Atrljfrlil heeft men zich het gefluit herinnerd waarmede dc Prins van Wales in 1885. bij zijn bezoek aan Ierlandte Cork en Limraerick werd ontvangenen heelt men begrepen dat liet nu te laat is om te trachten den opstand in Ierland te bezweren door een zoo platonisch middel als het verblijf van een Prins van den bloede in het kasteel te Dublin. Daarentegen werd aangenomen een voorstel van den heer Heneage om de plaats van onderkoning onver vuld te laten en den Staats secretaris voor Ierland •met de leiding der werkzaamheden te belasten. De Regeering heeft haar instemming met dal plan betuigd en daarmede is de kwestie van het onderkoningschap op den weg eenerprac- tische oplossing gebracht. Pelroleum-Noteeringen van de Makelaars Cantzlaar k Schalkwijk te Rotterdam. Zaterdag 18 Mei Tankfust f7.80 Geïmporteerd fust f7.00 Sept.-Dec.lev. f8,25 a f 8,30. De markt was heden vast. K et) ti ignoring. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT. Gelet op de artt. 308310 van het algemeen poli ie reglement dezer gemeente; Brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat eenc KEURING VAN RIJTUIGEN der voer lieden en huurkoetsiers door den heer Com missaris van politiebijgestaan door twee des kundigen in de stallen der eigenaren zal ge houden worden op Maandag den 27. Mei e. k., en zoonoodig volgende dagen terwijl op Zater dagden 1 Juni aanslaande terzelfde plaatse eenc naschouw zal geschieden van rijtuigen aan voornoemden Commissaristijdig op te geven welke op eerstgemelden tijd niet kun nen worden vertoond. Amersfoort, den 20. Mei 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd Dp Burgemeester T. A. J. VAN ASCU VAN WIJGK. De Secretaris "W. L. SCUELTUS. Naar aanleiding van 's Konings rogeerjubilé volgt een lijstje der regeer- en levensjaren van zijne voorouders. De eerste kolom wijst den regeciingsduur en de tweede den bereikten leeltijd Prins Willem I 25 jaren 51 jaren. Maurits 39 57 Fred Hendrik 22 63 Willem II 3 24 v III 30 52 IV 4 40 V 29 51 Koning Willem I 27 71 II 8 56 Onze Koning Willem III heeft nu reeds langer dan zij geregeerd en is nu reeds ouder dan zij geworden. Hij heelt namelijk tot dusver 40 jaren geregeerd en is 7 2! ia ren oud geworden en hopen wij ook nog zijn oOjarigwellicht zijn OOjarig regeeringsjubilé te vieren. De laatste nieuwigheid op het gebied der voetbekleeding zijn door de Parijsche schoen- «Nu ik eens ondervonden hebhoe goed gij de rol van de lijdende onschuld kunt ver vullen, ben ik niet verwonderd, dat gij deze ■woorden tot mij zegt.» •«Eustace» hernam Vivienne op waardigen toon «indien ik niet zoozeer naar uwe komst verlangd hadindien ik door u niet eenige ophelderingen hoop te ontgingen, d3n zou ik u verzoeken om u te verwijderen. Wilt gij mij ru-dedeelen wat gij mei uw brief bedoeldet... mij- was en is uwe meening onverklaarbaar.» «Waartoe? Gij hebt toch reeds uwe ant woorden tol weerlegging gereed klonk het koel. «Mijn God, Eustace, will gij mij dan krank zinnig maken Ik zweer u hij de nagedachtenis mijner dierbare moederdat ik u evenmin als Nordenhurst begrepen heb dat ik onschuldig bendat ik stellig het slachtoffer wezen moet van een mij onbekenden vijand.» «Hebt gij dan een vijand vraagde hij haastig. «Ja één.» Wien 7» «Een man «Ik ken hem. Hij heet Percy Graham.» «Gij vergist u Eustace ik heb dien naam nog nimmer te voren vernomen.» «Neen, niet als dien van een vijand, dat is waar,» antwoordde hij vol bijlende ironie. «In u w e oogen zal h ij wel nimmer een vijand kunnen wezen.» Gii sprceki in raadselen voor mij,» riep hel ongelukkige meisje uit «Indien gij nog een greintje liefde voor mij gevoeltindien gij niet tot mij zijl gekomen met het doel om mij te kwellen, o, Eustace, deel mij dan toch eindelijk de waarheid medeik bidik smeek hel uEustace Wordt vervolgd. makers ter tentoonstelling ingezonden holder grijze schoenen eehe mode die voor den zom t als liet non plus ultra ;an voornaamheid ver klaard is. In aanmerking nemende, dat zwarte schoenen dadelijk dooi' stol hun fraai uiterlijk verliezenis men lot de grijze kleur gekomen De grijze schoenen voor de heeren worden van leer gemaaktdie voor de dames van zijde ol fijne wollen stof. De bakken zi|n rondom met kleine zilveren spijkertjes beslagen. Het eerste paar dezer schoenen werd aan madame Carnol aangeboden. Deze heeft zich bereid verklaard den gebeden zomer voor de nieuwe inoda in den vollen zin van 't woord «ein zu trelen.» Fransche bladen deelen mede, dal men Dins dagavond Ie Zyla in de tent van den kermisgast een en twintig in do loop van den dag in de buitenwijken gestolen kinderen bijeen vond. De kleinen waren daar vastgebonden en sommigen schreiden erbarmelijk, betgeen de aandacht van voorbijgangers trok, die de politie waarschuwden. Zij waren van 2 tot 6 jaar oud. Dertien hunner konden hun ouders noemen en huiswaarts ge bracht worden. De overigen gingen naar het ziekenhuiswaar zij later herkend en algehaald werden. De kinderrooverszekere Arrival en zijn vrouwwaren smoordronken toen zij naar de gevangenis gebracht werden. Waarom zal een hond zich ronddraaien al vorens hij zich te slapen legt? Hij zal daardoor trachten uit te vinden van welken kant de wind of de tocht zal komen en melden rug daarheen gekeerd, zich nedervleijen de poolen onder hel lijf om zijn maag warm te bonden en hel bloed van zijn hersens al le leiden waardoor hij zich koel gevoell en een gezonden slaap zal genielen. De minister van oorlog heeft aan hel Utrechlsch Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde dat zich in den la'atslen lijd bijzonder toclngl op bevorderen van hel aanlokken van remonte- paarden een subsidie van f 500 verleend. Het wielrijdersblad De Kampioen schrijft o a. «Zoo is dan onze beroemde kampioen F. Kiderlen de eenige niet Engelschman die ooit een Engelsch krmpioenschap veroverde uit onze gelederen verdwenen «Hij is nl. benoemd tot «Directeur tcchinue de la distillerie de la Gironde Bordeaux Wij wenscben liera alles goeds in het Fransche land en hopen dal hij de vereeniging waarvan hij eens de voorvechter was, met sympathie zal blijven gedenken. «Ook spreken wij den wensch uit, dat Pim in het land van beroepsrijders, zijn amateurschap ongeschonden moge bewaren.» Een gruwelijke moord moet in de 0. Ind. dessa Soemberpoeljoeng eenige dagen geleden hebben plaats gehad. Twee Klingaleesche beren leiders die hun dagclijksch brood zoeken in de vertooning der kunsten van een beer en een r apen zouden in de nabijheid van genoemde ia op klaarlichten dag door een paar boos wichten zijn aangevallen geworden Een hunner zou op de plaats vermoord en de ander zoo danig verwond zijndat voor het behoud van zijn leven wordt gevreest. Zelfs de viervoetige kunstenaars zouden door de schurken niet ge spaard zijn geworden en hetzelfde lot als hun meesters ondergaan hebben met uitzondering van een der apen die aan het gevaar ontkomen is en oorzaak zou zijn geweestdat de alschuwe- lijke moord ontdekt werd. Het verslag der Staatscommissie tol voorbe reiding der wettelijke regeling van den MILI TAIREN DIENSTPLICHT is verschenen Verlangd wordl in dit verslag algemeenenen p e r- soonlijken dienstplicht. Over dit punt was de commissie schijnbaar niet eensgezinddaar de katholieke leden, de Heeren ReutherBrou wers en Mutsaers, bij hei verslag een noia heb ben gevoegd ter bestrijding van den persoon lijken dienstplinht. Ons leger zal bestaan uit een veldleger, bet eigenlijke oorlogvoerende gedeelte onzer macht, bezettingstroepen, een landweer, een zeemacht en cen zeeweer. Het veldleger rnel de bezettings troepen zal sterk zijn 110,000 man de landweer 50.000 man de zeemacht 2800 man en de zee weer 1500 rnan De diensttijd zal 20 jaren duren Acht jaren bij hel legervijl jaren bij de land- of zeeweer en zeven jaar bij de reserve. Om zooveel mogelijk goede soldaten le kwee ken wenscht de Commissie opneming der gymnastiek als verplicht leervak zooveel mo gelijk overal onderwijs in de behandeling dei- wapenen en aanmoediging van Regeeringswegc der schietoefeningen. Om het godsdienstige struikelblok te vermijden, wil zij veruerzien bepaald, dat aan geestelijken op hunne aanvragen telkens voor één jaar ont heffing van den werkelijkea dienst kan worden verleend. Uil 's Graven dage wordl gemeld Re burgerij der residentie liecl'l rnel vereende kracht den dag van 's konings 40jarig koning schap lol een onvergefelijk nationaal fees! ge maakt. Ondanks den konen lijd van voorbereiding was de vernieling en verlichting der stad haast i algemeen. Hel lce<t heelt zich daarenboven dank zij de verstandige en welwillende houding van de politicdoor groote orde gekenmerkt. Wel hebben de socialisten door den bekende vlaggenroof van den t.»ren genacht een wanklank ie doen ontstaan maar de toeleg is mislukt. Onvermoeid is de justitie nog in de weer om de schuldigen aan dien overmoedigen aanslag op de torenversiciing te ontdekken; men heelt reeds verschillende personen in voorloopig arrest genomen op wie vermoedens rusten o a. een jongmensr.h uil de buurt. maar 't is nog niet gelukt den delinquent ofzoo er meer zijn't complot le onldekken en ik voor mij geloof ook niet dat men cr ooit achter zal komen, allerminst langs den weg van bekendmaking der samenstelling van de revoluiicvlagdie op den toren werd gevonden en die in 't Polilie blad haarfijn wot dl beschreven. Mel I 1000 be looning zou men er spoediger achter komen en ik voor mij zou liet die som waard vinden oin le welen wie 't plan gemaakt en hoe lid uit gevoerd is. Wie weet welke verrassende ont hullingen men er door zou verkrijgen. Ik ga niet zonder leedgevoel de raadsver kiezingen van dit jaar le gemoelvooral omdat naar men in enkele kringen verzekert, grooie verandc. ingen in het stedelijk bestuur daarvan te verwachten zijn er zal een nieuwe strijd tegen hot college van dagelijksch bestuur ont branden, met hel doel om. wal er nog zelf. standig en bekwaam in is, le doen vallen. Zoo die toeleg mocht gelukken houdt men zich er van overtuigd dat 'onze burgemeester Roest oven als zijn voorganger Pa'.ijn (dien hij in alles steeds volgde) zal altreden Hol opera seizo« n is mcl den gewonen bloe menregen voor de nrtisten algeloopen en «Ie zomergenauglen komen aanmuziek in ons bosch, Se lie ven in gen enz Men zal van de comodio- vacanlie gebruik maken om een rookloyer in ge reedheid le brengen legende volgende campagne. AMERSFOORT den 2d Mei lNMI Onder hen die in de vorige week te 's Gra- venhage met goed gevolg hel postexaincn helibcri afgelegd behoort ook onze vroegere Stadgenoot en oud leerling der lloogcre burgerschoolde heer H. K. Frans telegrafist der 2de klasse te Haarlem. De Heer H. Limpers Jr. cand. is beroepen naar Stavoren en heelt hel beroep aangenomen. Wij herinneren den Leden van «Toonkunst» en verdere muziekminnarendat de Uilvoering der Zangvehehniging waarin hel schoone Oratorium «Die Zerslorung Jerusalems» van Ferd. Ililler, in ons vorig nummer uitvoerig besprokenten gehoore wordt gebracht morgenDinsdagavond precios te halfaoht aanvangen moet wegens de uitgebreid beid van dit werkteneinde de bezoekers uit Baarn en Utrecht in de gelegenheid te stellen met don laalslen trein Ooslerspoor huiswaarts le keercn. Hel is dus wenschclijk vóór dien tijd aanwezig lo zijn. Wij meenen niet te kort te doen aan de ver diensten van de andere solistendie zich mor genavond zullen doen hooien als wij nu reeds vermelden hoe hel pas verschenen Meinummer van de «Caecilia» het optreden van de sopraan soliste. op 3 April le Rotterdambeoordeelt: «Mej Jou. St. is eene zangeres van groolen aanleg en reeds nu hoog ontwikkeld talent het geluid is nog niet groot, maar helooll in volume le zullen winnen de voordracht is cellier voortreffelijkja echt künstlerisch, zon der ren zweem van hel dilettantischedat zoo velen beginnenden aankleeft. Bovendien is het timbre var. hel geluid zeer fraai en sympathiek. Hel was een waai genot met deze jeugdige zangeres kennis te maken.» Ter Vrijdag jl. le Amersfoort gehouden vee markt waren een 30lal runderen aan de lijn gebracht. De handel was nogal levendig en er werd vlug koop gesloten. Voor kailkoeien be steedde men I14D a l 190, voor guste koeien 1100 f150, en voor vet vee I 125 a f200.— Met aandrang raden wij den veehouders aan om de markt le blijven bezoeken waardoor zij zichzclvcn op den duur zullen bevoordeelen en waardoor tevens liet voortbestaan en bloei der veemarkten zullen zijn gewaarborgd Men deelde reeds mede, dal onder hen, aan wie de Orde van den Nederlandsen Leeuw is toegekend, vooikomt de heer K. Kronenberg, directeur der Deventer tapijlfabriek. Deze liter bestaat .liet eens. De lieer W. F. Kronenberg, directeur werd reeds 8 jaar geleden met de orde begiftigd Ook da gepensionoerde kapitein-

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2