleen spijzigen met eenige druppels van een sapdat bij in Alrika uit een plant bereidde. De politie te Chicago heeft eene dievenbende gearresteerd die sedert langen tijd in de straten van Chicago de brievenbussen met behulp van valsche sleutels bestal. De politie heelt beslag gelegd op de gestolen wisselscheques en post aanwijzingen te zamen geschat op eene waaide van I millioen dollars. In Griekenland en op de eilanden van den Archipel heeft in de laatste dagen een huilen- gewone hitte geheerschtdie lot 40 graden in de schaduw steeg. Ongeveer eenvieide van den wijnoogst is vernield menschen en dieren stier ven aan zonnesleek en eene boosaardige koorls, die vele slachtoffers maakte noopte velen der meergegoeden hel land te verlaten. Een nieuw model militaire manteldie bij liet Duitsche leger zal ingevoerd wordenschijnt zeer practisch te zijn. Uit twee van die mantels kan men eene tent samenstellen die volkomen beschutting tegen den regen geeft. De mantel weegt, met de stokken voor detent, twee kilo- i. De slokken zijn zoo gemaakt dat zij op ransel passen. Voorloopig zijn hij twee fabrieken in Mühlhausen 3D,000 stuks besteld a 9 mark per stuk. Verl week is een trein die de Breda van Rotterdam moet aankomen ongeveer 15 minuten te laat gearriveerd omdat nabij Zwaluwe een 1 fte klasse reiziger, die te Dordrecht had moeien uilstappenaldaar te laat bemerktedat bij reeds te ver had gereisd en toen gebruik maakte van den noodrem waardoor de trein stopte. Tegen den reiziger is procesverbaal opgemaakt, wegens het zonder noodzakelijkheid gebruik maken >an een noodrem. Verl. week overleed te Purmer .1. De Vries, in den ouderdom van 95 jaren. De overledene was oudstrijder van Waterloo en der Citadel van Antwerpen. Te Chicago is Edward Brown een deugniet van zestien jaar die met een jongen van negen tien jaar, Charles Crane, op groote schaal paar den stalin hechtenis genomen. Brown in dienst bij een groot paardenfokker in Texas was in het begin van Juli met een aanial paar den door zijn baas naar Chicago gezonden Toen hij de dieren afgeleverd en hel geld opgestoken had, keerde hij echter niet terug, maar huur de met Crane stallen en koetshuizen nam vijf stalknechts in dienstdeed hooi en haver in menigte op en had vierentwintig uur later vijf paarden uit den omtrek gestolen waarvan drie vragen Indien ik overigens alle schuldeischers, door wie Bolingbroke in 't nauw gebracht wordt, toeliet, zou hij waarschijnlijk voor staatszaken geen oogenblik vrij hebben Bolingbroke was destijds juist op hel toppunt zijner machi. Hij bezat bet vertrouwen der zwakke koningin Anna in eenen graad zooals noch voor noch na hem een minister der Britsche kroon bezeten heeft. Overigens kan de geschiedenis over hem, trots zijne verkwisting, niet anders dan een betrekkelijk gunstig oordeelook als mensch vellen. Hij heelt nooit van zijne positie gebruik gemaaktom daarvan voor zich ol zijne vrienden voordeel te trekken. Alleswat hem ten deel vielbestond daarin dat koningin Anna zijne wel is waar zeer groote schudden eenige malen betaalde. Maar zij moest goed ol kwaad daarvan afzien toen zij zagdat Bolingbroke korten tijd daarna weder in denzelfden toestand ver keerde. Wordt vtrvuljd. zeer spoedig met. goede winst werden verkocht Op die vooideolige wijze bleven zij zakendoen, lo; zij eindelijk betrapt werden op liet oogen blik dal zij met een paard en rijtuig uil eene der stralen van Chicago zelf wilden wegrijden. Crane slaagde er iu te ontvluchten Ihj Brown vond men 400 dollars, 18 rijtuigen en -5 paar den op stal alles geslolen. liet was op Woensdag, den !5den Ouder 't keizerrijk was 15 Augustus do Napoleonsdag en n g de getrouwen op dien dag bij eenom bij voorkeur aan een banketale ende en drinkende de goede dagen van ouds ie her denken en hel keizerrijk dal komen zalbij voorbaat te luien leven. Zoo waren ditmaal o Parijs dertienhonderd aangeze en aan eene wel voorziene laleiavenue Wagram. Er zijn zoo als uieu weet twee soorten van Bonapurlislen, de Jeiömislen en de Vicloriancn. De vergadering bestond uit Vietorianenliet is overbodig te zeggen dal dus van de Jcrdmislen veel kwaad werd gesproken. Maar liet merkwaardigste was de komst van Haussmaunonder 't keizerrijk prefect van de Seine en een der grootheden van liet keizerrijk. Te Marseille heeft een duel plaats gehad lus- schen twee jonge dames. Beiden waren smoorlijk op hel/elfde jonginensch verlield. De eene, een 18 jarige, heelt een kogel in den linkerarm bekomen; baar tegenstandster, een :2:1-jarige schoone, is doodelijk aan de borst gewond. Dit duel brengt veel opspraak teweeg, daar beide jonge dames tot de eerste lumiiiën der stad behouren. De gele koorls liec't te Jacksonville (Flarida) een ware paniek veroorzaakt. De wegen naar het noorden zijn vol vluchtelingen die de ge- zondheidsordons trachten voorbij te komen. Men tracht de lucht te zuiveren door het ont steken van groote vuren van teer en zwavel ook heelt men voor dit doel een gelieelm dag een kanon afgeschoten. De stoomboot «Wieland» bracht te New-York het beticht mede, dal den I4den Augustus bij bei eiland Sabje eene aanvaring heelt plaats gehad lussclien twee sloomboolen en dat de «Gevzer» is gezonkenwaarbij 7:2 passagiers en 33 manschappen zijn omgekomen. Te Etten is een geval van dolheid bij een hond geconstateerd. Deze hond benevens een tiental door hem gebeten bonden en kallen zijn onmiddellijk gedood. Voorts is voor Ellen en de aangrenzende gemeenten liet muilkorven der los- loopende honden voor vier maanden bevolen. Te Scherpenzeel is tegen zekeren W. S. B., wegens beleediging van Z. M. den Koningin liet openbaar gepleegd proces verbaal opgemaakt. Hij werd in vooiloopige bewaring geiiom u ten einde ter beschikking van den officier van justitie te Cd echt Ie woiden gesteld. Woensdag aanst zal voor het Gerechtshof ie Leeuwarden in liooger beroep terecht slaan G. Roo oud 41 jarenardcider te Heppeldie wegens moord op zijn 4jarig kind, door de Rechtbank Ie Assen lol 20 jaren gevangenisstraf werd veroordeeld. Er zijn 12getuigen gedagvaard Uit 's Gravenhage wordt gein'ld Over een weck of vier komen de vereenigde kamers voor dc voogdijwei samen liet uitvoerig voorloopig verslag, deswege uitgebracht, is door dc regeering beantwoord en dezer dagen zullen verslag en antwoord in druk verschijnen naar ik hoor inet een gewijzigd wi tsonlwcrp allium* een nota van wijziging op enkele onder geschikte punten. Wat de hoofd/aak betreft fis lid wetsvoorstel echter onveranderd gebleven de koning behoudt (in i in strijd inet 't uit drukkelijk voorschrift der grondwet) het recht om vier leden van den voogden raad te benoemen. Men schijnt daarin echterdoor een eigenaardige uitlegging aan de wel te geven geen onover komelijk bezwaar te vinden. Dat Z. M. de Koning de openingsplechtigheid der nieuwe kamerzitting niet persoonlijk zal bijwonenis thans reeds zeker Ik heb u dit vroeger voorspeld en 'l was trouwens ook wel te voorzien. Vóór den winter denkt Z, M bet Loo niet te verlaten en dan zal het vermoede lijk zijn om een paar dagen in den Haag te vertoeven en van daar naar het buitenland te vertrekken waar de vorstelijke familie de win termaanden (Januari, Februari en Maart) denkt door te brengen, liet oord der lijdelijke ves tiging is nog niet bepaald maar bet zal ver moedelijk in 't zuiden van Frankrijk of Italië zijn. Rij gelegenheid van de reis daarheen, denkt II. M. de koningin zich met de kroonprinses eenige dagen le Arolsen op te. houden en lev< ns een bezoek te brengen aan Maastricht en Val kenburg. Zondag 2 Sept. zal op de Scheveiiiiigschft

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2