Portugeesche Regeering. LETTING 390,000 4V« pCt. Obligatiën. DINSDAG DEN 11DEN SEPTEMDER 1888 LIPPïm ROSENTHAL 4 C0., AISTERDAISCÜE BISK, VVEBTIIEIM A GOMPERTZ. Wat een varteen ?n korten tijd kan opbren gen wanneer het op het voordeeligst gaalis schier ongelooflijk Zoo heelt de landbouwer H. Barelds te Langeloo (Drente) in één jaar van een zeug 50 biggen gehad. Bekent men nu voor 5-wceksche biggen als middenprijs f5, dan heeft dit ijverige varken zijn baas hel sommetje van 1'250 opgeleverd. Zekere dr. C'ark te Nieuw-York die van zijne vrouw gescheiden wastrad dezer dagen op 65jarigen leeftijd in het huwelijk met een meisje van 19 jaar. Curieus is het, dat de vader van deze jonge bruid kort te voren met de voor malige echtgenoot»; van dr. Clark in den echt vei bonden was. De oudste zoon van Koning Jan van Abessinië is getrouwd met de dochter van den Elhiopischen Koning van Goa. De bruid droeg bij het hu welijk zegt het Petit Journalden diadeem dien Salomon aan de Koningin van Saba schonk en die reeds meer dan 28 eeuwen in het bezit is van de Ethiopische Koningen. Op het raadhuis te Schiedam verscheen verl, wees een paartjeom in bet huwelijk te tre den het is echter weder ongehuwd moeten ver trekken daar de ambtenaar van den burgerlijken stand bezwaar maakte hel huwelijk te voltrekken, omdat de bruidegom in zeer onvergunniglijken toestand verkeerde. Een onderzoek van den commissaris van po litie te Leeuwarden omtrent den brand in het lokaal van Eigen Hulp leverde zulke bezwaren de omstandigheden tegen den winkelhouder op, dat deze opnieuw ter beschikking van de justi tie is gesteld. Hij heeft reeds eene volledige be kentenis omtrent door hem gepleegde verduiste ring van geld afgelegdmaar blijft de brand stichting onlkennea. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft op de Noordzee een treurige zeeramp plaats gegrepen. Door een hevigen storm uit het W. N. W. overvallenheeft de buitengaals zijnde visschers1 'oot hel zwaar te verantwoorden gehad en zijn ec.ii tweetal vaartuigen, de Urker schokkers «U. K. 107,bevaren door schipper J. Brands, en «U.K. 148,» schipper A. Hennik, verongelukt. Door stortzeeën getroffensloegen de schuiten in het Kaap- en Molengat om en vonden de zes opvarenden hun dood in de golven zonder dal hun io de nabijheid naar binnen zeilende vakgenooten iels te hunner hulp konden aanwenden. Een der verongelukte visschers laat een vrouw met zes jeugdige kinderen onverzorgd achterhij was levens de verzorger van zijn reeds bejaarde ouders. De overigen waren bijna allen ongehuwd. Een aantal vaartuigen zijn met belangrijke stormschade te Nieuwediep binnengekomen enkelen waren vol water geslagenanderen hadden gescheurde zeilengebroken zwaar den ol vernielde tuigage. Slechts weinigen zijn zonder averij uit zee teruggekeerd. Het hof te Leeuwarden heeft arrest uitgesproken tegen W. IIdeurwaarder te Winschotendie door de rechtbank aldaar was vrijgesproken van hel niet minstens drie dagen tevoren doen van aangifte aan het kantoor van den waarborg van gouden en zilv. werken van eene openbare ver- koopingbinnen den kring van dat kantoor te houdenals zijnde niet wettig en overtuigend bewezen verklaard. Het hof vernietigde dit vonnis, verklaarde bekl. schuldig en veroordeelde hem tot f 100 boete omdat hij eene op. verkooping van roerende goederen van een faillieten boedel gehouden heeft waaronder zich gouden en zilveren voorwerpen bevonden zonder dat hij daarvan vooraf aangifte heeft gedaan aan het kantoor van den waarborg. werpen Hij kon geene woorden genoeg vinden om de ligging en de schoonheiJ van het land goed naar waarde te prijzen. Niemand verheugt zich meer op den oogst tijd dan onze Elma zeide mevrouw von Raven in den loop van hel gesprek. «Zij kent iederen boom en is steeds tegenwoordig bij het oogsten. Eiken dag onderzoekt zij ijverig of er nog geen begin gemaakt kan worden.» «Oik geloof, dat wij allen gaarne zullen helpen,» antwoordde Fernau vroolijk«wie zich eenmaal op het land bevindtmoet zich geen enkel landelijk genoegen ontzeggen. Is aal niet waar, genadige vrouw?» «Wanneer Elma ons dulden wil,» hernam de aangesprokene met een glimlachje, «want zij is gewoon om daarbij zeer eigenmachtig te handelen. Zij is een weinig verwend nuzij is ook ons cenig kindvoegde zij er veront schuldigend bij. K< rnau zweeg terwijl er een humoristische trek om zijnen mond speelde. Wordt vervolgd. Te Hengeloo is door den gemeente veWwachlcr Tesebel.l op heeterdarid betrapt de schoenmaker G.die koelbloedig bezig was om het huis van zekeren F. in brand te steken. Hij is ge vankelijk naar Zutfen overgebracht. liet gerechtshof te 's llage bevestigde de vonnissen waarhij een koonman-w<wderdoctei door de rechtbank te Rotterdam is vrijgesproken van oplichtingen een timmerman te s llage door de rechtbank aldaar veroordeeld is tol 3 jaren gevangenisstraf ter zake van schaking. Een te Bladel uitgebarste maar spoedig ge- bluschte brand ten huize van eene weduwe al daarh elt ten gevolge gehad dal zij met hare dochter in verzekerde bewaring is genomen als verdacht van aan dien brand niet onschuldig te zijn. AMERSFOORT, 3 September 1888. De 8e verjaardag van II. K. II. de kroonprinses Wilhelmina is Vrijdag jl. te Amersfoort gevierd door het uilsteken van vlaggen van gemeentelijke gebouwen en pariiculiere woningen Tengevolge der afwezigheid van het escadron ordonnancen en den minder gunstigen toestand der arlilleriepaar- den is er toen geen parade gehouden. De heer Burgemeester van Amersfoort Jhr. Mr T. A. j. van Asch van Wijck heeft, met een 14daagsch verlof, Vrijdag jl. Amersfoort ver laten en verblijft gedurende dien tijd met me vrouw zijne echlgenoote in het buitenland. De afloop van het heden gehouden toelatings examens en de herexamens aan het Gymnasium te Amersfoort is. voor zoover bekend, de rolgende: Toegelaten tol de Ie klasse: E. A G. Hagen; afgewezen één tot de 2de kl.na herexamenD. Greida- nus W. StapII. A. VisserB. Dijkstra en Lunsingh Tresling. Verdere uitslag later. Op recht joviale wijze vierde men Vrijdag avond jl. feest in het «Tehuis voor Militairen» te Amersfoort, ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H Prinses Wilhelmina. Onder flink onthaal en vroolijk gezang bracht men den avond allergezelligst door, terwijl te 7 uren in een der zalen een schietwedstrijd plaats had, waarvoor 20 verschillende prijzenonder welke zeer fraaie waren beschikbaar gesteld. De eerste prijs werd behaald door Koenraadlsde tweede door Visseren de derde door Everardts. Te 10 uren werd een flink vuurwerk afge stoken als «lotnummer van het feestprogramma. Daarna *te de president van het «Tehuis de lieer baron van Boetzelaer van Oosterhout, onder eene schoone toespraak de prijzen uit waarop de huzaar Top namens zijne wapen broeders dank.e voor het gul onthaal en het prettige leest. Oader de aanwezigen merkte men tol aller genoegen op den Ritmeester Gelderman van het Ie Regiment Huzaren. Het Bestuur en don Conciergeden heer Bremerkomt alle lol toe voor hunne onver moeide pogingen om dit feest zooveel mogelijk te doen slagen. Bij den Wielerwedstrijd op den Verjaardag van Prinses WilhelminaIe Amsterdam ge houden verkreeg de heer W. II Meur.-ing, Jr. te Baarn de Ie prijs in den Nieuwlings- wedstrijd voor éénpersoons driewielers gereden in twee aldeelingen. In eene Donderdagavond gehouden algemeene vergadering is door de wceibaarheidsvereeniging «Eendracht maakt macht» besloten, op Woensdag den 19 Sept. a. s. op het terrein «de Vlasakkers" een schietwedstrijd te houdenen daaraan ook vrije lianen voor geweerllobert-cylindergeweer en ifivoïver te verbinden. Tot leden der commissie tot regeling van den wedstrijd weiden verkozen de heeren J. A. Scho lerman J. M. Boode en W. J. van Rhee. Bij de herexamens voor de Hoouere Burger school te Ainersloo'l slaagden voor de Iste klasseE. Baak A. Krudop en F. J. Timmler voor de llde klasseG. Van der Zoo de Jong P. Langeveld en F Uzurelvoor de lilde klasse: f). 11. Iliensch A. G. L. F. Van Krieken C. .1. Van der Plank en Ph. J. Van der Werf; voor de IVde klasseL. Berkhout. Bij het tweede loelalings examen slaagden voor de lilde klasse: B. DasD De Fluiter, L. Klous en E L. B Taels Van Amerongen voorde IVde klasseG. Van (ïendl en voor de Vde klasse J. W. II. Westerhaan Muurling. Bij de inschrijving van leerlingen voor de Burger-Avondschool, op Vrijdag 1.1. gehouden hebben zich aangegeven34 candidalen voor de Isle klasse 13 candidalen voor de llde klasse en 11 voor de klasse voor Voortgezet Teeken- onderwijs. De vijlde lijst van de tiende jaarcollecle voor de scholen met den Bijbel wijst een totaal aan van I 23.099,03 als opbrengst van 125 locale comités. Daaronder zijn vermeld Ecmneshuitcn f 50,70 (vorig jaar f 45,88)Rcnswoude I 32,02 (vorig iaar I 35,38)Meppel c. a. f 320 32 (vorig jaar 1817). ADVERTENTIE N. Voorspoedig bevallen van een ZOON, E. M. APPELMAN geliefde echlgenoote van II. K FRANS. Haarlrm 2 Sept. 1888. Mejuffrouw HOEFHAMEB betuigt haar welmeenenden dank voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij gelegenheid van het overlijden van haar geliefden Oom. VAN ieder groot Frs. 500.— L St. 19 Sh. 18. Rm 408 f238— Ned. Crt. Reis 90,000. De ondergeteekenden hebben de eer te berichtendat de INSCHRIJVING op bovenstaande leening ten hunnen kantoren geopend 7.al zijn op de voorwaarden in het Prospectus vervat op van 10 uur des voormiddag» tot 4 uur des namiddags. Houders van 5 pCt. Obligation van de leening van Portugal van 1881 zullen van den laten tot en met den llden September 1888 het voorreoht hebben hunne stukken op den voet en voorwaarden in het Prospectus vermeld te kunnen verwisselen tegen 4'A Obligation der tegenwoordige uitgitte. Prospectussen en formulieren van inschrijving zjjn verkrijgbaar ten kantoren van de ondergeteekenden. Amsterdam 1 September 1888.

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2