Engelsch Extra Stout. van BiSS Co. te Londen, H. TE KULVE. TE KOOP: EEN SERIE-LOT, VOLKSBIER. 1 v J. VAN HAMERSVELD, zoodanig worden geregeld dat de Maatschappij have voorschotten voor een groot deel terug ontving, terwijl er dan voorde eigenaren van den grond nog aardige voordeelen zouden over blijven. Intussclien verdient de zaak alle mogelijke ondersteuning van meergegoeden in de lande daar zelden eene nuttiger zaak is op louw gezet, vooral met het nog op werkverschaffing terwijl na.n alle verschijnselen in den tegenwoordigen lijd aanleg van dennenbosschen eene vrij winst gevende onderneming belooft te zullen zijn. Petroleum Noleeringen van de Makelaars Cantzlaar <5c Schalkwijk Ie Rotterdam Vrijdag l'l April Tankfust (7.75 Geïmpor teerd lust 17.80 Mcilev. f7,70 Sept.-Dec.lev. f8.15 en f8.10. Alles Entr. De markt was heden flauw. AMERSFOORT. 20 April 1889^ De wet op het tijdelijk regentschap wordt dezer dagen verwacht Naar men verneemt, bestaat het plan, de leden der Tweede Kamer zeer spoedig na het bijeenkomen der Eerste Kamer op te roepen waarschijnlijk nog in de volgende weekten einde de regentswet af te doen waarna zij dan hun recès zouden hervatten. Bij kon. besl is benoemd lot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Dokkum, de heer W. G. M. Eyck van Zuylichem, burgemeester van Schiermonnikoog. Bij kon. Besl. is aan Sarah Naarthans echt- genoote van Jesurun Pensote Curasao ver gunning verleend tot het aannemen van het ordeleeken van de vierde klasse van het Borst beeld van den Bevrijde haar door den President van de Vereenigde Staten van Venezuela verleend. Door den heer Ontvanger der Registratie en Domeinen te Amersfoort zijn Woensdag jl. voor den tijd van twee jaren verpacht circa 617 hec taren heidegronden onder Leusden in 4 per- ceeien. Hiervoor waren ingekomen 5 inschrij- vingsbiljetien Er is tiet hoogst ingeschreven voor: perceel I voor f41.'sjaars. II ,176.— >111 31.— IV 84. Onder voorbehoud der goedkeuring van den Minister van Financiën aan de hoogste in- schnjveis gegund. Vraag: Vijf dagen der week opnoemen waarin geen a voorkomt? Het antwoord volgt in 't aanstaand nummer. De kleeren maken den man en de kleeren maken den man nietis de titel van een interessant op stel, geschreven door den Duitschen hekelschrijver Rabener die van 1714 lol 1771 leelde. Thans is een nieuw hofkostuum door Keizer Wilhelm voorgeschrevennaar 't model, dal bij de kroning vta^roderik 1in 1701 .in zwang was (kniebroek, gespschoénen degen driekante streekenz De nieuwe holmode zal voor 't eerst worden ingevoerdijij gelegenheid van hel bezoek, da', de Keizer van den Tvoning van Italië en den Czaar zal ontvangen. V- Naar het Nieuwshlad Opsterland mededeelt is de penningmeester van de onlangs te Gorre- dijk opgelichte sociaal-democratische jongelings- vereeniging «De jongegarde> vertrokken met de in kas zijnde gelden «Prenez garde» zou men even als in la Daine Blanche thans in Gorredijk kunnen zingen. Door de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen is de pacht der stations-buffelten ie Nijmegenvoor den tijd van vijl jaren toe gewezen aan J. Teeringaldaar. De pachtsom bedraagt f6251) per jaar. De burgemeester van Groningen heeft in na volging van zijn ambtgenoot te Rotterdam aan hel politiepersoneel aldaar verboden hel dragen van de medaille voor langduriger» politiedienst, uitgereikt door den Algemeenen Ncderlandschen- Pohliebond. De collecte ten behoeve van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den ge- wapenden dienstin Nederland, den 16en dezer te Utrecht gehoudenheelt alweder lot geen bevredigende uilkomst geleid. Zij heeft niet meer dan f 830 opgebracht. Twee leden van de Melbourne Bicycle-Club de lieeren Courston en Stokerzijn uil Egypte te Consianlinopel aankomenna 4000 mijlen op twcewielers te hebben algelegd. Zij zullen zich nu naar Italië begeven en hunne reis pei wiel tol het Kanaal voortzettenna hun bezoek aan Engeland keeren zij over een anderen weg terug en hopen in den herfst T3n het volgende jaar weer is te zijn. Onder de zaken die Donderdag voor de Haar- lemsche rechtbank werden behandeldwas die van de 21-jarige Christina V., de voornaamste. Deze jeugdige beklaagdedienstbode bij mevr. v. M., verkeert in gezegende omstandigheden en heeft van haar meesteresse f 90 ontvreemd. Voor iedere f 10 eischte de substituut officier 1 maand gevangenisstrafwat den verdediger. Mr. v. Stijrum te veel voorkwam. Het kind toch zou dan in de gevangenis worden geboren en op dat ontschuldige zou dan een altijd durende smet kleven. Daarom vraagt hij een veel lichtere stral en de rechtbank zal over 8 dagen beslissen of dL gemotiveerd is. Teel aanbod met veel vraag 1 In een familie bij Lubeek heelt zich ae eigenaardigheid voor gedaan dat op één dag alle zes kinderen vier zoons en twee dochters zich verloofden. Hel halve dozijntje zal in den nazomer ook op één dag hun bruiloft vieren. Het is uit vertrouwbare bladen gebleken, dat onder de hooge klassen in Engeland 1 i millioen meisjes ongetrouwd zijn gebleven. In Duitichlend leven tegenwoordig meer dan twee millioen ongehuwde meisjes. In negentien Europeesche statendie eene bevolking van 121 millioen hebben, bedragen de ongehuwden gemiddeld 34 percent. De bevolkingsstatistiek wijst aandat over 't geheel het aantal gehuwden tegenover de ge- heele bevolking afneemt. Deze getallen wijzen op ziekelijke verschijnselen in ons maatschap pelijk ie /en. In Frankrijk zijn meer dan 2 milioen mannen, die hel verkieselijk vinden om niet te trouwen. De meesten vinden het huwelijk te duur. Een Engelsch geneesheer heeft v volgens de Manchester Guardian, eene operatie gedaan, welke tot nog toe onmogelijk scheen. Een klein ge zwel in een der voornaamste zenuwen in den arm van een zijner patiënten moest worden uitgesnedenwaardoor een gedeelte der zenuw zelf werd weggenomen Het naluurlijk gevolg hiervan wasdal de patiënt alle gevoel in het geopereerde lichaamsneei miste. Acht-en veertig uren na de operatie plaatste de geneesheer een stuk gezonde zenuw uit een geamputeerd been aan de afgesneden zenuw Tot ieders grooie verbazing keerde binnen 36 uur het gevoel in den arm van den patient terug. In den laatsten tijd verdwenen uit de Rraten, grenzende aan de Berlijnsche diergaarde, Telkens katten. De bewoners konden zich niet hegrijpen, waar de dieren bleven tot men on.angs twee knapen verrastedie juist een pas gedoode kat in een zak wilden verborgen. Men hield de jongens aan en vernam uit hun openhartige bekenienis, dat zij de katlengevangen hadden omdai zij de zangvogels in de diergaarde vervolgden. Een oude, rijke lieer betaalde hun «-Ik voor iedere gedoode kal vijf mark. De benadeelde kattenliefhebbers hebben nu den ouden vogel liefhebber den oorlog verklaard. Men verlangt in de eerste plaats schadevergonding Veertien der van hun katten berooide bewoners hebben den zonderling een proces aangedaan. Eene vrouw te Zuilichem had een wondje aan haren vinger, waarop zij geen acht sloeg. Bij het verrichten van huiswerk kwam er vuil in waardoor bloedvergiftiging ontstondten gevolge waarvan zij ia overleden. Van wege de «Maatschappij tot Nut van 't Alge meen» is een eerste proeve eener lijst van boeken uitgegevengeschikt om te worden opgenomen in een leesbibliotheek voor jongelieden van 12 tot 18 jaar. Woensdag is te Amersloort het examen aan gevangen voor de betrekking van adjudant onder officier dienstdoend olficier der bereden artil lerie, waaraan door 5 candidaten voor twee plaatsen wordt deelgenomen. A. D V g~R~T K N T I B N. p fi rtl-ri *7 X iPtr^l i-i ra kjBl 3 4 April aanst. hopen onze ouders J. ft. BEURS en n. VAA ft I L 8 II E I KI hunne 50Jarige Echtvereenlgiag te herdenken. Huhne Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. De Hrer en Mevrouw VAN ZIJST Cochiüs betuigen hunne hartelijken dank voor de zoo menigvuldige bewijzen van deelnemingondervonden bij het overlijden hunner geliefde Moeder en Behuwdmoeder Mevrouw de Weduwe W. A. VAN ZIJST geb. Andrrs te Utrecht. Amersfoort, 20 April 1S89. per gewoon stoutfleschje Itt Ct. Amersfoort, Hof 296. ir* Bij vonnis der Anondissements- "VlV Rechtbank te Utrecht d.d. 16 April 1889 is COK1EI.IS WtftlSft, sigaren fabrikant en winkelier Ie Amersfoort verklaard le zijn in staat van faillisse mentingaande op dien datum. Tot rechter commissaris werd de EdAchtb. Heer Mr. R. MELV1L Baron VAN LIJNDEN Rechter in die Rechtbankbenoemd en tot curator onderge- teekende. De schuldeischers in dit faillissement worden ter eerste verif catle vergadering op geroepen op Dinsdag 7 Klei e. k. des voormiddags ten lOfc ure in het Paleis van Justitie aan de Hamburgerstraat te Utrecht. De bewijzen der schuldvorderingen verwacht de curator vóór 4 Mei e. k. Utrecht Runnebaan 239. Mr. J. U KI. BOSCH. adv. proc'. PALEIS VOOR VOLRSVLIJT. LEEM 1867 waarvan de Serie 1. April 1.1. gel^okkeu is en nu bepaald 1 Klei e. k. met f ïOOO. flOOO, f350. flut» ot in hel slechtste geval op 1 Mei e. k. mei f IO moet uitkomer. Dus men ontvangt 1 Mei altijd f 19 terug. Betaalbaar 1 dag na de trekking aan de Neder- landsche Bank. Dit lot kost f54. Te bevragen bij G. J. SLOTHOUWERboek handel te Amersloort, Langeslraal B. 38. T rekkinglijsl franco en gratie. Is het I, A ID K It II110 K uil de BIrrhandel van dit Hier gefabriceerd uit JIOIIT en HOP zonder eenige bijvoeging (dus geheel zuiver), is verkrUgbaar A 13 Ct. de hcelc en O Ct- de halve flcsch, Kroiuuicslraat ÏSS, Amersfoort. Bestellingen worden bazorgd.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 3