DE SSEOTE WIEME. M 3816. Donderdag 11 ÜgFRs April 1889. Politieke Revue. FEUILLETON. 1B10SISB coirn. Uitgevor Dit bled rereehijnl Maandaf en Danderdajmiddaf. Aboaeeneet per S aa»a<lea f\,France per BlirOftU A H VAN CLEEPP 1,0,1 ^''16. Adeertentiën 1—6 refel* 60 Ct». elke regel meer 10 Ct». Groote letten aur MUD RHUIZ2N plaateruimteroor renden ea andere extra iarigtiag geiehiedt hoeger prijeberekeniag Legala t9 Amersfoort. ofllcieële en onteigen Air per regel 16 Cta. Reclame» per regel 66 Cte - Aft. nummert 10 Cte. hoek KOTlOgracbt Wijk B 60 K e n H i i n a; e n De BURGEMEESTER van AMERSFOORT doet te weten d.it gedurende de maanden April tot en mei .September a s. op Zondag van 12 tot 5 uren en op Maandag van 4 lot 8 uren des namiddags, alsmede gedurende de maanden Mei lol en met Augustus e. k op Woensdag Donderdag en Vrijdag van 5 lot 7 uren des namiddags door de Schutterij SCHIETOEFE NINGEN gehouden worden op het terrein ge naamd de Vlasakkers, gelegen rechts van den straal weg lusschen Amersloort en Utrecht, en dal daardoor de omtrek dier plaats onveilig zal zijn. Amersloort den 9 April 1889. De Burgemeester vooi noemd T. A. J VAN ASCH VAN VVIJCK. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien art. 5 der wet tol regeling van den KLEINHANDEL IN STERKEN DRANK EN TOT BE TEUGELING VAN OPENBARE DRONKENSCHAP Brengen ter openbare kennis, dal een ver zoekschrift om vergunning tol verkoop van slerken drank in hel klein bij hen i- ingekomen van VV. BRANDSEN weduwe van P COBELENS in net perceel wijk F. No. 294 Amersloortden 9 April 1889. Burgemeester en YVeiliouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN YVIJCK. De Secretari* W. L SCHELTUS. Het speklakelproces legen de palriotlen Ligue is rnel een sissertje algeloopen. Geen wonder 't Was geen geheim genoot schap en zoude deze veroordeeld zijn dan zouden ook andeie in dezelfde tennen vallen Wel zijn het Boulangisienmaar dat sielt geen weischennis of misdaad daar. 't Is wel gelukkig dat Boulanger zijne biezen gepakl heel! en niel vroeger dan in Oclober naar Frankrijk denkt terug ie keeren. Gelukkigomdat door zijne afwezigheid de rust en orde in den tentoonslellingstijd ver zekerd kan worden geacht, terwijl anders bij zijne aanwezigheid de vreemdelingen bevreesd 8) Vrij gevolgd naar 't Engelsch door S... HOOFDSTUK I. «Lieve tante alles is mogelijk in de wereld,» beweerde Vivienne glimlachend. «Dan zullen wij onze verontschuldigingen zenden.» «Maar waarom toch, lieve? Gij zult er wel uwe redenen voor hebben kindlief en ik wil mij niet tegen uw voornemen verzetten maar zuil gij het le Uplands niet stil en vervelend vinden?» «O, neen, tante ik verkeer in eene stem ming om dal juist aangenaam le vinden. Natuur lijk heb ik er mijne redenen voor, tante en 't is niet meer dan billijk dal gij deze verneemt. Frank Leslie komt mij heden bezoeken om mij voor te stellen zijne vrouw te worden maar ik wil hein niet ontmoetenwant ik moet hem alwijzen.» «Wat, hem alwijzen, Vivienne? Ik dacht, dat...» Ik eene andere meening was toegedaan. Neen tantetjeen om hein en mij eenige pijnlijke oogenblikken te besparen wil ik dat onderhoud vermijden.» Hare slem klonk koel en haar gelaal was doodsbleek mevrouw Leicester bemerkte wel, dal er iels bijzonders ge.-chied was, doch zij wilde hare nicht met geene vragen lastig vallen. «Nu, helsteik geef mijne toestemming, laat ons dan maar zoo spoedig mogelijk vertrekken. Wal zal onze goede huishoudster verrast zijn om ons zoo eensklaps ta zien?» zouden worden om de vermaarde Parijsche expositie te bezoeken. Voor Brussel is Boulmgers verblijf wel voor deel want zoowel Belgen als buitenlanders wenschen dien candidaai behearscher der Fran- schan eens gaarne te zien. Voor een volle zaal werd de uitspraak gedaan in de zaak der Ligue des patriotes. Het oordeel der rechthank wa« breedvoerig omschreven. Het spreekt alle beschuldigden wij van deelneming aan een geheim genootschapmaar veroordeelt hen lot 100 Iranes boete en de ko-len wegens deelneming aan een vereenigmg, die niet wet tig erkend is. Het rechterlijk onderzoek naar aanleiding van de ontploffing eener bom te Zuirich iszoo goed als afgeloopen. Volgens de Neue Zurcher Zeitung beslaat er nog geen bewijs van een nihilistisch complotof van een bepaald misdadig doel der proelneming met bommen zoodat die proef neming het karakter draagt van een louter voor bereidende handeling van zoodanigen aard dat zij niet in de termen van het strafwetboek valt. In den regel zoo luidt verder het bericht bedreigt het strafwetboek slechts handelingen die een begin van uitvoering zijn Daar nu de nihi listen hunne plannen niet op hel papier bren gen hunne zaken ook niet aan derden toever trouwen en zich door de politie niet laten uit- hooren konden er bij hei onderzoek nog geene verzwarende omstandigheden aan hel licht wor den gebracht. Hetschijntdusniet, dat de personen, die in de zaak betrokken zijnwegens over treding van eenig artikel van bet strafwetboek voor eene rechtbank van gezworenen kunnen worden gebracht. Men vermoedt derhalve, dat er eenvoudig een aantal uil het land zullen worden gezetgelijk de bondsregeering ingevolge art. 70 der grondwet kan doen. De commissie uil he'. Heerenhuis ia Oosten- rijk-Hongarije heeft de legerwet onveranderd aangenomen. De veranderingen in hel ministerie hebben plaats gehad. L)e heer Tisza behoudt geen en kele portefeuilledoch hij blijll president van den ministerraad. De heer Szinagyi is benoemd tol minister van justitieSzagary lot minister van koophandel «Minderdan gij denkttante want ik heb haar getelegrafeerd, cpdat alles zooveel mogelijk in gereedheid is gebracht bij onze aankomst. Ik wist wel(antedat u mij niet alleen zoudt laten gaan.» «Natuurlijk kind. ik kan toch niet anders. Gij hebt zeker ook nagezien met welken trein wij moeten vertrekken.» «Ja, lieve tante.» «Nu, dan zal ik zorg dragen om tijdig ge reed te zijn En nu alles bepaald iswil ik u heel gaarne bekennen dat ik ook naar ver andering verlang. Dat leven hier is wel vol af wisseling raaar hel vermoeit toch. En dat gij Frank Leslie niet tot uw echtgenoot varkiest doel me zeer veel geuoegenwant die jonge man heelt iels in zijn voorkomendal me niet bevalt. En nu wilt ge mij zeker wel een oogen- blik gunnen om mijne courant ie lezen «Ja zeker, lente zeide Vivienne glimlachen de terwijl zij een kopje thee inschonk. Voordal zij met mevrouw Lticestsr gesproken hadwas zij met zich zelve le rade gegaan of zij deze de ware toedracht der zaak zoude mededeelenmaar zij was eindelijk tol hel besluit gekomen dal zij daartoe geen recht had. De brief, dien zij gelezen had, was niet aan haar gericht geweest; zij mocht van den inhoud, nu hij haar persoonlijk aangingwel ten dienste van haar zelve gebruiken maken, doch anderen mocht zij niet van alles in kennis stellen. let was voldoende, dat zij Frank Leslie wei gerde te huwen, slechts, wanneer hij haar pad verder kruiste en in haar besluit niet wilde berustenwas het nog tijdig genoeg om hem het masker van hel gelaal at te rukken. Weekerlé lot minister van financiën en Baross tot minister van binaenlandsche zaken. De diplomatie van Rusland is weder Ijverig in de weer in hel Oosten 8edert met het ver dwijnen van Milan de overheerschende invloed van Oostenrijk in Servië niet meer bestaat wor den in Rumenië alle middelen in hel werk ge steld om de Duitsche dynastie le ondermijnen en het volk op te ruien. Ook in Bulgarije steekt de Russische partij het hoold op zij heeft te Sofia eep nieuw blad opgericht dal openlijk den opspnd predikten ZankofT vuurt uit Seiviê de tweedracht aan. De toon der Russische bladen is weder revo lutionair en zij zouden het niel kunnen wagen te schrijven zooals zij doen indien de czaar het niel toeliet. Naar de Daily News uit Petersburg verneemt, is de burgemeester van Riga, Von Oettingen, als zoodanig wegens zijne Duitsche alkomit en gezindheid ontslagen. De Rusissche repeering schijnt besloten de gewelddadige Russificatie der Oostzee-provinciën door le zetten. Het isalsof de hooggeroemde tucht in Duitsch- land begint le verslappen Niet slechts verklaart een door teletoon en lelegraal onbereikbaar consul op eigen hand oorlog en hijscht eene al le ondernemende maatschappij de Duitschn vlag op Alrika's kust, ook te Berlijn vallen ge beurtenissen voor, die er aan zouden kunnen doen twijfelen of Bismarck aan zijne medewer kers hetzelfde ontzag als vroeger inboezemt. De i hef van de rijksposterij heelt over de han delingen van den Pruisischen rainis'er van spoor wegen zich in hel Pruisische Heerenhuis zoo uit gelaten dat de minister er door is genoopt ge worden zijn ontslag le vragen. Andereleden van het Heerenhuis veroorloofden zich eenige aan merkingen op den arbeid van hel huis der af gevaardigden, hetgeen een verontwaardigd protest van hel laatste heeft uitgelokt. Al de gebedenboeken der kazernen van Czen- stockau en van Plolkow te Warschau zijn in beslag genomen wijl gebleken is dat daarin nihilistische geschrilien bijgebonden waren. Niet alleendat zij zich in hem bedrogen had maar zij kon bovendien niet vermoeden waartoe een wanhopig, in zijne verwachtingen en berekeningen leleurgestelden man alzoo in slaat is. Zij schreef het volgende briefje aan hem met het bevel om hel aan hem te overhandigen als hij haar bezoeken kwam «Ofschoon ik u beloofde om uw bezoek te ontvangen zoo heeft de lezing van ingesloten brief, dien ik gisteren avond in de opera van den grond opraaptemeenende dat bij mijn eigendom was, mij doen'besluiten om ons beiden een pijnlijk onderhoud te besparen. Ik verdedig mijzelve niet over lezen van dit epistel. Na den eersten oogopslag hield ik mij daartoe zelfs gerechtigd mijn geluk hing er immers van af. Ik heb daarom de stad ver laten ora mijzelve de kwelling niet op le leggen oin u mijne verontwaardiging en mijne ver achting te kennen te geven over eene dusdanige handelwijze. Bijgaande regelen bevatten een verschrikkelijken inhoud, doch, indien ik mij zoude bevinden in de plaats van dat arme tneisjedan zou ik eveneens zoo gehandeld hebben. Gij hebt eene zonde begaan verander deze nu niet in eene misdaad. Het ware te wen«chen dat onze wegen zich nimmer kruisten maar dal is onmogelijk, daar wij in dezelfde kringen verkeerea. Wanneer wij elkander echter ontmoeten, dan zij Met op den voet van hendieeens vrienden 'ge weest zijndeelkander volkomen vreemd go- worden zijn. «Vivienne Carew.» Een uur later vertrokken de boide daraer

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 1