Ik heb hier nog maar twee ferme gevechten bijgewoond, namelijk 4 April en 4 OcL 1887 en toen hebben wii den viiand braaf klop gegeven. Van '34 tot '86 ben ik op Bandjermasiug ge weest en olschoon de toestand daar als heel rustig wordt voorgesteldhebben wij daar in één jaar meer gevochten dan hier in twee. Hevige onweders hebben in boven I lal ié ge woed. Te Milaan heeft de bliksem drie huizen zwaar beschadigd een lamp van zilver in een kerk geheel gesmolten en de meubels in een kamer in brand gestoken. Te Viraercate is de bliksem lusschen een twintigtal boeren geslagen die juist aan de soep zalen drie ervan zijn gedood en één was be wusleloes. in verschillende andere plaatsen zijn tal van personen gewond. 44 jaren had een man, welke verf. week voor de Kolt. rechtbank terechtstondin gevangenis doorgebracht en thans werd hem ten laste ge legd gepoogd te hebben dc winkellade van de wed. Sadelaar in de Dirksmiislraal van baren inhoud te berooven. Bepaald ontkende de OGjarige S. S. dithij had wel op de toonbank geleund, doch was niet aan de lade geweest en had haar niet dichtgeschoven, zooals de getuigen verklaar den. Hel 0 Ni. eiscble voor deze man 4 jaar gevangenisstraf Mr. S. J. L. van Aaltentoegevoegd verde digerachtte de aanwijzigingen te zwak om eene veroordeeling te doen volgen. Die verdient wal I Öp 2(1 Sept. a. s. zal voor de rechtbank te Haarlem behandeld worden de zaak legen C J. B te Landsmeer zich noemende «n schrijvende handelaar in effecten enz. enz. maar eigenlijk niets meer dan oplichter van be roep. Een uitgebreid onderzoek is aan deze zaak voorafgegaan en niet minder dan 37 getuigen allen slachlollers van dezen oplichter in 't groot, sullen worden gedagvaard, 't Is in 't algemeen belang te hopea dal dit persoontje voor zeer geruiiuen lijd onschadelijk wordt gemaakt Te Eindhoven is weder een Metalenkruisridder ter laatste rustplaats geleid en wel de heer J M. llcffner. Op 13jarigen leeftijd in 's lands dienst Eetreden was hij tijdens de Belgische revolutie wartiermeesler op de vlootdie Antwerpen bombardeerde. Later trad hij in dienst van het loodswezenvervulde de moeielijke en gevaar volle tietrekking van zeeloods gedurende ruim, 40 jaren en werd steeds geacht als een man die zijn werk gewetensvol en ijverig volbracht Het hoofdbestuur van de Nederl. vereeniging tegen de prostitutie heeft het besluit genomen dal een nationaal congres zal belegd worden door genoemde vereenigingmet medewerking van den Nedetlandschen Vrouwenbond tol ver booging van het zedelijk bewustzijn, liet congres zal gehouden worden te Amsterdam op 19 tot 44 Maart 1839. Minnenijd heelt te Haarlem lol liet volgende drama aanleiding gegeven «Eene dienstbode uit de Groote Houtstraat verkeerde met den heer B., die tol medeminnaar bad een metselaarsknechtzekeren 11 Deze laat ste had meerinaleu gedreigd dc dienstbode te zullen doodenindien zij hare verkeering met B nielalbrak. Des avonds nu wandelde de dienst bode met dezen in den Houttoenter hoogte van de DreefU. van achter een boom te voor schijn kwam een pistoolschot op de dienstbode loste en haar in de borst verwondde. Waarschijn lijk door de bedieiging van 11 gewaarschuwd, had D. zich insgelijks van een pistool voorzien en nu werden tusschen beide mannen een paar schoten gewisseld met hel gevolgdal B. licht gekwetst werd en li. eene ernstige wonde be- op- en aanmerkingenzijn eeuwig glimlachje zijn mij onuitstaanbaar. Gij kunt gerust hier blijven Paulals gij zonder uw vriend niet gaan wilt. Ik kan mijzelf helpen.» «Mijn God, ik heb immers geen woord ge zegd.» zoo verdedigde Paul zich «Nu goed dan maar laten wij dan ook be «innen. De manden heb ik reedsgij kunt den ladder dragen, die daar tegen hel tuinhuis staal.» En zoo togen zij onder gekibbel en scherts aan den arbeid Spoedig verklaarde Elma echter, dat de vruchten te veel leden door het vallen en dat men die zelve van de takken afplukken moest. «Laten wij dan den tuinman roepen Y» stelde Paul voor. «Ja nu nog mooier.» spotte Elma. «Wil ik dan in den boom klimmen.» «Gii in den boom klimmen Gij zoudt waar schijnlijk de onrijpe peren in plaats van de rype plukken. Neen. uat doe ik zelve.» Er. tonder meer voegde zij de daad bij het woord om vervolgens hier en daar de peren te plukken. Wordt vervolgd. kwam- Alledrie zijn in hel Ziekenhuis opgenomen. Men schrijll nog uit ILiarlem «Omtrent de schietpartijdie Woensdagavond in den Hout plaats had kan nu nog het vol gende worden medegedeeld. De gewonde dienst bode werkzaam bij den hr. Stolp in de Groote lloutsliaat, was reeds geruimen lijd in kennis en hield bijna dagelijks omgang met den lieer llalabrigo De stukadoo sknecht lloogerbeets die smoorlijk op hel meisje verlield washad reeds herhaaldelijk dreigbrieven, zoowel aan hel meisje als aan den heer B. en diens vader geschreven. B. gafzegt men, hiervan kennis aan de polilie. doch hoewel geen uitvoering aan de bedreiging werd gegeven had hij zich toch voor alle ze kerheid met een revolver gewapend Toen hij nu Woensdagavond weder met het incirje naar den Hout wandeldekwarn II op de hoogte van de llazepaterslaan, onverwacht te voorschijn en losto een schot dat het meisje in den rug trofeen long doorboorde en in de borst uit kwam. Na hel eerste reeds te hebben gelost liep 11. niet door, keerde zich daarop om en begon opnieuw te schieten waardoor het meisje nog een wonde in hel been en de heer B. er eene in de zijde kreeg Dc laatste trok daarop ook den revolver en bracht II. een wonde in den buik en een in de borst toe. II. werd naar hel politiebureau aan de Houtpoort en vandaar naar het Gasthuis vervoeid. De heer B. werd per rijtuig naar zijn woniog gebrachten de dienstbode wordt verpleegd in het Diaconessen- huis van freule B. 11. en hel meisje zijn hoogst ernstig de lieer B. slechts licht gewond al thans zijn toestand boezemt geen vrees voor zijn leven in. De ongunstige indruk die het gebeurde ten opzichte van den heer B heelt teweeggebracht, is ongemotiveerd. Hij loch had een eerlijke ver keering met het meisje en wachtte slechts op toestemming van zijn vaderom met haar ie huwen. H., die een zeer ongunsiig verleden heeft, tot de sociaal-democratische partij behoort en daarbij een eerste viool bespeeltvervolgde hel meisje aanhoudend met zijn liefdesverklaringen, doch dezen vonden totaal geen ingang. li ii u i ii e v i n De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. 6 der wet van den 2. Juli 1875 (Staatsblad No. 95), Brengen ter kennis van het publiekdal een door JOHANNES HEETKAMPingediend verzoek, met bijlagen, omvergunning tot liet oprichten van eene ververij van wollen en katoenen Koerieren in het perceel alhier gelegen aan de Muurhuizen wijk B. No. 400 bij het kadaster bekend onder sectie E No. 1891 .opde Secre tarie der gemeente ter visie ligt, en dal op Maandag den 44. September aanstaande des voormiddags Ie ell urengelegenheid ten raad- huize wordt gegeven om ten overstaan van hel gemeentebestuur of van een ol meer zijner le den bezwaren tegen hel oprichten van de in richting inlebrengen. AmerBloort, den 10. September 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester W. A. CROOCKEWIT De SecretarisWelh. lo. B W. L. SCIIELTUS. VerkooplDg van Vaste goederen. Zaterdagavond 8 September in «het V a I k j e> se Amersfoort. Notarissen de heeren A. 11. DRIJFHOUT VAN HOOFF en Mr. J. DE LOUTER. In de gemeente Amersfoort No. 1. Een huis en erf met loods en tuin aan de Kampstraat f1400. No. 2. Een huis en erf in de Nieuwstr. opgeh 3. Een huis in het Spieringsleegje opgeh. In de gemeente Hoogland. No. 4. Een huis met smederij aan den llarn»1 440. f48407" 's Konings Commissaris in Utrecht heelt aan de burgemeesters van die gemeenten welke in de termen vielen de volgende aanschrijving gericht: Uit uwe missieve is mij gebleken, dal ook in uwe gemeente het misbruik beslaatdat door den veldwachter aan de ingezetenen nieuwjaars almanakken worden aangekoden. In verhand met mijne circulaire van 2 Aug II. No. 2 Az. ver zoek ik udien politieiieamble medeledeelen dat dit gebruik voor het vervolg niet meer mag plaats hebben en uoodig ik u uildaarop toe zicht te houden. Ik geef u daarbij in overweging voorzoover hiertoe termen bestaanbij den gemeenteraad voorstellen te doenteneinde bedoelde politie beambte in het hierdoor ontstane geldelijke ver lies worde lefemoetgekomen. De bevolking van onderst, gemeenten is ge* durende 48 jaren toegenomen als volgt. 1 Jan 1888. 1 Jan 1840. Amersfoort 15218 12889 Amsterdam 390016 411349 Botterdam 193658 78098 's Gravenliage 149447 63556 Utrecht 81398 48491 Arnhem 48297 16758 Groningen 53050 33184 Haarlem 49713 24012 Leiden 46079 37404 Nijmegen 31113 21182 Dordrecht 31067 40991 Zutphen 16884 11550 Middelburg 10455 15853 's llerlogenbosch 26359 41961 AMERSFOORT, 10 September 1888. De gep. luit generaal J J van Swietkn Staats raad in buit. dienst, is te 's Gravenliage ovei leden. Zijne schitterende langdurige diensten in de Indische oorlogen de toewijding waarmede hij, reeds gepensioneerdhel opperbevel ovei de tweede Atjehexpeditie aanvaardde, bewijzen zijne vaderlanslielde en dapperheid. Bij Kon. besl. van 7 Sept. jl No. 18 is aan vrouwe G. M. Moerbeek, wed van den rit meester instructeur van hel Ie reg. huzaren Jhr. A. C. baron van Asbeckeen pensioen toegekend van 1600 'sjaars. De oud-leerlinsen der Hoogere Burgerschool te Ainersloort, J. G. Donker en II. Z. A. van dc Roemer, zijn bij het vergelijkend examen te llaarlei voor den Inlanterie-cursus i irlein geslaagd. De tegenwoordige zitting der Slalen-Generaai wordt gesloten op Zaterdag 15 Sept., 's middags 3 uren namens den Koning door den minister van binnenlandsche zaken. Bij den Wielerwedstrijd Zaterdag tc Scheve* ningen gehouden verkreeg de heer J. D. Rolandus llagedoorn van Ainersloortde 2e prijs eene reisnécessairein den internationalen wedstrijd van meel voor hooge tweewielersatsland 10 KM. (45 ronden). 1e prijs, bronze (Jockey van J. Bonheur); 4e pr. reisnécessaire; 3e pr. zilveren vischgarnituur in étuien een gouden medaille voor hem die hel meest als eerste de juryposl passeert. De strijd was in de eerste 40 vonden vrij kalm Men trachtte blijkbaar elkaar niet te ver moeien en 't peloton bleet langen tijd bijeen doch telkens schoot lluijsser vooruilom 't eerst den post te passeeren'l welk hem 17 maal ge lukte en waardoor hem de uitgeloofde gouden medaille ten deel viel. Bij de 18e ronde gaf J. V. E. S. van Gouda hel open nu kwam llagedoorn telkens aan lluijsser vooruitzelfs lot op de laatste ronde doch toen nam lluijsser een aanloop en won met kleinen voorsprong. Aankomst: 1. lluijsser, van Maastricht, 41 min. 17'/s sec; 4. llagedoorn. van Ainersloort, 21 tnin. 18 sec.; 3. E. A. Kochvan Utrecht, 21 min. 43*/& sec. De heer llagedoorn behaalde ook de 3e prijs, een paar zilveren vle^schvorkjes in étui bij den nat. wedstrijd van meel voor hooge tweewielers. Ds le luit. der cavalerie N. J. Erzeyge detacheerd aan de Kon Milil. Academie le Breda, is overgeplaatst bij hel depot- escad on van het le regiment ilussaren, tcAmei stoort in garnizoen, waarbij hij de functie van ritmeester-instructeur zal waarnemen. Dc paardenarts der 3e kl.M. E. baren Ben- tinckvan het 1e reg. veldartillerie, is aanjp- wezen ommet ingang van 1 Oct. e. k. bij hel remonte depót in de legerplaats bij Milligen te worden gedetacheerd. Door den Nederl. Schutterijkaderbond is aan do Gymnastiek- en Schermvereeniging «Ontwik keling» te Amersfoort, directeur de heer II. Duinoulinde zilveren medaille uitgereikt voor hare welgeslaagde werkzaamheden verricht bij de feestelijkheden van den Schietwedstrijd aldaar in den aanvang van Augustus gehouden. Aan den stukrijder J. Bos, van het 1e rep. veldartillerie te Amersfoort is bij Kon. besluit, ter zake van lichaamsgebreken een voortdurend pensioen toegekend van f 100.— 'sjaars. ADVERTENTIE N. V Mevrouw Van beyma THOE kingma geb Fontein bedankt voor de hartelijke belang stelling bij hot overlijden van haren geliefden Echtgenoot Jhr. Mr. J. M. van bkyma TI10E KINGMA. Godesbkrg 8 Sept.

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2