op pr\js steltaiders zal zij licht haar plichten gaan verwaarlooeen en gij spoedig ruzie in buis hebben. Petroleum-Noieeringen van de Makelaars Cahtzlaar k Schalkwijk te Rotterdam Zaterdag 16 Maarl Tankfust f S.E. Maartlev. f7,75. Aprillev f7.70. Meilev. f7.65 Junilev. f7.70. Julilev. f7 75 Aug.lev. 7.85. Sept.-Hct-Nov-Dec levering f8. Alles Entrepót. De markt was heden vast Te Beilijn heeft eene schoonheids wedstrijd van mannen plaats gehad waarbij de jury uil dames bestond Ook in Weenen zal een derge lijke wedstrijd gehouden worden waarvoor 4 prijzen zijn uitgeloofd. De eerste is voor den schoonsten man de tweede voor hem die den frsaisten snor draagtde derde voor den eigenaar van den groots ten neus en de vierde voor dei mededinger, die op het hoofd hel kaalst is. Zaterdagmorgen te 10 uur opende «en 15jarig meisje de zonneblinden van haar kamertje, op een derde verdieping van een perceel, in de rue Boursrult te Parijs Door een verkeerde be weging zweefde ze eensklaps tusschen hemel en aarde en kwam vrij onzacht op de straat terechL Met schrik hadden eenige buren dit gezien want men dacht niels anders of het meisje moest dood zijn Hoe verwonderd waren zij echter, toen zij, toegeschoten om hulp te bieden hoorden dal «zij niets had gebroken.» liet meisje klaagde alleen over eenige pijn in de maag. De commissaris van politie liet haar toch naar hel hospitaal brengen doch naar alle waarschijnlijkheid is zij met den schrik vrij gekomen. Een Parijsehe tooneelspeelster had dezer dagen een nieuwenblijkbaar rijken bewonderaar Baron de P.. bij zich ontvangen toen haar een brielje gebracht werdwaarin haar nieuwe vriend haar schreef: Vereerde schoone. In zes maanden hebt gij mijn vriend Raoul W., ge ruïneerd. Hij was gedwongen een batrekking in Coctiincbina aan ie nemen en zijn viouw en kinderen leven hier in diepe ellende De kleinig heden die ge missen zultzullen gebruikt wor den loi hel verschaffen van brood aan deze on- gelukkigen.» De dame ontdekte toendat haar een aantal kostbaarheden ontstolen waren ter waarde van <H).O0G Irs. De vrouw van Raoul W.bij wie de politie navraag deed, verklaarde S00 frs. ont vangen te hebben met een briefjedal haar voor het vervolg wekelijks een dergelijke som beloofde. De poli'ie zoekt tot dusverre te vergeels naar den «biron en men weel nog niet of deze em sluwe oplichterdan wel een dief isdia stal voor genoemd weldadig doel. In het Rhijnspoorhofje in den Haag is eene vrouwdie de kachel door middel van petroleum wilde .isumaken door de uitslaande vlam zoo deerlijk in het gezicht verbranddal zij waar schijnlijk een o^g zal moeten missen. Daar de buren onmiddellijk ter hulpe toeschoten wer den verdere onheilen voorkomen. Vier priesters waren eenige maanden geleden uit Brussel naar Afrika gezonden om den eersten aandacht en roept verwonderd uit<Zie eens dal is nu mevrouw von Rosenberg uit H. En werkelijk zij komt rnij bezoeken. Zij heeft mij dal ook beloofd toen wij elkander in Carlsbad leerden kennen.» Mevrouw von Gehring had zich niet vergist; de kamerdienaar meldde het verwachte bezoek en snel trad mevrouw von Gehring naar'taan grenzende vertrek dal door porlières van de eeilumer gescheiden was. zoodal Edithdie was blijven zittenelk woorddal gesproken werdduidelijk verslaan kon. Zoo hoorde zij ook. hoe hare gastvrouwna de gewone beleeld- heidslormulierenmevrouw von Rosenberg vraagdehou hel met haar zoon giog die zij eensjaren geleden, op een hofbal ontmoet had. «0. zeer wel,» klonk het antwoord luid. «Zoo als ge weet, is hij sedert eenige jaren gehuwd en zijne allerliefste vrouw is mij eene dierbare dochter geworden. Hunne kinderen zijn allerbekoorlijkst, ja Egon is zeer gelukkig.» «Zoo, dat verheugt mij werkelijk Ik meen mij ie herinneren dat gij eenmaal u recht bezorgd over hem maakteL. «Ja, dal is waar, maar dal is langgeleden; bet goed namelijk eene liefdedie hij voor een schoon meisje had opgevaL Gelukkig ontdekte hij nog tijdig genoeg, dat de goede naam zijner uitverkorene niet zoo vlekkeloos wasals... nu, ge begrijpt mijniet waarbeste mevrouw... maar wat is dat?» Een onheilspellend rauw lachen doet haar eensklaps verschrikt zwijgenmevrouvr von Gebring stelt haar echter spoedig gerust met de opmerkingdal de kamer zoo dicht aan de Belgischen zendingspost aan de samenvloeiing van Kassai en Congo op te rich'en. Van een hunner is dezer dagen een uitvoe- ig schrijven ontvangen waarin de gevaren van den tocht beschreven worden. Twee der geestelijken moesten door hevige koortsaanvallen achteiblij vende beide anderen bereikten na groote moeit* hun doel. Nu verhinderden de wouden, hooge moerasgrassen en slingerplanten ofvijan delijke inlanders hun liet voortgaan dan weder werden ze door talrijke rivieren tegengshouden. De meesten dezer stioomen zijn zeer diep, vol krokodillen en moesten zwemmende worden overgestoken. Leer om leer. Mevrouw T. te Antwerpen had eene prachtige kat en haar buurmande heer V., schoot die dood. Daarop zond eerstge noemde aan de echlgenoote des iaatsten eene kist. waaruit bij opening 150 muizen sprongen welke zich in zijne woning verspreidden Op den bodem lag een briefje «Mevrouw Uw man heelt mijne kat gedood, ik zend u onze muizen». Portretten van Koningin Nathalie worden thans te Belgrado op straal verkochtmaar Ristics is tegen den terugkeer der Koningin Men denkt, dat zij in elk geval niet lang te Belgrado zal blijven De jonge vorst heeft voor het eerst als souverein een officieele ieceptie bijgewoond bij den Russischen gezant PeisianL Volgens een gespecifieerd lijstje in het Weener «MonlagsblatU heelt Milan van Servië 920 000 fr. schuldwegens beleeningen bij bankinstel lingen te Weenen en Pesthvoorschotten legen rente en aan enkele leveranciers. Een bijzondere bode is door 't Servisch Regentschap naar Yalta ge zonden met een gewichtige zending aan Koningin Nathalie. De vóór negen weken door de Arabieren ge vangen genomen zes Duilsche zendelingen en een Duilsche damezijn thans legen betaling eener schatting van 6000 rupees en uitlevering ven de 12 slaven, die door het schip «Leipzig waren aangehoudenin vrijheid gesteld. De Londensche dokter die te Nizza met een meisje op den loop gingstond daar terecht omdat hij zich had meester gemaakt van geld dal het meisje van haar moeder had meegeno men (4000 Irs). De dok'er verklaarde dat zijn schoone hem dat geld vrijwillig had gegeven dat hij niet had geweten hoe zij daaraan was gekomen en dat hij de overblijvende 8000 Irs. had teruggegeven De rechtbank veroordeelde hem echter tol 8 maanden gevangenisstraf. De dokter is 40 jaren oud en heeft te Londen een vrouw en drie kindeien. De geruchtendat koning Milan zelfmoord gepleegd zou hebbenis geheel uit de lucht gegrepende koning verheugt zich in een goeden welstand. Aan een redacteur der Neue Freie Pres»e, die hem een bezoek henfs gebrachtheeft hij ver klaard, dal hij aa zijn reis, die een jaar zal durennaar Servië terug zal keerenom zich met de opvoeding van zijn zoon te belasten. Met zijn vrouw heeft hij niels meer uit to staan zelt de nieuwe grondwet erkent haar niet meer als koningin want er wordt alleen in gesproken van deu koning eo den kroonprins Hijisover- slraat gelegen was zoodat alle geluiden van daar onmiddelijk doordrongen. Toen zij dan ook, nadat hare bezoekster haar verlaten had in de eetkamer terugkeerde, vond zij Edith nog steeds in dezelfde houding zitten. Is het een spel harer verbeelding ol is het werkelijkheid dat Ediths gelaat haar plotseling verouderd toeschijnt en dat er een biltere harde trek om hare lippen gegroeid is. Eigenlijk is hel toch dwaasheid om zulk een meisje te logeeren te hebben. «Hebt gij soms een spook gezien,» vraagt mevrouw von Mengen glimlachend. «Neen, dal nu juist niet of het moest het verleden zijndat voor mij opdoemde En inderdaadde zooeven vernomen woorden hebben haar eensklaps de oplossing van het raadsel gegeven, waarom Egon's aanzoek achter wege was gebleven. Slechts ééne zaak vermoedt zij nietn. L welke rol mevrouw von Gehring daarbij gespeeld heeft. En dat is goed ook, want deze zelve heeft er geen flauw begrip van dat hare, los gesproken woorden zulk een in vloed op Ediths levenslot uitgeoefend hebben. En zoo gaat het dikwijls in de wereldEen ■chouderophalen een twijfelachtig woord eigen lijk zonder eenige hatelijke bedoeling geuit een dier gezegdenmedegedeeld om iele té vertellen te hebben 't is menigmaal meer dan voldoende om een levensgeluk te verwoesten. Daarom, bedenkt, wat gij zegt en ons, vrouwen vooralzij dat aanbevolen want: «Hel eenmaal uilgesproken woord, Vliegt geliik een kogel voort Wee u, zoo het kwetst of moordt!» tuigd, «at hij morel aftrede» orde en rust in lijn-land en daarbij den Ei.ro- peeschen .rede niel in ge.aar wilde brengen. Uil een testament: Ik vermaak aan mijn trouwe» liuisknecltt l'hilip 2UII0. ledig» wijnil. aicben waarvan hij den inheud bij mijn leven reedl heeft genoten. Voor ongeveer vier jaar werd de zoon van iemand uit Bremei heven tot eenige maanden gevangenisstra! veroordeeld wegens onregelma tigheden waaraan hij zich als leerling in eene zaak had schuldig gemaakt. Na zijne straf te hebben ondergaan verdween de jongeling en op de vragen zijner vrienden waar hij toch was, gaven de ouders steeds ten antwoord dnt hij naar Amerika was gegaan. Nu is echter gebleken, dal de zoon zich gedurende die viei jaren op een dakkamertje in het huis zijner ouders ver borgen en geen enkele maal zijn cellet|e ver letje verlaten had. De medebewoners van het huis hadden eindelijk achterdocht gekregen en waren de politie gaan waarschuwen die bij haar onderzoek den jongeling vond als een skelet vermagerd en blijkbaar lijdende aan tering. Hij verklaardedat het zijn eigen verkiezing was geweest zich aldus op te sluiten. Waar schijnlijk had valsche schaamte hem beletna zijne invrijheidstelling weer onder de menschen te gaan. Er is een verloren kleur entdekt. Mannen van kunst en kennis hebben zich lang verbaasd over het wonderschoone «azzurino» op muren in Pompei, een kleur, die men nergens eldeis vond en niet kon namaken. De dellstolkundige Fouqué is thans geslaagd deze prachtige kleur te vervaardigen door vermenging van koper- sillicaat mei lijm. De kleur is onverandei lijk en komt overeen mei Alexandrijnsch blauw, dal aan de Plolemaeën bekend was en in dc eerste jaren van het Christendom naar Italië werd overgebracht. De kleine 14 jarige Alphonsine, wier ouders op de Conti kade te Parijs wonen was Donder dagmiddag met eene vriendin harer moeder uit wandelen gegaan. Zij kwam oin vijl uur terug en werd door de moeder over haar lang uit blijven beknord, 'l Kind trok zich de berisping sterk aan Eenige oogenblikken later trad zij hel atelier van haar vader een graveurbinnen, nam een Qeschje dal daar op tafel stond en bracht hel aan hare lippen Haar 7 jarig zusje zag dit en riep haar toe. «Drink niel; hel is vitriool! «Ik weet hel» antwoordde Alphonsine en dronk het fleschje tot den Iaatsten droppel uit. Aan de smartelijkste pijnen ten prooiviel de ongelukkige op den vloermen snelde toe om h ilp te verleen^n doch 't meisje had zulk een groote hoeveelheid van hel bijlende vocht opgedronken, d<*t aan redding niel meer viel te denken. Te Leeuwarden is in 81 jarigen ouderdom overleden H. van CleelOud strijder van 1830. Mij de jongste gehouden groote parade was hij nog tegenwoordig. Een lage grap hebben eenige jongelieden nabij Boxum wonende uitgetnald De jongens goten nicotine uit eene labakspijp in den borrel van een oud man een wegwei keren drongen er toen bij dezen op aan zijn glaasje spoedig leeg te drinken. De wegwerkerdie niet zeel complimenten maakt met een borreivolgde dezen raad maar al te spoedig op dronk zijn glas in één teug leegvoelde zich na dit kunst stuk onwel en vertrok onder het gelach der grappenmakers. Dat lachen veranderde echter spoedig in angst en vertwijfelingwent na eenige uren was de m;in een lijk. Uil een ge neeskundig onderzoek bleek, dat hij was ovei- leden aan de gevolgen der nico ine Nu wil natuurlijk geen der kwajongens de schuld dragen. Met groote belangstelling woonden onlange de leden van het Russische keizerlijke huis in t paleis van den grootvorst Wladimir een* séance bij van den hypnotiseur Feldmann. Zeker jonge, zeer krachtig gebouwde heerS. had zich een uitstekend medium betoond en allerhande heldendaden zooals gevechten met wilde dieren, kampstrijden etc. volbracht, toen ten slotte de hypnotiseur hem geboodeen gouden theelepel weg te goochelen en dezen na verloop van vier dagen precies half zeszelf in het paleis van den grootvorst terug te brengen. De h-er 5. verscheen ook werkelijk precies op het ge noemde uur in het paleis en was niet tevreden, aleer men hern bij den grootvorst had aangemeld en deze verscheen Aan dezen gal hij dan ter stond den theelepel over eu vertelde er bij, dat eene onverklaarbare macht hem tot den grooU ▼oral had gedreven.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2