voili nipt tot zeer \m wijlui. De Groote DITVERKC MAGAZIJN ".DE VLIJT -"S van UETEOAOLOBI3CHE eo ABBÖBCEN ELOESEB V8ERBR LQTSH1874 A Oil 's Órovenbage wordt gemeldt De bij uitsiek gunstige verwachtingdie men in 'l taaist der vorige week omtrent *9 konings toestand koesterde en waarvan ia de telegrammen melding werd gemaakt, heelt zich in zoover bevestigd, dat Z, M. de Koning weder eenige stukken heelt geteekend, h-l lied voor geruimen lijd verlaten heeft in staat was zich te kleeden en meer voedsel heeft gebruikt, zoodal de krachten werkelijk iets zijn toegenomen. Toch blijft, met dal allesde toestand précair. De sporen van bloedvergiftiging blijven zich openbarenvan daar de onrust, de telkens wederkeerende opgewondenheid die op den duur h»t ergste doet vreezen. Bij een lijder van jeugdigen teeltijd zou daarom de hoop op een betrekkelijk herstel niet zijn uitgesloten bij een grijsaard van 72 jaren is dit helaas wél bel geval. At zijn dan ook de uiterlijke ver schijnselen wat gunstiger in de laatste paar dagen is dit nochtans niat zóó en al vleit men zich in de omgeving des konings nu en dan met illusiën als deze, dat het nog maanden, misschien zelfs jaren kan duren eer Z. M ons ontvaltde geneesheeren en prof Rosenstein ontveinzen zich nietdat de positie van den voistelijken lijder eigenlijk onveranderd is en dat elke dag eene plotselinge wending kan bren gen met doodehjken rfloop. Nu Z. M de Koning enkele stukken heeft onderteekend houdt zich de regeering aan een slroohalm vast en verschuilt maar steeds het doen van een door den feitelijken toestand sinds lang gerechtvaardigdemisschien door den loop der zaken zelfs schier onvermijdelijke uiterst pijnlijke vooidracht tot instelling van een tijde lijk regentschap Dat hel plan daartoe reeds sedert weken besproken is en ais 't ware vast gesteld was schijnt zeker maar op den onwil van H. M. de Koningin om nog bij 's konings leven het bestuur te aanvaarden en de aarzeling van het kabinetom een ander regent dan de koningin voor te dragenmoet men tol hiertoe zijn afgestuit. Torti kan de bestaande toesund niet meer zeer lang worden bestendigd. De regeering zelve moet dit beimen. AMERSFOORT 18 Maart 1880 De heer J. A. Alberdingk Thijm hoogleeraar bij de Rijksacademie van beeldende kunsten te Amsterdam, is heden op 69-jarigea leeftijd overleden. Aan het postkantoor Amersfoort en de daar onder ressorteerendehulpkantoren werd ge durende de maand Februari 1889: Ingelegd f 3858 28 Terugbetaald H9i.il Hel laatste, door da: kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 1721. Ter Vrijdag gehouden veemarkt waren circa 60 runderen aangevoerd. Er waren vele koop lieden ook uit Zuid-Holland aan de markt, waardoor veelvlug en tol goeden prijs werd omgezet. Kalikoeien golden f 100 4 1165 guste koeien f100 f130 en vet vee f170 4 f190. Hel gure weder was oorzaakdat de aanvoer niel groeier was. De Zuid Hollandsche koop lieden vragen vooral naar schoon vee en betalen daarvoor goede prijsen. Wij radenden veehouders daarom aan eene zoo groot mogelijke hoeveel heid a. s. Vrijdag en volgende marktdagen aan te voeren. Zij zullen er wel bij varen. Naar wij vernemen heeft zich hier ter stede •ene commissie van jongelieden gevormd tol het oprichten van eane muziekvereeniging. Een heische machine. Ean der bedienden van het commissariaat van politie in het kwar tier Saint Ambroise le Parijs, heeft Maandag in den kelder van het gebouw een ontplolbaar voorwerp gevondendat des nachts door hat traliewerk naar binnen is geworpen. Deze heische machine beslaat uil een blikken kistjegevuld met een zelfstandigheid waarvan men de verschillende bestanddeelen nog niet heeft ondekl. De lont, die 't vuur aan deze slof moest mededeelenis slecht half afgebrand. Door het naar binnen werpen is zij onder het kisje geraakt en zoo uitgedoofd. De grootste man van Amerikadie zich in het circus van Barnum in de Vereenigde Staten liet zien, is thans overleden. Hij had de eer- biedwerkende lengte van zeven voel twee duim. Over de schouders gemeten had hij eene breedte van twee voel zes duim. Zijn gewicht was 630 pond. Uil zijne nagelalen papieren heeil men bevondendat hij zeventig jaar oud en in Jeruzalem geboren was. Toor eenigen tijd trad een zoon van Koning Oscar van Zwedeu in het huwelijk met freule Ebba Munck. Hel echtpaar, dat in groole af zondering te Carlscrona woontwerd dezer dagen gezegend wet een dochter. Dit feil werd in de Kantoor Kloveniersburgwal No. 5. Amsterdam. De ANNONCEN KLOKKEN, welkejf^ioor bovengen. Maatschappij geëxploiteerd, f n van Nederlandop deiy J verkeerswegen, geplaatst. Men wachte zich dus vóór worden, worden In alle ffr06 te slede publlekeürdrnkstelfc verkeerswegen, geplaatst, schade en Ivtte wel op bij het teekenen van Contracten betreffende het plaatsen fan Annonces zulks bij bovengenoemde Moatschapptf geschiedt «Carlscronasche Courant» ia de volgende een voudige advertentie ter openbare kennis gebracht: «Den 2den Maart 1889 werd ons een doch ter geboren. «Oscar en Ebba Barnadotte.» Een 83 jarige Haagsche oudeheer, die reeds drie malen in 't huwelijksbootje stapte liet zich gisteren ten vierden male aanleekeneo met een jong meisje van 53 jaar Te Assen heeft zich reeds wedsr een ooievaar vertoond. Men ziet in de verschijning van dien vogel de voorbode van zachtere weersgesteld heid. Een «Amozonen-garde». De Koning van Siara had vroeger een lijfgarde, die alleen be stond uit dames De 400 vrouwen waren de schoonste en de sterkste meisjes uit geheel het land. Een rekruut moest dertien jaren zijn: nadat zij haren Koning twaalf jaren had gediend, werd za bij het reserve korps ingelijld welks eenigste bezigheden zijn't bewaken van het paleis en de goederen der kroon Ieder rekruut moest de geloite der kuischheid afleggen en werd slechts daarvan onthevenwanneer de Koning haar onder zijne echte vrouwen opnam. Het Amazonen-bataillon droeg een praehtige uniform. Bij feestelijke gelegenheden waren zij slechts gewapend met eene lansdie zij op han dige wijze wi>ten te gebruiken. Gewoonlijk echter droeg ieder een geweer. Het balaillon bestond uit vier compagnieënwelke ieder honderd «gardinnen» telde Aan het hoofd stond eene vrouwelijke kapitein. Stierf de bevelhebster, dan hield de koning gedurende drie dagen eene wapenschouwing over de schare, om dan de knapstede vlugste met het kommando te ver^ eeren De koning ondernam geen enkele tocht, zonder van zijne vrouwengarde vergezeld te zijn. Ieder der dapperen had vijf negerinnen veor hare eigen bediening. Op eene parade-plaats in de nabijheid der hoofdstad exerceerde iedere compagnie twee dagen in de week met de lanshet pistool 't geweer en de buks. Slechts zelden moesten straffen worden toegediend. Deels hield men daarentegen zeer dikwijls. Daarvoor was echter de toestemming der bevelhebster noodig. Zij hadden plaats nael zwaarden in tegenwoordigheid der geheele compagnie. Werd een der vechtende gedooddan had te harer eer een plechtig begrafenis plaats. De overwinnares werd door hare kameraden geluk gewenschldoch moest het haltaillon gedurende twee maanden verlaten, om dien tijd met bidden en vatten door te brengen. ADVERTENTIE*. Allen, die iets te vordiris hebben van- of verschuldigd zijn aan- de nalatenschap van wjjlen den HoogWelöeboren Heer J. E. Baron tan HARDENBROEK VAN LOOKHORST gewoond hebbende te Amersfoort en al daar op den 8 Maart 1889 overleden, worden verzocht hiervan binnen uiterlgk veertien dagen opgave te doen aan Notaris C. VAN WlERlNOEN te Woudemrxrq. De BURGEMEESTER en WETUOUDERS Tan AMERSFOORT zullen op SIaandagden 9- April 19*10's voormiddags te e I f aren, ten raadhuize in het openbaar bij enkele inschrijving si.IXBESTEnRiV 1. het maken en leveren vaneen AftKSTPKAAIfl voor de gemeente* reiniging II. het IIITDIDPRl van de haven en binnen grachten. De voorwaarden liggen op de Secretarie ter lezing, alle werkdagen van 10 lot 1 uur. De Secretaris van Amersfoort, W. L. 3CHBLTÜS. v Da COMMANDEERENDE OFFICIER var het detachement van het Isle REGIMENT HUZARENzal op zijn bureau in de Kazerne Nc. 95 te Amersfoqrt, op Vrijdag den 99. Haart 1990, des middags ten 19 ure, in het openbaar AANBESTEDEN Het WEIDEN der PAARDEN van genoemde troepen en van het Eskadron Ordonnansen en Rijschool in garnisoen te Amers foort alsmede die van hel Remonte Depotgedurende het weide- aeisoen van 1990. De voorwaarden dezer aanbesteding liggen Tan af hadan dagelijks ter lezing op het bureau Tan genoemden Commandant Tan 's morgens 9 tol li uur. Amersfoort doa tb Maart 1889. Trekking 1 APRIL e. k. Hoofdprijs /*300,000, I prijs Tan 20,000t prijs Tan f 50005 prijzen van 1000 enz. enz. Loot bel lot mei den minsten prijs uit, zoo ontvangt men elyeii veld icrug. Heele Aandcelen f6 50, Halve h Met ƒ0,50 kan men op 1 April e. k. do volle ƒ200,000, met ƒ3,25 ƒ100.000 wU- neu. Verkrügbaar gesteld bij de firma G J. SLOTHOUWER, Boekhandelaar te Araersfoert Laagesuaat B 38. Trekkingslijst franco en (rade. Heden Maandagavond 18 Maart arriveert de heer J. SUlDKKnitl met een prachtige collectie zingende de Watbrrol-, Bel- en Nachtsgaal- slag Blijft eenige dagen in het AMSTERDAM- SCHE KOFFIEHUIS. Hor hoek Yuvra bij dek heer J. VAM DKR WILDE

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 3