Donderdag1 2 i®®? Mei 1889. SE SCIOONE ÏÏVIEKNE. .h 5832. Politieks Revue. FEUILLETON. HUMS SMIT. Uitg0V0r j)it gj ver4chijDt Maandag en Dtnderdagmiddag. Abonnement per 3 maanden f\,Franco por BUTOdU A. H. VAN CLEEFP l,oat /1.16- AdvertentiCn1—8 regelt 80 Cti.eikeregel meer 10 Ct». Groote letten naai MUURHUIZEN plaatsruimtetoor randen en andere eatra iurigting geachiedt hooger prijsberekening. Legale te Amerstoort. officiefle en onteigen. Ad* per regel IS CU. Reclamea per regel IS CU. Aft. nummert 10 Ct». hO©k KoFtegFaCht Wijk B 80 HULPBANK te AMERSFOORT. Tot het geven van gelden ter leen zal eene Commissie uit hel bestuur op MAANDAG, den 6 MEI aanstaande 's namiddags van halftwee tot i1alfdriezitting houden in een der localen van het Raadhuis, alwaar de be langhebbenden zich kunnen aanmeldenook voor het teruggeven van gelden. UERM*. P. VAN HASELEN Secretaris-Penningmeester. Kennisgevingen Dt RURGKMEESTKR en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 22 van het reglement op het onder houd en gebruik der wegen in de provincie Utrecht, d d. 8 November 1853 (Provin ciaalblad No. 102), alsmede art. 104 van het algemeen policie-reglemeni voor de gemeente: Doen te weten dat de hij voormelde artikelen bedoelde voorjaars-schouw over de wegen sloolen en waterleidingenaan hun toezicht of beheer onderworpen zal gehouden worden op Woensdag, den 15 Mei aanstaande en volgende dagen. Wordende bij deze de bepalingen van boven gemelde reglementen aan de belanghebbenden in herinnering gebracht. Amersfoort, den 29. April 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd De burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN W1JCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. M C II 1' T T F R IJ. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 1 der wet op de Schutterijen van den 11. April 1827 (Staatsblad No. 17). bepalende dat ieder ingezeten van het Rijk die op den 1. Januari van elk jaar zijn 25ste jaar is ingetreden en zijn 34ste niet heeft voleindigd, tot het uitoefe nen van den schutterlijken dienst, ingeval hij daar toe door het lot geroepen wordt, verplicht is. Gelet op de nadere reglementaire bepalingen zoo bij Zijner Majesleits besluit van den 21. Maart 1828 (Staatsblad No. 6), als anderszins, tot invoe ring van voorzegde wet gemaaktbenevens het koninklijk besluit van den 7. September 1828 (Staatsblad No. 55) Brengen ter kennis van de belanghebbenden dal Ier aangifte tol inschrijving voor de Schutterij verplicht zijn ingezetenen zonder onderscheid geboren in het jaar 1*04, waaronder niet alleen alle Nederlandersbinnen dit Rijk hun gewoon verblijfhoudende zijn begrepen, maar ook alle vreemdelingen welke, hetzij dooreene uitdrukke lijke verklaring ot wel door het werkelijk over brengen van den zetel huns vermogens en de hoofdmiddelen van hun bestaan het voornemen om zich binnen deze gemeente te vestigen aan den dag liebhen gelegd Dat wijders alle vieemdelingen alsook alle Ne derlanders, mitsgaders de gepasporteerde militai ren, geboren in de jaren 1855 lot en met 1863, welke sedert de in hot vorig jaar gedane inschrij ving vaste woonplaats alhier hebben gevestigd, of uilhoolde van liet door hen alhier uitgeoefend be roep ol bedrijf, beschouwd moeten worden hier te wonen tol deze aangilte gehouden zijn, al ware het ook dal zij in hunne voormalige woonplaats zich reeds Ier inschrijving aangegeven, aan de de loting voldaan ol ook een nummerverwisse- laar gesteld hebben Dat diegenen, welke in meer dan eene gemeente hun gewoon verblijf houden gehouden zijn zich ter inschrijving aantemelden dair waar eene dienstdoende Schutterij beslaat, of daar waar zij voor de belast ing op het personeel zijn aangeslagen, terwijl de studenten geëmplooicerden in huizen van negotieklerken van notarissen advoroten enz.bedienden en werkboden moeten worden ingeschreven in de gemeentealwaar zij hunne studie houdenwerkzaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn;deambtenaren en geëmplooieerden aan liet provinciaal Gouvernementen alle ande ren al wonen zij ook eldersin de plaats alwaar zij hunne ambtsbetrekking moeten uitoefenen; die buiten 's lands studeeren of werkzaam zijn in de gemeente hunner vorige woonplaats de buiten lands-zeevarenden in de plaats, waar zij hun wet tig domicilie, en de aan boord wonende schippers, in de gemeente alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats gehad hebben ofwel wegens perso neel, mobilair of hun vaartuig belasting bctalenden, daar waar zij voor de belasting zijn aangeslagen Dal door ieder, die zich tot die inschrijving aan meldt eene gehocrt^acteol bij on slenlenis van dien eene acte van bekendheid, ol een ander wettig bewijs waaruil zijn juiste ouderdom kan blijken behoort ie worden overlegd terwijl diegenen welke van hunnen ouderdom geen voldoend be wijs kunnen overleggen, door het Gemeentebe stuur naar eigen oordeel worden ingeschreven onverminderd het recht van den ingeschrevene ora van zijn juislen ouderdom nader te blijken Dal de registers ter inschrijving op Woensdag, den 15. Mei aanstaande geopend en op Vrijdag, den 31. dier maand gesloten worden terwijl zij die bevonden worden zich niet vóór den 1. Juni aanstaande te hebben doen inschrijven ambts halve door het Bestuur worden ingeschreven, door den Schuttersraad tot eene geldboete ver wezen en bijaldien blijkt dat er tijdens de ver zuimd» inschrijving geene redenen tot uitsluiting of vrijstelling van den dienst Ie hunnen aanzien hestondenzonder loling bij de Schutterij worden ingelijfd. Tot deze inschrijving wordt zitting gehouden ten laadliuize op Woensdag den 15. en Za terdag den 18. Mei 1889, telkens van 's voormidriags 10 tot 1 uur des namiddags. Burgemeester en Wethouders voornoemd ver manen alle belanghebbenden den tot deze aangifte vastgestelden'tijd zich ten nutte te maken, en daardoor te voorkomen dat op hen de straffen wegens liet verzuim van inschrijvingbij art. 9 der wel op de Schutterijen vermeld worden toegepast. Ten slot'e worden alle personen welke als weduwnaar met kind ol kinderen in hei afge- loopen jaar uit dien hoofde in de tweede klasse van de algemeene rol der Schutterij zijn gebracht, docht sedert dien tijd door het overlijden van hunne vrouw ol kinderen de bevoegdheid hebben verloren om in die klasse der door dit jaar op te verblijvenen alzoo in de eerste klasse der voor dit jaar op te maken algemeene rol moeten gerangschikt worden hij deze opgeroepen om van dusdanige verandering van omstandigheden kennis te geven aan het Gemeentebestuurof wel zich daartoe ter Secretarie aantemelden vóór de aantevangen inschrijvingvan 's voor middags 10 tot 1 uur des namiddags, en dus vóór den 15. Mei aanstaande zullende bij ver zuim deze aangifte de belanghebbende, ingeval hij dientengevolge niet op de bijzondere rol mocht zijn overgenomen, dadelijk volgens art. 1 van hel koninklijk besluit van 7. September 1828 (Staatsblad No. 55) bij de Schutterij worden ingelijld tegen ontslag van hem die in zijne plaats is opgeroepen alles onverminderd de toepassing van de strafbepaling bij art 1 der wet van 6 Maart 1818 (Staatsblad No. 12), be dreigende eene geldboete van hoogstens 150 en eene hechtenis van hoogstens drie dagen het afzonderlijk of samen genomen. En opdat niemand hiervan onwetenheid voor wende deze worden gedrukt en aangeplakt op de daarvoor gebruikelijke plaatsen. Amerstoort, den 1 Mei 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN W1JCK. De Secretaris W. L. SCHEUTUS. In een samenkomst met een medewerker van the PaII Mall Gazette zeide Boulangerdat het verkeerd is te meenendat het Boulangisme den oorlog met Duitschland beteekent. Dat zou een dwaasheid een misdaad zijn. Boulanger verklaarde zich voor de aansluiting van Frankrijk bij Rusland en geeft toedat Frankrijk geen enkele handeling van Duitschland mag verdragen, waardoor het in zijn eigenliefde kan gekwetst worden maar hij zal het verdrag van Frankfort handhaven en wijst er op dat Frankrijk zich in geen enkel opzicht over Duitschland ie be klagen heeft. Die durft bewerenzoo eindigde hij zijn verhaaldat ik mijn regeering beginnen zou met vijandelijk heden tegen Duitschland. liegt. De Nordd. Allg. Zeitung meldt omtrent het' bezoek, dat de afgevaardigden ter Sarnoa-confe- rentie bij prins Bismarck hebben afgelegd dat de Amerikaansche gevolmachtigdede heer Bates, zijn leedwezen betuigde, dat hij het bekende opstel in de Century Magazine had ge schreven hij was toch toen niet bekend inet zijne benoeming als gedelegeeidewist nog niets van het «Witte Boek» waarin de oprechte houding van Duitschland wordt aangetoond en had nog te vergeefs getracht zijn opstel terug te nemen. De heer Bates verklaarde verder dat hij groote achting koestert jegens de Dui'.sche natie, waaraan Amerika zooveel verschuldigd is, en dat hel zijn voornemen niet was geweest Duitschland te krenken. Ten slotte gal hij den wensch te kennendat zijne verklaring openbaar mocht worden gemaakt. De zittingen der conferentie zijn aangevangen. De correspondent der Daily News meldt uit Petersburg De crrestalies hier en op andere plaatsen in Rusland hebben iet de overdrevenste geruchten aanleiding gegeven en het is nagenoeg onmogelijk om iets te weten te komen waar nen op aan kan. Bovendien worden als altijd pogingen gedaan om het bestaan te ontkennen van een nieuw complot tegen het leven van don czaar. Heden wordt op goed gezag beweerd, dat een aantal der te Zurich vervaal digde bommen in Rusland is binnengesmokkeld ofschoon men nog niet heeft kunnen ontdekken waar zij ver borgen zijn. Een telegram heeft gemeld dat de poging om eene stad Guihrie in Oklahoma te stichten vol komen mislukt was en sein' de berichtgever der Timesdal er drie sleden zijn gesticht Guthrie, Oklahoma City cn Kingfisher mei eene bevolking van 40GU zielen elk. liet comité van waakzaamheid te Guthrie heft één van de lieden die twee volkplanters verrnooiddtn op gespoord en hem terstond neergeschoten. In algelegen gedeelten van het territoir rroeten lil'i i -ni li 9) Vrij gevolgd naar 't F.ngelsch door S... Eustace Carew die haar in de groote zaal opwachtte verbleekte, toen hij haar zoo schoon, zoo rein zag binnentreden. Hij gevoeldedat de liefde die hij voor haar gevoelde niet dool was en T duurde eenige oogenblikken voordat hij zich in zooverre van zijne ontroering hersteld had om haar te kunnen toespreken. Het uur voor de het vertrek naar het stads huis naderde maar er ontbrak neg iets aan het toilet der bruid n.l. de bouquet. Lord Nordenhurst had haar zelf gekozend«e laatste hulde aan zijne bruid. De bloemen zouden door hem met een rijknecht gezonden worden. t'l ls reeds laatroide mevrouw Leicester ongeduldig, «de bloemist is zeker te laat ge komen «Wind u maar niet op. beste tante ant woordde Vivienne rustig«een bouquet te hebben is niet noodwendig.» «Wie zag er ooit eene bruid zonder ecue?» klaagde de goede dame. «Nu dan ben ik eene uilzondering op den regel. «In 's hemelsnaamwant we hebben zelfs geen tijd om den tuinman eene andere ie laten maken. Maarluister eensdaar klinkt de hoefslag van een paard. Eustace, kijk cons even Da aangesprokene begat zich naar hel venster.» -«

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 1