"De Directeur v/h. Postkantoor maakt bekend dal van af 1 October e. k. de buslichtingen voor de verzending met de verschillende spoortreinen sullen geschieden als volgt: Richting Utrecht 7.49, 10.43 's m., 2.7,5.20, 7.438.Ö 's av. Richting Kampen. 8.18, 9.30, 11.20 'sin., 4.15. 6.20, 95, 'sav. Richting Amsterdam 7.50, 8.50, 11 28. 's m.2.18 5.30 8.20, 'sav. Richting Winterswijk. 8.1711.18 's m6,40, 8 52. 'sav. Richting Resteren. 6.42, 10.15, 'sm.,1.45, 539, 'sav. De lichtingen van de bjbussen aan de St. JanstraatSliikpoort en 't Zand zullen geschie den ten 6, 9,30, 's m.1,20, 4 45 (alleen op Werkdagen) 7.50 u. 's avonds De tijdsbepalingen zullen spoedig verkrijg baar zijn. Amersfoort, De Directeur, 29 SepL 1888. C SMITT. SCHOUW. Kennisgeving. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 22 van het reglement op het onder houd en gebruik der wegen in de provincie Utrecht, d.d 8 November 1853(Provinciaalblad No. 102), alsmede arL 104 van het algemeen policie-reglement voor de gemeente Doen te weten dat de bij voormelde artikelen b doelde najaars-schouw over de wegen slooten en waterleidingenaan hun toezicht of beheer onderworpen zal gehouden worden op Donder dag, den 18. October aanstaande en volgende dagen Wordende bij deze de bepalingen van boven gemelde reglementen aan de belanghebbenden m herinnering gebracht. Araersloort, den 1. October 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. AMERSFOORT, t October 1888. Bij Z. Ms. besluit van 28 Sept. 1888 No. 20 is aan den heer Mr. A. R. van Bel op zijn daartoe gedaan verzoekmet ingang van 1 Jan. 1889eervol ontslag verleend als Raadsheer in het Gerechtshof te Amsterdamonder dankbe tuiging voor de door hem in verschillende rech terlijke betrekkingen bewezen diensten. Wegens gezondheidsredenen verzocht hij zijn eervol ontslag. Do heer Mr. A. R. van Bel vestigde zich in 1848 als advocaat te Amersloort. werd daarna aldaar tot plaatsvervangend Kantonrechterin 1853 tot Kantonrechter, in 1855 tot lid der Arr.- Reelitbank en in 1870 lot president dier Recht bank benoemd In Sept. t872 benoemd tot Raadsheer io het Gerechtshof te Utrecht trad hij, bij de ophelfing daarvan als een der raads- beeren in het gereorganiseerde Gerechishol te Amsterdam op. Derhalve was hij gedurende een veertig jarig tijdvak in opklimmende rechterlijke be trekkingen werkzaamsteeds mei groote toe wijding en met door zaakkundigen erkende be kwaamheid. Tevens leerde men hem ineer en ringende lieden.» Zij haalde onverschillig de schouders op. «Ik ben uit mijn humeur.» «Maar waarom dan? En dat nog wel opeen vroolijk feesl» «Moet ik u daarvan rekenschap geven ant woordde zij scherp, terwijl #zij onophoudelijk naar het schoone paar staardedat door een ieder bewonderd werd Wat zag Rosa er heden avond bekoorlijk uit! Elrna wendde hel hoofd ter zijde zoodat hare geheele gestalte door den spiegel weerkaatst werd Hoe bleek, en ver moeid scheen zij in vergelijking met de levens lustige Rosa en zij kon best begrijpen dat Fernau het jonge meisjeaantrekkelijker vond dan haar. Hij danste zelfs twee-driemalen met baar en scheen niet de minste acht op Elma te slaan Paul ging even naar hem toe en zeide zacht lot hem «Wat is er met u en Elma gebeurd? Geeft f ij uw pl*n op Gij schijnt u niet om haar te bekommeren en zij lijkt boos op u te zijn.» «Laat mij maar begaanik hoopdat dit de laatste scène is. welke haar tol mij voeren zal.» Paul schudde bedenkelijk het hoofd. «Als gij u maar niet in Elma's karakter bedriegt,» neende hij. Fernau glimlachte. «Gij zijt bezorgd voor tiwe vrijheidbeste jongen ik beloof u dat Bij haar bekomen zult Blijl miar kalmik geef Elma niet op want daarvoor heb ik haar te liel.» En met deze woorden verwijderde hij zich daar de muziek zich wederom liet hooren. Wordt vervolgd. meer hoogschatten als humaan medeburger. Hij was alhier een 20tal jaren met veel activi teit voorzitterof secretaris en bestuurslid van eeno breede schakel van instellingen van ver edelenden nuRigen ol lieldadigen aard waar onder verscheidenezooals de op 9 Mei 1859 in werking gelreden Amersl Spaarbank door zijn kloek initiatief werden in het leven geroepen Met schitterend stenunental werd hij telkens herkozen tot lid der Provinciale Sta'en van Utrecht en van den Amersfoortschen gemeente raad alwaar zijne heldere cn bondige adviezen en rapporten grootelijks werden gewaardeerd. Het toelatings-examen voor de Burger Avond school te Amersfoort heeft plaats heden Maandag 1 en Dinsdag 2 October. Het vangt hedenavond aan te 6 uren in het gebouw der Hoogere Bur gerschool. a De lessen beginnen aanstaanden Woensdag te 6 uren. Bij het vergelijkend examen voor aspirant- surnumerair der belastingen is geslaagd de heer W. C. van Oordt, leerling der lloogere Burger school te Amersfoort. Hij is als zoodanig geplaatst te Winterswijk. Door Mevr. L. F Versélewel de Witt Hamer, geb Eekhout, voormalige onderwijzeres en plaats- verv. hoofd aan de op. meisjesschool te Amers foort, sedert eenige jaren in transvaal gevestigd, is onlangs bij het gerechtshof in Transvaal in eene zitting alwaar alle leden tegenwoordig waren het verzoek gedaan om te worden aan- f esteld lol beëedigde translalrice in de Engelsche, lollandscheDuilsche en Fransche talen. Het was voor het eerst dat zoodanig verzoek voor kwam in Transvaalook denkelijk in gansch Zuid-Afrika en daarom was het belangwekkend. Het Hof stelde de beslissing uitals onzeker achtende of eene gehuwde vrouw tol beëedigde translalrice kon werden aangesteld Het Hof later de aangelegenheid onderzocht hebbende kwam dezer dagen tot de conclusiedat haar verzoek behoorde te worden ingewilligd om- dal de wet niets tegen zoodanige aanstelling be helst en de plichten van eene beëedigde trans lalrice niet aandruischen tegen de positie eener vrouw Haar examen werd in het Fransch en Hollandse!) door advocaat Sauer en in het Engelsch en Duitsch door Mr. Fryer afgenomen. De 1e luitenant der veldartillerie Jhr. L R. Ram, definitief bij het Ie reg. veldartillerie overgeplaatstis ingedeeld bij de 6e batterij te Amersfoort. De 1e luitenant der veldartillerie C. G Preuyl, die aan den cursus der ariillerieschietachool in de legerplaats bij Oldebroek heeft deelgenomen is in het garnizoen te Amersfoort teruggekeerd, evenals de ritmeester J. G Blaauw en de Ie luitenant W. Wilsen Elias met hel detachement ordonnancendat heelt deelgenomen aan de manoeuvres in Limburg. Vrijdagavond ontstond brand in eene slaap kamer der woning van den tapper N J. de Folter aan den Hol te Amersfoort Ren kastje mei linnengoed was grootendeeis verbrand en hel vuur bad zich ook medegedeeld aan schol- werk zolder en plafond. Door den bewoner den onderbrandmeesler van spuit No 3 den heer G. Blok en eenige buren is de brand gehluschL Eene som van f70 ongeveer, in genoemd kasije aanwezig, werd eerst vermist, maar later on der de overblijfselen van het linnengoed terug gevonden. Belanghebbenden worden herinnerd dat hel onderwijs aan de Herhalingsschool weder een aanvang neemt heden Maandagavond in de school aan de Koestraat. Naar men verneemtzal mejuffrouw F. M. Vernoisdirectrice van «Belhsedah.» Amster dam in de eerste hellt der volgende maand in het gebouw «Volksheil" alhier een voordracht houden over haren arbeid onder de verwaar loosden en gevallenen in de achterbuurten der hoofdstad. Ken der spoorwegbeambten van Meester Corne lls is door een doctor-djawa geheel van de beri beri genezen. De wijze waarop is een geheim dat bedoelde doctor niet aan een officier van gezondheid wilde mededeelm die er hem naar vroegmaar bereid is in het beri beri gesticht te Batoe-Toelis in het groot toe te passenhel- 8een de Regeering echter geweigerd heeft. leze doctordjawa zou uitstekende diensten kun nen bewijzen in de commissie die de Minister van Koloniën een onderzoek wil doen instellen naar de beri-beri. In Engeland Frankrijk en Rusland behoort 10 pet. van de mannelijke bevolking lol de roo- kersin Italië 17 pcL, in België 43 pet. cn in Nederlend 56 pel. Vrijdagmiddag is door heeron walergraïl en heemraden van liet lieeinr. de rivier do Kom beken en aankleve van dien aunbesleeJ do ver breeding en verdieping van de buiteosingelgrachl, van al Monnikendam lot den Kleinen Koppel 12 biljetten zijn ingekomen, van: 1. flaitman Karsvelle te Stavoren. 18991; 2. II. Vollhuizen te Woudenberg I 89503. B v d Linden to Avereest. 18720 4. P Boks, te Amersloort, 17831 5 S van Dodevaart te Weep f7600; W. v. d Kooij ie Amersloortf7470; 7 A. de Borst te Papendrecht1 7448 8. L Zandstra te Lemmerf 74309. T. W. Bonle[le Amersloort, f7157; 10 J v d Berg te Amersfoort, f7000; 11 E. Scheepbouwer te Utrecht16690 12. C. Bos te Haarlemmermeer f5937. Het werk U den minsten inschrijver gegund. Uit 's Gravenh.ige wordt gemeld Over hel incident de RochemontVerstcge wordt op nieuw veel gepraat, nu d R de heeren Diepenlieim en de Wijsgeneraal Booms en generaal Roinswinkel en zoovele anderen ook al heelt aangeklaagdomdat zij hein heb ben benadeeld in zijne eer en goeden naain. Door velen wordt beweerddal de beri beri commissie niet zal worden aangevuld en dat de minister van Koloniën nu de heeren Pekelharing Mac Gillavryde Rocheinont en de beide oud- chefs van den geneeskundigen dienst in lndië die hun mandaat willen vervuil-n een bewijs van vertrouwen zal geven door ben hel werk geheel orer te laten en te doen toonendal zij met hun vijven afkunnen wat de dertien heereu hadden te doen. Hel andere duel is eene nieuwe bijdrage tot de kennis van 'l leven in onze Witte SocieleiL 's Nachts te 3 uur hebben een paar heeren, een student baron v. II. en een commissioner in effecten, de luiienanl der d.d. schutterij D., om een beuzeling ruzie gekregen er viel een klap; er volgde geen uitdaging. De «vrienden» van den heer D m'enden echter dal zijn schutter- lijke waardigheid vorderde de smet van zijn unilorm met bloed uit te wisschen. Zij mengden er nu den majoor B van de schutterij in en het gevolg was dal de jonge man gewond werd, gelukkig onbeduidend Maar levens zal 't resuiaat zijn dal de vechtersbazen en misschien ook de majoor terecht zullen staan. Dc rechtbank te Leeuwarden heeft R II. oud 24 jaren arbeider te Munnikeburen thans in hechtenister zake dat hij in den nacht van 15 en 16 Aug jl onder Kollum van 29 paaiden, loopende in verschillende landen en loebehoo- rende aan verscheidene landbouwers de staarten heeft afgesnedenveroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf. De rechtbank te Amsterdam heeft de be woonster van een berucht roof bol in de O 'L Kapelsteegwegens dielstal van een zilveren horlogetol 3 j iar gevangenisstra! veroordeeld. Voor de rechtbank te Rotterdam had e« n branderszoon uil Schiedam zich te verantwoorden voor beleediging en smaad, den controleur der dir. belastingenen accijnsen Dress-slhuijs te Schiedam aangedaan De bekl. weid ten laste gelegd in den tram van Rotterdam naar Schiedam en doelende op een boete van f 200welke zijn vader eenige lijd was opgelegd de woorden te hebben gebezigd van «je kan wel naar de ker mis gaan en goed levendan laai je ze maar f201) nemen» bovendien «als ik controleur te Schiedam was zou ik een eerlijk man willen zijn,» Nog had bekl. het woord «ploert» geuit, in den zin van «ik zit naast den groolslcn ploert.» De bekl. il J. A. B. wist zich van niets meer te herinnerendaar hij beschonken geweest was en dit ook aan den beleedigdein zijn brie! van verontschuldiging geschreven had Het 0. M eischle 7 dagen gev. Omtrent de schoonheids-candidaten te Spa in vergelijking met elkander, zijnde meeningen zeer verdeeldmaar een der aantrekkelijkste is een jong meisje uit Guadaloupeeene jonge Creoolsche van zeer gedistingeerd uiterlijk en manieren die tot eene oude familie der Fran sche kolonie behoort. Zij heet Marguérile Souca- ret en zal den prijs wel behalen. Een schitterend mooi meisje uit Stockholm Olga wordt ook zeer geprezen. De derde die in aanmerking schijnt te komen, is eene Parisienne; zij gaat door onder den naam van Mai guérite Boulogne en is actrice geweest. Op den London and Northwesters spoorweg tusschen Manchester en Salybridge kregen twee reizigers twist. De een een zekere Hcaton greep zijn medereiziger, een vreemdeling, aan en wierp hem zonder omslag uil hel venster. De trein had een snelheid van 30 mijlen per uur. De dader werd in hechtenis genomen en hel s lach toller deerlijk gekwetst naar hel ho-pitaal ve/voerd.

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2