KOFFIEHUIS. ClffCIUTUTei «NT De dienstbode, die bij den moordaanslag te Haarlem zoo ernstig werd verwondheelt de nekeninrichtingwaar zij werd verpleegdge heel hersteld verlaten. Ook de man die den aanslag pleegdemaakt hel zeer goed zoodal een spoedige behandeling van deze zaak voor do rechtbank kan worden tegemoet gezien «liet Vaderland» meldt, dat men bezig is gel den bijeen te brengen met het doel om een hoogore burgerschool op gereformeerden grond slag opterichten. Dezer dagen werd in een gemeente in Noord- Holland ontdektdat een loteling der militie zich 14 jaren geleden als eenigen wettigen zoon van den dienst had doen vrijstellen terwijl hij op die vrijstelling geen recht had. IIij zal zich thans nog over deze ontduiking te verantwoo. den hebben. Tusschen de buitenplaatsen Ilondsdonk en Valkenburg bij Breda is eergisteren een 16-jarig meisje door twee personen op ergerlijke en schandelijke wijze aangerand. De daders zijn nog niet bekend. Ui( Londen schrijft men Een wanhopige strijd met eenen beer had te Northampton in den grooten Franklinschen uilspanningstuin plaats waar de daar gestalion- neerde aldeeling vrijwilligers eene manoeuvre hield. Door hel aanhoudend schieten waren de verschillenden wilde dieren die daar gehouden werden onrustig geworden en toen de beren oppasser Gotch de kooi zijner beren betrad om ben te voederen viel een beer hem van achter aan en wierp hem met zulk een kracht tegen den grond dat Gotch zijne bezinning verloor. Toen nam hij hel hoofd van den ongelukkige tusschen de voorste klauwen en begon daarin te bijlen De toestroomende menschenmassa nood zaakte hem nu wel is waar daarvan af te zien, inaar hij hield zijn slachtoffer nog altijd tusschen bc klauwen terwijl hij den voor de tralies staan den de tanden liet zien. Niemand waagde hel de kooi te betreden en doordal de overste van de vrijwilligers-afdee- ling met de sabel tusschen de tralies doorstak, wakkerde hij zijne woede nog meer aan. Eindelijk nam de luitenant llüll hel geweer van een zijner manschappen plaatste de bajonet er opbetrad de kooi en ging het beest ie lijf. Toen dit de bajonet in den schouder voelde liet het zijn otfci los en wierp zich op den olficier. Maar deze verdedigde zich zoo handig en wist het inet zijn wapen zulke gevaarlijke wonden toe te brengen, dat het zich in een hoek terug trok. Nadat men Gotch zwaar gewond uil de kooi gehaald had, vei liet ook luitenant Huilde gevaarlijke verblijf plaats, door de menigte met geesrdrill begroet. Nieuwe postzegels Het voornemen moet volgens de Haagsche CL bestaan om posl-uniale postzegels ter waarde van 12$ cent (2d centimes, 2$ pence ol 20 plen- ninge) uit te geven, die dan in alle landen der Postunie voor het internationaal verkeer bruik baar zouden zijn en dus ook in staal zouden stenen om aan iemand in het buitenland can postzegel voor antwoord in te sluiten. Je zoudl zeggen 1 Hoe ouder hoe darteier Zekere K., verpleegde in 't Luth. Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Amsterdam is er mei een vrouwelijk besje van door. Reeds sedert eenige dagen zijn beiden spoorloos verdwenen Mis- sclien komen zij na eenige wittebroodsweken terug. De Italiaansche dokter Parisi heeft gedurende zijn verblijf in Massowah ontdektdat de kokos noot een bijzonder vermogen bezit den lintworm te verdrijven. Men eet op de nuchtere inaag een noot en s middags eeu gedeelte van een noot om zicb van den worm met kop en al te ontdoen. met lauweren omkranste overwinnaar uitoefende. Nooit was hij ook zoo goed gehumeurd en in zijnen persoonlijken omgang zoo beminnelijk geweest als in die dagen toen hij zich in den vollen glans der zon van Auslerlilz al? een hallgod vereerd zag. Keurvorst Maximiliaan Joseph had het eerste en hei meeste voordeel daarvan. Napoleon wilde uit looze berekening over dezen Duiltthen vorst al zijne genade uitstorten en hern daarmede voor altijd aan zich verbinden. Hij had hel vrede» verdrag van Pressburgdal eerst op den tweeden Kerstdag onderleekend wasin den zak en daar mede de erkenning van Beieren als koninkrijk door den keizer van Duitschland. Als nieuwjaars- Jeschenk gaf hij de nieuwe kroon aan Maximiliaan oseph den 1 sten Januari 1806 riepen herauten hem in alle straten der hoofdstad tot eersten koning van Beieren uiL In hel slot vierde men leest. Wordt vervolgd. Reeds doet de dokter pogingen om in de apo theek een middel saam te stellen dal hooldzake- lijk uil kokosnoot beslaat, om daardoor de kuur gemakkelijker te maken. liet was een grapdien men de tolgaarder van Nieuweburg wilde spelendoch hij dacht er anders over. Wat er was Een zevental paartjesdie elders kennis hadden gehouden reden inet hun chaisen zonder betalen door hel tolhek. De tolgaarder had echier een van hen herkenden liet deze weten ól zij de ontdoken lol 50 maal wilden voldoeu61 voor deze zaak met den rechter in kennis wenschton te komen 1 Hel eerste werd gekozenmaar was dus een dure aardigheid. De burgemeester in de Limburgschc gemeente T heelt hij den olficier van jnstilie te Roermond eene aanklacht ingediend legen het raadslid R wegens hel uiten van belcedigende woorden in eene openbare raadsvergadering. Woensdagavond zouden twee dames van de «demi monde» te Parijs in hel bosch van Meu- don duelleeren daar de eenede andere uil na ijver over de gunsten van een l ijk bankier deer lijk op oorvijgen onthaald had. De bankier had echier de politie gewaarschuwd en deze kwam juist bijtijds lusschcnbeide De kostbare degens waarmede de kamp geleverd zou worden wer den in beslag genomen. Zaterdagavond kwartier over tienen werd te Lisse een zeldzaam voorkomend natuurverschijn sel een maan-regenboog waargenomen, Ter wijl er bij een weinig bewolkte lucht wat regen viel en de maan zich niet ver boven den horizon veelliefvertoonde zich aan den Noordelijken hemel een zwak getinte regenboog. Hel verschijn sel duurde slechts twee minuten en ging toen naar de maan 1 Hel nieuws van den dag nit Parijs is hel proces van den vermaarden oplichter Allmayer. De zaal was gevuldAllmayer is een eerste tenor in zijne wereld. Ook geven de verslag gevers eene zeer vleiende beschrijving van zijnen persoon. Hij is «elegant»hij is «goed gekleed» hij heelt zijne rol goed bestudeerd en speelt haar uitstekend. Voor T oogenblik volgt Iiij hel stelsel oin alles te ontkennen en hij weet zoo goed de schuld op anderen te schuivendat hij den president den uitroep ontlokte «Gij zijl inderdaad verwonderlijk vindingrijk.» «Ik heb altijd hel talent gehad van de waar heid te zeggen», antwooidde de eerzame Allmay er en toen het publiek lachtte voegde hij den lachers toe «natuurlijk» met een minachtenden blik, gelijk de verslaggevers niet nalaten op te leckenon Een man van zooveel talent heeft wel hel recht om het publiek te verachten Een talrijk publiek was verl. week aanwezig in 'l gebouw «Volksheil» te Amersfoortalwaar Mej Vernois eene voordracht hield over hare werkzaamheden in de achterbuurten van Am sterdam. Onder het bespelen van het orgel door eene der Damestrad Prof. Valelon op. Hij hield een kort inleidingswoordvroeg God om een zegen voor de spreekster en de hoorders en las, op verzoek van Mej. Vernois. eerst II Koningen IV vers 29 tot 85 en daarna Lucas V vers 27-82. Hetgeen Mej Vernois besprak kan gevoegelijk I tot twee rubrieken gerangschikt worden Tame lijk lang stond zij stil bij de noodzakelijkheid der reddende helde waaraan zij ten grondslag lag de opwekking van het kindeke door Eliza Haar tweede punt van bespreking gold die redding zelve welke ieder verplicht was in zijn kring ter hand te nemen naar de dure roeping van den menschdie Jezus gevonden heelt. De mededeelingen die zij over haren arbeid deedbetreden New-York en Amsterdam. In eerstgenoemde stad was zij werkzaam geweest bij de zoogenaamde Middernacht» zending, zijnde eene stichting door een rijk heer tol stand ge bracht die, een geliefd dochtertje had verloren van haar geld tot dat doel een groot huis liet bouwen, waaraan ook eenige heei en verbonden werden, die eiken avond, na 11 uren, uilgin gen de stralen van New-York door, de slaap steden die daar ware peslholen zijn bezochten en van daar mede namen en naar hel huis der Middemachls-zending brachten wie reeds ge vallen was en wie zich daartoe in groot gevaar bevonden. Gedurende de pauzedie nu volgdewerd Gez. 39 vers 1 en 4 gezongen. Daarna deed de spreekster mededeelingen uit de achterbuurten van Amsterdam haar tegen woordig arbeidsveld De plaats waai zijdaar de ongelukkige meisjes bijeen verzamelt is 'tCafé Bet li San. dat huis van Rust of Veiligheid beieekent. Op den 8slen Aug. van het vorige jaar werd hel ingewijd door Dr. Pierson van Zetten. Spreek ster erkent, dal de naam «Café" minder gepast is, en door de buurtbewoners reeds In «Kerkje" herdoopt werd De arbeid daar gaal boven vewachting geze gend. Wel komen er niet eiken dag 80 be zoeksters zooals op den eersten avond doch er komen toch voortdurend meisjes. Twaall meisjes zijn reeds in goede diensten bezorgden 10 in verschillende inrichtingen, terwijl één meisje in Talilha Kóini werd opgenomen. Te 10 uren werd de bijeenkomst met een kort slotwoord en gebed van Ds. Warlena gesloten. Hetgeen de spreeksterzeidekenmerkte zich door groole toewijding voor de zaak der red ding en door eene duidelijkeheldere voor dracht voor den minst ontwikkelde gemakke lijk verstaanbaar. Met groole aandacht werd zij van het begin tol hut einde aangehoord. Wegens plaatsgebrek in No 3703 van gisteren, Donderdag 18 Octoberwordt dit Extra -Nummer uitgegeven. advterentibn. De schuldeischers in net faillissement van J. VV. VAN RINGELENSTEIN Logement en Biljardhoude' en Tapper, wonende tc Amers foort worden opgeroepen om te verschijnen op de 2e vergadering ter verificatie hunner schuldvorderingenwelke op Dinsdag 30 October 1888 des voormiddags ten 10' uur. zal gehouden worden in hel Paleis van Justitie te Utrecht. De Curator in dit faillissement CELOSS E. Procureur te Amersfoort. Noord-Hollandsch ii of, hoek Peperstraat. Van at Dinsdagavond 33 tol en met Zaterdagavond 37 Ootobor door het gunstig bekende Concert- en Variété- gezelschap der lamilie SCHALKWIJK, beslaande uit CHANTEUSES en een uitmuntende HOLLANDSERE KOMIEK. Aanvang 7 nrrn Tevens Woensdag en Vrijdagmiddag Matinée Chantante en Amusante. Entrée Heer met Dame 3.* Coats Releeldclijk noodigt ondergetekende tot een druk bezoek uit. A. N. DE FOLTER. DAGKLIJKSCIIE WATERSTANDEN van de Luntersohe beek en de rivier de Ëem. Da tum 1 f i Uil» OVII- MM Lam- 1 AL- MUI. L°::. TU» Is M lSSH Jt- M. M M m. O.» 5.010 4.80 ml t.Sfl 3.45 3 20 0.98 45 S.O« 4.8C 4.01 3.15 3.43 ui 0,$$ 50 5.1" 4.-.0 4. VI 3.85 3,43 3.20 0.50 30 10 i.ll ml 4,93 «.«7 2.0 8.30* 0.47 40 II 5.19 4.81 5.00 3.05 *.41 l.fO 0.48 50 1» 5.1® 5.04 S.OS S.tl 1.4" U.tfS 30 1' 5.32 4.81 5.09 5.03 3.51 1.49 0.71 «5 b»Ucn («licht Burgerlijke Stand van Amersfoort. Hetmlaatsing der Huwelijken wegens omissie. GETROUWD: 16 Oct. Cornelis Michael Maria Vermolen en Bertha Maria Cornelia de Jong. 17 OcL Nicolaas de Gooijer en Geertruida van Vulpen. Cornelis Gerardus Kunne en Alijda de Groot Mozes Polak en Samelina Alijda van Leer. Andries van Rijnen en Leentje Lablans. Marktprijzen te Amersfoort. AMERSFOORT Vrijdag 1» October 188». Hogge f0.4 f 0.Boekweit, f 0.4 0.—Appels f.3.414Peren f2.504 f 4 50 Kleiaardappelen van f 3.50 4 f 4. de heet Zandaardappelen van f 24 f250 Eieren f5 50 a f6de 100 stuks. Boter 11 10 4 f 1.25 't kilo. Kaas f—4 f— p. 50 kilo. Kippen f 0.40 4 f0.80 p. st- Kuikens f0.30 4 fl.— p. st. Ganzen f0. 4 1 0.p. st. Eenden (oude) f 0.— 4 f 0. p. st. Eenden (jonge) f 0.50 4 f 0.80 p. «t. llazen f 1,40 4 f2 p. st Konijnen f0.15 4 f 0 90 p st. Duiven f 0.30 4 f 0.60 p. paar. Bigden f 4.— 4 16— p. st. Schrammen 112— 4 f20.— p. st Vette koeien f1204 f150. Vaarzen 1100 4 f170. Aangevoerd waren ongeveer 60 heel. Peren 20 heet Appelen. 200 heet. Zandaardappelen, 50 heet Kleiaardappelen. 3000 stuks Hoender- eieren. 3500 kilo Boter. Ongeveer 100 stuks vee. Gedrukt ter Boek-, Kantoor- en Courantdrukkerij van A. II. VAN CLEEFF te Atueislooil.

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 6