«III STOUT „VOIIEUHOVEir 13 April in JE AREND" MEMMJN EDUARD J&COBSOI COURANTEN LEZEN. Wacht u yoor namaak. 5K3T VRAAG ter be zichtiging mijne STALEN met PRIJSOPGAVE voor KLEEDING naar MAAT, uitmuntende Coupeprima •afwerking en fournituren. GROOT VA» UTR ECHT. Anti-Khnmatische Watten, genezen ontwijfelbaar alla lijders aan maagkramp hoofd-, schouder-pijn of welke kwalen meer tan Rhunaatisehen aard zijn en door koude ontslaan Prijs 30 cis per pakje met gebruiksaanwijzing Hoofddepot te Delft bij A. BREETVELT Az. «n verder verkrijgbaar bij V. 4. KVilHVW te Amersfoort. Wed. M. VAN DEN BOSCH te Amersfoort. J. J. Graenhuizen en Co.. Utrecht. W. 4. Schade en Zonen Utrecht. Blaneke en Kloek, Wijk hij Daurstcde. 'IV. J. van Meeckeren, Zeist. Gebr. Brnning, Mijdrecht M. Batenburg, IJsselstein B. Hoefs, Montfoort. Gebr. van Dijk, Baarn. Mej. Ubhink Bosch, Loeien a. d. Vecht. PILLEN HOLLO WAY. Gedrukte Weersgesteldheid. Warm koud of veranderlijk weder is alleszins geschikt om de gezondheid te ondermijnen tenzij •de maag in haren hoogsten staat van spijsverte ringskracht gehouden wordt. Holloway's Pillen "verbeteren den eetlust en bevorderen zoozeer de spijsvertering dat na ieder maa! een groote toe "Voer van nieuwe stoffen het bloed verrijkt waar door aan elk orgaan nieuwe kracht en werkzaam heid geschonken wordt, en aan het gestel hei. ver mogen om ziekte te weerstaan. Deze Pillen zuive- ven het bloed volkomenals het door mistonge ronde dampen ongeschikt voedsel ol andere on raiverhedtm is bedorven. Geene medicijnen even- wen deze Pillen in hel verdrijven van galziekten het overwinnen van ongesteldheid der maag het tegengaan van winderigheid en in hare werking die zachte en toch krachtige purgeermiddelen, als voor iedere sekse en ouderdom geschikt zijn Doer het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgtDoosjes Pillen en Potjes Zalf a i0,80 11,85, f3,00. f6.75, f13.50, f20,50. |0* Zijn op franco aanvraag a contant lc bekomen bij alle aanzienlijke Apothekers en Drogisten in de beschaafde wereld alsmede in Professor Holloway's etablissement te Londen 78 New OifordstreeL Er worden nog lezers gevraagd voor het Handelsblad Nieuws v. d. Daghet Vaderland, de AmsterdammerN. RotterdammerDagblad de Tijd, Maasbode, hel Centrum, Prov. en Sled. Dagblad van Utrecht en meer andere Couranten waarvoor nog LEESUREN ot LEESBEURTEN open zijn, aan de LEESINRICllTING van P. S. DE GROOT, Amersfoort Zandt bij 't Bloemendal Ter zitting van den Gemeenteraad van Amers foon van Maandag jl., gepresideerd door den heer burgemeester Jhr. Mr. T. A J. van Asch van Wijck, waren aanwezig alle 14 leden (1 vacature). Aan de orde was: hat voorstel van B en W. lot vernieuwen van sluisdeuren van het Spui en aan den Tuiftonbrug en daarmede in verband staande werken Dit voorstel werd aangenomen en aan B. en W. hel daarvoor door hen gevraagde crediet toegestaan van 12960, zijnde f'1760 boven het bedrag op de begrooting van dit jaar uitgetrokken voor vernieuwing van sluizen. Langdurig debat werd daarna gevoerd over een voorstel van B. en W.ten aanzien van vernieuwing en aanleg vaa straten. Hel hield in 1. tot vernieuwing der bestrating van het Havik, aan beide zijden, in waalklinkers; raming 13024. 2 B. en W. te machtigen met het dep. v. oorlog te overleggen om eene bestraling aan te leggen overeenkomstig het ontworpen plan van den Weslsingel tot aan debegraalplaats f 2500. 3 B. en W. Ie machtigen met de directie der Utr. hypotheekbank overleg te plegen om een rijweg aan te leggen over de Beek en alsdan aan te leggen de Brag met verbindingsweg aan de be- graalplaatsf6500. 4. tot verbetering der bestrating vai de Hel- lingstraat; f1000. 5. tot vernieuwing der bestraling van de ilel- lings'.eeg tot den Westsingel204. Het hoofdpunt van verschil betrof de voorstellen sub 2 en 3, den aanleg van een brug over de beek en van een straat ter verbinding van die brugover het terrein van de voormalige kazerne «het Werk huis» met den Westsingel, ten einde in verband met een over hel Kallsveld aan te leggen straat een nieuwen verbindingsweg te krijgen van uit het midden der gemeente naar het spoorwegstation. Dit voorstel werd bestreden door den heer v d. Wall Bake, die 't bij den toestand der gemeente- financien onraadzaam achtte, eene uitgaaf van 19000 te doen voor werken, op zich zelf wensche- lijk, maar waarvan de dringende noodzakelijkheid niet gebleken was; beter was het z. i. het beschik bare geld in reserve te houden, dan het voor der gelijk doel te besteden De heer de Koningh sloot zich bij deze bestrij ding aan en de heer Croockewit zette de redenen uiteen, waarom hij in het dagelijksch bestuur zich niet met dit voorstel had kunnen vereenigen. Op zich zelf vond deze wethouder het plan heel mooi, en als de behoefte aan uitbreiding van destad hem gebleken waszou hij zich er gaarne mede ver eenigen maar zoo dit niet het geval was waren de groote kosten voor hem een bezwaar en wilde hij liever eerst afwachten wat de bestemming van het Kalfsveld zal zijn. De voorzitter verdedigde namens de meer derheid van B en W. breedvoerig het veorstel. Hij achtte een uitgaaf van f 9000 ten volle gerecht vaardigd wanneer daarmede een goede overgang aan het slation verkregen kan worden te meer daar het vaststond dat de toegang aan de zijde van den Koppel nimmer op afdoende wiize verbe lerd zou kunnen worden. Een belangrijk deel der gemeente zou daardoor zeer worden gebaaten ook op de omwikkeling der gemeente zou het gunstig werken wanneer door verbetering van de gemeenschap van het spoorwegstation met de binnenstad d# aandacht van buiten meer op de gemeente gevestigd wordt. Verder beval spr. het voorstel ook aan met liet oog op het belang van is zoo versterkend als het merk Verkrijgbaar te Amersfoort, J. VAN A.HEUSVELO Krommetlraat 288. een Roeden loeRanR Ie bekomen naer de beRrnef- olaats en besn eed hij de opmerkiriRen die dnar- ovei' door de liecren Hake en de Komngli waren "Tijde'behandclinj! van deee beide onderdeden en de ,oordraehl motiveerde hor de heer Visser eijne item tegen de voorstellen van lï. en VV. dit lid gal'om de mindere kostbaarheid de voorkeur aan verbetering van den beslaande» toegang naar de begraafplaatsde Hellingstraat, boven den aanleg van een geheel nieuwen toegang. Bij de stemming werden de punten 2 en 3 der voor dracht verworpen met 12 tegen 2 stemmen. Aan dit besluit was vooralgegaan de aanne ming met li legen 3 stemmen van hel eerste voorstel, dal strekte tol vernieuwing der be straling van het Havik Het daarvoor aangevraagde crediet van f3024 werd aan B en W. toegestaan Door deze beslissing verviel een voorstel van den heer Bakedat ten doel had aan den huizenkant voetpaden in klinkers aan te leggen van twee me ters bresdie maar overigens zich te bepalen lot hel verleggen van de bestaande bestraling in veldkeiea. Naar aanleiding der verwerping van de voor- •tellen sub 2 en 3, wijzigden B en VV. hun voor stel sub 4, waarbij f 100Ü werd aangevraagd voor verbetering van de bestrating in de Hellingstraat en vroegen in plaats daarvan f 4500 aan om in die straat een geheel nieuwe klinkerbtstrating aan te leggen. Dit voorstel void om financiëele rede nen bestrijding; men meende dal aanleg van klin- kervoelpaden en overigens verbetering van de keibestrating voldoende was, wal slechts f 1000 zou vorderen. Daartegenover werd er op ge wezen dat sedert lang reeds de slechte toestand der bestrating in de Hellingstraat een aanhou dende bron van klachten isen weid kei raad zaam geacht om door't aanbrengen van aldoenda verbetering de zaak, die sedert 1883 bij den raad aanhangig is tot een einde te brengen. Het voor stel van B en W. werd aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Eindelijk werd, zonder hoofdelijke slemming aangenomen het voorstel lol veinieuwing der be slratmg van de Hellingsteeg lol den Weslsingel. De uiig. uit de aanneming v.deze voorstellen voort vloeiende zullen worden bestreden uit de poat «Kosten van werken ten nadere beschikking van den raad» op de begrooting voor 1889. Daarna kwam in behandeling het rekest van de Flehilé om den naam der vooun Slijkstraat, thans Arnhemsche straat eenaaiud te veranderen in Leusderstiaat. Het advies van B «nW op dat adres luidde afwijzend Bij raadsbesluit van 28 Juni jl ia aan de straat haren tcgenwoordigen naain ge geven naar aanleiding vaneen verzoek der be woners, op grond dal de straat uitmaakt de tra verse van den grootenrijksstraatweg v.rn Arnhem Met het oog op de moeielijkheden. uit naanmer andering in alraten voortspruitend vinden B. en W geen aanleiding om op het nog zoo kort geleden genomen besluit teiug te komen. Het dit adviea vereenigde de raad zich zonder lioold. stemming. Eene voordracht tot het verl-enen van afschrij ving op aanslag in den hoofd, omslag dien -si 1888 wegens vertrek enz. tol een gezaiuelijk bedrag van f 1408,68. werd aangenomen. Tot lid der commissie van toezicht op !i-t lager- ond werdbenoemd Dr P Groenenboom met 7 st. tegen 3 op Dr. W. J Ir/mink terwijl 3 brietje» oningevuld waren; tot adviseerend lid der comm. voor de gemeente-reiniging de liter C. T. van Beek met 10 st. Met alg. stemmen werd benoemd tot onderwij zeres aan de op. meisjesschool mej. J Bruijn wier jaarwedde werd bepaald op f925. Voorts werden de bureaux van stemopneming voor dein 1889 te houden verkiezingen samen gesteld. Tot stemopaemers voor verkiezingen van leden der Tweede Kamer werden benoemd de heeren van Burgsleeden en Zandijk met de heeren van Beek en de Koningh als plaatsver vangers; tot stemopnemers voor de verkiezingen van leden der Prov. Staten de heeren van Beek en de Koningh met de heeren Visser en van Lan- «chol Hubrecht als plaatsvervangers tot stem opnemers voor verkiezingen van leden van den gemeenteraad de heeren Visser en van Lanschot Hubrecht met de heeren Groeneboom en Vermo len als plaatsvervangers. DAGELIJ KSCIIE WATERSTANDEN van de Laatersohe beek en de rivier de Eem. d.. roodm mi, 0».z- Poti- guu-j iu,. lum. boven bsoed. »zo«. mtmim.Iaamo. Emm. Gedrukt ter Boek-,kantoor- en CoarantdrukkerK taa A. IL VAN ULEEFF te AuK(bi«qrl.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 4