dei-jarig was en tag in de geïllustreerde tijd - schnlien zijn portret tegenover dal van een mooijong meisjede dochter van een Rus- sischen overste, zeiden sommigen, vaneen bo jaar uit Besarabië beweerden anderen Beide partijen hadden gelijk De jongelieden huwden, een jaar later werd een zoon geboren. Servië nam deel aan den Turkschen oorlog. Toen kwam het Berlijnsche congres. De rest herinnert men zich gemakkelijk. 01 de verhouding der jonge echtgenooten van den beginne af zeer innig was, is geen vraag van belang. Vorstelijke huwelijken zijn immers altijd huwelijken uil lieldetenzij de betrokken personen hel tegendeel verklaren. Nathalie K«-sjko was schoon en rijk volgens Russische bladen bezat zij twee millioen roebels. Waarom zou vorst Milan minder van haar gehouden hebben dan andere mannen van schoone vrouwen? Later sprak men van hét «uiteenloopend karakter» der gehuwdenmen verhaalde eene romantische geschiedenis van vorstelijke en ook mannelijke ontrouwvan eene groote tragische scène, waarbij de vorstin dreigde het huis te verlaten en niet dan na veel moeite bewogen werd te blijven na de verbanning der zondares. Maar dat is oude geschiedenis In den Iaat- sten tijd gingen de echtgenooten ieder een eigen weg. Vorstin Natalie hield van partijen en dan ste gaarne. Haar naam bleet onbevlekt. Zij was goedhartigvroolijk mild. Voor 't overige eene vrouw van zeer krachtigen geesten steeds geneigd om in woorden en daden de ingeving van 't oogenblik te volgen. Zelfs hare warmste bewondenaars kunnen niet beweren dal hare ingevingen altijd gelukkig waren. Zij was niet als eene vorstin opgevoed en haar verstand niet geëvenredigd aan hare schoonheid. Omtrent de «malaise,» waarover tegenwoordig zoo wordt geklaagd vooral te 's Gravenhage wordt uit die hofstad geschreven «Onze Rijnspoorsloomlram vervoerde Zondag 17,550 personen van en naar Scheveningen; de Holl. stoomtram en de paardentram vervoerden «r samen minstens evenveelop onze nat. ten toonstelling in den Koekamp warenbehalve de inschrijversinzenders enz.ruim 4000 bezoekersin het Kurhaus te Scheveningen waren gisterenavond circa 6000 menschen waaronder ruim 2000 met dagkaarten van I 0 75. in Seinpost was het stampvolbij Zeerust en Ranschin de Galerij en bij Altenburg zalen honderden bezoekers; de Clingendaal-wedrennen werden drukker dan ooit te voren bezocht en de wieier wedstrijd te Scheveningen lokte dui- zende toeschouwersin de tent in liet Bosch blcel bij de Zondag matinee geen plaats onbezet; in onzen Dieientuin was het Zondag en Maandag tamelijk drukhonderden liefhebbers togen naai het nieuwe zeebad Loosduinen alle station- neerende rijtuigen waren gisteren tol den laten avond in beslag genomen. «En dal alles der malaise ten spijt. Onze winkeliers klagen steen en beenmaar de nieuwe zaken verrijzen als paddestoelen uit den grond; de luxe wordt van jaar lot jaargrooler; men is op dit oogenblik bezig op onze Groen markt een monumentaal rnanularturenmagazijn te bouwen met een pui van gekleurd marmer en een gevel van hardsteen en zandsteen als voor een vorstelijk paleisin het .Noordeinde litiek te voeren welke de eerste bres in zijn ver mogen schoot? Jong, als gij zijl, en niet ingewijd in quaeslieswaarmede het verstand van den man dikwijls genoeg zich te vergeels vermoeit, zult gij niet goed een inzicht krijgen in deze verwarde zaak Om het u eenigszins duidelijker te makenuw vader voerde op eigen hand po litiek Waar Engeland dus een machtige slaat, in zijn belang alstand deed van een bezitdat hem meer kostte dan opbrachtwilde uw vader het zijne handhaven. De bezitter van Wakerset house vertrouwde zich meer dan de koningin die drie kronen op haar hooid vereenipt- Ik weet, dat de elementen tegen hem samenge spannen haddendat de schepenwelke de rest zijner eens zoo groote overzeese he rijkdommen naar Oud-Engeland brengen zoudendoor de golven verslonden werdenmaar door zijne stijfhoofdigheid heeft hij in zekeren zin het noodlot uitgedaagd.» Bolingbroke had terwijl hij zoo sprakhet jonge meisje opgebeurd om haar vervolgens naar den zetel te geleiden waarop Mar; zich nu nederzette. Het gelaat in beide handen verborgen luis terde zij, terwijl de minister voortging: «Wat echter ten slotte de schuld betreft om welke ik het genoegen heb u hier te ziensla mij toe. dat ik daarover eveneens mijne meening zeg. Toen uw vader mij de som voorschootwas hij een rijk rnan die wel nauwelijks hooptedat ik ze hem ooit terugbetalen zou omdat hij mijne omstandigheden nauwkeurig kende en bovendien ina.ir al ie goed weten moestdal van een veundeniig daarvan wel niet sprake kon zijn.» breekt men een paar kapitale pepceelon atom er ern reusachtige goudsiiiidsaff.iire te stichten Er is ernstig sprake van eene nieuw op te rich ten «Vcreemging tot verlraaiing van den Haag Alles ondanks de groote «malaise Menhe ren!' een groot leest voor op den aanstaanden P.insesjesdag en de inschrijvingen vloeien er mild voor al hebben de Hagenaars ook heel wat offers gebracht voor hel waaiborg'onds der tentoonstelling. Straks wordt ook de groote k"id- bouwexposilie geopend in de Maliebaan die reeds geheel omheind isdal zal een enorm mooi ding worden. «Zoo zullen we door al hel plcizicr maken uil de malaise «moeten komen Men zou bijna mogen zeggen: die a i s e is in a l. De Hartjesdag is Maandag te Amsterdam op de gebruikelijke pretwijs gevierd. Nog altijd was het spektakel des avonds het grootst. De Zeedijk handhaalde op dit punt zijn ouden roem. Een zee van menschen was in deze nauwe straat bijeen opdringende, vuurweik uistekende, hossend ja wat niet doende De Bachus' tem pels by overvloed en direct aanwezigwaren gevuld met bezoekers en niet minder met be zoeksters die door zang of dans duidelijk blijk gaven hoeveel genot ze smaakten De politie grootste gedeelte «geëclipseerd»trachtte waar zij aanwezig wasop bezadigde manier vech tenden te scheiden en te veel pret makende dames of heeren tol kalmte aan te manen Laat in den avond werd in den Jordaan druk aan Terpschichore geofferd een draaiorgel ol hand harmonica en zieteen bal champétrc was ge organiseerd. Op het Damrak werden 3 «dames» in arrest genomen, die als «heeren» verkleed waren en daar geeft de politie geen «vergunning» voor. Za terdag is te Utrecht eene vergadering ge houden van onderwijzersdie ras de vergelij kende examens voor hooiden van scholen willen afgeschalt zien. Er waren I80 belangstellenden opgekomen de heer Degenhardl presideerde. Na lange discussies is in beginsel vastgesteld dat men wcnscht gedeeltelijke afschaffing der verg exara. voor h. sch Men is voorts voor classificatie der scholen naar den grondslag van de t...ktementen met behoud der verg. exam, voor de laagste klassenmaar met afschaffing van de hoogere. Op deze beginselen zal een plan worden uit gewerkt door de leden der voorl. comm. welk plan nader zal worden besproken in eene vol gende bijeenkomsL Men wenscht een band te vormen onder den naam van «bond tot verbe tering van oe wijze der benoeming van hoofden van op. scholen De voorstanders van geheele afs< balling der examens kwamen voornamelijk uil de Noordelijke provinciën. Men verneemt, dat door den minister van wa terstaat een maatregel is genomen welke onge twijfeld het postverkeer hier te lande ten goede zal komen. Tegen 1 October zullen nl vanwege de postadministratie verkrijgbaar gesteld worden gesloten briefkaarten een soort block notes met daarop gedrukten vijlcents-postzegel en voor zien van gegomdegeperforeerde randen De grootte dezer kaarten verschiltwaanneer zij gesloten zijn niet veel van die eener briefkaart. «Dan zijn wij verloren snikte Mary. «Ik mne». dus de terugreis aanvaarden zonder hem blijde tijdingen te kunnen brengen!» «Ik heb uwen vader herhaaldelijk mijne voor spraak bii het hof aangeboden, fs hel mijne schuld dat hij deze voortdurend alwijst De koningin zou hem met genoegen eene hooge betrekking geven; maar hij vindt er een ge noegen in, eene politiek te voeren, welke lijn recht tegen de mijne indruischt. Daarvoor zult gij mij veroorlovendat ik de vriendschap welke ik zoo gaarne uwen vader bewezen zou hebbennu op u overdraag. De koningin zal ii onder hare hofdames opnemen ol nog beter ik trouw u.» Mary bloosde tot aan de slapen. «Ah.» riep Bolingbroke, die dit zag, «gij hebt misschien reeds gekozen Mag men den naam kennen van den gelukkigeaan wien gij uw hart geschonken hebt Oprecht beantwoordde Mary deze vraag. «Wat De knappe luitenant in de garde van hare majesteit! 't Is waar ook, Edward Graham is een landgenoot van u en ik had eigenlijk van zelf op de gedachte inoelen komen dat hij u ten minste kentUw verloofde is een man van eer, aan wiens zijde gij in elk geval het geluk zult vinden dat gij waardig zijl. Treurig haar verhaal dikwijls door snikken af - brekend zeide liet jonge meisje hoe door de ruïnewelke over het vermogen van haar vader gekomen wasook de hoop gestrand wasdat zij den geliefden man zou mogen toebehooren. Slot in 't volgend Nummer. I maar de inhoud or vnn is aan de oogen van nieuwsgierigen onttrokken. liet openen der dichtgevouwen kaart geschiedt door afscheuring der geperloreeide met de gom aan elkander gehechte randen Door de posiadininislialie zijn zij gedoopt met den naam vau p o s t b I a d Omtrent het verbranden van hel haltegebouw en slutionswoning aan de Vork (gein EistBe tuwe) kan worden gemeld dat de brand ont staan is in de keuken van het houten gedeelte der woning. De brand werd 's nachts Ie 2 uren ontdekt, en bet is aan toeval te dankendal de vrouw van den stationchefdoor de verzorging van een barer kinderen wakker was en alzoo ge legenheid had met haar man en zeven kinderen het reeds brandende gebouwhoewel met veel moeitete verlaten. Op verzoek van hel Parijsche damescomité hebben nu ook de directeuren van de «Bon Marches aan hun winkeljuffrouwen vergunning gegeven te gaan zitten wanneer haar diensten niet worden gevorderd. Bij de familie J. M Hondiuste Wageningen, is het treurig bericht ontvangen van hel over lijden van den oudsten zoon ,14 jaar oud ad ministrateur hij de Deli Maatschappij in Ned -In- diëen zuiks door een noodlottig toevalhet omslaan met paard en rijtuig. Een telegram uil Weenen meldt, dat boven het district Kronenburg in Beneden Oostenrijk een wolkbreuk ontzettende verwoestingen heeft aangericht. Ongeveer 50 personen onder welke een geheele lamilie uil Weenen zijn verdronken; het aantal ingestorte huizen bedraagt meer dan 50, en geheele schuren met vee en graan zijn weggespoeld. De watervloed steeg zoo ontzettend sneldal menigeen den tijd niet had de wijk te nemen maar slechts door in een booin ol on een dak te klauteren zijn leven heeft kunnen readen. De arrondissements-rechtbank te Maastricht heefteen 14jarigen jongen, kantoorbediende aldaarwegens diefstal van een bankbiljet van 1000 frank, dal hij uit een ter verzonding aan- geteekenden brief had genomen veroordeeld lot 3 maanden gevangenisstraf. De rechtbank heeft daarbij aangenomen dat de knaap met oordeel des orderscheids heeft gehandeld- Te Tjallcberd is gearresteerd zekere J. K die onderscheidene winkeliers Ie Heerenveen heeft opgelicht. Door briefjes, van valsche hand- teekeningen voorzien wist hij zich in het bezit der door hem gewensrhle artikelen te stellen. Vooral tabak sigaren koek en banket waren van zijne gading. Bij huiszoeking is eene groote hoeveelheid tabak en sigaren in zijne woning gevonden. Hij heeft reeds bekend. Bij een schermconcours fe Antwerpen kreeg de 11-jarige Henri Bevries een prijs. Er waren 39 schermmeesters68 provoosten en liefhebbers. Naar wij vernemenis vanwege hel departe ment van koloniën naar aanleiding van het vrij onlriislharend gerucht dat overal verspreid werd omtrent den toestand in Kedirinaar Indië getelegrafeerd. Hel volgende antwoord is daarop geseind «Residenten seinen dat toestand overal rustig is. Nergens iets gebeurd dan de opvatting van verdachte personendie zonder verzet plaats vond. De paniek onder de Europeanen is on gegrond en denkelijk een gevolg van het ge beurde te Tjilegon. Volgens rapporten geen gevaar voor rustverstoring. 328ate Staats-Loterij. DERDE KLASSE Trekking van Maandag 20 Aug. (500 loten Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f45. 35 81 442 498 499 972 2705 4022 4050 5001 5009 5048 5086 5916 5944 5951 5955 5975 7904 7912 7990 11707 11747 11779 11784 11811 11844 11933 11938 13111 13156 13407 11450 11481 14611 14619 14674 1467618022 18088 18090 19126 cn 19195. Te zamen 43 prijzen. Trekking van Dinsdag 21 Aug. (500 loten.) Prijs van 11000 op No. 44 Priizen van I 45 51 457 476 486 492 957 987 2728 4001 5016 5039 5049 5901 5949 5970 7915 7920 7957 7973 7980 11774 11792 11858 11860 11892 11908 11915 11947 11950 11342 13406 11418 13494 14644 en 18080. Te zamen 36prijzen Trekking van Woensdag 22 Aug. (500 loten Prijzen van I 45. 6 29 46 98 411 449 490 2717 2741 4001 4044 5005 5020 5020 5038 5042 5044 5096 5891

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2